Seks Związek

Boginie seksu – kim są i jak stać się jedną z nich

Seksualnie
Seksualnie
9 marca 2018
Fot. iStock/MilosStankovic
Następny

Nie, seks nie jest najważniejszy w związku, ale przyznasz, że jest cholernie istotny. Z jego pomocą możecie stworzyć wyjątkowo głęboką relację. Nic dziwnego więc, że każda z nas w oczach swojego faceta chciałaby być boginią seksu. Nie chodzi o to, żeby zatrzymać go przy sobie tym, co potrafisz wyczyniać w łóżku, bo żadna z nas nie byłaby zadowolona z takiej relacji. To jeden z elementów związku. Skoro chcesz być fajną partnerką, taką do tańca i do różańca, świetną matką, gospodynią, „kumplem”, to dlaczego miałabyś nie chcieć być również boginią seksu? Kobiety, który noszą takie miano, mają kilka wspólnych cech. I wcale nie chodzi tu o wysublimowane sztuczki, gibkie ciało i zero rozstępów. Wygląd zostawmy na boku. Nie przejmuj się nadprogramowymi kilogramami, przebarwieniami, obwisłą skórą na brzuchu, za małym piersiami i rozstępami. Twoja seksualność musi zrodzić się w głowie.

Trenuj

Chociaż może zabrzmieć to śmiesznie, musisz zacząć ćwiczyć swoje ciało. Seks to naprawdę ogromny wysiłek, a brak kondycji i zadyszka potrafią w mgnieniu oka zniszczyć nastrój. Nie chodzi o to, żebyś teraz intensywnie trenowała, żeby wyrzeźbić mięśnie. Zadbaj po prostu o swoje zdrowie i kondycję. Wtedy będzie cię w łóżku stać na więcej. Taka inwestycja się opłaca. Nawet w codziennym życiu.

Przejmij kontrolę

Jedną z najseksowniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić w sypialni, to przejąć kontrolę. Nie musisz zaraz ubierać się w lateksy i dzierżyć w dłoni bicza. Do dominy jeszcze trochę ci brakuje, a i nie każdy facet to lubi (dobra – każdy, ale niektórzy nie chcą się przyznać). Przejmij kontrolę w prosty sposób – to ty zainicjuj seks, wybierz czas i miejsce. Narzuć pozycję, powiedz, co ma zrobić. Nie leż po prostu z rozłożonymi nogami. Najpierw kombinuj z pozycjami, których wcześniej nie znałaś. Potem spróbuj zmieniać tempo. Eksperymentuj na bezpiecznym gruncie. Jeszcze przyjdzie czas na bardziej ekstremalne doświadczenia i urozmaicenia.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Seks Związek

Zapytałam kilku facetów, co sądzą o pozycji misjonarskiej. Odpowiedzi mogą zaskoczyć

Seksualnie
Seksualnie
12 marca 2018
Fot. iStock/grinvalds
Następny

Gdybym miała oficjalnie zapytać kilka moich koleżanek, jakie pozycje seksualne lubią najbardziej, na pewno wymieniałyby te, które kochają faceci: pozycja 69, na pieska, na jeźdźca. Żadna na pewno nie powiedziałaby, że uwielbia pozycję misjonarską. Dlaczego? Bo utarło się, że jest to idealna opcja dla leniwych bab, którym nie chce się wysilać w sypialni. Ot, położą się na plecach, rozłożą nogi, jękną trzy razy w trakcie i już są zadowolone, że można odhaczyć stosunek seksualny. Czy faceci naprawdę nie znoszą pozycji misjonarskiej? I co można zrobić, żeby była naprawdę satysfakcjonująca?

Jakiś czas temu zapytałam mojego faceta, czy lubi kochać się ze mną w tej najbardziej klasycznej pozycji. Zapytałam, ponieważ jest to element właściwie każdego, naszego zbliżenia i choć inicjujemy ją niemalże na zmianę, nie wiedziałam, czy robi to ze względu na mnie. Byłam zdziwiona, gdy powiedział, że jest to jedna z jego ulubionych pozycji, bo wtedy może się ze mną namiętnie całować, a właśnie to w czasie seksu kręci go najbardziej. Nie powiem, zrobiło mi się miło. Ale odsuńmy na chwilę miłość na bok.

