Związek

Młodsi mężczyźni wolą starsze od siebie partnerki – mówią naukowcy. No i jak tu się nie ucieszyć?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 maja 2017
Fot. iStock/Fertnig
 

Gdy świat bulwersuje się historią związku kandydata na prezydenta Francji Emannuela Macron, z jego o 24 lata starsza nauczycielką dramy, a obecną żoną – Brigitte Trogneux, badania naukowe nie pozostawiają złudzeń: młodsi mężczyźni chętniej widzą u swojego boku starsze od siebie partnerki, niż swoje rówieśniczki lub jeszcze młodsze panie.

Choć jeszcze całkiem niedawno naukowcy ujawnili, że najbardziej atrakcyjne dla panów jesteśmy do ukończenia 22 go (!) roku życia, przeprowadzone ostatnio badania pokazują, że mężczyźni między 20 a 29 rokiem życia, zdecydowanie wolą spotykać się ze starszymi od siebie kobietami. Starsi panowie preferują zaś towarzyszki młodsze, ale jako górną granicę dzielącej ich z partnerkami różnicy wieku wyznaczają średnio 11lat. Czyżby nasi drodzy mężczyźni zaczęli dojrzewać?:)

Zdaniem psycholog, Sam Owen, powód zainteresowania panów z pokolenia 30 -, kobietami o kilkanaście lat starszymi jest ścisłe związany ze zmianami, jakie możemy zaobserwować we współczesnym społeczeństwie. Młodszym partnerom imponuje zaradność z jaką dojrzalsze partnerki łączą swoje społeczne role. To dla nich intrygujące i atrakcyjne (aż chciałoby się także dodać  – wygodne).

Naukowcy potwierdzili również, że panie wolą związki z mężczyznami starszymi od siebie (w przypadku pań poniżej 30-tki preferowana różnica to najczęściej 10 lat, panie po 50-tce wolą partnerów od 3 do 6 lat starszych od siebie).

Cóż, teraz jeszcze trzeba by to tak zgrać, żeby wszyscy byli zadowoleni ;).


Na podstawie: huffingtonpost.com

 

 


Związek

#OpenYourWorld. Nowa reklama Heinekena pokazuje, że pomimo różnych poglądów, jesteśmy podobni

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
5 maja 2017
Fot. Screen z YouTube/ Heineken
 

Nowa reklama marki Heineken zmusza do refleksji. Ukazuje, jak z pozoru różne osoby, posiadające odmienne poglądy i spojrzenie na świat, są tak naprawdę do siebie podobne. Uświadamia także, jak w dzisiejszych czasach trudna jest rozmowa z drugim człowiekiem. Człowiekiem, który siedzi obok nas, a nie skrywa się w wirtualnym świecie.

Do projektu zostały zaproszone obce osoby, które miały wykonać określone zadania. Zostały połączone w pary, dobrane na zasadzie odmiennych poglądów w kwestiach społecznych i politycznych. Jak sobie z tym poradziły?

Okazało się, że rozmowa, która z pozoru jest czymś prostym, przynosi wiele trudności. W świecie mediów społecznościowych, kiedy możemy zignorować osoby o odmiennym zdaniu, dyskusja na żywo staje się dla nas czymś trudnym. Musimy zmierzyć się z argumentami, odeprzeć je i przedyskutować. Wymaga to od nas wielu zabiegów, cierpliwości i wysłuchania drugiej osoby.

Oraz poświęcenia jej czasu.

Warto obejrzeć ją do końca i zastanowić się, czy warto skreślać osoby o innym podejściu niż nasze. Bo tak naprawdę, wszyscy jesteśmy podobni.

Źródło: cosmopolitan.com/uk

 


Związek

Podróż za jeden uśmiech? Nie, ale za seks już owszem. Tak, to się dzieje naprawdę – nowa aplikacja, w której „płaci się” ciałem

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
5 maja 2017
Fot. Screen ze strony misstravel.com

Dreszczyk poznawania egzotycznych miejsc i zanurzenia się w nowych kulturach może być lepszy tylko u czyjegoś boku. Niezależnie od tego, czy jesteś częstym podróżnikiem czy podróżnikiem po raz pierwszy, znajdziemy idealną parę dla ciebie. Znajdziemy osobę, z którą będziesz mógł dzielić przeżycia”. Tak brzmi opis aplikacji Miss Travel. Aplikacji, która pozwoli ci podróżować za darmo. No prawie za darmo, bo obowiązuje nieoficjalna waluta.

Choć brzmi jak opis aplikacji randkowej i w sumie taką przypomina, nie służy ona do umawiania się na romantyczne spotkania. Co prawda, możesz przeżyć wiele pięknych chwil u boku towarzysza, jednak nie ma to nic wspólnego z klasycznym poznawaniem drugiej osoby. Za jej pośrednictwem możesz spełnić swoje marzenia i odbyć podróż bez wydawania pieniędzy.

Miss Travel to aplikacja, która ma już ponad 615 tys. użytkowników. Odbyli oni ponad 300 tysięcy podróży. Polega na tym, że jedna ze stron opłaca cały koszt podróży tej drugiej. Obca osoba daje ci możliwość darmowego zwiedzania wymarzonych miejsc. A ty co masz dać jej w zamian? Seks.

Jest on walutą, na którą godzą się osoby zakładające profil. Dlatego, aby zostać członkiem aplikacji Miss Travel, trzeba mieć ukończone 18 lat, a na profilu koniecznie musi pojawić się zdjęcie – aby osoba, która opłaci wyjazd, wiedziała, czy jej się to opłaca i czy towarzysz spełnia jej oczekiwania. Wycieczki opłacają zarówno męźczyźni, jak i kobiety.

Oficjalnie na stronie podane są trzy sposoby organizacji podróży: „płacę za całość”, „płacę za siebie”, „50/50”. Jednak każdy użytkownik jest świadomy, że wybierając pierwszą opcję, godzi się automatycznie na seks.

Seks jest podstawą aplikacji. Zakładając konto, każdy użytkownik daje tym przyzwolenie na podróżowanie z bonusem w postaci swojego ciała.


Źródło: misstravel.com


Zobacz także

Przepis na udany związek? 10 składników, by żyć ze sobą przez długie lata

Związek na odległość? Oto 3 oznaki możliwej niewierności partnera

Jeśli twój instynkt podpowiada ci, że powinnaś odejść, nie ignoruj przeczucia