Macierzyństwo Psychologia Związek

„Kochana, nigdy nie zabiegaj o jego zainteresowanie”. List taty do córki, o tym, jaki powinien być jej przyszły mąż

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 września 2016
Fot. iStock/Geber86
 

Miłość ojca do córki może zaskoczyć. Mądry tata potrafi wyposażyć swoje dzieci w to, co najważniejsze, by w dorosłym życiu osiągnęły wszystko, o czym marzą, a w porażkach zdecydowanie częściej widziały lekcję, a nie katastrofę. Mądry tata potrafi sprawić, by jego córka wyrosła na pewną swej wartości kobietę, która zwiąże się z odpowiednim facetem. A przynajmniej postara się, by tak właśnie było.

List ojca do córki

Maleńka,

Ostatnio, twoja mama i ja szukaliśmy odpowiedzi na jakieś pytanie w Internecie. W połowie wprowadzania pytania, Google pokazał nam listę najczęściej zadawanych mu pytań na świecie. Na samym jej szczycie widniało: „Jak utrzymać jego (mężczyzny) zainteresowanie.”

To mnie zaskoczyło. Przejrzałem kilka z setek artykułów o tym, co dziewczyna powinna zrobić, żeby być dla swojego chłopaka seksowną, kiedy przynieść mu piwo z kanapką, i jakie są sposoby na to, by ON czuł się w związku silny i władczy.

Wkurzyłem się.

Moja Kochana, nigdy nie zabiegaj na siłę o jego zainteresowanie. To nie jest, nie było i nie będzie nigdy twoim  zadaniem.

Maleńka, twoim jedynym zadaniem jest  to, byś trafnie rozpoznała głęboko w twojej duszy – w tym spokojnym, cichym, niewzruszonym miejscu, w którym czujesz wszystko prawdziwie i szczerze  – że ty sama jesteś godna i warta uwagi. (Jeśli będziesz pamiętać, że właściwie każdy na nie zasługuje, już wygrałaś swoje życie. Ale to jest temat na inny list, innego dnia).

Skoro tylko możesz uwierzyć w swoją wartość w ten właśnie sposób, będziesz zawsze piękna i  atrakcyjna w najważniejszym znaczeniu tego słowa: będzie przyciągać mężczyzn, którzy sami również są warci twego zainteresowania, a jednocześnie  zechcą spędzić całe swoje życie interesując się tobą i nigdy im się to nie znudzi.

Kochanie, chcę ci opowiedzieć o chłopaku, o którego zainteresowanie nie będziesz musiała walczyć, bo on od razu się na tobie pozna, będzie wiedział, jak bardzo zajmująca, fascynująca jesteś.

Nie dbam o to, czy  jedząc, będzie kładł łokcie na stole – tak długo, jak długo zachwyca go Twój zmarszczony nosek, gdy się uśmiechasz. Pewnie nie będzie mógł przestać na ten Twój uśmiech patrzeć.

Nie dbam o to, czy on będzie umiał zagrać ze mną w golfa – tak długo, jak będzie umiał zajmować się i bawić z waszymi dziećmi,  i cieszył się z tych wszystkich wspaniałych i frustrujących podobieństw do Ciebie, które w nich odnajdzie.

Nie obchodzi mnie, czy jego portfel jest bardzo zasobny, czy mniej – tak długo, jak będzie miał dobre serce, które zawsze zaprowadzi go z powrotem do Ciebie.

Nie dbam o to, czy jest silny – tak długo, jak jego siła będzie starczała Tobie.

I nie obchodzi mnie na kogo będzie głosował – tak długo, jak długo będzie budził się codziennie rano i stawiał Ciebie na honorowym miejscu w domu i z szacunkiem, w swoim sercu.

Nie dbam o kolor jego skóry – tak długo, jak będzie malował płótna swojego życia pędzlem cierpliwości i poświęcenia, a także wrażliwości i czułości.

Nie dbam o to, w jakiego Boga wierzy, czy nie wierzy wcale – tak długo jak każda chwila waszego wspólnego życia będzie dla niego czymś wyjątkowym i świętym.

Kochanie, jeśli natknę się takiego człowieka, i okaże się, że on i ja mamy ze sobą niewiele wspólnego, połączy nas i tak coś najważniejszego: Ty.

Bo w końcu, Córeczko, jedyną rzeczą, jaką należy zrobić, aby „utrzymać jego zainteresowanie” to być sobą.

