Go to content

Prosty jak budowa cepa przepis na związek idealny. Dla niego i dla niej

Fot. iStock / mictian

Czyżby się udało? Czyżby można było stworzyć idealny przepis dla idealnego związku?

Powiem szczerze – jestem w szoku. Znalazłam w sieci tekst o tym, co kobiety powinny wiedzieć o swoich facetach, by móc budować z nimi głęboką relację. Sam autor wyszedł z założenia, może i słusznego, że faceci nigdy nie zrozumieją skomplikowanej natury kobiet. Cóż, tak podobno mają, nie wiem, nigdy facetem nie byłam. Ale jestem kobietą. I pomyślałam, że skoro dla facetów zdefiniowanie swoich wymagań wobec kobiet może być tak banalnie proste, to może i my kobiety pokusimy się o wyłożenie kawy na ławę mówiąc, czego chcemy. A niech będzie równowaga, a nie tylko, że my facetów nie rozumiemy i po nich jedziemy.

Niech będzie 1:1, oko za oko, argument za argument.

Przepis na związek idealny. Dla niego i dla niej

Drogie Panie nie przeglądajcie jego poczty

Ani telefonu, ani historii oglądanych w internecie stron. Bo co się stanie, jak natkniesz się na coś czego nie chciałabyś wiedzieć i będziesz żałować, że to zrobiłaś? Tak, to męska logika.

Panowie: Nigdy jej nie mówcie, że za długo rozmawia przez telefon

Taka nasza kobieca natura, że lubimy dużo gadać. Z przyjaciółką, mamą, teściową, koleżanką. Pomyśl, że przynajmniej ty masz święty spokój. I nie pytaj, o czym można tak długo rozmawiać. Nie chcesz wiedzieć.


 

Drogie Panie, pamiętajcie, że faceta nie można zmienić

Tak i warto, by każda kobieta o tym pamiętała. On taki jest. Ile razy to słyszałyście: „Taki jestem, nic nie zrobisz”? No to teraz wiecie, że naprawdę nic zrobić się nie da. Świetna perspektywa, nie ma co.

Panowie: kobieta zmienną jest

Teraz może kochać, a za chwilę nienawidzić. Coś może ją zachwycać, by następnego dnia doprowadzić do szału. Taka jest. Trzeba się z tym pogodzić, a nie z zażenowaniem kiwać głową i przewracać oczami.


 

Drogie Panie nie dziwcie się, że wybiera kumpli

Powinnaś wiedzieć, że kumple zawsze będą dla niego najważniejsi, zwłaszcza ci, których ma przy sobie od dawna. Więc nie stawiaj go przed wyborem: kolacja ze mną, albo mecz z kumplami. Po co masz się rozczarować. No właśnie, drogie panie, po co?

Panowie: nie dziwcie się, że wybiera przyjaciółki

I to z nimi ma ochotę wyjechać na weekend, czy zorganizować wspólny babski wypad do kina.


 

Drogie Panie nie zadawajcie pytań nie chcąc znać odpowiedzi

Bo według facetów każdy ma swoją historię i jeśli nie chcesz jej znać, to nie pytaj, z iloma kobietami spał, która była najlepsza w łóżku, a która najgorsza.

Panowie: Nie pytajcie „o co ci znowu chodzi” nie chcąc tego zrozumieć

Ile razy mówicie „daj spokój”, „a ty znowu o tym samym”. Nie słuchacie swoich kobiet, macie gdzieś co mają do powiedzenia, do wytłumaczenia. Kobiety, których nie chcecie słuchać w końcu odchodzą. Pamiętajcie i nie dziwcie się.


 

Drogie Panie: facet jest zazdrosny o wszystkich twoich przyjaciół

Wyobraź sobie, że on chce być najważniejszy w twoim życiu i nie znosi konkurencji. Masz być w niego zapatrzona jak w obrazek i tylko w niego

Panowie: kobiety są zazdrosne o wasze przyjaciółki

Wyobraźcie sobie, że to działa w dwie strony. Nie chcemy z nikim konkurować, my też – tak jak wy chcemy być przez was podziwiane, i tylko my. Zobaczcie – proste prawda, w tym punkcie chcemy tego samego.


 

Drogie Panie nie dziwcie się, że on chce przelecieć twoją przyjaciółkę

A dziwiłaś się dotąd? O matko, a może tego nie akceptowałaś? A przecież według facetów to normalne. To, że on myśli, że chciałby zaciągnąć twoją przyjaciółkę do łóżka, to nie znaczy, że to zrobi…

Panowie: Nie dziwcie się, że ona chce się przespać z waszym przyjacielem

To, że chce, to nie znaczy, że to zrobi. O proszę, mamy drugi punkt styczny. To może się udać. My zrozumiemy was, wy nas i sprawa jasna.


 

Drogie Panie musicie o siebie dbać

To, że usidliłaś faceta nie znaczy, że możesz się roztyć i przestać ćwiczyć. Drogie panie, co to to nie. Chociaż mało który facet powie ci, że powinnaś schudnąć, to uwierz, że on tak myśli. To męskie zdanie w dyskusji.

Panowie: musicie o siebie dbać

Nie do wiary? Mamy trzeci wspólny punkt. Panowie, to że ona wygląda jak milion dolarów nie znaczy, że wam ma rosnąć brzuch, obwisnąć piersi i dresy na dupie wisieć. Choć wam tego nie powiemy, chciałybyśmy, byście nie tyli i o siebie dbali.


 

Drogie Panie on chce byś lubiła to, co on lubi

Niekoniecznie musisz z nim od razu biec na trening piłki nożnej lub przesiadywać przed konsolą do gier. Ale zapamiętaj – każdy facet chce byś lubiła to, co jego uszczęśliwia.

Panowie: polubcie to, co ona lubi

Że kolejna para butów, kolejna torebka, płyta z Ewą Chodakowską i nowy płaszcz. Naprawdę, polubcie to, co czyni nas szczęśliwymi i od czasu do czasu popłaczcie na komedii romantycznej. O ja cię, prawie bym przegapiła – znowu się zgadzamy.


 

Drogie Panie on nie jest waszym ojcem

Jest twoim partnerem, kochankiem, więc nie traktuj go jak ojca, który musi ci dać poczucie bezpieczeństwa i przytulić z czułością bez seksualnego podtekstu.

Panowie: ona nie jest twoją matką

I nie musi wcale prać ci skarpetek, gotować, sprzątać i spełniać każdą twoją zachciankę. Pamiętajcie o tym.


 

Drogie Panie faceci nie są tak skomplikowani jak kobiety

Nie domyślą się, nie zrozumieją bez słów, a czasami nie są w stanie zrozumieć kobiety nawet, gdy ta chce im objaśnić swój tok myślenia. To dwie różne planety.

Panowie: kobiety nie są tak proste jak wy

Dla nas nie wszystko jest czarno-białe, zero-jedynkowe. Musimy poanalizować pozastanawiać się, poprzeżywać. Tak mamy. Jesteśmy jak dwie różne planety – o to już gdzieś było…

To co, obie strony zgadzają się wszystkie punkty wprowadzić w życie? Czy każdy jest mądry pisząc tylko i wyłącznie ze swojego punktu widzenia?