Go to content

Chcemy tych złych, wybieramy tych dobrych. Który facet jest lepszy „na życie”?

Fot.Splitshire / Daniel Nanescu / CC0 Public Domain

Jak to jest, że zwykle, zanim wybrać w życiu to, czego naprawdę potrzebujemy i co w danym momencie okazałoby się najlepszym rozwiązaniem, łapiemy się za coś zupełnie przeciwnego, co pogrąża nas jeszcze mocniej? W miłości to już nawet zdajemy się opanowywać tę sztukę do mistrzostwa. No jak to jest, że chcemy zawsze tych złych facetów, kiedy przydałby się ten naprawdę dobry?…

Chyba każda kobieta na jakimś etapie swojego życia wybierze „Bad Boy’a”. I każda zapewne stwierdzi w końcu, że woli tych porządnych, fajnych facetów. Takich, którym można zaufać i być pewną, że nie zawiodą w potrzebie. Ale gdyby tak w naszym mężczyźnie udało się połączyć cechy i tego złego i dobrego…?

1. Źli Faceci wprowadzają trochę dramatyzmu do twojego życia

Bo są takie kobiety, które ten dramat jednak pociąga… Dzięki łzom, rozstaniom czują, że coś przeżywają, że coś się w ich życiu uczuciowym dzieje. Może to rodzaj uzależnienia? Ten emocjonalny roller coaster jaki zapewni ci Bad Boy, to niezapomniane momenty i uczucia na najwyższych obrotach. Tego nie da ci Dobry Facet. Ale za to…

 2 … Dobrzy Faceci potrafią zakończyć ten twój dramat, „uratować cię”

Bo dramaty i katastrofy są nam potrzebne jedynie w małych, bezpiecznych dawkach. Jest świetnie, dopóki wszystko nie zaczyna nam się sypać na głowę, a grunt usuwać spod nóg. Dlatego potrzebny nam jest dobry człowiek – on zjawi się w porę i zapobiegnie totalnej klęsce.

3. Ze Złym Facetem przeżyjesz więcej przygód

Bo on sprawia, że sprawniej opuścisz swoją strefę komfortu…Większość ludzi tego nie lubi, czuje się nieswojo. Jeśli masz obok siebie kogoś, kto namówi cię na milion przedsięwzięć, na które sama byś się nie zdecydowała, być może czeka cię bardziej satysfakcjonujące życie.

4. Dobry Facet sprawi, że poczujesz się bezpiecznie

Bad Boy bywa czasem egoistą…Dobry Facet zatroszczy się w pierwszej kolejności o twoje bezpieczeństwo i samopoczucie. Dobrze wiesz, czego możesz się po nim spodziewać, twój związek z nim jest przewidywalny.

5. Zły Facet namówi cię, żebyś zaryzykowała i zostawi na pastwę losu

Mając go tuż obok, częściej zdobędziesz się na odwagę i podejmiesz działania, których efektów nie jesteś w stanie przewidzieć. Uważaj, możesz coś zniszczyć, pożegnać się z kimś na zawsze, nigdy nie odzyskać czegoś na czym ci zależało.

6. Dobry facet wie, kiedy ryzyko jest zbyt kosztowne i ochroni cię przed nim

Czasem warto podjąć ryzyko, czasem zdecydowanie nie. Dobry Facet potrafi to ocenić i ostrzeże cię w porę.  Nie wystarczy mieć kogoś, kto tylko popchnie cię w kierunku twoich marzeń. Ważne by mieć kogoś, kto powie nam, że to jeszcze nie jest ten czas albo, że pożądany rezultat jest mało prawdopodobny.

7. Zły facet da ci poczucie, że możesz go stracić w każdej chwili

Można by myśleć, że tego dręczącego uczucia każdy z nas chciałby w życiu uniknąć.  Ale to nie jest prawda. I kobiety i mężczyzn pociąga czasem ta dziwna myśl, że  mogliby stracić miłość swojego życia. Dziwni jesteśmy. Ale wiara, że możemy stracić kogoś, kogo kochamy przypomina nam jak wiele ta osoba dla nas znaczy. „Bezpieczeństwo” w związku to ważna rzecz, ale 100-tu procentowa pewność bywa nudna.

8. Dobry Facet obieca, że cię nie opuści. I słowa dotrzyma

I mimo, że będziesz pytać, zasiewać wątpliwości, drążyć, to jest taki partner, którego jesteś pewna. On naprawdę zasługuje na miłość. Inna sprawa, czy ją czujesz.

Problem polega na tym, że gdy czujemy się całkowicie bezpieczne, w związek wkrada się nuda. Same chcemy tej niepewności  aby utrzymać w związku ogień.

No więc, którego wybieracie „na życie” ? Złego czy Dobrego Faceta?