Lifestyle Związek

Rozstanie to nie zawsze wina faceta. Próbowałem, starałem się, ale żona urządziła mi piekło

Listy do redakcji
Listy do redakcji
8 grudnia 2016
Fot. iStock / mikkelwilliam
 

Piszę do Was, żeby pokazać męski punkt widzenia i przełamać stereotyp, że to mężczyzna winny jest rozstaniu i końcowi związku. Pewnie, jest wielu dupków na świecie, ale nie można nas wszystkich pakować do jednego worka – czasami to właśnie facet jest tym, który walczy i próbuje. Długo łudziłem się, że moje małżeństwo da się jeszcze naprawić, że zestarzejemy się razem tak, jak obiecaliśmy sobie przy ołtarzu. Nie wiedziałem wtedy tylko jednego – że moja żona urządzi mi prawdziwe piekło. A potem to na mnie wskaże palcem i będzie głośno nazywać diabłem.

Nasze rozstanie nie zadziało się nagle i bez zapowiedzi, od dawna staraliśmy się odbudować to, co kiedyś było między nami. Terapie małżeńskie, rozmowy, separacje, wyjazdy wspólne i oddzielne – próbowaliśmy wszystkiego, trochę w myśl zasady „tonący brzytwy się chwyta”. Nawet nasz drugi syn jest próbą ożywienia małżeńskich relacji, nadzieją na nowy początek wraz z nadejściem nowego życia. Niestety, zadziałało to zupełnie odwrotnie, bo nie da się budować na nowo nie uprzątnąwszy najpierw zalegającego gruzu.

Nasz pierwszy rok małżeństwa był niemal idealny, kłótnie i awantury z tego okresu mogę policzyć na palcach jednej ręki. Byliśmy dla siebie pociągający nie tylko fizycznie, ale także i emocjonalnie, intelektualnie. Ja rozkręcałem firmę z przyjacielem, Monika pracowała w dużej firmie na etacie. Snuliśmy plany powiększenia rodziny, oboje pragnęliśmy zostać rodzicami i stworzyć prawdziwy dom, którego ani ja, ani Monika nie mieliśmy w dzieciństwie – oboje pochodzimy z rozbitych rodzin. Nasze marzenie spełniło się po trzech latach od ślubu, dokładnie w trzecią rocznicę urodził się Jasiek. Świat zawirował, stanął na głowie, zakochałem się z miejsca w tym małym człowieku, a moja żona całkowicie straciła głowę dla naszego synka.  Na nasze nieszczęście.

Przez pierwsze tygodnie niemal w ogóle nie mogłem dotknąć syna. Ciągle słyszałem, że robię coś nie tak, że mam to jej zostawić, że wystarczy jak zadbam o dom i bezpieczeństwo finansowe rodziny. Nie powiem, poczułem się wtedy jak sponsor albo chłop pańszczyźniany, który ma swoje zrobić, daninę oddać i o nic więcej nie pytać. Nawet teściowa zauważyła, że coś nie gra i stanęła po mojej stronie, a to już naprawdę coś znaczy! Ale Monika wiedziała swoje i zajęta była tylko Jaśkiem. Przestaliśmy ze sobą sypiać – chodzi o dzielenie łóżka, nawet nie mówię tutaj o seksie! – bo przeniosła się do pokoju syna i spała tam razem z nim. Na moje sugestie, że możemy łóżeczko wstawić do sypialni, jak pierwotnie zamierzaliśmy, powiedziała, że chrapię i że dziecko potrzebuje swojej własnej przestrzeni.

Gdy Jasiek skończył rok Monika zadecydowała, że chce zostać z nim w domu do czasu przedszkola. Interes szedł naprawdę dobrze, więc zgodziłem się – i tak nie miałem tutaj nic do powiedzenia. Pomimo mniejszego domowego budżetu, żona nie liczyła się z kosztami i musiała wszystko mieć luksusowe i najlepszej jakości. Syn chodził w markowych ubraniach, smarowany był kremami z najwyższej półki, korzystał wyłącznie z prywatnej opieki zdrowotnej, bawił się tylko modnymi i zagranicznymi zabawkami. Gdy mówiłem „odłóżmy pieniądze, oszczędzajmy na gorsze czasy” ona rzucała mi w twarz oskarżenia o brak wakacji, porównywała się z koleżankami, płakała, że ją ograniczam i źle traktuję. Gdy prosiłem o rozsądek i umiar, mówiła, że jestem złym ojcem, sknerą, żałuję na własnego syna, który będzie gorszy od innych przeze mnie.

