Seks Związek

Chcesz wcielić się w dominę? 5 skutecznych sposobów, by ten seks został mu w pamięci

Seksualnie
Seksualnie
4 kwietnia 2018
Fot. iStock/sakkmesterke
Następny

Nuda, nuda, nuda. Doskonale wiesz, co będzie się działo. Najpierw jakaś delikatna sugestia, że może byście poszli do łóżka. Ty przeanalizujesz w głowie, czy to aby na pewno dobry pomysł (ta gonitwa myśli – czy dzieci śpią, o której trzeba wstać, czy nogi są ogolone). A potem dzieje się wszystko standardowo – pocałunek tu, pocałunek tam. Dotknięcie tu, dotknięcie tam. Pozycja taka, później taka. Rach-ciach i po temacie.

I teraz powinny się zacząć narzekania, jacy to ci faceci leniwi, jaki to u nich brak kreatywności, jak to wszystko robią, byle zaspokoić swoje potrzeby. A może to jednak my tylko wiecznie odbębniamy? Idziemy na łatwiznę? A potem płacz i zgrzytanie zębów, bo nudno się zrobiło i „nie tak, jak u innych”.

To może czas wziąć sprawy w swoje ręce? Trochę się wysilić i zaskoczyć faceta? Słowem – zdominować go? I nie tylko fizyczne, przy pomocy pejcza i kajdanek, a najzwyczajniej przejąć inicjatywę w sprawach seksu? Do dzieła!

Stwórz listę życzeń

Napij się wina, jeśli potrzebujesz odwagi, bo teraz naprawdę musisz skupić się na sobie i być szczera. Weź kartkę i zrób trzy kolumny – zieloną, żółtą i czerwoną. W pierwszej zapisz te rzeczy, które lubisz robić w łóżku. W żółtej te, które chciałabyś wypróbować, ale z różnych powodów to odkładasz. W ostatniej wymień to, czego nigdy przenigdy nie zrobisz w łóżku. Pokaz listę facetowi, pogadajcie o niej, a potem powoli realizujcie wszystkie punkty z listy. Nie zdziw się, jak nagle przekroczysz swoją czerwoną linię.

Zapomnij o orgazmie

Wydaje nam się, że właśnie to jest w seksie kluczowe. Gówno prawda. Chodzi o to wszystko przed i po – o pasję, pożądanie, krew kipiącą w żyłach, namiętność, zaskakiwanie, rozmowy i reakcje fizyczne. Nie skupiaj się na orgazmie (a nawet celowo do niego nie dopuść), a zauważysz, jaki seks potrafi być ekscytujący.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Seks Związek

Udane życie erotyczne według seksuologów. 10 najlepszych rad

Seksualnie
Seksualnie
5 kwietnia 2018
Fot. iStock/AleksandarNakic
Następny

A gdyby tak ktoś ci powiedział, że istnieje prosty przepis na udane życie seksualne? Że wystarczy zastosować się wyłącznie do kilku, sprawdzonych rad, to co byś powiedziała? Dalej szukałabyś wymówek, że czasu brakuje, że ciało już nie takie, że gdzieś ulotniła się chemia między wami? Przed tobą program naprawczy – 10 rad od seksuologów. Dowiedz się, jak mieć udane życie erotyczne i wprowadź zmiany już dzisiaj.

Eksperymentujcie

Próbowanie czegoś nowego zawsze powoduje ekscytację. Dobrze, jeśli w danej sferze oboje jesteście nowicjuszami, wtedy efekty są podwójne. W trakcie eksperymentów nie skupiaj się na efekcie końcowym, a na poszczególnych doznaniach. Do tego potrzeby jest otwarty umysł i… serce.

Inicjujcie seks na zmianę

Dosłownie – umówcie się, że raz ty, raz on. Na początku może być nieco drętwo, ale gdy wpadniecie w odpowiedni rytm, zobaczycie plusy. Chodzi o to, żeby zarówno jedno, jak i drugie czuło się pożądane. Inicjowanie seksu jest przecież wielkim komplementem dla ukochanej osoby.

