Związek

Jesteśmy sobą zniesmaczeni. Mężczyźni roszczeniowością kobiet, a kobiety brakiem zdecydowania u facetów

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
21 czerwca 2021
Photo by Charles Deluvio on Unsplash
 

Boję się kobiet. Dlatego wciąż kończę związki uciekam. Dlaczego jesteście takie roszczeniowe? W tym roku kończę 40 lat. Mam za sobą dziesięcioletni związek z dziewczyną, którą poznałem na studiach. I dwuletnie małżeństwo. Od trzech lat korzystam z Tindera i szukam. Ale mnie współczesne kobiety przerażają. Są roszczeniowe, pełne pretensji, wściekłe – taki list wpłynął niedawno do redakcji Oh!me. Dziś publikujemy odpowiedź na ten list.

Mój Drogi,

Odpowiadając Ci na pytanie: gdzie są normalne kobiety? Wszędzie! Tyle że nie każda dla każdego będzie „normalna”. Norma w tej sytuacji jest rzeczą względną. Dla jednego normalna kobieta to będzie właśnie wpychająca się z kwiatkiem do ogrodu, dla innego normalna będzie umawiająca się tylko na seks, bo nie chce niczego więcej.

Odnosząc się do Twoich dwóch relacji, które opisałeś, na pewno miałeś sygnały wcześniej. W przypadku pierwszej dziewczyny, że chce ślubu, dzieci, rodziny. Brak komunikacji w związku spowodował, że poszła po swoje, ale z kimś innym. W przypadku Twojej żony, nie wierze, że nie było przesłanek o przemocy psychicznej wcześniej.

Ja bym nie nazywała kobiet roszczeniowymi. Kobiety po prostu teraz lepiej i zdecydowanie jaśniej stawiają granicę i wprost komunikują swoje oczekiwania względem mężczyzny czy partnera. Problem w komunikacji pomiędzy singlami jest taki, że zdecydowana większość mężczyzn nie chce stałego związku, chce „kogoś mieć”, ale zostawiając sobie otwartą furtkę. Ta otwarta furtka daje nadzieje na kogoś lepszego. Kawałek nóżki wystającej zza drzwi powoduje, że kobiety tracą poczucie bezpieczeństwa. Wtedy zaczyna się całe to śledztwo detektywistyczne. Nie
ma nic gorszego niż niepokój. Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Wszechobecny konsumpcjonizm i łatwy dostęp do seksu powoduje, że single przeskakują ze związku do związku albo (o zgrozo) są w kilku jednocześnie. Takie niby związki/nie związki wzbudzają w nas walkę o swoje, potęgują wymagania, nasilają brak kompromisów.

Tak naprawdę to i kobiety i mężczyźni są teraz zniesmaczeni. Mężczyźni roszczeniowością kobiet lub ich zaborczością, a kobiety brakiem zdecydowania u facetów i ich nastawieniem na seks.

A przecież tak prosto można rozwiązać cały problem. Nie obiecywać związków, nie planować, nie pieprzyć głupot o niebieskich migdałach. Wyłożyć karty na stół. I wśród kobiet, i wśród mężczyzn są tacy co chcą związku, rodziny, dzieci ale są też tacy co chcą tylko luźnych relacji opartych na seksie. Każdy jest na różnym etapie życia. Większość Waszych i naszych rozczarowań to błędne komunikaty. Czy faceci będą w stanie funkcjonować bez rozkochiwania kobiet i wiecznej zabawy z życiem, czy kobiety będą w stanie zadowolić się adoracją jednego faceta? Oczywiście, że tak!

Pod jednym warunkiem. Że od początku znajomości mówimy wprost o swoich oczekiwaniach: nie jestem gotowy/ gotowa na związek, chce normalnego związku, chce mieć dzieci i rodzinę, chce tylko seksu, chcę luźnego związku, nie spieszmy się, zobaczymy co wyjdzie itd. Ważne w tym wszystkim jest to, aby nie próbować kogoś zmienić na siłę. Jeśli ktoś nie chce związku, to nie będzie go chciał dopóki nie będzie gotowy. Jeśli ktoś ma parcie na stabilizację i rodzinę, nie będzie czekać na to latami.

