Go to content

Co zabija związek na raty. Najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy

Fot. iStock/fizkes

Zniszczyć związek, nawet najlepszy, trwały, jest wbrew pozorom wcale nie tak trudno. Większość relacji rozpada się po cichu, kiedy wydaje nam się, że właściwie przecież nic się nie dzieje. Po prostu oddalamy się coraz bardziej podzieleni niewypowiedzianymi słowami ii pretensjami.

Są czynniki, które dosłownie zabijają miłość na raty. Do najczęstszych z nich należą:

Bezsensowna zazdrość

Umiarkowana zazdrość sprawia, że ​​twój partner czuje się pożądany i kochany. Ale nadmierna zazdrość, zwłaszcza bez powodu  jest toksyczna i niszczy was oboje powodując coraz więcej napięć i sprzeczek.

Niechęć do oddania sobie odrobimy przestrzeni

To, że jesteś w związku, nie oznacza, że ​​musisz spędzać cały swój czas razem z partnerem. Zawsze ważne jest, aby zachować poczucie indywidualności. Dajcie sobie nawzajem przestrzeń do oddychania i bądźcie sam na sam ze swoimi własnymi znajomymi od czasu do czasu.

Używanie „cichych dni” jako kary lub szantażu

Nigdy nie powinniśmy używać tego sposoby jako narzędzia do uzyskania tego, czego pragniemy w związku. Jedyną metodą jest komunikowanie swoich potrzeb.

Odmowa prowadzenia „trudnych rozmów”

Najtrudniejsze dyskusje są najważniejsze w budowaniu trwałego związku. Musimy być na tyle dojrzali, by przed nimi nie uciekać.

Negatywna postawa wobec życia

Ona zniechęca naszego partnera do angażowania się w planowaniu przyszłości związku. No bo jak planować przyszłość z kimś, kto jest stale „na nie”?

Publiczne „pranie brudów”

Utrzymuj najbardziej intymne aspekty swojego związku jako prywatne. Nie ma powodu, aby omawiać swoje osobiste problemy ze swoimi przyjaciółmi. Szanuj prywatność swojego partnera.

Zaprzestanie dbania o siebie

Zawsze staraj się dbać o siebie, niezależnie od tego, że uważasz, że on powinien cię kochać „taką, jaką jesteś”. Zrób to dla siebie, by poczuć się lepiej. Taka postawa pośrednio wpływa na jakość twojego związku.

Brak skupienia uwagi

Kiedy spędzacie ze sobą czas, upewnij się, że odłożyłeś telefon. Skupcie się na sobie choćby nawet na chwilę. Skup się na miłości, którą macie dla siebie nawzajem.

„Nieaktywnie” słuchanie

Komunikacja jest bardzo ważnym aspektem każdego związku. Powinniśmy aktywnie angażować się w komunikację z partnerem.  Podstawą jest bycie dobrym słuchaczem.

Kłótnie z „osobistymi wycieczkami”

Nigdy nie uciekaj się do ataków osobistych i raniących komentarzy podczas kłótni Zawsze zachowuj się dojrzale. Dyskutujcie jak prawdziwi dorośli, którzy autentycznie starają się wysłuchać nawzajem, zamiast wzajemnie się krzywdzić.


Na podstawie: relrules.com