Związek

„Nie chcę już z tobą być” – czytasz. To jak strzał w serce. A potem jest już tylko lepiej

Listy do redakcji
Listy do redakcji
25 maja 2019
Fot. iStock/DGLimages
 

Między nami koniec. Nie umiem już o ciebie walczyć. Zresztą, nie mam nawet na to ochoty. Zdradziłaś mnie i nie potrafię tego zapomnieć, ani ci wybaczyć. Przekreśliłaś wszystko ta jedną zdradą. Całe 20 lat. Nie dzwoń, nie pisz. Możesz się ze mną kontaktować przez prawnika. Chcę to zakończyć, jak najszybciej.

Taką wiadomość przeczytałaś stojąc po środku centrum handlowego w eleganckiej dzielnicy w dużym mieście. Jeszcze wczoraj wszystko wydawało się inne, była jakaś szansa na powrót do siebie, na rozmowę, na terapię. Był seks i obietnice. Co takiego mogło się stać w ciągu niespełna 24 godzin? Co się zmieniło? Szukasz gorączkowo w głowie, zastanawiasz się co by tutaj najlepiej pasowało. Przecież nikt nie zna go jak ty. Nikt nie przeżył z nim tyle i nie widział go w tylu sytuacjach. Nikt nie zniósł jego humorów i absurdalnych reakcji. Tylko ty.

Strzał, w serce. Mieliście kryzys, nie pierwszy raz. Ale pierwszy raz z twojej winy. Była ewidentna, zdradziłaś go. Nie będziesz przecież udawać, że było inaczej. Wiesz, że to twoja kara, konsekwencja, karma. Nieważne jak to nazwiesz, zasłużyłaś. Tak sobie tłumaczysz. Tylko jednego nie jesteś w stanie zrozumieć. Jak można zmienić zdanie w ciągu doby? Kiedy między wami nie wydarzyło się dosłownie nic nowego?

A może tak to jest, kiedy jesteś ZDRADZONA. Najpierw rozpaczliwie szukasz odpowiedzi na pytanie „dlaczego”, szalejesz, wariujesz. Potem chcesz ten związek nade wszystko zatrzymać, bo przecież tylko to jedyne, co znasz. Jedyne, co było twoje.

Naprawdę w ciągu jednej nocy uświadomił sobie, że już z tego nie wyjdziecie, że nie ma co próbować? A może ktoś mu w tym podjęciu decyzji pomógł? Tyle ma nowych, życzliwych osób wokół siebie. Wszystkim powiedział, jak go zraniłaś.  Tyle ma teraz możliwości, żeby zacząć wszystko od początku. Zrozumieć, że bez ciebie świetnie da sobie radę.

A może spotkał tę nową „ją” dziś rano, na ulicy. Spojrzał na nią i poczuł, że to jest prawdziwa miłość jego życia? Może byli już na pierwszej kawie, może umówili na następne spotkanie? O ile łatwiej mu zrezygnować z ciebie teraz, kiedy go zdradziłaś… Teraz właściwie powinien ci „oddać”. Zasłużyłaś na to, wierzysz w to.

Jeszcze wczoraj chciał do ciebie wrócić. Wierzył we wspólny dom,  w waszą rodzinę. Dziś chce budować siebie na nowo. I nie ma tu już miejsca dla ciebie.

„Głupi był ten romans, niepotrzebny, zniszczyłam swoje życie” – myślisz. A może właśnie potrzebny? Może i on potrzebował w końcu udowodnić ci to, o co bezpodstawnie do tej pory podejrzewał cię od początku waszego związku? Że nie będziecie razem szczęśliwi, że potrzebujesz czegoś innego. Tak, można przeżyć z kimś pół życia i zrozumieć, że „to nie to”.

Nie proś o miłość, o szansę, o nadzieję. Nie rozgrzeszam twojej zdrady, ale obie wiemy, że nic nie było tutaj proste. Potraktuj to jako szansę na nowe życie. Lepsze.


