Magia Związek

Baran wspiera, Skorpion rozśmiesza. Jaka jest twoja siła w związku (wg znaku zodiaku)

Magic Moments
Magic Moments
10 października 2021
fot. ToL_U4F/iStock
 

Każdy z nas ma swoją „strategię” na bycie w związku. Wypracowujemy ją wspólnie z partnerem, ale w dużej części działamy po prostu intuicyjnie. Tak czujemy, tacy jesteśmy. Wiele na ten temat możemy wyczytać… oczywiście w horoskopie. Zerknijmy zatem, co gwiazdy mówią na temat tego, jakie są nasze mocne strony w związkach.

Baran

Zachęcasz. Sprawiasz, że twój partner wierzy, że wszystko jest możliwe. Popychasz go do realizacji marzeń, ponieważ wiesz, że ma wszystko, czego potrzeba, aby odnieść sukces.

Byk

Jesteś cierpliwa. Nigdy nie poganiasz swojego partnera, nie naciskasz na niego ani się nie denerwujesz.. Dajesz mu dużo czasu i miejsca, kiedy tego potrzebuje.

Bliźnięta

Jesteś wdzięczna. Zawsze dziękujesz swojemu partnerowi za każdą z uroczych rzeczy, którą dla ciebie robi. Sprawiasz, że czuje, że wysiłek, jaki wkłada w wasz związek, jest go wart.

Rak

Jesteś aktywnym słuchaczem. Zwracasz baczną uwagę na to, co mówi twój partner i sprawiasz, że czuje się wysłuchany.

Lew

Jesteś rozważna. Zawsze słuchasz swojego partnera i zadajesz dodatkowe pytania, aby pokazać autentyczne zainteresowanie jego życiem.

Panna

Jesteś spostrzegawcza. Zwracasz szczególną uwagę na swojego partnera i zawsze zauważasz, kiedy coś jest nie tak. Jesteś czujna, żeby móc we właściwym czasie wkroczyć i naprawić co trzeba.

Waga

Jesteś czuła. Nie boisz się trzymać partnera za rękę, niezależnie od tego, czy jesteś w miejscu publicznym, na kanapie, czy w samochodzie. Zawsze sprawiasz, że czuje się kochany i pożądany.

Skorpion

Jesteś zabawna. Ilekroć twój partner jest zdenerwowany, rozśmieszasz go. Zawsze wiesz, co powiedzieć, żeby go pocieszyć.

Strzelec

Jesteś entuzjastyczna. Dajesz partnerowi znać o swoich uczuciach. Zdecydowanie nigdy nie ma wątpliwości i nie musi zgadywać, jak się czujesz.

Koziorożec

Masz dobrą pamięć. Pamiętasz wszystko, co mówi twój partner, więc zawsze kupujesz najlepsze prezenty urodzinowe. 🙂

Wodnik

Mówisz głośno o swoich uczuciach. Często wypowiadasz trzy magiczne słowa (wszyscy wiemy, o które chodzi) i każdego dnia komplementujesz partnera, aby przypomnieć mu o jego wartości.

Ryby

Jesteś niezawodna. Twój partner zawsze może liczyć na to, że odbierzesz telefon, odbierzesz go z dworca, czy wysłuchasz jego problemów. Nigdy nie zostawisz go w potrzebie.


Magia Związek

Oto cztery pary zodiaku, które są definicją powiedzenia, że przeciwieństwa się przyciągają

Magic Moments
Magic Moments
11 października 2021
fot. Annika McFarlane/iStock
 

Zgodnie jedną z teorii psychologów – wolimy kogoś, kto jest podobny do nas w afiliacji (czuli i uważni ludzie przyciągają sobie podobnych) i przeciwny dominacji (dominujący łączy się z kimś, kto jest uległy). I chociaż dominujące i uległe cechy osobowości są sobie przeciwstawne, to jednak taki związek ma znacznie więcej podobieństw niż różnic w osobowości, ponieważ cechy partnerów wzajemnie się uzupełniają.

W wielu badaniach naukowych sprawdzano przeciwieństwa, które się przyciągają, jednocześnie tworząc kombinacje pasujące do ich życia. Wyróżniono hipotezę homogamii, heterogamii i komplementarności.

A co na ten temat mówią nasze znaki zodiaku? Okazuje się, że i tutaj mamy dowody na potwierdzenie teorii o przyciąganiu przeciwieństw.

