Lifestyle

Garść faktów dotyczących seksu, których mogłaś nie znać

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
5 sierpnia 2016
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

Seks… Słowo bezwarunkowo kojarzące się ze spełnieniem i przyjemnością. Szczególnie ważny i piękny w związku z partnerem, któremu kobieta może zaufać i który będzie chciał słuchać i rozmawiać na temat jej potrzeb. Sporo wiemy o nim, nie są nam obce także najdziwniejsze pozycje i gadżety, które mają za zadanie ułatwić osiągnięcie orgazmu. A seks jest tak samo fajny, jak i zaskakujący z wielu powodów. 

Myślisz, że o seksie wiesz wszystko? Sprawdź informacje, które mogą cię mocno zaskoczyć

1. Im większa namiętność, tym większa płodność

Starasz się o dziecko? Ta informacja może cię ucieszyć. W męskim nasieniu podczas stosunku znajduje się przeciętnie około 250 milionów plemników. A ilość nasienia wzrasta nawet o o 50% podczas intensywnego pobudzenia podczas bardzo namiętnego seksu. Co ważne, takie pieszczoty pozytywnie wpływają na jakość nasienia. Szacuje się, że przeciętny mężczyzna produkuje w trakcie swojego życia prawie 53 litry spermy! A żeby podwoić liczbę mieszańców naszej planety, wystarczyłaby ilość plemników zgromadzona w jednej kapsułce leku przeciwbólowego.

2. Orgazm nie dla każdego

Aż trudno w to uwierzyć, ale 55% Polek udaje swoje orgazmy… Dzieje się tak z wielu powodów – jesteśmy zmęczone i nie chcemy przeciągać męczącej zabawy, seks nas nudzi, a partner przestaje pociągać, a niektóre z nas nie potrafią osiągnąć orgazmu z powodów zdrowotnych lub psychicznych. Jeszcze inne osiągają satysfakcję seksualną tylko podczas masturbacji. Dla odmiany, 74% mężczyzn zawsze doznaje orgazm podczas uprawiania seksu, a 23% prawie zawsze.

3. Seks surogatka najlepszą terapeutką

Jak się okazuje, terapia mająca na celu naprawę relacji między partnerami lub ułatwienie pokonania osobistych problemów, może przybierać różne formy. Seks surogatka to kobieta, która za pieniądze uprawia seks z mężczyznami oraz kobietami, pomagając znaleźć dla nich rozwiązanie seksualnych problemów. Nie należy mylić tej profesji z prostytucją.

4. Sexsomnia domeną mężczyzn

To dziwnie brzmiące określenie jest terminem użytym do określenia ludzi aktywnych seksualnie podczas snu. Najczęściej podatni są na sexomnię podczas snu mężczyźni, z których aż 80% masturbuje się w wyniku marzeń sennych, lub na w półśpiąco wciąga w swoje zabawy partnerkę.

5. Męskie nasienie jest bogate w składniki odżywcze

Co prawda nie wszytskie kobiety myślą o męskim nasieniu w kontekście jego składu, ale warto wiedzieć co się w nim kryje. Sperma kryje w sobie  ponad 30 składników m.in.: fruktozę, kwas askorbinowy, kwas cytrusowy, azot, witaminę B12 i mnóstwo soli i enzymów.

6. Wśród najlepszych kochanków prym wiodą…

Ankieta przeprowadzona w różnych krajach wykazała, że najlepszymi kochankami są Włosi. Przedstawiciele innych nacji otrzymali również oceny za poniższe cechy:

 • Niemcy są najgorszymi kochankami –  w łóżku myślą tylko o sobie
 • Turcy – strasznie się pocą, co przeszkadza kobietom
 • Szwedzi -zbyt szybko finiszują
 • Duńczycy – za ostrzy
 • Amerykanie – za bardzo dominują
 • Brytyjczycy – odpychają ze względu na otyłość
 • Rosjanie – mają za dużo owłosienia

7. Liczy się grubość, nie długość

Panowie nie powinni mieć wielkich kompleksów, na punkcie mniejszych penisów. Zgodnie z ankietą przeprowadzoną wśród wśród studentek ustalono, że 90% kobiet ma większą satysfakcje ze stosunku, jeśli penis ma większy obwód, a nie, jak obstawiają mężczyźni – długość. Uwaga! 85% kobiet jest całkowicie zadowolonych z rozmiarów penisa partnera.

8. Sex niczym walium

11% mężczyzn przyznaje, że głównym motywatorem do seksu jest chęć rozładowania napięcia spowodowanego pracą. Zgodnie z wynikami badań, seks jest aż dziesięciokrotnie skuteczniejszym środkiem kojenia napięcia nerwowego niż walium. A nad innymi lekami ma podstawową przewagę – można go przyjmować bez recepty.