Związek

Eksperyment, którego wyniku nie przewidzisz. 10 najlepszych rzeczy, które dostajesz od życia, gdy jesteś mamą

Redakcja
Redakcja
26 maja 2019
Fot. iStock/Xesai
 

Nie myślimy o tym codziennie, ale to, jaka była wpływa na całe nasze życie. Jej brak powoduje lukę, której nie sposób wypełnić. Jej czułość koi ból, jej miłość daje nam poczucie bezpieczeństwa. Mama – pierwsza, najważniejsza osoba w naszym życiu. Jeśli nasze relacje z nią są dobre, to w dorosłym życiu staje się naszą przyjaciółką i powierniczką. Stałym, jasnym punktem. Chyba jedynym, który nigdy nas nie zawiedzie.

10 najlepszych rzeczy, które dostajesz od życia, gdy jesteś mamą

Znowu możesz się bawić

Lego, ciastolina, planszówki, zamki w piaskownicy i gra w chowanego w domu. Nie mów, że ci tego nie brakowało 😉

Śmiejesz się częściej niż kiedyś

Wystarczy jeden, bardzo poważny komentarz twojego trzylatka, albo sposób w jaki próbuje rozwiązać problem niskiego wzrostu gdy sięga po zabawkę. Albo milion innych, zabawnych sytuacji z waszego rodzinnego życia. Małe dzieci są gwarancją uśmiechu.

Masz więcej wymówek 😉

Kiedy masz dzieci, masz również doskonały powód, aby uniknąć robienia rzeczy, których nie chcesz robić! Opiekunka odwołała się, maluch ząbkuje, dziecko się rozchorowało… I impreza w pracy, na którą wcale nie masz ochoty iść cię omija.

Odkrywasz wygodną bieliznę

Kiedy poznajesz komfort bawełnianych majtek bikini zastanawiasz się, jak wcześniej mogłaś nosić stringi.

Wstępujesz do „klanu matek”

I nie liczysz już, ile razy inne matki nieświadomie ratują ci życie! Na przykład ta, w sklepie z zabawkami, która sprawiła, że ​​poczułaś się normalnie dowiadując się, że jej dziecko też „jeszcze nie przesypia nocy”.

Wzmacniasz się

Rodzicielstwo nie zawsze jest łatwe. Ale na szczęście, kiedy stajesz się mamą, zyskujesz umiejętność radzenia sobie z wyzwaniami, z którymi nigdy wcześniej nie mogłaś sobie poradzić! Znajdujesz w sobie siłę, o której nigdy wcześniej nie wiedziałaś, że ją masz.

Możesz zachować dobrą kondycję, nie ćwicząc

Zapomnij o siłowni. Gdy masz małe dzieci, praktycznie nie siadasz… Jesteś bardziej „fit” niż kiedykolwiek…

Przyjaźnisz się z kawą

Zwłaszcza zimną. Obok twojej rodziny (i ewentualnie wina) kawa staje się najlepszą rzeczą w twoim życiu. Nie tylko daje ci poczucie niezmąconej euforii, ale przekonuje cię, że możesz zrobić wszystko.

Dostajesz miłość i czułość

Nie ma nic lepszego niż uczucie przytulania dziecka do piersi, ciepło uśmiechniętego malucha wpadającego w twoje ramiona lub tulącego się do ciebie niezdarnie na kanapie  nastolatka, kiedy oglądacie razem film.

Nie zmieniasz się, ewoluujesz

Nie tracisz siebie, gdy masz dzieci; stajesz się silniejszą i mądrzejszą wersję siebie.

Nie jest łatwo być mamą. Tu nie można niczego nauczyć się wcześniej, cała nauka odbywa się na bieżąco. Bycie mamą to eksperyment, którego wyniku tak naprawę nie sposób przewidzieć. A zrozumieć ją tak do końca można chyba tylko wtedy, gdy samemu ma się już własne dzieci.

Wszystkim mamom składamy dziś najpiękniejsze, najszczersze życzenia zdrowia, siły, wsparcia i miłości ze strony najbliższych. Kochamy was, mamy!

