Go to content

Pary, które są szczęśliwe, mają te 10 nawyków. Które z nich praktykujecie?

Nawyki szczęśliwych par
Fot. iStock

Nawyki szczęśliwych par to rzecz, której warto się przyjrzeć. Wiele zgodnych par wprowadziło w życie pewne zachowania i rytuały, które stały się nieodzowną częścią ich dnia. Nie można traktować tego jako ścisły przepis na szczęście, ale bez wątpienia mogą się stać one dobrymi wskazówkami, w jakim kierunku warto iść, by stworzyć szczęśliwą relację.

Co przesądza o tym, że związek jest szczęśliwy? Dla każdej pary kryteria mogą wyglądać nieco inaczej, co spowodowane jest różnymi oczekiwaniami. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że ile osób, tyle potrzeb. Każdy jednak chce być spokojny, szczęśliwy i czuć się bezpiecznie w relacji z partnerem. Nie ma jednak nic za darmo i trzeba popracować nad związkiem, by czuć się w nim komfortowo. Warto przyjrzeć się nawykom innych par, by czerpać z ich przykładu inspirację.

Nawyki szczęśliwych par — 10 rzeczy, które warto praktykować

Przytulanie się

Bywa, że pary z upływem czasu rzadziej się przytulają. To może brzmieć jak błahostka, ale fizyczna bliskość i dotyk, budują emocjonalną więź, daje poczucie bezpieczeństwa, bycia ważnym dla drugiej osoby. Ważne jest przy tym, by w chwili bliskości skupić na sobie uwagę, a nie dryfować myślami gdzieś indziej.

Mówienie sobie miłych rzeczy

Szczęśliwe pary nie ograniczają się w rozmowie jedynie do wymiany informacji o minionym dniu, czy planach na jutro. Warto powiedzieć sobie coś miłego, niewymuszonego, choćby drobnostkę o jej/jego uśmiechu, który rozjaśnia dzień. To nie tylko sprawia przyjemność, ale pozwala poczuć się wyjątkowo w oczach ukochanej osoby.

Okazywanie wdzięczności 

Wdzięczność jest naturalną reakcją na dobro, które nas potyka ze strony drugiej osoby. Szczęśliwe pary praktykują okazywanie wdzięczności choćby za niewielkie rzeczy, które składają się na codzienność. Kawa podana do łóżka, podarowanie ulubionych kwiatów, czy wyznanie miłości przyklejone na lustrze — drobne gesty, które pokazują, czym naprawdę jest miłość.

Posyłanie uśmiechu

Uśmiech rodzi uśmiech. Widok uśmiechniętej twarzy ukochanej osoby zdecydowanie poprawia humor, rozgrzewa od środka, daje szczęście, a także pokrzepienie w gorszych chwilach.

Pozostawanie w kontakcie w ciągu dnia 

Szczęśliwe pary pamiętają o sobie w ciągu dnia nie tylko wtedy, gdy trzeba coś załatwić. Może to być szybki telefon z pytaniem „co słychać?”, lub oderwanie się na chwilę od wykonywanych obowiązków i obdarowanie bliskiej osoby ciepłym spojrzeniem. To jest ważne, bo dzięki takiej uwadze można czuć się zaopiekowanym przez drugą osobę nawet wtedy, gdy jej fizycznie obok nie ma.

Nierozstawanie się bez pożegnania 

Szczęśliwe pary mają w nawyku rozstawanie się pocałunkiem, przytuleniem lub ciepłym słowem. Nie wychodzą z domu ot tak, zamykając bez słowa drzwi. Pożegnanie jest ważne, nawet jeśli akurat humor nie dopisuje. Wystarczy pocałunek w przelocie, karteczka przyklejona na drzwiach, czy choćby płynące z serca życzenie dobrego dnia. To pozwala wspiąć się ponad problemy i sprawić, by dzień stał się lepszy.

Chodzenie na randki

Wspólne wyjścia i czas poświęcony tylko sobie są domeną szczęśliwych par. To pozwala oderwać się od codzienności i obowiązków, skupić się tylko na sobie, o co bywa trudno np. w domu z małymi dziećmi. Randkowanie nawet po wielu wspólnych latach wnosi wiele dobrego, warto więc raz na jakiś czas zorganizować wyjście tylko we dwoje.

Rytuały

Rytuały to coś, co daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia przyjemność. Szczęśliwe pary mają takie nawyki, które praktykują tylko we dwoje i dlatego są one takie wyjątkowe. Może to być weekendowe seansy filmowe, wspólne spacery, przygotowywanie ulubionego posiłku.

Wspólne posiłki

Wspólne posiłki pozwalają wypracować nawyk zatrzymania się w biegu, zasiadania przy stole i celebrowania chwil, których zazwyczaj w ciągu dnia brakuje.

Zaskakiwanie partnera

Osoby będące w szczęśliwych relacjach od czasu do czasu lubią zaskoczyć się nawzajem. Jakaś niespodzianka, zrobienie czegoś nowego pozwala spojrzeć na siebie nieco inaczej, a to z kolei bywa miłym sposobem na przełamanie rutyny w związku. Warto próbować razem nowych rzeczy.

FB/ohmepl