9. Wiek nie gra roli

Około 25% par w wieku powyżej 75 lat jest nadal aktywnych seksualnie, a  jedna trzecia kobiet powyżej 80 roku życia wciąż prowadzi aktywne życie seksualne.

10. Sen tuż „po”

Nie obrażajcie się na partnerów, gdy zaraz po seksie odpływają do krainy snu. W czasie orgazmu mózg mężczyzny produkuje różne hormony, w tym prolaktynę, która wyzwala w nim poczucie zmęczenia, stąd obezwładniająca senność.


 

źródło: kobieta.dziennik.plwww.msfera.plwww.topnaj.pl


Lifestyle

Ryba, Baran, a może Strzelec? Sprawdź, czy wasze znaki zodiaku do siebie pasują!

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
5 sierpnia 2016
Fot, iStock/AleksandarNakic
 

Jest wiele pytań na które musimy sobie odpowiedzieć decydując się na wspólne życie, ale na szczęście z niektórymi możesz zwrócić się wprost do gwiazd. Jeżeli jesteś fanką horoskopów, przynajmniej raz sprawdzałaś czy aby na pewno ty i twój partner jesteście do siebie idealnie dopasowani. Jeśli jednak tego nie robiłaś, pora nadrobić zaległości! Mamy dla ciebie dwanaście najlepiej dobranych par po względem astrologicznym. Sprawdź, czy wy też tutaj jesteście!

1. Byk i Rak

Tych dwoje zawsze będzie brało związek na poważnie, a ich więź emocjonalna i fizyczna zawsze będzie bardzo głęboka. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, że Byk i Rak świetnie się rozumieją, dzięki czemu ich związek jest naprawdę dojrzały. Byk i Rak doceniają siebie nawzajem, mając na względzie zarówno swoje wady jak i zalety. Tych dwoje doskonale wie, jak sprawiać piękne komplementy, które sprawią, że ogień miłości ciągle będzie podsycany. To naprawdę związek, który ciężko zniszczyć.

2. Baran i Wodnik

Tych dwoje nigdy nie zazna monotonii! Zarówno Baran jak i Wodnik to ludzie, którzy ciągle poszukują przygód, dzięki czemu ich związek zawsze będzie pełen emocji i gorących chwil w łóżku. Ciągłe poszukiwania nowych, ekscytujących rzeczy sprawia, że w związku zawsze będzie dobra zabawa. Szczególnie, że Baran i Wodnik uwielbiają pracować razem jako drużyna. Podczas gdy niektóre pary mogą się sobą męczyć, w tym przypadku nie ma takiej możliwości! Uwielbiają spędzać ze sobą czas, ale jednocześnie zdają sobie sprawę, że czasem potrzeba spędzić kilka chwil w samotności.

3. Ryby i Rak 

Dwa wodne znaki, a więc niesamowite kosmiczne połączenie! Świetnie ze sobą współpracują, ponieważ świetnie się znają i są z tego dumni. W tym przypadku występuje także bardzo duża świadomość siebie, dzięki której razem Ryby i Rak mogą stworzyć świetne fundamenty dla swojej przyszłości. Gdyby tego było mało, różnice między nimi łączą się w idealną całość. Ryby uwielbiają nowe znajomości i wchodzą w nie bez zastanowienia, podczas gdy Rak podchodzi do nowego środowiska dość sceptycznie. Dzięki temu ich współpraca jest naprawdę idealna. Rezultat? Głęboka więź, której nie da się łatwo zniszczyć.

4. Bliźnięta i Wodnik 

W tym połączeniu nie powinno nas nic dziwić. Taka mieszanka kończy się zawsze tak samo – świetnym, szalonym, ale bardzo głębokim związkiem. Zachowują się tak, jakby znali się od dziecka, a przy okazji stać ich dosłownie na wszystko! Żaby na obiad? Wycieczka na drugi koniec świata lub trochę bliżej? Dlaczego nie! Uwielbiają swoje towarzystwo, ale cenią także niezależność, co wcale nie przeszkadza ich związkowi! Wręcz przeciwnie, w przypadku Bliźniąt i Wodnika, czas spędzony osobno powoduje, że coraz bardziej za sobą tęsknią.

5. Panna i Byk 

Oboje są znakami związanymi z Ziemią, więc łatwo im się dogadać. Praktyczność i wrodzona wyrozumiałość sprawiają, że ich relacja jest spokojna i naprawdę stabilna. Niewątpliwą zaletą są także szczerość i serdeczność, które zbliżają do siebie ludzi. W tym przypadku są gwarancją poważnego, naprawdę długiego związku. Naprawdę trudno znaleźć ludzi, którzy są sobie tak wierni jak Panna i Byk. Nie tylko mają w sobie ogromne ilości wyrozumiałości do siebie nawzajem, ale także posiadają te same wartości, dzięki czemu tak świetnie się dogadują. Brzmi jak związek idealny!

6. Lew i Strzelec

Namiętność i radość życia – oto co łączy tych dwoje. Oboje wiedzą doskonale, czego oczekują od świata i wspierają się w osiągnięciu nawet tych najbardziej ekstremalnych celów czy spełnianiu najskrytszych marzeń. Lew i Strzelec to znaki związane z ogniem, dlatego też doskonale się rozumieją. To rodzaj pary, która ma w sobie tyle pozytywnej energii, że przebywanie w jej pobliżu to czysta przyjemność. Dokładnie o byciu w takim związku marzyłaś przez wiele lat! Pasja, jaką ci dwoje dzielą w stosunku do życia, miłości i siebie nawzajem jest po prostu godna pozazdroszczenia!

7. Waga i  Bliźnięta

O ile w poprzednich przypadkach królowała namiętność i silne połączenie duchowe, tutaj mamy do czynienia z ogromnym wkładem intelektu, który połączył Wagę i Bliźnięta. Powietrze, z którego pochodzą oba znaki sprawia, że łatwiej im o mentalne porozumienie. Tak naprawdę, za najseksowniejszą rzecz na świecie uważają właśnie inteligencję! To, co sprawia, że są dla siebie idealni to wyrozumiałość i prawdziwe wsparcie dla partnera. Uwielbiają zgodę i harmonię w związku, dlatego też dzielą się z partnerem nie tylko przyjaźnią, ale i wiedzą.

8. Strzelec i Baran

Pochodzący z ognia, pełni pasji i namiętności tworzą cudowny dynamit, który może eksplodować w każdej chwili! Na szczęście tylko pozytywną energią, która umacnia ich związek i kontynuuje ich szczęśliwe życie. Doceniają swój wzajemny entuzjazm dotyczący każdej dziedziny życia, z którego oboje czerpią garściami. Pomimo częstych różnic, ostatecznie sprzeczki sprawiają, że Strzelec i Baran stają się sobie bliscy, a przy okazji ich przeprosiny zawsze są pełne namiętności! To tylko dowodzi, że pary złożone z tych dwóch znaków zodiaku potrafią przetrwać wszystko.

9. Koziorożec i Byk 

Tych dwoje jest uważanych za parę posiadającą najwięcej chemii, a to wszystko dzięki temu, o czym wszyscy marzymy – wiecznej adoracji! Są jak papużki nierozłączki, które uwielbiają swoje towarzystwo i będą razem do końca dni. Powodem trwałości ich związku jest serdeczność, szacunek i miłość, którą mogą sobie zaoferować tylko prawdziwe bratnie dusze. Kiedy zauważysz tą parę na ulicy, ujmą cię szczerością swoich uczuć, ale także opiekuńczością jaką otaczają siebie nawzajem. To prawdziwe marzenia!

10. Wodnik i Bliźnięta

Zabójcze psychologiczne połączenie, które swoją głębią może przerażać. Jeżeli ktokolwiek będzie w stanie porozumieć się bez słów, to właśnie ta dwójka! Ich związek zahacza o mistykę, bo nikt inny nie potrafi tak dobrze zrozumieć drugiego człowieka. Robią to, co wydaje się im odpowiednie i za nic mają ludzkie gadanie. Mogłoby się wydawać, że silne poczucie indywidualności zarówno u Wodnika jak i u Bliźniąt mogłoby spowodować problemy, ale jest wręcz przeciwnie. To tylko wzmacnia ich związek. Mogą spędzić cały dzień osobno, ale na koniec i tak będą kroczyć przez życie ramie w ramie, bo tak jest im po prostu najlepiej.

11. Ryby i Skorpion 

Oto przykład kolejnej niezwykłej pary. Czytanie w myślach? Nic trudnego! W ich związku nieporozumienia pojawiają się naprawdę rzadko, bo po prostu rozumieją się bez słów. Nie chodzi tu tylko o intelekt, który jest ważny dla obojga, ale także o ciągły głód poznawania siebie i rozumienia zarówno ciała, jak i duszy ukochanego.  Chcą wiedzieć o sobie wszystko, bo czują się odpowiedzialni za osobę, którą kochają. Namiętość jest u nich na bardzo wysokim poziomie, ale nie boją się romantyzmu niezależnie od tego, jak bardzo byłby kiczowaty w ich przekonaniu.

