Go to content

Czasami powrót do byłego jest właściwym posunięciem

fot. Ron Lach/Pexels

Czasami powrót do byłego jest właściwym posunięciem. Czasami powodem, dla którego wracacie do siebie, jest to, że jesteście sobie przeznaczeni. Czasami najlepszą osobą dla ciebie jest ta, którą kochałaś cały czas.

Czasami nie możesz pozbyć się swojego byłego z głowy z jakiegoś powodu. Czasami ta historia jest zbyt ważna, aby o niej zapomnieć. Czasami powrót do siebie jest właściwym posunięciem.

Oczywiście, w większości przypadków powrót do kogoś, z kim się rozstałaś, jest złym pomysłem. Rozstaliście się przecież z jakiegoś powodu. Możecie nadal się kochać, ale w związku jest też coś więcej niż miłość. Musicie także komunikować się, iść na kompromis, szanować się nawzajem, wkładać w związek wspólny wysiłek i dzielić te same wizje dotyczące waszej przyszłości.

Jeśli jesteście dokładnie w tych samych miejscach w swoim życiu, co wtedy, gdy zerwaliście po raz pierwszy, jeśli żadne z was się nie zmieniło, jeśli żadne z was nie jest skłonne do kompromisu w sprawie problemów, które pierwotnie was rozdzieliły, to nie powinniście rozważać powrotu do siebie. Powinniście nauczyć się akceptować to, co się stało. Powinniście nauczyć się żyć bez siebie.

Z drugiej strony, jeśli oboje zmieniliście się od czasu zerwania, jeśli dorośliście, jeśli jesteście gotowi rozwiązać problemy, które doprowadziły do zerwania za pierwszym razem, możecie rozważyć powrót do siebie. Musicie tylko włożyć to wspólną pracę. Musicie  włożyć wspólny wysiłek. Nie możecie stać się leniwi. Nie można wrócić do tego, co było kiedyś, ponieważ wtedy coś nie działało. Jeśli chcesz umówić się na randkę z eks, musisz umawiać się inaczej.

Jeśli zamierzasz spróbować ponownie, upewnij się, że oboje jesteście po tej samej stronie. Nie chcecie łamać sobie nawzajem serc po raz drugi. Wróćcie do siebie tylko wtedy, gdy wierzysz, że druga runda może naprawdę się udać. Jeśli uważasz, że jesteście kompatybilni, jeśli uważasz, że macie sens razem, jeśli uważasz, że problemy z przeszłości nie będą problemami w przyszłości, nie słuchaj tego, co przyjaciele i rodzina mówią o tym, że byliście dla siebie złymi partnerami. Słuchaj swojego serca. Słuchaj swojej intuicji.

Czasami twój były jest osobą, która zna cię lepiej niż ktokolwiek inny w twoim wszechświecie. Czasami twój były jest jedyną osobą, która była przy tobie w najtrudniejszych chwilach. Czasami twój były jest twoim stałym punktem odniesienia, kimś, na kogo zawsze możesz liczyć.

Kiedy czas jest odpowiedni, stare miłości mogą zostać wskrzeszone. Stare miłości mogą ponownie dostać szansę. Jeśli naprawdę wierzysz, że twój były zasługuje na drugą szansę, jeśli wierzysz, że dorósł, jeśli wierzysz, że nie skrzywdzi cię po raz drugi, podejmij ryzyko. Odpuść czujność. Słuchaj swoich instynktów.

„10 lat leczenia się z eks. Nie można być większą idiotką!”