Go to content

Związek z pulchniejszymi kobietami sprawia, że mężczyźni są szczęśliwsi i żyją dłużej

Związek z grubszą partnerką - zdjęcie szczęśliwej kobiety
Fot. iStock/Eva-Katalin

Często myślimy: jak schudnę, to moje życie się odmieni. Na garb swojej wagi zrzucamy wszystkie swoje niepowodzenia, także te miłosne. Okazuje się jednak, że niesłusznie. Stworzono wiele mitów wokół kobiet z krągłościami. Między innymi te, że są leniwe, że nic im się nie chce i nie dbają o siebie. I choć dzisiaj wiemy, że to nieprawda, niestety nadal taka opinia pokutuje w społeczeństwie.

Związek z grubszą od siebie kobietą – badania pokazują, że będziesz szczęśliwszy!

Być może te niesprawiedliwe mity odmienią najnowsze badania przeprowadzone  przez dr Filemona Alvarado i dr Edgardo Moralesa z Wydziału Psychologii Narodowego Uniwersytetu Meksykańskiego? Ujawniły one bowiem, że mężczyźni, którzy wiążą się trwale z pulchniejszymi kobietami są szczęśliwi i żyją dłużej. Według badań kobiety w większych niż 36 czy 38 rozmiarach, sprawiają, że mężczyźni częściej się uśmiechają, one lepiej przewidują potrzeby swoich partnerów, jakby czasami czytały im w myślach. Okazują się być także godnymi zaufania, ponieważ mają własne zdanie, którego bronią bez względu na wszystko, nie boją się wypowiadać swoich opinii. Ponadto są one zazwyczaj pozytywnie nastawione do świata, wykazują mniej agresji, nawet gdy czują się urażone. Jeśli zaś chodzi o szczuplejsze panie, wyniki badań podają, że są one mniej przyjazne, mniej wyraziste.

Panowie biorący udział w badaniu zauważyli, że ich krąglejsze żony są zawsze w dobrym nastroju, są wyrozumiałe i otwarte. Natomiast ci posiadający szczupłe żony częściej mówili o nich jako tych zawsze gotowych do walki, pełnych pretensji, zamkniętych na dyskusję.

Cóż, to wyniki badań. Czy faktycznie tkwi w nich jakaś cząstka prawdy?


źródło: Standardmedia