Twój na zawsze zainteresowany facet,

Tata


Zródło: Huffington Post

 


Macierzyństwo Psychologia Związek

Warsztaty i spektakl „Różowy Balonik – Teatr Scena zaprasza

Redakcja
Redakcja
19 września 2016
 

23 października  Fundacja Kulturalne Dzieci Waw pl  zaprasza na warsztaty do Teatru Scena a następnie do udziału w spektaklu Różowy Balonik. „Różowy Balonik” to spektakl muzyczny dla najmłodszych i nie tylko. Główni bohaterowie przedstawienia – dobra wróżka oraz poszukiwacz piosenek – zabierają widzów w podróż śladami piosenek Jerzego Wasowskiego: kompozytora i współtwórcy „Kabaretu Starszych Panów”.

Warsztaty mają na celu popularyzowanie prawidłowych zachowań na drodze wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie. Każde dziecko dowie się o  konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego,  pozna podstawowe zasady poruszania się i zachowania pieszego na drodze

Celem zajęć jest również rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych maluchów. W programie znajduje się między innymi praca z różnymi przyborami i materiałami, by dzieci mogły rozwijać się manualnie, za pomocą plasteliny, farb czy kredek. Dzięki zajęciom dzieci rozwijają umiejętności manualne oraz kształcą w nich podstawowe umiejętności z zakresu plastyki. Zajęcia również integrują grupę rówieśników. Pokazują rodzicom sposoby twórczego spędzania wolnego czasu.

Warsztaty odbywają się w Teatrze Scena przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 przed spektaklem „Różowy Balonik”. Zajęcia skierowane są do dzieci 2 – 5 lat. Rozpoczęcie zajęć godzi. 11:00 – 11:45 Każde dziecko po zajęciach dostanie prezent od centrum handlowego Wola Park.
Zajęcia plus spektakl płatne 35 zł ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy.
ZAPISY: [email protected]kulturalnedzieci.pl


Macierzyństwo Psychologia Związek

„Zobacz… ZNIKAM”. Zareaguj nim będzie za późno. Ważna kampania społeczna

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
18 września 2016
Mat. prasowe

Czy wiecie, że na świecie co roku popełnia samobójstwo około 800 tysięcy ludzi? No tak, nas to nie dotyczy. A może dotyczy, jeśli podamy, że w Polsce w wyniku samobójstwa umiera dwukrotnie więcej ludzi niż w wypadkach samochodowych, z czego pół tysiąca to dzieci i młodzież do 19-tego roku życia?

O samobójstwach się nie mówi, milczy się, gdy nasze nastoletnie dzieci mają próby samobójcze, zakrywa się oczy i usta, udaje, że to taki wybryk na miarę wieku naszych dzieci, że to nic poważnego… Tymczasem dzieci, choćby nie wiem, jak okrutnie to zabrzmiało, odbierają sobie życie. Z różnych powodów – odrzucenia, braku akceptacji rówieśników, hejtowskich ataków i prześladowań w internecie, o których rodzice często nawet nie wiedzą. To wcale nie musi chodzić o młodzieńczą niespełnioną miłość… Dzieci nie chcą żyć, bo ktoś wyśmiewa ich otyłość, status społeczny, bo znęca się nad nimi psychicznie kolega ze szkolnej ławki.

Bądźmy uważni. Rozmawiajmy z naszymi dziećmi, reagujmy, gdy zamykają się w sobie, gdy przestają wychodzić, gdy nie mają kolegów czy koleżanek. Bądźmy blisko nich, żeby pewnego dnia nie zniknęły… Fundacja Zobacz… Jestem zorganizowała Kampanię „Zobacz… ZNIKAM”, która ma uczulić dorosłych na problemy swoich starszych dzieci. Szokujące spoty, na których po dzieciach zostają zabawki, hulajnoga, piłka do koszykówki myślę, że są w stanie przemówić do każdego rodzica, dla którego ważne jest dobro dziecka.

Obejrzyjcie i wy. I podajcie dalej. Nie zamykajmy się na problem samobójstwa wśród dzieci… i nie tylko.

Więcej na www.zobaczznikam.pl


Zobacz także

11 rzeczy, które się zmieniają, gdy tracisz rodziców

Zrozumieć kochankę

Jutra czasami nie ma. Mamy czas dla swoich rodziców dopiero, gdy umierają