Każdy ma jakieś oczekiwania względem partnera. Chemia to nie wszystko, jeśli chodzi o związek. Jeśli drogi i plany życiowe się rozjeżdżają to chemia nie pomoże. Ale na romans – idealnie Jeśli od samego początku nie pójdziemy na kompromisy w istotnych dla nas kwestiach, to nie będzie potem frustracji. Nie bądź rozgoryczony kobietami. Stawiaj swoje granice. Mów wprost o swoich planach i oczekiwaniach. A wtedy na pewno wszystko będzie prostsze. Powodzenia!

DQ – Drama Queen – Kobieta po przejściach i z przyszłością. Matka, była żona, partnerka, kochanka, singielka. Bez presji na związek, choć otwarta na dobre relacje. Bizneswoman, właścicielka firmy, pracownica korporacji. Żadnej pracy się nie boi. Ugotuje pyszny obiad, położy panele i naprawi studnię na działce. Kocha podróże, samochody, dobre wino i swoją sypialnię. Fanka doświadczania życia, panicznie boi się wegetowania. Kocha mężczyzn, ale potrafi postawić im granice. Jeszcze po trzydziestce.

Zapraszamy na bloga Przypadki Drama Queen https://www.facebook.com/przypadkidramaqueen/


Związek

Najdroższe pierścionki zaręczynowe – zobacz ranking

Redakcja
Redakcja
21 czerwca 2021
 

Nie ma wątpliwości, że dzień zaręczyn pamięta się przez długi czas. Jest to wydarzenie rangą zbliżone do samego ślubu, a pamiątka po nim – pierścionek zaręczynowy – towarzyszy kobiecie wraz z obrączką do końca życia! Nic więc dziwnego, że każdy mężczyzna chce wybrać najpiękniejszą i wyjątkową biżuterię. Sprawdź zestawienie najdroższych pierścionków. Daj się zainspirować!

Pierścionek zaręczynowy – symbol miłości oraz… statusu

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe są wykonywane z pietyzmem i artystyczną precyzją. W nich każdy szlif bądź element ozdobny ma znaczenie. Dopasowuje się go w taki sposób, aby całość stanowiła harmonijne połączenie elegancji, sztuki jubilerskiej. Podczas wyboru tej biżuterii nie ma miejsca na przypadek – mężczyzna powinien podarować ukochanej pierścionek, który odzwierciedli jej charakter oraz będzie pasował do indywidualnego stylu. Jednak pierścionki zaręczynowe – poza symbolem miłości, a także zaproszeniem do wspólnego życia – stanowią też podkreślenie statusu społecznego. Łatwo zauważyć to zwłaszcza wśród znanych osobistości, celebrytów czy przedstawicieli królewskiego rodu.

Cena uzależniona od wybranego kamienia

Duże znaczenie dla ceny biżuterii ma materiał, z jakiego jest ona wytworzona. Najdroższe pierścionki zaręczynowe są wytwarzane z białego lub żółtego złota bądź platyny i ozdabiane kamieniami szlachetnymi. Do najpopularniejszych można zaliczyć:

  • diament – symbolizuje on wieczną miłość, a jego biały kolor perfekcyjnie współgra z klasycznym odcieniem sukni panny młodej. Wyróżnia go imponująca trwałość,
  • szafir – niebieska barwa sprawia, że kamień wygląda oryginalnie, a jego symbolika nawiązuje do czystości, nieśmiertelności. Pierścionek zaręczynowy z szafirem nosiła między innymi księżna Diana, a obecnie zdobi on dłoń księżnej Kate,
  • szmaragd – zieleń to synonim harmonii, spokoju, szczęścia, a w połączeniu ze złotem prezentuje się niezwykle ekskluzywnie,
  • rubin – czerwień – jako kolor miłości i pasji – to rozwiązanie dla odważnych, pewnych siebie kobiet. Przyciąga wzrok i nie można przejść obok niego obojętnie,
  • topaz – daje duże pole do eksperymentowania, ponieważ występuje w kilku odcieniach: błękitnym, żółto-zielonym, pomarańczowym, a także różowym.

Rosyjska miłość do przepychu, czyli pierścionek wart niemal 40 mln złotych

Jeden z najdroższych pierścionków zaręczynowych na świecie otrzymała modelka Ksenia Tsaritsina od rosyjskiego oligarchy Aleksey’a Shapovalova. Wyceniono go na 37 milionów złotych. Zdobi go imponujących rozmiarów 70-karatowy diament, który zachwyca niebanalnym szlifem oraz blaskiem odbijającego się światła. Jeśli chcesz zachwycić swoją partnerkę podobnym podarunkiem, wybierz pierścionek zaręczynowy Ventego z diamentami z białego złota znajdujący się w ofercie salonu jubilerskiego Aclari. To propozycja, która spodoba się zwłaszcza kobiecie ceniącej niebanalną elegancję, szyk oraz styl glamour.