Ryby + Panna

Ryby są otwarcie emocjonalne, podczas gdy Panna woli zachować zimną krew. Ponieważ tak jest, Ryby będą mogły nauczyć Pannę, jak czuć się bardziej komfortowo z trudnymi emocjami, które czasami odczuwa. Ryby przyczyniają się do stabilności emocjonalnej Panny, ponieważ są jednymi z najlepszych słuchaczy w zodiaku. Czują się swobodnie, rozmawiając o tym, co niewygodne – zwłaszcza z najbliższymi im ludźmi. Wiadomo także, że prowadzą swoje życie w tak samo praktyczny sposób, jak Panny.

Panna jest zorientowana na cel i opiera się na dokładnym planowaniu, podczas gdy Ryby są niezdecydowane, nieco zdezorganizowane i wolą płynąć z prądem. Panna potrafi nauczyć Ryby, jak sprawić, by ich marzenia stały się rzeczywistością. Panna przyczynia się do tego, by Ryby podążały za tym, czego chcą i decydowały o ścieżce kariery, bez zastanawiania się nad niekończącymi się zaletami i wadami, dlaczego powinny to robić i dlaczego nie powinny. W większości ten strategiczny znak ziemi i ten skromny znak wodny tworzą doskonałą parę, łącząc w idealny sposób obie mocne strony w inteligencji emocjonalnej i planowania.

Przetrwają razem nawet najbardziej deszczowe dni.

Wodnik chce mieć się z kim dzielić, Panna potrzebuje pomocy. Co jest dla nasz ważne w stałych związkach (wg znaku zodiaku)? 

Baran + Waga

fot. artbesouro/iStock

Waga jest rozjemcą, podczas gdy Baran wolałby powiedzieć to, co mu leży na wątrobie, prosto w twarz. Ponieważ tak jest, Waga uczy Barana, aby myślał, zanim coś powie, ponieważ czasami zbyt obcesowa postawa może postawić go w niekorzystnej sytuacji. Waga zawsze będzie podziwiać w Baranie jego nieustraszone podejście do życia. Zawsze będzie dumna z ambicji, odwagi i pogoni za tym ognistym znakiem, za tym, co najlepsze. Ale też nigdy nie wycofa się, nie odpuści, gdy będzie się czuła potraktowana niesprawiedliwie.

Dlaczego Baran to właśnie w Wadze znajduje idealnego partnera do życia? Oba znaki są znane z tego, że stają w obronie tego, co słuszne. Baran może nauczyć Wagę prostowania priorytetów, zwłaszcza jeśli chodzi o wielkie życiowe decyzje. W przeważającej części ten znak ognia i znak powietrza tworzą solidny zespół, łącząc zarówno swoje mocne strony w sprawiedliwości, jak i odwadze, dzięki czemu jako para jest w końcu niesamowitymi rodzicami.

Koziorożec + Rak

fot. robuart/iStock

To ciężko pracujący duet mocy. Koziorożec jest znany jako znak, który ma tendencje do pracoholizmu, podczas gdy Rak jest znany z tego, że wszędzie rezonuje swoimi emocjami. Podobnie jak Ryby i Panna, ten duet wody i ziemi również może być produktywny, ponieważ jedno z nich woli, aby partner przejął prowadzenie, a drugie lubi przewodzić. Koziorożec i Rak to naprawdę jedna najfajniejszych par przeciwieństw w zodiaku. Astrologicznie ta dwójka absolutnie się uzupełnia. Oboje cenią sobie etykę pracy, praktyczność i docenianie prostych rzeczy po drodze.

Rak jest „najsłodszym” partnerem dla Koziorożca. To osoba, która może odnieść sukces w dążeniu do rozłupania skorupy emocjonalnego Koziorożca. Rak zawsze zwierzy się swemu obrońcy – Koziorożcowi, motywatorowi i przyjacielowi, który zawsze będzie go wspierał. Koziorożec zawsze będzie podziwiać emocjonalną otwartość Raka i sposób, w jaki może zapewnić mu bezpieczne warunki do dzielenia najgłębszych, najprawdziwszych uczuć.

Byk + Skorpion

fot. robuart/iStock

Najbardziej intensywna para zodiaku. Ci dwoje uczą nas, jak kochać ponad wszystko. Znani ze swoich silnych energii, perspektyw życiowych, podejścia: „wszystko albo nic” i faktu, że oboje mają najmniejsze szanse na załamanie. Wiadomo, że Byk ma nienaganną koncentrację, jeśli chodzi o swoją pracę, lubi trzymać w swoim życiu małą grupę przyjaciół, zawsze służy radą i jest dla innych inspiracją. Skorpion to jedyny znak wodny, którego dotyczy pojęcie mocy. Jest znany jako lider grupy, ten, który jest wystarczająco odważny, aby przyjąć każdą emocję na siebie. I ten, który najprawdopodobniej posiada motocykl.

