Seks Związek

Pięć rzeczy, które powinnaś wiedzieć o oszustach (potwierdzone naukowo)

Redakcja
Redakcja
24 października 2018
Fot. iStock/martin-dm
 

Gdybyśmy wiedzieli, że się przewrócimy, to byśmy nie wychodzili z domu – brzmi powiedzenie. Podobnie – gdybyśmy wiedziały, że facet jest oszustem, który nas zdradzi, nigdy byśmy się z nim nie wiązały. Tylko jak go poznać, jak nie przegapić sygnałów? Trudno o kliniczną definicję oszusta, ale jest kilka rzeczy, o których warto wiedzieć na temat mężczyzn (a także o kobiet) z tendencją do zdrady.

Oszuści częściej są fanami rocka

Ponieważ muzyka i seks naprawdę idą ręka w rękę, naukowcy odkryli, że 41 procent zdradzających facetów lubi muzykę rockową najbardziej ze wszystkich innych gatunków. Kolejną kategorią jest muzyka pop (16 procent), muzyka country (11 procent), muzyka klasyczna (7 procent), rap/hip-hop (2 procent).

Oszuści są naprawdę szczęśliwi w swoich związkach

Zdrada nie musi oznaczać, że wasz związek jest nieudany. Większość tych, którzy zdradzają, jest szczęśliwa w swoim życiu i w związku.

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Rutgers, 56 procent mężczyzn, którzy zdradzili swoje partnerki, było zadowolonych ze swojego związku.

Kobiety częściej zdradzają podczas owulacji

Brzmi to jak z podręcznika „Jak być dobrą żoną” z 1957 roku, ale to prawda. Kobiety czują się bardziej seksowne, gdy ich ciało znajduje się w najlepszym momencie do tego, by zajść w ciążę. To instynkt naszego organizmu, szukamy mężczyzny, który zaspokoiłby nasze pragnienia.

Mężczyźni zdradzają, żeby „naprawić” swoje małżeństwo

To może brzmieć jak najbardziej absurdalna rzecz na świecie, ale według terapeuty rodzinnego dr Susan Mandel, mężczyźni, którzy kochają swoich żony, uważają, że skok w bok, może uratować ich małżeństwo. Wydaje im się, że mogą mieć wszystko i że romans zmniejszy tęsknotę za czymś trudnym do określenia.

Oszuści zazwyczaj zdradzają z kimś, kogo znają

Najczęstszym miejsce do rozkwitu romansu jest praca. Badania wykazały, że 85 procent zdrad zaczyna się w pracy. Co więcej, poznanie kogoś nie jest raczej powodem zdrady, romansujemy z tymi, których znamy, nie tylko z kolegami i koleżankami z pracy, ale także z przyjaciółmi czy sąsiadami.


źródło: Yourtango


Seks Związek

Fałszywe twarze depresji. Nie daj się jej zwieść, oszukać, wciągnąć w czarną otchłań

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 października 2018
Fot. iStock/Mixmike
 

Depresja jest nieproszonym gościem, który nie dzwoni informując, że przyjdzie, nie puka do drzwi. Wślizguje się prosto w nasze życie, długo pozostając niewidocznym. Często nie jesteśmy nawet świadomi jej istnienia, ponieważ z ogromną łatwością przybiera różne role, doskonale się maskuje, nęci nas, byśmy obok niej przysiadli i dali się jej skusić.

Depresja jest jak twój przyjaciel

Depresja jest z nami zawsze, jak najlepszy przyjaciel. Możemy się jej zwierzyć ze wszystkiego. Ona zawsze wie, jak mija nam dzień, zawsze wie, co sądzimy o konkretnej osobie, jak czujemy się w danej sytuacji. Wyznajemy jej najgłębsze obawy, zna wszystkie nasze tajemnice. Wie wszystko, o czym wiedziałby nasz prawdziwy przyjaciel. Więc często słuchamy jej podszeptów, bo kto nie chciałby słychać przyjaciela. Mówi: „nie angażuj się”, „nie dzwoń do niej, masz mnie”, a nam się wydaje, że chce dla nas jak najlepiej. Nasza depresja zna nas lepiej niż my sami.