Najdroższy pierścionek w historii Royal Family

Niezwykła historia wiąże się z pierścionkiem, jaki książę Karol podarował księżnej Dianie – ten pierścionek zaręczynowy z brylantami otaczającymi przepiękny szafir wycenia się na ponad 300 tysięcy funtów. Książę Wiliam wręczył go swojej wybrance – Kate Middleton – i kto wie, może przekazywanie go kolejnym pokoleniom stanie się nową tradycją rodziny królewskiej. W ofercie Aclari znajdziesz pierścionek zaręczynowy Ventego z diamentami i szafirem z białego złota.

Znak wielkiej miłości podarowany księżnej Monako

Platynowy pierścionek z diamentami otrzymała amerykańska aktorka Grace Kelly od księcia Monako. Wyceniany na 4 miliony dolarów, jest zdobiony trzema kamieniami szlachetnymi. Jeden ma aż 11 karatów! Ten model wyróżnia się spośród innych noszonych przez ówczesne gwiazdy Hollywood subtelną elegancją. Jeśli cenisz luksus w nienachalnym wydaniu, postaw na pierścionek zaręczynowy Ventego z brylantami z białego złota z salonu jubilerskiego Aclari.

Pamiętaj: prawdziwe uczucie nie ma ceny!

Szukasz pierścionka zaręczynowego, który odzwierciedli Twoją miłość do partnerki, będzie zdobić jej dłoń i przypominać o łączącym Was uczuciu? Zajrzyj do internetowego sklepu jubilerskiego ACLARI – znajdziesz tam bogaty wybór biżuterii dla swojej wybranki. Wyroby z wysokiej jakości złota zdobione kamieniami szlachetnymi zachwycają perfekcyjnym wykonaniem. Gwarantujemy, że ucieszą każdą kobietę!

Artykuł partnera


Związek

Tobie również przydarzą się złe rzeczy. 18 spraw, co do których mój tata miał rację

Redakcja
Redakcja
21 czerwca 2021
Fot. iStock/golero

Pewnie każdy z nas miał kiedyś w szkole do napisania takie wypracowanie – list z poradami do młodszego siebie lub odezwę do młodszego pokolenia. To dość trudne doświadczenie, analizować świat z perspektywy nastolatka, wyciągać wnioski, dawać rady. Pamiętam, że poprosiłam wówczas mojego tatę, żeby wykonał to zadanie razem ze mną. Tata podszedł do niego bardzo poważnie, a jego zapiski zostały ze mną do dziś,  w moim pamiętniku. Dziś, 20 lat pózniej, czytam je z o wiele większym zrozumieniem i myślę, że tata miał rację.

18 spraw, co do których mój tata miał rację

1. Kiedy będziesz kończyć 30, 40, 50 lat nie będziesz tego czuła

Dorośli to tylko starsze dzieci. Kiedy będziesz starsza, nie będziesz czuła się tak stary, jak sobie to teraz wyobrażasz. Właściwie nadal będziesz czuć się dokładnie tak, jak teraz, tylko trochę mądrzejsza i pewniejsza siebie. Miałaś czas, aby odnaleźć swoje miejsce w świecie i dowiedzieć się, co jest dla Ciebie ważne. Nie bój się dorastania. Czekaj na nie.

2. Tobie i Twoim znajomym przydarzą się złe rzeczy

Częścią życia i dorastania są nieoczekiwane problemy życiowe. Ludzie tracą pracę, ulegają wypadkom samochodowym, a czasem umierają. Kiedy jesteś młodsza i wszystko układa się całkiem nieźle, ta brutalna rzeczywistość może być trudna do wyobrażenia. Najmądrzejszą i często najtrudniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić w tego rodzaju sytuacjach, jest złagodzenie naszych reakcji, opanowanie emocji i akceptacja

3. Każdy może coś zmienić

Sprawienie, że choć jedna osoba się uśmiechnie, może zmienić jej świat. Więc zacznij od małych kroków i to już, teraz. Nie pozostawaj obojętna.

4. Pierwsze wrażenia bywają mylące

Wszyscy i wszystko wydaje się normalne z daleka lub na pierwszy rzut oka. Dziesiąte, dwudzieste, a nawet pięćdziesiąte spojrzenie, bliższy kontakt sprawiają, że zaczynasz naprawdę rozumieć kto jest jaki, na kim możesz polegać, a kogo lepiej się wystrzegać.