Kładźcie się razem

To najprostszy sposób na poprawę życia intymnego. Nie musicie każdego wieczoru uprawiać gorącego seksu, ale dobrze, byście razem kładli się do łóżka – do czas na rozmowę, przytulenie się do partnera, snucie planów. Nim się zorientujesz, będziecie ze sobą znacznie bliżej niż dotychczas. A kto wie, może przytulasy faktycznie przerodzą się w dziki i namiętny seks?

Przestańcie odhaczać

Jeśli seks staje się dla ciebie czymś, co po prostu musisz odhaczyć, masz potężny problem. Pomyśl o tym w kategorii przyjemności, nagrody, czegoś, na co czekasz z wytęsknieniem i należy ci się po ciężkim dniu. To nie jest orka na ugorze, a pielęgnowanie miłości. Kiedy zmienisz swoje nastawienie do seksu, ten odzyska dawny smak.

Fantazjujcie…

…i rozmawiajcie o swoich fantazjach. Spokojnie, nie trzeba zaraz wszystkiego wcielać w życie. Chodzi o to, żeby przełamać pewne tabu, nauczyć się znów ze sobą rozmawiać. Im bardziej was poniesie, tym lepiej. Może któraś fantazja stanie się inspiracją? Punktem wyjścia?

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Seks Związek

7 rzeczy, które powinniście robić po seksie, żeby zachować dobre zdrowie i… mieć udany związek

Seksualnie
Seksualnie
3 kwietnia 2018
Fot. iStock/eclipse_images
Następny

Zdawać by się mogło, że ten cały seks to taka prosta sprawa. Że wystarczy regularnie chodzić do łóżka, żeby zachować bliskość w związku i sprawność seksualną. Niestety, ogromne znaczenie ma to, co robimy PO seksie, nie tylko te wszystkie wygibasy i czułe słówka w trakcie. O ile niektóre nawyki wymagają odrobimy samozaparcia przy ich wyrabianiu, inne szybko przypadną wam do gustu i z przyjemnością wprowadzicie je w życie. Oto kilka rzeczy, które zawsze powinniście robić po seksie.

Wizyta w toalecie

O tym powinny pamiętać szczególnie wszystkie panie. Ze względu na krótką cewkę moczową, jeśmy podatne na wszelkie infekcje układu moczowego. A jak wiadomo, w trakcie seksu nasze narządy intymne mają styczność z różnymi zarazkami. Siadamy w różnych, niekoniecznie czystych miejscach, dotykamy się brudnymi rękami, ocieramy się o siebie. Zamiast po seksie wtulać się w poduszkę i zasypiać, warto wyskoczyć szybko do toalety. Nie trzeba zaraz się myć, ale wystarczy chociaż zrobić siku. W ten sposób „przeczyścimy” cewkę moczową i usuniemy większość zarazków.

Zmiana bielizny

Po skorzystaniu z toalety warto założyć czystą, bawełnianą bieliznę. Dzięki temu skóra (a także wymęczone narządy płciowe) będzie mogła swobodnie „oddychać”. To bardzo ważne, ponieważ po seksie okoliczne krocza bywają podrażnione.

Przytulasy

Tak, przytulanie ma zbawienny wpływ na związek. To obowiązkowy Must Have po każdym seksie. Nie trzeba teraz przez kilka godzin przytulać się do siebie i wpatrywać się sobie w oczy, ale zwykła czułość ma ogromne znaczenie. To prosty sposób, by wzmocnić waszą intymność. Ponadto samo przytulanie powoduje dodatkowy wyrzut hormonów szczęścia (nie ma znaczenia, że przed chwilą podczas orgazmu uwolniło się ich całe mnóstwo;p).

Łyk wody

Seks to naprawdę niezły wysiłek. Jeśli szaleliście w łóżku przez dłuższy czas, zmienialiście pozycje i pociliście się, teraz trzeba uzupełnić braki wody w organizmie dokładnie tam samo, jak po każdej innej aktywności fizycznej. Także, moi drodzy, pijemy! Ale wodę, nie drinki!

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie