Go to content

Garść faktów dotyczących seksu, których mogłaś nie znać

Fot. iStock/AleksandarNakic

Seks… Słowo bezwarunkowo kojarzące się ze spełnieniem i przyjemnością. Szczególnie ważny i piękny w związku z partnerem, któremu kobieta może zaufać i który będzie chciał słuchać i rozmawiać na temat jej potrzeb. Sporo wiemy o nim, nie są nam obce także najdziwniejsze pozycje i gadżety, które mają za zadanie ułatwić osiągnięcie orgazmu. A seks jest tak samo fajny, jak i zaskakujący z wielu powodów. 

Myślisz, że o seksie wiesz wszystko? Sprawdź informacje, które mogą cię mocno zaskoczyć

1. Im większa namiętność, tym większa płodność

Starasz się o dziecko? Ta informacja może cię ucieszyć. W męskim nasieniu podczas stosunku znajduje się przeciętnie około 250 milionów plemników. A ilość nasienia wzrasta nawet o o 50% podczas intensywnego pobudzenia podczas bardzo namiętnego seksu. Co ważne, takie pieszczoty pozytywnie wpływają na jakość nasienia. Szacuje się, że przeciętny mężczyzna produkuje w trakcie swojego życia prawie 53 litry spermy! A żeby podwoić liczbę mieszańców naszej planety, wystarczyłaby ilość plemników zgromadzona w jednej kapsułce leku przeciwbólowego.

2. Orgazm nie dla każdego

Aż trudno w to uwierzyć, ale 55% Polek udaje swoje orgazmy… Dzieje się tak z wielu powodów – jesteśmy zmęczone i nie chcemy przeciągać męczącej zabawy, seks nas nudzi, a partner przestaje pociągać, a niektóre z nas nie potrafią osiągnąć orgazmu z powodów zdrowotnych lub psychicznych. Jeszcze inne osiągają satysfakcję seksualną tylko podczas masturbacji. Dla odmiany, 74% mężczyzn zawsze doznaje orgazm podczas uprawiania seksu, a 23% prawie zawsze.

3. Seks surogatka najlepszą terapeutką

Jak się okazuje, terapia mająca na celu naprawę relacji między partnerami lub ułatwienie pokonania osobistych problemów, może przybierać różne formy. Seks surogatka to kobieta, która za pieniądze uprawia seks z mężczyznami oraz kobietami, pomagając znaleźć dla nich rozwiązanie seksualnych problemów. Nie należy mylić tej profesji z prostytucją.

4. Sexsomnia domeną mężczyzn

To dziwnie brzmiące określenie jest terminem użytym do określenia ludzi aktywnych seksualnie podczas snu. Najczęściej podatni są na sexomnię podczas snu mężczyźni, z których aż 80% masturbuje się w wyniku marzeń sennych, lub na w półśpiąco wciąga w swoje zabawy partnerkę.

5. Męskie nasienie jest bogate w składniki odżywcze

Co prawda nie wszytskie kobiety myślą o męskim nasieniu w kontekście jego składu, ale warto wiedzieć co się w nim kryje. Sperma kryje w sobie  ponad 30 składników m.in.: fruktozę, kwas askorbinowy, kwas cytrusowy, azot, witaminę B12 i mnóstwo soli i enzymów.

6. Wśród najlepszych kochanków prym wiodą…

Ankieta przeprowadzona w różnych krajach wykazała, że najlepszymi kochankami są Włosi. Przedstawiciele innych nacji otrzymali również oceny za poniższe cechy:

  • Niemcy są najgorszymi kochankami –  w łóżku myślą tylko o sobie
  • Turcy – strasznie się pocą, co przeszkadza kobietom
  • Szwedzi -zbyt szybko finiszują
  • Duńczycy – za ostrzy
  • Amerykanie – za bardzo dominują
  • Brytyjczycy – odpychają ze względu na otyłość
  • Rosjanie – mają za dużo owłosienia

7. Liczy się grubość, nie długość

Panowie nie powinni mieć wielkich kompleksów, na punkcie mniejszych penisów. Zgodnie z ankietą przeprowadzoną wśród wśród studentek ustalono, że 90% kobiet ma większą satysfakcje ze stosunku, jeśli penis ma większy obwód, a nie, jak obstawiają mężczyźni – długość. Uwaga! 85% kobiet jest całkowicie zadowolonych z rozmiarów penisa partnera.

8. Sex niczym walium

11% mężczyzn przyznaje, że głównym motywatorem do seksu jest chęć rozładowania napięcia spowodowanego pracą. Zgodnie z wynikami badań, seks jest aż dziesięciokrotnie skuteczniejszym środkiem kojenia napięcia nerwowego niż walium. A nad innymi lekami ma podstawową przewagę – można go przyjmować bez recepty.

9. Wiek nie gra roli

Około 25% par w wieku powyżej 75 lat jest nadal aktywnych seksualnie, a  jedna trzecia kobiet powyżej 80 roku życia wciąż prowadzi aktywne życie seksualne.

10. Sen tuż „po”

Nie obrażajcie się na partnerów, gdy zaraz po seksie odpływają do krainy snu. W czasie orgazmu mózg mężczyzny produkuje różne hormony, w tym prolaktynę, która wyzwala w nim poczucie zmęczenia, stąd obezwładniająca senność.


 

źródło: kobieta.dziennik.plwww.msfera.pl, www.topnaj.pl