 


Związek

Lato to radość, lato to kolory! Czy wiesz, co oznaczają? Baw się nimi razem z dzieckiem!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
24 maja 2019
Fot. Materiały prasowe

Zastanawialiście się kiedyś nad symboliką kolorów? Mają przecież ogromny wpływ na nasze samopoczucie! Są kolory, które dodają energii i te, które ja odbierają. Są barwy stonowane i wesołe. Poważne i zabawne. Każdy z nich na swój sposób zapada nam w pamięć i oprócz ogólnych, funkcjonujących powszechnie skojarzeń, ma dla nas (i dla naszych dzieci też!) swoją własną opowieść!

Bo wspomnienia to szczegóły – kolor ulubionej piżamy z dzieciństwa, zapach, melodia… Tego lata koniecznie pozwólcie swoim dzieciom na zabawę kolorem – i sobie też pozwólcie na takie eksperymenty! Kolory są częścią naszego świata i odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu naszych dzieci. Zgoda na samodzielność i kreatywność w wyborze codziennego stroju, jest dla dziecka niezwykle rozwijającym doświadczeniem! To właśnie z myślą o dzieciach i ich radości powstała najnowsza, letnia kolekcja 5.10.15..

Wakacyjny klimat to soczyste i energetyczne kolory, ale i delikatne i akwarelowe barwy. Musi być pięknie, wesoło, ale i wygodnie! Bo chyba nie trzeba powtarzać, że wakacje to czas na przygody!

Fot. Materiały prasowe /5.10.15.

Dżinsowa lekka sukienka czy może słodka zwiewna w kolorowe paski? A może koszulka lub bluza z syrenką, która połyskuje niczym rybia łuska? Krótkie spódniczki czy szorty? Motyw cyrku, flamingów czy raczej soczystych owoców albo lemoniady ze słomką? A może klimat marynistyczny? Przed takimi dylematami stanie dziewczynka wybierając swoich faworytów z letniej kolekcji.

Coś dla siebie znajdą zarówno fanki intensywnych barw (ciepły słoneczny żółty, róż, niebieski, złoto, kolory fluorescencyjne), jak i tych delikatniejszych (mięta, brzoskwiniowy czy biel). Niezależnie od tego, która linia najbardziej przypadnie do gustu małym damom, na pewno czeka je doskonała zabawa w pełnym słońcu na wodzie i pod wodą!

Jest w czym wybierać!

A jakie znaczenia zwyczajowe mają konkretne kolory? Przeczytajcie!

Lato to radość, lato to kolory! Czy wiesz, co oznaczają?

Czerwony

Kolor czerwony należy do ciepłych barw i ma tę moc! Niegdyś uważany był za króla kolorów – i również z tego powodu szybko stał się symbolem królewskich szat. To kolor, który krzyczy „jestem tu! Popatrz na mnie!”. Jego dosłowne znacznie w niektórych językach oznacza „piękny” lub „kolorowy”.

Ta barwa nie tylko kojarzy się z władzą i uwagą, ale również z miłością i ogniem. To prawdziwy symbol energii!

Fot. Materiały prasowe / 5.10.15.

Żółty

Zwyczajowo kolor żółty oznacza mądrość – a wszystko to za sprawą Konfucjusza – była to jego ulubiona barwa. Jednak to znaczenie zostało zdominowane przez najważniejsze i najbardziej żółte na świecie skojarzenie – słońce!

Żółty to ciepło, radość i wakacje! Choć nam dorosłym kojarzy się, jako kolor kłopotliwy i bardzo wyróżniający – uspakajamy  – żółty tak wiele odcieni, że z pewnością można się z nim przeprosić i znaleźć dla niego miejsce w letniej garderobie!

Kolor żółty ma moc światła. Odczaruje każdą pogodę!

Fot. Materiały prasowe / 5.10.15.

Niebieski

Niebo, morze, wiatr… choć to zimny kolor, to kryje w sobie wiele ciepłych wspomnień.

W Starożytnej Grecji kolor niebieski był atrybutem Bogów – Zeusa i Jupitera. Zwyczajowe znaczenia niebieskiego są bardzo rozbudowane. Niebieski oznacza spokój, harmonię, świeżość, chłód… ale i kreatywność!

Fot. Materiały prasowe / 5.10.15.