12. Skorpion i Rak  

Czasem gdy dwoje ludzi z pasją stara się stworzyć dobry związek, coś po prostu nie gra. Inaczej jest w przypadku, kiedy tych dwoje to Skorpion i Rak, wtedy droga do perfekcji jest naprawdę krótka. Intensywne emocje, które dzielą te dwa wodne znaki sprawiają, że współpraca w parze kwitnie. Karmią siebie nawzajem opowieściami o swoich pasjach i samym spełnianiem się w nich, co pozwala im rozumieć doskonale drugą osobę. Poza tym, czego można im pozazdrościć, mają naturalny system wspierania swojego ukochanego, co tylko wzmaga ich troskę i przeznaczenie.


 

źródło: Self.com


Lifestyle

Mięśnie Kegla. Ich ćwiczenie poprawi twój komfort życia

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
5 sierpnia 2016
mięśnie Kegla
Fot. iStock / iascic

Mięśnie Kegla odpowiadają za podtrzymywanie narządów rodnych kobiety, pęcherza i jelit, a także stabilizację kręgosłupa. Nawet jeśli kobieta nie miała z nimi dotychczas problemu, nie oznacza, że powinna zapominać o ich istnieniu. 

Wbrew pozorom warto dnia je wzmacniać, aby dobrze spełniały swoją rolę. Dopóki mięśnie są stale napięte, kobiety nie przykładają do nich wagi, ale sytuacja często zmienia się pod wpływem przebytych porodów. Wtedy zwiotczałe mięśnie przysparzają uciążliwych kłopotów, które bywają zawstydzające dla pań.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (NTM)

Ta przykra i krępująca przypadłość polega na mimowolnym wycieku moczu podczas wysiłku, kichania lub kaszlu. Te czynności powodują wzrost ciśnienia w brzuchu i niekontrolowane moczenie. Niestety przypadłość ta z upływającym czasem może się pogłębiać. Najczęściej cierpią na nią  kobiety w ciąży i po porodzie, ponieważ dziecka mocno nadwyręża mięśnie dna miednicy. Można temu zapobiec ćwicząc mięśnie Kegla przez co najmniej 12 tygodni ciąży. Badania pokazały, że panie wykonujące je miały łatwiejsze porody i skarżyły się na problemy z brakiem kontroli pęcherza dwa razy rzadziej.

Jednak nie tylko kobiety w wieku rozrodczym są narażone na NTM. Osłabione dno miednicy z powodu upływu lat i spadku poziomu hormonów, może spowodować nietrzymanie moczu w stopniu trudnym do opanowania. Statystyki pokazują, że ta przypadłość dokucza jednej trzeciej kobiet w wieku rozrodczym i połowie pań po menopauzie.

Mięśnie Kegla a seks

Stan tych mięśni znajduje również odzwierciedlenie w jakości seksu, który jest udziałem kobiety. Słabe napięcie mięśni oznacza problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego, ponieważ silne mięśnie ułatwiają szczytowanie, poprzez pobudzenie waginy.

Ćwiczenia dla każdej kobiety

Warto regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla, gdyż nie wymaga to ani wielkiego nakładu czasu, ani wysiłku. Za to efekty wpływają na różnicę w komforcie życia intymnego. Ćwiczenia wymagają jedynie systematyczności i cierpliwości, ponieważ na ich efekty trzeba poczekać co najmniej kilka miesięcy.

Polegają one na zaciskaniu i puszczaniu mięśni zwieraczy cewki moczowej, krocza i odbytu:

 • Zaciskaj i puszczaj mięśnie Kegla w rytm oddechu: wdech – napnij mięśnie i wciągnij je w kierunku macicy, wydech – rozluźnij mięśnie. Powtórz ten cykl 10 razy.
 • Zrób wdech i napnij mięśnie Kegla. Utrzymaj je w napięciu przez 10 sekund, potem puść. Powtórz 10 razy.
 • Szybko zaciskaj i puszczaj mięśnie podczas wykonywania trzech długich wdechów i wydechów.
  Ćwicz codziennie po kilka razy.

źródło: www.ntm.plkobieta.wp.pl


Zobacz także

Robienie selfie to zaburzenie psychiczne? Czy można się zgodzić z ekspertami?

Akcja „Bądź dobra dla… siebie. Kto dołącza? Tydzień pierwszy, dzień #4

Dagmara Skalska: Kobieta jest mądrością, mężczyzna jest działaniem