Choć nigdy nie dałem jej powodów do zazdrości potrafiła robić mi awantury o zdrady, niespodziewanie odwiedzać w firmie, wypytywać o klientki i współpracowniczki. Zaciskałem zęby, tłumaczyłem, wyjaśniałem, ale po publicznej awanturze, przez którą straciłem ważny projekt, wyprowadziłem się z domu. Wtedy poszliśmy na terapię, która wydawała się nawet działać. Monika złagodniała, zaczęła myśleć o powrocie do pracy, w końcu dopuściła mnie do opieki nad synem i nie stała nade mną niczym strażnik. Wróciłem do domu pełny nadziei i wiary w to, że kryzys został zażegnany, a Monika z tej naszej radości zaszła w drugą ciążę. Myślałem, że to dobry początek nowego etapu, ale znowu byłem w błędzie.

Jej ciąża to było dziewięć miesięcy pełnych dramatów, awantur, płaczu i… przemocy. Psychicznej – gdy wyzywała mnie od najgorszych, szantażowała, wymuszała wszystko płaczem i swoim stanem – ale też i fizycznej, gdy policzkowała mnie, popychała i szturchała. Ze względu na dziecko w jej brzuchu byłem niczym święty, pozwalałam się obrażać, choć czułem się podle, upokorzony i zgnębiony. Już dawno trzasnąłbym drzwiami i zakończył ten związek, ale tłumaczyłem sobie, że hormony, stres, że to przecież nie jest kobieta, której ślubowałem miłość. Próbowałem chronić też Jaśka, nie chciałem żeby widział nasze kłótnie, żeby cierpiał z powodu tego, że nie możemy się dogadać. Pół roku po narodzinach Antka powiedziałem jednak koniec i złożyłem pozew o rozwód. Z orzeczeniem o jej winie i prawem do opieki nad dziećmi co najmniej w równym stopniu.

Dla naszych wspólnych znajomych jestem tym, który ją porzucił, zostawił dwójkę małych dzieci, znudził się życiem rodzinnym – tak przedstawiła to wszystkim Monika. Twierdzi, że przerosła mnie odpowiedzialność i nie dojrzałem do ojcostwa. Co ja im mówię? Niewiele, bo co miałbym powiedzieć? Że przerosła mnie nie odpowiedzialność, ale jej agresja wobec mnie? Że znudziłem się, ale nie życiem rodzinnym, a jej rozrzutnością, życiem ponad stan? Że próbowałem, ale potrzeba wysiłku obu stron do zbudowania wspólnego życia? Oni już mnie ocenili, z góry i bez pytania. Ostatnio Monika wykrzyczała mi na ulicy, że jestem nieudacznikiem, że zrujnowałem jej życie i pogrążyłem ją. Widziałem wzrok przechodniów, to, jak na nas patrzą – na nią ze współczuciem i troską, na mnie oskarżająco i z wyrzutem. Chciałem im wtedy powiedzieć, że rozstanie to nie zawsze wina faceta, że próbowałem, starałem się, ale żona urządziła mi piekło. Wątpię jednak, czy ktokolwiek by mi uwierzył.


Lifestyle Związek

Być jak rajski ptak. Dominika Tajner-Wiśniewska ambasadorką marki odzieżowej Vippi Design

Redakcja
Redakcja
8 grudnia 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Dominika-Vippi00844Dominika Tajner-Wiśniewska, jedna z uczestniczek programu telewizyjnego „Agent – Gwiazdy”, businesswoman, menadżerka, coach doradztwa personalnego i rozwoju potencjału osobistego, tym razem wejdzie w nową rolę –  ambasadorki polskiej linii odzieżowej Vippi Design.

Dla prawdziwej, charakternej góralki jaką jest Dominika Tajner-Wiśniewska, współpraca ambasadorska z marką odzieżową to debiut. Dominika jest kobietą wielu talentów, businesswoman, menadżer, coach, sportowiec. Jest Prezesem Tajner.Co Sp. z o.o., agencji zajmującej się rozwojem i kreatywnym wykorzystaniem potencjału młodych artystów i sportowców. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunkach: Turystyka i Rekreacja oraz Odnowa Psychosomatyczna. Jest również wykwalifikowanym Business i Life Coachem. W życiu prywatnym nie stroni zaś od mocnych wyzwań – z zamiłowaniem uprawia sporty ekstremalne: rajdy samochodowe czy skoki Dream Jump. Efektem współpracy Dominiki z Vippi Design jest wyjątkowa sesja fotograficzna, w której zaprezentowane zostały modele z kolekcji zima 2016.