Zielony

Nie sposób nie połączyć zieleni z porami roku. Zieleń to życie i obfitość. To natura i spokój. Wreszcie nadzieja.

Zielony to kolor ziemi i natury, doskonale odprężający wzroki i pozytywnie wpływający na nasze myśli! Barwa zielona oznacza szczęście i dobry los – nie bez powodu symbolem „farta” jest zielona koniczyna!

Pomarańczowy

To jeden z najbardziej radosnych kolorów – w końcu jest dzieckiem czerwieni i żółci! Kolor pomarańczowy jest wyjątkowo ciepły – jak ogień. Energetyczny – jak pomarańczka i dający tzw. „kopa do działania”. Pomarańczowy, podobnie jak jego mama – czerwień – lubi się wyróżniać i zwracać uwagę. To prawdziwy wariat w całej rodzinie barw. Ale przyznajcie, że nie sposób się na jego widok nie uśmiechnąć!

Uwielbia gościć na ubraniach! Przypomina wszystko, co dobre i piękne – kwiaty, ptaki, zachody słońca, pyszny sok pomarańczowy… 🙂

Fot. Materiały prasowe / 5.10.15.

Różowy

Dziś kojarzy się nam przede wszystkim z dziewczynkami, ale nie zawsze tak było! Panowie coraz chętniej pozbywają się uprzedzeń do różowego i bardzo dobrze, bo…

Kolor różowy to symbol ciepła, miłości, wdzięku i uroku. Niektórzy wierzą, że działa on pozytywnie na relacje formowane między ludźmi – sprzyja im i buduje odpowiedni klimat do spotkań.

Różowy to również symbol przyjaźni i dobrej zabawy.

Fot. Materiały prasowe / 5.10.15.

Granatowy

Taki poważny? Kolor granatowy ma poważne skojarzenia. Ta barwa to szkolne mundurki, ale i wojskowy mundur. To barwa atramentu – barwa szkoły i biura. Symbol stałości, powagi, urzędu.

Jednak barwa granatowa ma również inne znaczenie – symbolizuje ludzi świadomych, biorących za siebie odpowiedzialność i pewnych siebie. To kolor, który warto pokochać, ale najlepiej kiedy latem pozwolimy sobie na kolorowy mezalians i zaprosimy do tańca z granatem inne barwy.

Odwiedźcie koniecznie sklep 5.10.15., który przygotował wspaniałą, letnią kolekcję dla najmłodszych! Będzie się działo! 🌞

Niezwykle modne i wygodne lato z 5.10.15.!

Tego lata w nowej kolekcji ubrań 5.10.15. czekają na chłopców wyjątkowe nadruki na t-shirtach, których wzór zmienia się pod wpływem słońca. Uwaga, są też takie, po których…można pisać kredą! Na propozycjach dla dziewczynek odkryjemy natomiast połyskujące aplikacje 3D z muszelek lub odwracanych cekinów inspirowane podwodnym światem. To się dopiero nazywa zabawa modą i kolorami!

Fot. Materiały prasowe / 5.10.15.

Morskie i surferskie klimaty, plaże oraz stwory z głębin to główne motywy kolekcji przeznaczonej dla chłopca. Mali łobuziacy pokochają także motywy związane z grami i atrakcjami lunaparku, a także dzikim zachodem! Ponieważ są wakacje, postawiliśmy na fasony sportowe. Kolory charakterystyczne dla tej kolekcji to błękit i zieleń, żółć, pomarańcz oraz limonka. Kolorowe spodnie dresowe z bocznymi panelami, blokowe lub sprane jeansowe szorty (a także takie z motywem kaktusa!), t-shirty bez rękawów oraz kraciaste koszule z krótkim rękawem to obowiązkowy element garderoby.

Fot. Materiały prasowe / / 5.10.15.

Artykuł powstał we współpracy z 5.10.15.


Zobacz także

Najsmutniejsza prawda o związkach? Miłość jest działaniem, a nie pustymi słowami

Choć zniszczył ci życie, wciąż o nim myślisz. Pora się obudzić, odzyskać kontrolę

Zacznijcie się zachowywać jak dorośli, a nie jak rozwydrzone dzieci