Depresja jest jak twój lekarz

Lekarze mówią, jak powinniśmy prowadzić nasze życie, by było ono pełne zdrowych nawyków. Depresja każe nam pozostać w łóżku, czasami cały dzień. Czasami przez tydzień. Podpowiada, żeby wypić lampkę wina albo trzy, żeby się lepiej poczuć choć przez chwilę. Mówi, żeby zostać w domu zamiast iść na siłownię. Uważa, że aktywność, wysiłek, dieta są głupie i efekciarskie. Tłumaczy, że wszystko jest w porządku, że to inni powinni się martwić o twoje sprawy. Nalega, by powrócić do złych nawyków, ponieważ dzięki nim czujemy się dobrze. Jednak – co najważniejsze, wmawia, że nie jest depresją – przynajmniej klinicznie – i że nie jesteś typem osoby, która cierpi na depresję. Nakłania cię do „ignorowania znaków”. Przekonuje cię, że wie najlepiej i że jeśli tylko będziesz jej słuchać, poczujesz się lepiej.

Depresja zastępuje ci innych

Depresja sprawia, że nikogo nie potrzebujesz. Mówi ci, że „nie zasługujesz na niego/nią” albo że „możesz zrobić lepiej”. Jest zazdrosna o ważne dla ciebie relacje i sprawia, że stajesz się zła, zazdrosna, obrażona. Przestajesz mówić to, co naprawdę myślisz, zamykasz się, odcinasz. Ignorujesz ludzi i uwagę, jaką chcą ci dać. Zaczynasz czuć się samotna, nawet jeśli wokół masz przyjazne i kochające się osoby. Relacje – te najbardziej dla nas wartościowe – opierają się na zaufaniu, tymczasem depresja czyni nas sceptycznymi wobec wszystkich, dlatego to ona staje się naszym numer jeden.

Depresja jest jak twoje szczęście

Jest przebiegła tak bardzo, że potrafi udawać szczęście. Przyjaciele i rodzina będą mówić: „Jak ty to robisz, że zawsze jesteś taka szczęśliwa?”, będą się dziwić, że tak często się uśmiechasz, ale to tylko oszustwa i sztuczki depresji. Czasami, kiedy jesteś sama czujesz ogromny, głęboki smutek, jednak wśród ludzi, depresja nałoży ci na twarz uśmiech, stworzy pozory szczęśliwości w obawie przed ujawnieniem. Depresja zamieni twoje media społecznościowe. Będzie na Instagramie, publikować i ćwierkać o tych wszystkich rzeczach, które sprawiają, że wydajesz się być szczęśliwa. Depresja kłamie.. Nie może znieść pokazania prawdy, więc tworzy własną, w której satysfakcję można znaleźć w liczbie „lajków”.

Problem z depresją polega na tym, że jest jak nasz toksyczny przyjaciel, któremu trudno się oprzeć. Nie daj się jej zwieść, oszukać. Nie zamykaj się, mów głośno to, co czujesz, nie ukrywaj emocji, informuj najbliższych, że zapadasz się w otchłań, w którą ona cię wciąga.


Seks Związek

„Nie przeciągaj pożegnania, bo to męczące. Zdecydowałeś się odejść, to idź”. Cytaty z Małego Księcia

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
23 października 2018
Fot. iStock / mazartemka
Następny

„Straciłeś dla mnie tyle czasu, że poczułem się ważny…”. Najpiękniejsze, prawdziwe, prosto z serca. Cytaty z Małego Księcia.

Najpiękniejsze cytaty z Małego Księcia

Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.

Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić.

Jeśli będziesz przychodził przykładowo o czwartej, zacznę być szczęśliwy już o trzeciej.

Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.

Straciłeś dla mnie tyle czasu, że poczułem się ważny.

czytaj dalej na następnej stronie

Zdjęcia: istock

Zobacz także

Boimy się menopauzy, bo ubywa nam kobiecości. Być może jest w tym jakiś błąd natury - kobiecość, to przecież o wiele więcej

Menopauza a seks. Czy są jakieś skutki uboczne?

Zdrada. „Jest tyle jej odcieni i subtelności, że nie wiadomo, od czego zacząć”

Wiedziałaś o istnieniu mięśni rozkoszy? Nie? A powinnaś je ćwiczyć każdego dnia