 Dominika-Vippi00917 Dominika-Vippi00905

„Udział w sesji zdjęciowej był dla mnie nowym wyzwaniem w karierze. Nie sądziłam, że przed obiektywem aparatu mogę poczuć się aż tak pewnie i kobieco. To zasługa nie tylko profesjonalnego fotografa ale przede wszystkim rewelacyjnych ubrań Vippi Design, w których zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Przyznam, że do tej pory wybierałam stonowaną elegancję, a w mojej szafie dominowały czerń i szarości. Dzięki marce Vippi Design na nowo odkryłam magię kolorów, która zachwyca. Te soczyste barwy, w połączeniu z wysoką jakością materiałów i co ważne dla mnie – wygodą, sprawiają, że czuję się w nich wyjątkowo. Marka doskonale wpisuje się w moje gusta, łącząc unikatowy styl z funkcjonalnością” – tłumaczy Dominika Tajner-Wiśniewska.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Od 2010 r. Vippi Design podbija serca Polek. Znakiem rozpoznawczym marki jest nieszablonowe wzornictwo, połączone z praktycznym oraz zapewniającym komfort krojem. Autorskie projekty tworzone są z myślą o kobietach dynamicznych, pewnych siebie i lubiących eksperymentować z kolorami. Każda użytkowniczka może znaleźć w limitowanych seriach kolekcji coś dla siebie: od bluz, tunik, sukienek, spodni aż po kombinezony, kurtki, żakiety, czapki bądź szale. Firma przywiązuje również wielką wagę do jakości, ubrania szyte są z najlepszych certyfikowanych dzianin. Cel marki – aby każda kobieta mogła dzięki niej poczuć się jak rajski ptak – kolorowo i z klasą.

Dominika-Vippi00941 Dominika-Vippi00991

„Wybór ambasadorki Vippi Design był nieprzypadkowy. Dominika Tajner-Wiśniewska jest dla nas uosobieniem kobiecości, piękna, osoby spełnionej zawodowo, o ujmującej osobowości. Współpraca z Dominiką na planie zdjęciowym była czystą przyjemnością. Idealnie wpisuje się w strategię Vippi Design i jesteśmy pewni, że jako ambasadorka nada naszej marce wiele blasku. Obecnie pod szyldem Vippi Design działają cztery sklepy stacjonarne na terenie Warszawy, jak i sklep internetowy (www.vippidesign.com). W planach na przyszły rok mamy otwarcie kolejnych punktów m.in. w Katowicach i Wrocławiu. Więcej szczegółów będziemy mogli zdradzić w 2017 r. Tymczaczem serdecznie zapraszamy również na zakupy do naszego sklepu online.” – wyjaśnia Michał Kubiak, Dyrektor Zarządzający Vippi Design.

Dominika-Vippi00811 Dominika-Vippi00844

Oficjalna strona marki i sklep internetowy: www.vippidesign.com.

Artykuł powstał we współpracy z Vippi Design


Lifestyle Związek

V-Lash Renovital – test odżywki

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 grudnia 2016
Fot.iStock

Piękne, długie i gęste rzęsy, które podziwiacie w reklamach kosmetyków do makijażu zostały zapewne „dosztukowane” i wydłużone komputerowo, no ale taka to już magia telewizji. E jednak efekt spektakularny… Kto by nie chciał mieć taaakich rzęs? Pewnie większość z nas marzy o „firankach”. Rzucamy zazdrosne spojrzenia naszym partnerom, bo to panowie zazwyczaj mogą pochwalić się długimi i nierzadko podkręconymi zalotnie (bez użycia zalotki!) rzęsami. Co robić?

Nie zdecydowałam się na zabieg przedłużania rzęs z kilku powodów, głównie ze względu na negatywne doświadczenia moich znajomych. Słyszałam różne historie o kleju, który bardzo mocno uczula, o masowym wypadaniu włosków obciążonych sztucznymi rzęsami, o dużych kosztach (zabieg trzeba przecież regularnie powtarzać)… A poza tym bardzo nie lubię tego uczucia, kiedy ktoś „dłubie” mi wokół oka. To zdecydowanie nie dla mnie.

Tusze wydłużające w moim odczuciu to jedynie chwyt marketingowy – nie „działają”, efekt jest taki sam jak przy użyciu „zwykłego” tuszu, a koszt nierzadko dwa razy większy. A poza tym, moje rzęsy są gęste, ale dość jasne, trzeba je naprawdę mocno wytuszować, żeby były widoczne.

