Go to content

Czym tak naprawdę jest „chemia” między wami, czyli co wyróżnia najbardziej dobrane pary

Fot. iStock/AleksandarNakic

Pewnie każdy z nas zna taką parę, o której mówi się, że „chemię między nimi widać na kilometr”. Jest coś takiego w sposobie w jaki na siebie patrzą, w podobieństwie fizycznym, w  tym, jak i co mówią… Wiesz, że do siebie pasują, że się wzajemnie pociągają, że tam po prostu „wszystko gra”. Wszystko, czyli co?

Uśmiech

Jeśli istnieje połączenie między dwiema osobami, prawdopodobnie będzie między nimi również dużo uśmiechów – a powód jest prosty. Kiedy nasz mózg jest szczęśliwy, uśmiechamy się, w naturalny sposób. Nawet nieśmiałe i introwertyczne typy będą w towarzystwie partnera czy partnerki manifestować radość.

Poczucie, że jest ci z nim/z nią dobrze

Tak, jakbyście się znali od lat. Silne poczucie owej „swojskości” nie zdarza się zbyt często. Kiedy to się dzieje, pojawia się uczucie komfortu i naturalna, płynna komunikacja.

Przyciąganie fizyczne

Jesteśmy genetycznie uwarunkowani tak, by szukać kogoś, kto nas silnie pociąga. Tutaj ten magnetyzm pojawia się właściwie od razu.

Połączenie na poziomie duchowym

Chociaż czasami nie jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego odczuwamy szczególny duchowy związek z kimś, nie można zaprzeczyć jego obecności.

Podobne poczucie humoru

Fakt, że śmiejecie się z tego samego pogłębia uczucie, które masz wobec drugiej osoby, nawet jeśli początkowo jesteście tylko przyjaciółmi. Większość osób, które mają podobne poczucie humoru, również myśli podobnie.

„Lustro”

Odbicie lustrzane jest ludzkim zachowaniem, w którym osoba podświadomie naśladuje gest, sposób mówienia lub postawę drugiej. Robimy to bezwiednie. Często osoba, która odczuwa fizyczny lub emocjonalny pociąg do kogoś, zaczyna naśladować swojego wybranka – w taki sam sposób krzyżuje ręcem dotyka czoła.

Kontakt fizyczny

Czuły i niewinny dotyk jest niemal uniwersalnym znakiem chemii między partnerami. Ciągłe dotykanie, głaskanie, delikatne muskanie. Ta potrzeba nie mija z czasem.

Tęsknota

Kiedy między partnerami jest chętna, czas spędzony oddzielnie naznacza tęsknota i niecierpliwość.


Na podstawie: powerofpositivity.com