5. Prawdziwe rezultaty pojawiają się, gdy mocniej się skoncentrujesz

Skoncentruj swoje wysiłki na konkretnych, drobniejszych krokach, nie porywaj się od razu z motyką na słońce. Staraj się dążyć do celu rozważnie, z uwagą.

6. Kochaj siebie. Zostań swoim priorytetem

Staraj się być tym, kim chcesz być. Odżywiaj umysł i ciało. Ucz się i rozwijaj każdego dnia, aż do końca życia.

7. Czasami po prostu warto podjąć ryzyko

Odłóż na chwilę na bok swoją niepewność, lęki i obawy. Zadaj sobie pytanie: „Jeśli spróbuję i nie uda mi się za pierwszym razem, co stracę, a co zyskam?” Odpowiedź brzmi: nie stracisz nic poza odrobiną swojego czasu, a zdobędziesz ważną lekcję, która pomoże ci zrobić to dobrze za drugim lub trzecim razem.

8. Aby dostać, musisz dać

Wspieranie, działania na rzecz innych ludzi to jedna z największych nagród w życiu. Wiesz dlaczego? Bo wszystko, co robisz, w pewnym momencie do ciebie wraca.

9. Nie ma o co kruszyć kopii

Jeśli możesz tego uniknąć, nie walcz. Wycofaj się z kłótni ze partnerem, członkami rodziny lub sąsiadami. Kiedy poczujesz narastający gniew i chcesz wykrzyczeć tę wulgarną uwagę, która jest już na końcu języka, po prostu zamknij usta i odejdź. Pozwól sobie się uspokoić. Nie musisz mieć racji ani wygrywać kłótni. To po prostu nie ma znaczenia.

10. Nie próbuj zaimponować wszystkim

Celowe imponowanie ludziom przynosi dobre samopoczucie na moment, nie dłużej. Zamiast tego bądź szczera wobec tych, na których naprawdę ci zależy. Innymi słowy, połącz się z mniejszą liczbą ludzi na nieco głębszym poziomie.

11. Baw się dobrze

Zasługujesz na to. Znajdź na czas na relaks, odpoczynek. Na spotkania z przyjaciółmi.

12. Nie komplikuj

W prostocie kryje się świat wspaniałości. Wybierz pięć najważniejszych rzeczy w swoim życiu i skup się na nich. Odpuść inne rzeczy. Przestań być zajęta i ciesz się tym, co jest dla Ciebie ważne.

13. „Małe rzeczy” są najważniejsze

Więc nie przegap ich. Patrz, jak spokojnie śpi twoje dziecko.  Przygotuj posiłek wspólnie z rodziną. Usiądź na ławce w parku i oglądaj wiewiórki, ptaki, twarze ludzi. Ciesz się każdą chwilą.

14. Mniej porad to często najlepsza rada

Ludzie nie potrzebują wielu porad, by dobrze żyć. To, co powinniśmy wiedzieć, jest już gdzieś w nas, wystarczy to odnaleźć.

15. Naucz się zarządzać swoim czasem

Twoja sytuacja i otoczenie ciągle się zmieniają, żyjesz pod presją więc uważaj, aby nie mylić spraw pilnych z  mniej ważnymi.

16. Zarządzaj swoimi pieniędzmi

Nie kupuj rzeczy, których nie potrzebujesz. Nie wydawaj więcej, niż zarabiasz. Nie pożyczaj pieniędzy od innych.

17. To, czego uczysz się w szkole, ma znaczenie

Kiedyś to spostrzeżesz. Choć dziś wiele rzeczy wydaje ci się niepotrzebnych, trudnych i uciążliwych, czas spędzony na każdej z tych lekcji uczy cię jak rozwiązywać problemy.

18. Marzenia pozostaną tylko marzeniami, jeśli nie zaczniesz ich realizować

Zacznij już dziś, pracuj na to spełnienie marzeń. Po to, żeby za kilkanaście lat nie żałować, że nie podjęłaś tego wysiłku, że nie spróbowałaś, nie zaryzykowałaś.


Zobacz także

„On jest bez serca” – myślisz i masz rację. Skąd wiedziałaś?

Najsmutniejsza prawda o związkach to ta, że miłość jest działaniem, a nie pustymi słowami

„Dla dobra dziecka” – czyli rozwód po polsku