W końcu postanowiłam przyjrzeć się bliżej dostępnym na rynku odżywkom do rzęs. Na początek wybrałam tę, która wydawała mi się przestępna cenowo w porównaniu  z innymi preparatami – V-Lash Renovital. Zamówiłam ją na stronie aptekagemini.pl  (jest też dostępna tutaj).
v-lash zbiorcze

Pierwsze efekty miały być widoczne po ok 6-ciu tygodniach konsekwentnego stosowania, więc można powiedzieć, że jest to produkt dla cierpliwych. No cóż, nie od razu Kraków zbudowano, spróbować zawsze warto. Uzbroiłam się w cierpliwość i zabrałam do rzeczy :).

Treść ulotki zawierała obietnicę stymulacji wzrostu i odrastania rzęs i to wydało mi się wystarczająco kuszące. W składzie preparatu nie było żadnego składnika, który mógłby mnie uczulić – a skórę wokół oczu mam wyjątkowo wrażliwą i używam głównie hypoalergicznych produktów do makijażu – znalazł się tam, między innymi ekstrakt ze świetlika, który ma właściwości ściągające i kojące.

Aplikacja odżywki jest bardzo prosta. Małym, cienkim pędzelkiem nakłada się niewielką ilość preparatu tuż przy linii rzęs (tak, jak przy robieniu „kreski” eyelinerem). Wystarczy zrobić to raz, ważne przy tym, by skóra była oczyszczona – bez „resztek” makijażu, bez kremów i innych produktów. ( Najbardziej rozsądnym wyjściem jest używanie jej na noc.) Nie powinno się też nakładać jej za dużo – jedynie małą ilość i tak, żeby nie dostała się do oka, bo wtedy może wywołać podrażnienie.rzesy2

Sama odżywka jest bezbarwna, bezzapachowa i ma konsystencję bardzo lekkiego żelu. Po kilku dniach stosowania preparatu zauważyłam lekkie zaczerwienienie na górnej powiece prawego oka, ale nie odczułam żadnych dolegliwości. Zaczerwienie ustąpiło po dwóch dniach. V-Lash Renovital rzeczywiście mnie nie uczulił.

Zaczęło się oczekiwanie na efekty. Po trzech tygodniach konsekwentnego nakładania odżywki, dało się zauważyć te pierwsze. A raczej, dało się je wymacać :). Zauważyłam, że rzęsy stały się gładsze, bardziej przyjemne w dotyku, miękkie i lekko podwinięte do góry. Tego ostatniego efektu się nie spodziewałam, więc było to miłe zaskoczenie (nie raz przycięłam sobie górną powiekę zalotką…). Następnym moim spostrzeżeniem było to, że zdecydowanie mniej rzęs „gubiłam”. Wcześniej często znajdowałam na policzku jeden włosek. Od momentu kiedy rozpoczęłam „kurację” odżywką, takich przypadków jest zdecydowanie mniej, teraz właściwie wcale ich nie zauważam. Mogę potwierdzić, że Renovital rzeczywiście zapobiega wypadaniu rzęs.

Po pięciu tygodniach stosowania odżywki zaczęłam zauważać upragniony efekty – najpierw pojedyncze, bardzo długie rzęsy, a potem zdecydowanie gęstsze i coraz dłuższe, te pozostałe. Po pełnych dwóch miesiącach używania preparatu włoski miały już upragniona długość (ok 1 cm), a nawet, po  wytuszowaniu, zaczęły się odbijać na górnej powiece.  Jestem bardzo zadowolona. Dla utrzymania efektu stosuję odżywkę co drugi dzień, zgodnie z tym, co zalecił w ulotce producent.rzesy

Zauważyłam też jeszcze jeden plus używania odżywki. Przedtem moje rzęsy sklejały się notorycznie po nałożeniu maskary – nawet tej, która miała je teoretycznie rozdzielać. Teraz nawet „tańszy” tusz ładnie je podkreśla, a szczoteczka działa jak grzebień.

I nie muszę już stawać na rzęsach, żeby wyglądały naprawdę pięknie 😉


Zobacz także

7 rzeczy, które się na pewno wydarzą, kiedy pracujesz zdalnie, a twoje dzieci mają zajęcia online

Wakacje jak z filmu, czyli Wybrzeże Amalfi, Toskania i słynne kluski Sophie Loren. Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”. Dzień #13 [28.05]

Joga dla zielonych. Wybierz dla siebie trzy pozycje i poćwicz. Akcja #ŁapENDORFINY, wyzwanie #12