Lifestyle Psychologia Związek

Dlaczego kobiety pragną żonatych mężczyzn?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 stycznia 2021
Fot. iStock/Pekic
 

Kobiety uważają, że bardziej atrakcyjni są mężczyźni pozostający w stałych związkach. W przeprowadzonym badaniu okazało się, że aż 90% singielek jest zainteresowanych żonatymi mężczyznami, a jedynie 59% z nich uważa za atrakcyjnych samotnych przedstawicieli płci przeciwnej.

Wyobraź sobie młodą, atrakcyjną, inteligentną dziewczynę, z dużego miasta. Dobrze jej się powodzi, ale ma jedno niespełnione marzenie. Rozpaczliwie pragnie wyjść za mąż i mieć dzieci. Dlaczego więc traci cenny czas z Adamem, żonatym ojcem bliźniąt, który wcale nie ma zamiaru zostawić swojej żony? Czy kiedy się spotkali, zwrócił jej uwagę swoją osobowością, wyglądem, czy rzeczywiście szukała romansu bez odpowiedzialności?

Czy to może dlatego, że mężczyzna, który jest już zajęty jest bardziej doświadczony? Czy jest bardziej atrakcyjny, bo inna kobieta już go „sprawdziła” (samotni mężczyźni to wciąż „nieznany towar”)? A może chodzi o to, że cudze zawsze wydaje się lepsze? Przyznajcie od razu, że to złudne wrażenie. Skoro zdradza ją z tobą, prawdopodobnie tobie również nie pozostanie wierny.

Więc dlaczego? 

Nie ma jednej, prostej odpowiedzi. Dla niektórych, niezamężnych, kobiet, związek z żonatym mężczyzną to gwarancja zachowania upragnionej przestrzeni. Nie spowiadają się przed swoim kochankiem ze spotkań z innymi mężczyznami (np. przyjaciółmi) albo z byłymi partnerami. Nie tłumaczą z wydatków, wychodzą i wracają kiedy chcą. Są wolne.

Dodajmy do tego emocje, które podgrzewają atmosferę. Zdobywanie niedostępnego, zakazanego owocu, świadomość, że robi się coś niemoralnego, jest dla niektórych kobiet szalenie pociągająca.

Są wśród nas takie panie, które z jakiegoś powodu nie potrafią zaufać mężczyźnie. Myślą sobie mniej-więcej tak: jeśli on ma żonę w domu i zdradza ją ze mną, nie ma już czasu, by oszukiwać mnie z kimś jeszcze. A seks jest cudowny: ryzykowny i bez żadnych zobowiązań.

Są wreszcie i takie kobiety, które widzą w „zdobywaniu” żonatego mężczyzny rywalizację, konkurs. Zwycięstwo podnosi ich samoocenę. Im trudniejsza rywalka (żona), tym większe poczucie sukcesu i satysfakcja, jeśli romans dojdzie do skutku. Nie do końca chodzi tu o samego mężczyznę, jak o sam fakt „wygranej” i poczucia, że jest się lepszą od innej kobiety.

Jest w końcu i aspekt czysto fizyczny, pociąg seksualny, potrzeba bycia z właśnie tym mężczyzną. Związek taki będzie trwał tak długo, jak długo będzie „nielegalny”.

Co do taktyki zdobywania żonatego kochanka, jest kilka, podstawowych metod. Od dyskredytowania obecnej partnerki w jego oczach („Zasługujesz na kogoś lepszego… kogoś takiego jak ja.”) po  uświadamianie o ile jesteś od niej lepsza(„Ona jest zimna i nieczuła, ja jestem ciepła, umiem okazać ci uczucia”.) Jeszcze inne panie oferują seks bez zobowiązań, który zazwyczaj wiąże obie strony tak mocno, że nie sposób zerwać tę relację.

Cóż, zastanawiam się tylko, dlaczego mężatki nie stanowią równie atrakcyjnego celu podobojów dla samotnych panów…


Źródło:  psychologytoday.com

 Lifestyle Psychologia Związek

Czym nie należy się przejmować w związku. O tym nie myśl wcale!

Redakcja
Redakcja
26 stycznia 2021
Fot. iStock/skynesher

W związku nie należy przesadnie analizować. Że on zachował się tak, a nie inaczej, że użył takiego słowa, a nie innego. I co to oznacza, jeśli nie oddzwonił od razu albo zareagował inaczej niż myślałaś. W większości sytuacji dopatrujemy się znaczeń, których w ogóle nie ma… A odbija się to dogłębnie na naszym związku i osobistym spokoju.

Czym nie należy się przejmować w związku

1. Nie powiedział/a „kocham cię, zanim się rozłączył/a

Czy to naprawdę takie ważne? Czy ty nie bywasz zamyślona rozmawiając z kimś przez telefon? Czy nie trapią cię czasem przejściowe kłopoty? Nie panikuj, nie dramatyzuj, nie żądaj tego wyznania za każdym razem. To, że go nie słyszysz co pięć minut nie oznacza, że miłość się skończyła, wypaliła i że potrzebujecie terapii. To już nie liceum, to normalne życie dwójki dorosłych ludzi, którzy mają pracę, obowiązki. Czasem bywają rozkojarzeni, zmęczeni, chorzy. Nieuważni. Nie czepiajmy się szczegółów, bo to może przynieść o wiele więcej złego…

2. Mija trzydzieści minut, a on/ona nadal nie odpowiedział/a na SMS

Czy uważasz, że bycie w związku polega właśnie na tym?… Każdy z nas potrzebuje trochę swobody i przestrzeni. Jeśli nie dzieje się nic ważnego albo wymagającego natychmiastowej reakcji, odpuść. Odpowie, kiedy będzie mógł, po prostu. Zajmij się swoimi obowiązkami, poczytaj książkę. Nie wymyślaj możliwych powodów.

3. Nie słyszysz co chwila, że wszystko jest w porządku

W związku z tym tworzysz w głowie scenariusze, z których jasno wynika, że nie jest. Odczytujesz każde spojrzenie, ton głosu, dobór słów. Wszystko wydaje ci się mieć znaczenie i potwierdzać twoją tezę: koniec miłości, zdrada, problemy finansowe, ukryty sekret z przeszłości… Wyobraźnia wyolbrzymia rzeczywistość i przerasta ją. Lepiej się już zatrzymaj.

4. Ktoś z jego/jej znajomych cię nie lubi

No cóż, nie jesteś zupą pomidorową… Nie staraj się przypodobać wszystkim, bądź sobą, znaj swoją wartość, uwierz w nią. Ważne, że między wami jest dobrze. Nie panikuj, nie snuj teorii spiskowych, nie żądaj zerwania znajomości. Póki brak sympatii ze trony znajomego nie odbija się na tobie lub na waszym związku, nie zawracaj sobie tym głowy.

5. Ktoś z jego/jej rodziny cię nie akceptuje

Najważniejsza jest reakcja twojej drugiej połówki. Na pewne rzeczy czasem nie mamy wpływu, na zachowanie członków naszej rodziny również. I znów, najważniejsze jest to jak w tej całej sytuacji zachowa się twój partner. Jeśli twoje szczęście i przyszłość waszego związku jest dla niego priorytetem – nie masz się czego obawiać.

Jeśli jesteś w związku z kimś, kto notorycznie potrzebuje zapewnienia o twoim uczuciu i uwadze, zadbaj o jego poczucie bezpieczeństwa, rozmawiaj z nim, pracujcie razem nad zaufaniem.

 

 


Zobacz także

Co mówi o tobie twoja kawa?

Nie rodzić, po ludzku

Dlaczego mężczyźni wolą romansować z mężatkami?