Go to content

„Kiedy byłeś mały chciałeś, by mama została twoją żoną. Ja ci powiem, jak zdobyć kobietę taką jak ona”

Fot. iStock / Thomas_EyeDesign

W sieci krąży od pewnego czasu list, który napisał ojciec do swojego syna. Do syna, który, gdy był mały, mówił, że ożeni się ze swoją mamą – ideałem kobiety, bo nie ma drugiej takiej jak ona.

Przeczytajcie, co ojciec doradza swojemu synowi.

„Drogi synu, kiedy powiedziałeś mi, że poznałeś dziewczynę, chciałem cię spytać, jaka ona jest. Czy jest ładna, inteligentna, jak rodzaj muzyki lubi. Czy jest taka jak twoja mama?

Pamiętasz, kiedy podrosłeś, zrozumiałeś, że to niemożliwe, by mama została twoją żoną. Ale skoro ja zostałem jej mężem, podpowiem ci, jak poznać kobietę taką jak ona. W końcu to mnie wybrała, więc mogę uważać się za eksperta.

O czym warto pamiętać:

– znajdź kogoś, który jest lepszy od ciebie. To takie proste. Znaleźć kogoś, kogo podziwiać będziesz nie tylko urodę, ale także za mądrość, inteligencję, wartości, którymi się kieruje, za to jak traktuje rodzinę i przyjaciół. Pamiętaj, gdy znajdziesz kogoś lepszego od ciebie, automatycznie sam będziesz chciał być lepszym człowiekiem. Lepszym człowiekiem dla niej. Nic więcej nie będzie miało znaczenia. Kolor skóry, pochodzenie, ilu ma przyjaciół i ile lajków na społecznościowych portalach. Nieważny będzie jej status społeczny, czy religia, jaką wyznaje. Spytaj siebie: „Czy ona sprawia, że chcę być lepszym człowiekiem?”. Jeśli odpowiedź brzmi TAK – jesteś z odpowiednią osobą.

Jak się zachować:

Może zabrzmi to banalnie, ale pamiętaj, że jestem ekspertem. Bądź dżentelmenem. Ale niech to nie ogranicza się jedynie do przytrzymania kobiecie drzwi, do pomocy przy noszeniu zakupów, podsunięcia krzesła przy stole, podaniu płaszcza, gdy jest zimno. To ważne, ale są też pewne szczegóły, o których twoje pokolenie może nie wiedzieć. Dlatego pamiętaj:

– mów jej, jak pięknie wygląda,

– szanuj jej rodziców, nie mów: „Jak leci”, tylko „Dzień dobry Panie …..”, szanuj ich, nawet gdy nie ma ich w pobliżu, nawet wtedy, gdy ona jest na nich zła

– zaskakuj ją niespodziankami bez okazji, kupuj jej kwiaty.

– kiedy spacerujecie, idź zawsze od strony ulicy – zewnętrznej strony chodnika – tak dbasz o jej bezpieczeństwo.

– rozśmieszają ją

– zadbaj, by bezpiecznie mogła wrócić do domu ze spotkania z tobą.

Jest jeszcze kilka innych bardzo ważnych rzeczy:

– zachęcaj ją do osiągania coraz wyższych celów – by była lepsza w szkole, w sporcie, w tym, co robi

– przekonuj ją do poznawania, próbowania i doświadczania nowych rzeczy, które będą czynić was lepszymi

– szanuj zawsze jej opinie i decyzje.

Jeśli wykonasz 80% tego, o czym ci mówię – ona będzie cię kochać. Gdy zastosujesz 100% moich porad – będzie cię kochać i szanować.

Musisz jednak wiedzieć, że są rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić w obecności kobiety.

Jak się nie zachowywać:

– odpuść sobie krzywdzące żarty. Nie rozumiem, jak można żartować z dziewczyny i śmiać się z niej? Tak, wiem, że dowcip wrzucony do sieci może mieć milion polubień, ale powiedz mi kto z tego miliona ludzi lubiących takie żarty, będzie mieć wartościowego partnera? Uwierz, nie chcesz być jednym z nich.

– zachowuj się: nie bekaj w twarz waszemu nauczycielowi, nie zdobędziesz jej pierdząc dla zabawy. Takie zachowania zachowaj dla swoich kumpli, jej w ten sposób z pewnością nie okażesz szacunku

– nie przeklinaj w jej obecności, a także za jej plecami, nie obrażaj jej, jej przyjaciół i rodziny wulgaryzmami

– dotrzymuj danego słowa, kobiety lubią odpowiedzialnych mężczyzn, na których mogą polegać, a nie małych chłopców, którzy nie wywiązują się z najprostszych obietnic

– nie gap się w telefon w jej towarzystwie, jeśli chcesz z nią być – rozmawiaj i patrz na nią

– gdy skłamiesz, pomylisz się – przyznaj się do tego, popraw swój błąd i idź dalej, a wtedy ona na pewno ci wybaczy

– pamiętaj, że ona też może popełniać błędy, nigdy nie chowaj urazy, nie obrażaj się, nie umniejszaj tego, co robi

– nie plotkuj, nawet jeśli ona to robi, nie uczestnicz w takiej dyskusji, ale też nie mów jej, żeby tego nie robiła. Może ją to na początku irytować, ale w dłuższej perspektywie będzie ci wdzięczna za takie zachowanie.

I pamiętaj, nawet jeśli twoja obecna dziewczyna nie zostanie twoją żona, to może stosując się do moich porad, zbudujesz przyjaźń na całe życie. A kto wie, może kolejna dziewczyna będzie, jak twoja mama – twój ideał kobiety.”

I co powiecie na takie rady ojca dla syna? Zgadzacie się ze wszystkimi?


 

żródło: goodmanproject.com