Go to content

Facet z odzysku… Jak żyć z rozwodnikiem?

Facet z odzysku... Jak żyć z rozwodnikiem?
Fot. iStock / Kontrec

Trudne decyzje spotykają nas na każdym kroku, zastanawiamy się każdego dnia co zrobić, jak zrobić, co by było lepsze co zdrowsze, czasem są to błahe rzeczy jak np. kolor butów czerwone czy klasyczne czarne, obciąć włosy czy zapuszczać, kawa z cukrem czy bez, nowe mieszkanie czy dom za miastem, męczyć się z obecnym szefem czy zmienić pracę, kredyt na samochód czy oszczędności a czasem to decyzje których decyzja wpłynie na nasze życie w bardziej szczególny sposób jak np. Czy zdecydować się na związek z facetem po rozwodzie z byłą żoną na horyzoncie.

Jak żyć z nim po rozwodzie, jak żyć z rozwodnikiem?

Nie ma co generalizować, nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka, z etykietą:
zdradzał, to go zostawiła,
pił, to go zostawiła,
bił, to go zostawiła,
a może zwyczajnie życie im się nie ułożyło tak jak zakładali i postanowili się rozstać biorąc pod uwagę że jak faceta opuszcza dziewczyna tudzież żona to odchodzi po prostu kobieta, a jak dziewczynę tudzież żonę opuszcza mężczyzna to wali jej się cały świat.

Widocznie im się nie udało, ale ze mną to już będzie zupełnie inaczej, pewnie nie jedna z Was tak sobie tłumaczyła swoją decyzje – decydując się na związek z facetem „po przejściach”.

„Poznali się przypadkiem, w najmniej spodziewanym momencie, przy barze gdzie roi się od facetów, może to nie było idealne miejsce na podryw, ale od tamtego momentu jak by to powiedzieć coś „pykło”. Z jej strony na pewno, z jego (chyba) też. On chciał poszaleć, rozstał się z żoną kilka tygodni temu, ona szukała miłości i męża, znalazła – tylko nie swojego…”

Decydując się na związek z facetem który ma za sobą masę wspomnień, cały bagaż doświadczeń, wspólne Święta, wspólne wakacje, wspólne pasję, generalnie wspólne życie…. Które się raptem kończy i pojawiasz się Ty z błyskiem w oku, pełna miłości, radości i przede wszystkim nadziei że się uda, że spotkałaś faceta swoich marzeń, że to ten jedyny, generalnie z klapkami na oczach wchodzisz w to zapominając, że w białej sukni do ołtarza to już marne szanse że pójdziesz, a to chyba było Twoim marzeniem… nie zapominając że chciałaś założyć rodzinę, idealny model rodziny, tymczasem zapomniałaś on zostawił swoją żonę po 10 latach związku i odszedł bez słowa i nadal w to wchodzisz…

Życie z facetem po rozwodzie jest trochę jak życie na bombie z tykającym zegarem, angażując się w taki związek musimy mieć oczy szeroko otwarte.

Zasada drobnych kroków odnosi się do każdego związku, choć w przypadku mężczyzn w trakcie czy też po rozwodzie jest to absolutnie podstawa. Z powodu nieodłącznego ryzyka w tego typu związkach trzeba podążać wolniej, zdecydowanie wolniej.

Nie angażuj się zbyt szybko! Jeżeli przypadniecie sobie do gustu, to czas pokaże czy będziecie razem , to naturalny proces i nic go nie przyśpieszy jedynie pośpiech w tym przypadku może tylko zaszkodzić. Zanim się w cokolwiek zaangażujesz, poświęć kilka miesięcy na ocenę swojego potencjalnego partnera i sytuacji, w jakiej się znajduję. Zaryzykujesz? Jak to mówią kto nie ryzykuje nie pije szampana, oby ten szampan nie okazał się zbyt drogi.

Na początku są fajerwerki, wszyscy w koło tańczą jest pięknie, później przychodzi pora na poważne rozmowy, decyzje i deklaracje, a wprowadzając się do jego mieszkania jesteście już dwie nie jedna, pytanie tylko czy oby na pewno będzie dziewczynka

Mężczyzna z przeszłością jest jak używany ciuch. Ma ślady noszenia, a czasem trzeba nad nim mocno popracować. Ale może tez się okazać, że to twój najlepszy zakup na całe życie….