Znaki ziemi i wody tworzą razem niesamowity zespół. Podobnie jak Koziorożec i Rak, ci dwoje cenią sobie etykę pracy, ich głównym celem w życiu jest uzyskanie najlepszej stabilnej kariery, jaką mogą zdobyć. Spośród tych czterech par, ta dwójka najbardziej ceni sobie prywatność, ponieważ w ciągu dnia prowadzą tak pracowite życie, że na koniec chcą tylko oderwać się od problemów.

Byk jest jednym z niewielu znaków, który jest w stanie zapewnić Skorpionowi bezpieczną przestrzeń do wyrażania tych najgłębszych i tych najbardziej surowych emocji. Ogólnie rzecz biorąc, ci dwoje są prawdziwą „power couple”. Są pracowici, napędzani karierą i życiem rodzinnym i kochają się tak mocno, jak to tylko możliwe.

 


Magia Związek

„Ależ ty jesteś uparta, jak…”, jak jeden z tych znaków zodiaku. Tych bitew nie wygramy

Magic Moments
Magic Moments
7 października 2021
Photo by Katelyn Montagna on Unsplash

Niektórzy są uparci tak po prostu, niektórzy nie ustępują dla zasady. Ktoś nie lubi zmian, ktoś nie lubi kiedy się nie zauważa, ktoś inny nie wybacza krzywd. Jesteś na tej liście? 

BYK

Byk wie, co mu się podoba i nie ma zamiaru ze swoich upodobań rezygnować. Ludzie często nie doceniają, jak dużo inwestuje (pieniędzy, czasu, uwagi itd.) w stworzenie swojego świata – od selektywnych przyjaźni po konkretne kariery, miejsce zamieszkania po urządzenie wnętrza. Spędza mnóstwo czasu na ustawianiu rzeczy tak, jak chce, żeby były ustawione, ponieważ uważa, że… tak jest najlepiej. Więc jeśli rzucasz mu wyzwanie, żeby wyszedł ze swojej strefy komfortu lub przyznał, że się myli… Cóż, toczysz przegraną bitwę.

BARAN

Baran…, cóż nie bez powodu właśnie to zwierzę znalazło się w zodiaku. Jest uparty i nie boi się konfliktów, ponieważ jest przekonany, że wygra. Lubi konkurować i nawet cieszy się, kiedy napotyka na przeszkody i opór. Nie ma mowy, żeby ustąpił tylko dlatego, żeby komuś było przyjemnie. Bywa impulsywny, woli działać szybko, więc jeśli ktoś próbuje odwieść go od decyzji, którą już podjął, powinien być przygotowany na ostre starcie i… co najmniej ostrą wymianę zdań. Czy warto się tak męczyć?

PANNA

Panny są doskonałymi logistykami. Planują po mistrzowsku. Poświęcają na to mnóstwo czasu, myślą, zastanawiają się. Po tak ciężkiej pracy, trudno się dziwić, że… nie mają zamiaru odstąpić od swojej decyzji. Chociaż w pewnych sytuacjach bywają elastyczne, rzadko zdarza się, że tak po prostu się z kim zgodzą i zrezygnują z własnego pomysłu. Może potrwać… kolejne tygodnie, miesiące…

SKORPION

Skorpion nie zawaha się odciąć od ciebie tylko dlatego, że źle o tobie mówi jego najlepszy przyjaciel. Nie będzie prosić o wyjaśnienia, nie ma ochoty tego wysłuchiwać.  Jeśli skrzywdzisz jego lub kogoś z jego bliskich, jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek zmieni o tobie zdanie. Bez żalu będzie obstawać przy swoim.

LEW

Lwy zdecydowanie należą do typów ludzi, którzy chcą, aby inni ich lubili i uszczęśliwiali – ale to nie znaczy, że nie ma w nich żadnego uporu. Lwy są dumne z siebie i swoich osiągnięć i nie boją się o tym mówić. Jeśli ktoś spróbuje je przyćmić lub upokorzyć na oczach innych ludzi, mocno się na tym przejedzie. Są miłe i opiekuńcze, ale ich ego… nie zna litości.