Ponieważ mój facet nie jest w pełni wiarygodny (przecież mnie kocha, więc patrzy czasem na wszystko przez różowe okulary), postanowiłam zapytać o to samo kilku innych, zaprzyjaźnionych facetów. Czy lubią pozycję misjonarską? Odpowiedź „TAK/NIE” i dlaczego. Niektóre argumenty mogą zaskoczyć.

Bliskość

Jeden z panów powiedział mi, że lubi pozycję misjonarką ze względu na bliskość i intymność. Gdy leży na swojej partnerce, ich ciała bardzo mocno się stykają. Żadna inna pozycja (nawet na łyżeczki) nie pozwala stworzyć TAKIEJ romantycznej atmosfery między kochankami.

Spojrzenie

Klasyczna pozycja pozwala nie tylko się całować, ale także patrzeć sobie głęboko w oczy. Jasne, można to robić i na jeźdźca, ale odległość jest znacznie większa. Trzech panów przyznało, że widok lekko przymkniętych oczu kobiety rozpala ich do czerwoności. Inny dodał, że lubi utrzymywać kontakt wzrokowy i patrzeć, jak w przytłumionym świetle błyszczą się oczy jego partnerki.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Seks Związek

5 rzeczy, które robi w łóżku idealny kochanek. Twój spełnia kryteria?

Seksualnie
Seksualnie
8 marca 2018
Fot. iStock/KatarzynaBialasiewicz
Następny

Gdyby tak zapytać kobiety, jaki powinien być ideał mężczyzny, każda z nas opisałaby go nieco inaczej. Jedne wolą brunetów, inne blondynów. Dla niektórych istotny jest wzrost, a dla innych budowania ciała. To samo dotyczy charakteru. Są wśród nas takie, którym zależy przede wszystkim na wysokim ilorazie inteligencji, ale znajdą się i takie, które na pierwszym miejscu stawiają pogodę ducha. W kwestii Pana Idealnego każda z nas ma inne preferencje. Ale ciekawym jest, że Idealny Kochanek jest jeden.

Tak, tak, moje drogie. Wszystkie chcemy w łóżku od faceta tego samego. I choć różne mogą być sposoby i techniki osiągnięcia satysfakcji, Idealnego Kochanka każdej z nas zawsze łączy kilka wspólnych cech. O czym dokładnie mowa?

Docenia bliskość

Idealny Kochanek dba o waszą relację. Sprawia, że każdego dnia czujecie do siebie miętę. Całuje bez powodu, przytula się, dotyka cię. Wie, że gra wstępna u kobiety trwa cały dzień i seks nie powinien się sprowadzać do szybkiego bara-bara w sypialni. Gdy już jest po wszystkim, nie wstaje i nie ubiera się. Przeciwnie – delektuje się chwilą, docenia, że jesteś obok.

Zadaje pytania

Dla Idealnego Kochanka bardzo ważne jest to, by seks sprawiał ci przyjemność. Będzie zadawał mnóstwo pytań – na co masz ochotę, co ci się śniło, czego się obawiasz, jak chcesz być dotykana. Nie traktuje cię jak dmuchaną lalę, która jest mu potrzebna tylko i wyłącznie do zaspokojenia swoich fantazji. W łóżku jesteś równie ważna, jeśli nie ważniejsza.

Podziwia

Idealny Kochanek potrafi sprawić, że wyzbywasz się wszelkich kompleksów. Już nie boisz się seksu przy zapalonym świetle, nie analizujesz tego, jak w tej pozycji prezentuje się twój brzuch, uda czy piersi. To nie ma znaczenia, ponieważ on potrafi sprawić, że czujesz się najpiękniejsza na świecie. Przeglądasz się w jego błyszczących oczach. Idealny Kochanek wie, jak ważne są dla kobiety komplementy i potrafi je prawić.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie