Związek

Co zabija związek na raty. Najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy

Redakcja
Redakcja
18 lutego 2019
Fot. iStock/fizkes
 

Zniszczyć związek, nawet najlepszy, trwały, jest wbrew pozorom wcale nie tak trudno. Większość relacji rozpada się po cichu, kiedy wydaje nam się, że właściwie przecież nic się nie dzieje. Po prostu oddalamy się coraz bardziej podzieleni niewypowiedzianymi słowami ii pretensjami.

Są czynniki, które dosłownie zabijają miłość na raty. Do najczęstszych z nich należą:

Bezsensowna zazdrość

Umiarkowana zaborczość sprawia, że ​​twój partner czuje się pożądany i kochany. Ale nadmierna zazdrość, zwłaszcza bez powodu  jest toksyczna i niszczy was oboje powodując coraz więcej napięć i sprzeczek.

Niechęć do oddania sobie odrobimy przestrzeni

To, że jesteś w związku, nie oznacza, że ​​musisz spędzać cały swój czas razem z partnerem. Zawsze ważne jest, aby zachować poczucie indywidualności. Dajcie sobie nawzajem przestrzeń do oddychania i bądźcie sam na sam ze swoimi własnymi znajomymi od czasu do czasu.

Używanie „cichych dni” jako kary lub szantażu

Nigdy nie powinniśmy używać tego sposoby jako narzędzia do uzyskania tego, czego pragniemy w związku. Jedyną metodą jest komunikowanie swoich potrzeb.

Odmowa prowadzenia „trudnych rozmów”

Najtrudniejsze dyskusje są najważniejsze w budowaniu trwałego związku. Musimy być na tyle dojrzali, by przed nimi nie uciekać.

Negatywna postawa wobec życia

Ona zniechęca naszego partnera do angażowania się w planowaniu przyszłości związku. No bo jak planować przyszłość z kimś, kto jest stale „na nie”?

Publiczne „pranie brudów”

Utrzymuj najbardziej intymne aspekty swojego związku jako prywatne. Nie ma powodu, aby omawiać swoje osobiste problemy ze swoimi przyjaciółmi. Szanuj prywatność swojego partnera.

Zaprzestanie dbania o siebie

Zawsze staraj się dbać o siebie, niezależnie od tego, że uważasz, że on powinien cię kochać „taką, jaką jesteś”. Zrób to dla siebie, by poczuć się lepiej. Taka postawa pośrednio wpływa na jakość twojego związku.

Brak skupienia uwagi

Kiedy spędzacie ze sobą czas, upewnij się, że odłożyłeś telefon. Skupcie się na sobie choćby nawet na chwilę. Skup się na miłości, którą macie dla siebie nawzajem.

„Nieaktywnie” słuchanie

Komunikacja jest bardzo ważnym aspektem każdego związku. Powinniśmy aktywnie angażować się w komunikację z partnerem.  Podstawą jest bycie dobrym słuchaczem.

Kłótnie z „osobistymi wycieczkami”

Nigdy nie uciekaj się do ataków osobistych i raniących komentarzy podczas kłótni Zawsze zachowuj się dojrzale. Dyskutujcie jak prawdziwi dorośli, którzy autentycznie starają się wysłuchać nawzajem, zamiast wzajemnie się krzywdzić.


Na podstawie: relrules.com


Związek

Rozstaliście się, a ty ciągle o nim śnisz? Co te sny oznaczają, co chcą ci powiedzieć?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
19 lutego 2019
Fot. iStock
 

Rozstaliście się, definitywnie. Wiedziałaś, że to nie był dobry związek, że lepiej dla ciebie, że to już koniec, a jednak on nadal zaprząta twoje myśli, do tego stopnia, że bardzo często jeszcze ci się śni. Wiem, to męczy, bo wkładasz w ciągu dnia mnóstwo energii, żeby żyć dalej, żeby się uwolnić od tych emocji, które ze zdwojoną siłą wracają w nocy. Dlaczego? Bo ten związek, rozstanie kosztowało cię bardzo dużo, wywołało w tobie wiele cierpienia i bólu, a złamane serce trudno na nowo skleić. To może być dla ciebie jedno z najbardziej emocjonalnych doświadczeń w twoim życiu.

Warto jednak wiedzieć, że sny są jednym z najpotężniejszych narzędzi do zrozumienia naszych najbardziej złożonych i trudnych emocji. Co możesz z nimi zrobić? Wykorzystać w pozytywny sposób.

Pamiętaj, że sen jest o związku, a nie samym związkiem

Kiedy śnimy o kimś innym, natychmiast zostaje on wprowadzony do naszej świadomości. To prawie tak, jakbyśmy widzieli go w prawdziwym życiu, więc kiedy się obudzimy, nasz umysł może zacząć przywoływać wspomnienia i skojarzenia z nim związane. W ten sposób zaczynamy się skupiać na nim niż na sobie. Próbuj to odciąć. Załóż sobie, że będziesz wspominać wasz związek przez 15 minut każdego dnia, za każdym gdy zacznie zaprzątać twoją głowę poza wyznaczonym czasie, stawiaj się do pionu, odwracaj uwagę na inne rzeczy. Tak będzie ci z pewnością łatwiej.

Załóż, że twoje sny niosą pozytywne przesłanie

Możesz śnić, że jest wam razem cudownie, że miłość rozkwitła na nowo, że on do ciebie wrócił z ogromnym bukietem róż. Być może śni ci się zupełnie inaczej – kłócicie się, na nowo w śnie przeżywasz rozstanie. Każdy taki sen powoduje, że zaczynasz analizować, czy dobrze zrobiłaś, czy zachowałaś się odpowiednio, czy nie popełniłaś błędu. Przestań. Zamiast wracać do przeszłości, spójrz na ten sen tu i teraz z punktu w jakim jesteś i pomyśl o trzech pozytywnych rzeczach, jakie ten sen ci daje. Wyjdź poza swój schemat myślenia. Sięgnij dalej i idź do przodu.

Zauważaj swoje emocje i daj im przez przepłynąć przez twoje ciało

Robisz dobrą minę do złej gry? Oszukujesz samą siebie, że wszystko jest w porządku? Tak nie wyjdziesz z błędnego koła trudnych emocji. Nasze sny są doświadczeniami naszego ciała. Pomagają nam ponownie połączyć się z emocjami na poziomie empirycznym, a nie mentalnym. Nawet jeśli mamy świadomość, że jesteśmy smutni i tęsknimy za naszym związkiem, nasz sen może pomóc nam skontaktować się z tym, co ten smutek odczuwa w naszym ciele. Musimy pozwolić sobie na odczuwanie naszych emocji na tym poziomie, aby móc przez nie przejść. Nie wystarczy wiedzieć, że jesteśmy smutni, zazdrośni lub źli – musimy to odczuć i wiedzieć, że jest to w porządku. To jedna z najbardziej inspirujących rzeczy, które możesz zrobić ze snem o swoim byłym.

Poprawa relację z samą sobą

Zamiast skupiać się na tym, co było, skieruj swoją uwagę i energię na siebie. Jasne, może ci się nie chcieć nic dla siebie robić, na początku może wydawać ci się to wymuszone, nieprawdziwe, ale daj sobie szansę. Wyznacz sobie sztywno czas na zadbanie o siebie – na spacer, basen, jedzenie w ulubionej knajpce. Może są rzeczy, których przy nim nie robiłaś, a teraz chciałabyś do nich wrócić? Skup się na miłości do siebie, bo na tę zasługujesz najbardziej na świecie i to ona staje się motorem twojego rozwoju, jest impulsem do osiągnięcia szczęścia.


Związek

Powiększenie biustu – co warto wiedzieć

Redakcja
Redakcja
18 lutego 2019
Powiększanie biustu
Fot. Materiały prasowe

Powiększenie piersi jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej w Polsce. Wbrew powszechnemu stereotypowi takiej operacji nie poddają się jedynie gwiazdy z wielkiego ekranu, ale również zwykłe kobiety w różnym przedziale wiekowym. Często operacja to niepowtarzalna szansa, aby poprawić jakość życia, lub wyzbyć się kompleksów. Zanim jednak podejmiesz tak poważną decyzję, warto zaznajomić się z możliwościami, które oferuje medycyna estetyczna oraz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Metody powiększenia biustu

Jedną z metod powiększenia piersi jest wszczepienie implantów do kobiecych piersi. Obecnie wyróżnia się kilka typów implantów:

 • Implanty o okrągłym kształcie
 • Implanty w kształcie łezki
 • Implanty wypełnione solą fizjologiczną
 • Implanty wypełnione silikonem
 • Implanty wypełnione solą fizjologiczną oraz silikonem tzw. ekspandery Bakera
 • Implanty o powłoce tytanowej
 • Implanty o powierzchni teksturowej

Wybór odpowiedniego implantu jest dobrany przez specjalistę na podstawie indywidualnych potrzeb pacjentki, oraz jej oczekiwań. Warto wiedzieć, że dobrej jakości implanty objęte są przez producenta dożywotnią gwarancją.

Inną metodą powiększenia biustu jest użycie kwasu hialuronowym. Metoda małoinwazyjna. Pod pachą wykonywane są małe nacięcia i wprowadzana jest kaniula, przez którą dostarczany jest kwas hialuronowy w postaci żelu. Efektem są powiększone oraz jędrne piersi prezentujące się w naturalny sposób.

Wybierając jakąkolwiek metodę powiększenia biustu, często głównym pytaniem jest, o ile rozmiarów można powiększyć piersi. Aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt przyjemny dla oka oraz piersi, które w harmonijny sposób scalają się z resztą ciała, zwykle biust powiększa się o jeden do dwóch rozmiarów. Trzeba pamiętać, że w profesjonalnym gabinecie, oczekiwania pacjentki brane są pod uwagę w indywidualny sposób, dlatego, jeśli oczekiwania co do rozmiaru są większe, wszystkie możliwości są dokładnie omawiane i brane pod uwagę przez specjalistę.

Zabieg powiększenia biustu wykonywany jest po osiągnięciu przez pacjentkę dojrzałości płciowej i pełnoletności. Związane jest to faktem, że w okresie nastoletnim organizm intensywnie się rozwija i nie należy w niego ingerować.

Jednak często już 18-letnie dziewczyny podejmują się zabiegu powiększenia biustu. Dobrym przykładem jest Brazylia, gdzie tradycją są rodzice finansujący swoim córkom tego typu operację jako prezent z okazji osiągnięcia pełnoletności.

Sprawdź więcej na http://www.christofferingves.pl/pl/powiekszanie-piersi-warszawa

Co trzeba zrobić przed zabiegiem powiększenia biustu

Przed zabiegiem powiększenia piersi, ważne jest, aby maksymalnie zmniejszyć szansę na powikłania pooperacyjne. Dlatego zalecane są podstawowe badania takie jak:

 • morfologia i grupa krwi;
 •  badanie ogólne moczu;
 • parametry krzepnięcia;
 • poziom elektrolitów
 • RTG klatki piersiowej
 • EKG
 • Mammografia

Zalecenia po operacji powiększania biustu

Trzeba pamiętać, że po każdym zabiegu istnieje możliwość powikłania. Dlatego po przebytej operacji/zabiegu trzeba szczególnie zadbać o swój komfort oraz z pełną świadomością stosować się do zaleceń lekarza. Po przebytej operacji powinno się bezwzględnie:

 • Ograniczyć aktywność fizyczną (basen, siłownia, aerobik
 • Przez 6 tygodni nie należy podnosić rąk do góry
 • Przyjmować tabletki przeciwbólowe w dawkach zaleconych przez lekarza
 • Co najmniej przez pierwszy miesiąc nosić specjalną bieliznę uciskającą
 • Wyeliminować saunę oraz gorące kąpiele
 • Unikać dźwigania ciężarów
 • Pilnować wszelkich wizyt u lekarza
 • Należy zrezygnować z palenia papierosów (palenie wpływa na spowolnienie procesów gojenia się ran pooperacyjnych)
 • Zrezygnować z opalania, na co najmniej dwa tygodnie.

Podsumowując

Jeśli myślisz o zabiegu powiększenia biustu, pamiętaj, że podstawową i najważniejszą zasadą jest znalezienie profesjonalnego gabinetu, który z najwyższą uwagą podejmie się zabiegu. Pomimo tego, iż operacje powiększenia biustu charakteryzują się bezpieczeństwem, czynnik, który pomoże w szybszym dojściu do siebie, jest odpowiednie przygotowanie się pod kątem psychicznym i fizycznym.

Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Walizka już dawno w progu, gdy za drzwiami czeka ktoś inny. Gdy odchodzisz, żeby już nigdy nie wrócić

Nienawidzę cię, ale chcę się kochać. O seksie na zgodę

„Ja bym tak nie mogła”. Dopóki nie będziesz w złym związku, uwierz, nie wiesz nic