Związek

10 sygnałów, że jedynie zmuszasz się do tego, by trwać w twoim związku, bo tak naprawdę już nic was nie łączy

Redakcja
Redakcja
18 maja 2018
Następny

Związki są czasem trudne do utrzymania, niektóre nas krzywdzą, a jeszcze inne zawodzą, bez względu na to, jak bardzo oboje nad nimi pracujemy. Ten tekst jest dla tych z was, którzy żyją w związkowej iluzji. Dla tych, którzy trwają w związku oszukując się, że kiedyś będzie lepie, zamiast podjąć decyzję o ostatecznym rozstaniu.

10 sygnałów, że jedynie zmuszasz się do tego, by trwać w twoim związku

Kłócicie się nieustannie o drobnostki i nieistotne szczegółu

Dwoje ludzi, którzy dbają o siebie nawzajem i szanują się wzajemnie ignorują to, co nieważne, bo szkoda im na to emocji, szkoda miłości. Mają dużo cierpliwości do swoich partnerów i nie chcą kłótni o byle co. Ale kiedy związek umiera, ludzie tracą cierpliwość.

Nie myślisz o nim przed podjęciem ważnej decyzji

Kiedy dwoje ludzi się kocha, upewniają się, że ich miłość odgrywa ważną rolę w każdym życiowym przedsięwzięciu. Dbają o to, aby ich partnerzy byli zaangażowani w każdą podejmowaną przez nich poważną decyzję i każdy plan życiowy, jakiego się podejmują. Ale kiedy miłość zaczyna umierać, zaczynamy myśleć o sobie, nie myśląc o drugiej połówce. Jego pozycja w naszym życiu przestaje być „mocna”.

Poświęcasz coraz więcej czasu na inne rzeczy

Kiedy dwie osoby są zakochane i szczęśliwe ze sobą, zwykle starają się poświęcić sobie tyle czasu, ile mogą, bez względu na to, jak bardzo są zajęci. Kiedy kochasz, nigdy nie jesteś zbyt zajęty. Gdy nie czujesz już tego, co dawniej, starasz się inaczej zorganizować sobie grafik, czasem wprost unikasz partnera.

Przyszłość nie ma już dla ciebie znaczenia

Kiedy ludzie są zakochani, ich głównym motywem i celem jest wspólne życie, wspólna droga. Spędzanie razem życia jest ostatecznym celem każdego związku. Ale kiedy miłość zanika, przyszłość nie ma już znaczenia, ponieważ nie ma już na nią nadziei. Więc nie planujesz już, nie oszczędzasz i po prostu żyjesz z dnia na dzień.

Zaczynasz interesować się innymi ludźmi

To naturalne, że ktoś cię oczarowuje, nawet gdy jesteś w związku, ale zupełnie inną sprawą jest wyobrażanie sobie z tą „nową” osobą wspólnego życia. Skoro tak się dzieje, to znaczy, że twoje serce nie należy już do tego związku, a Ty szukasz szczęścia i spokoju gdzie indziej.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Związek

Dlaczego mądrzy ludzie często nie potrafią być szczęśliwi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 maja 2018
Fot. iStock/Viktor_Gladkov
 

Najprościej mówiąc, dlatego, że za dużo analizują.  Szczęście jest uczuciem zadowolenia i satysfakcji, której pragnie wielu, ale nie wszyscy są w stanie je osiągnąć. Jest emocją względną i subiektywną. Czasem udane życie rodzinne i kwitnąca kariera nie wystarczają. Osoby wysoko inteligentne, mimo sukcesów życiowych  często odczuwają smutek i melancholię. Dlaczego jeszcze tak trudno jest im poczuć się szczęśliwymi?

1. Są przeczuleni, zbyt wrażliwi, bo za dużo myślą

Wiele osób o wysokim poziomie inteligencji często myśli zbyt intensywnie i analizuje wszystko, co dzieje się w ich życiu i otoczeniu. Chociaż ich zdolność do analizowania rzeczy jest ogromnym atutem, ciągła analiza wszystkiego często prowadzi do frustracji, zwłaszcza gdy dochodzi do niepożądanych wniosków.

2. Mają zbyt wysokie standardy

Wysoko ustawiają poprzeczki – sobie i innym. Trudno osiągnąć ich pułap, a porażki często prowadzą do frustracji i rozczarowania, niezależnie od tego, czy chodzi o ich karierę, związki czy cokolwiek innego, ważnego dla nich.

3. Inteligentni ludzie są niezwykle samokrytyczni

Porównują siebie i efekty swojej pracy do wyników i efektów pracy innych. Rzadko kiedy są z siebie naprawdę zadowoleni, często wydaje im się, że należałoby jeszcze „tyle poprawić”. Bywa, że cechuje ich perfekcjoznim i to on przeszkadza osiągnąć szczęście i spokój duszy.

4. Inteligentni ludzie bywają zbyt ambitni

I ta cecha niebezpiecznie łączy się z wymienioną w poprzednim punkcie skłonnością do wynajdowania w sobie wad. Trudno im być zadowolonymi, gdy wiecznie coś nie idzie tak, jak powinno, a oni dadatkowo chcą ciągle więcej, ciągle planują, ciągle mierzą odrobinę zbyt wysoko.

5. Inteligentni ludzie często mają problemy z psychiką i emocjami

W wielu badaniach odkryto powiązania między problemami psychiatrycznymi, takimi jak zaburzenia lękowe i zaburzenia dwubiegunowe, a wysoką inteligencją. Chociaż nie jest tak naprawdę pewne, czy te zaburzenia wynikają z posiadania błyskotliwego umysłu, to jednak nie można tego w pełni wykluczyć.

Ci inteligentni ludzie, którzy nie cierpią na zaburzenia psychiczne, są jednak nadal podatni na depresję egzystencjalną. Jest to często wynikiem obszernej analizy wszystkiego i wszystkich wokół, co ostatecznie prowadzi do dość negatywnej autorefleksji na temat życia, śmierci i celu istnienia.


Na podstawie: sych2go.ne

 


Związek

Co kształt twojej dłoni ujawnia o twojej osobowości. Spójrz na obrazek i dopasuj swoją dłoń

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 maja 2018
Fot. Screen z Facebook/ Naborara The Psychic

Wyciągnij przed siebie dłoń i przyjrzyj jej się uważnie. Popatrz na długość palców, kształt kciuka. Następnie dopasuj twój kształt dłoni do jednego z przedstawionych na obrazku  i przeczytaj interpretację. Dobrej zabawy!

Typ A

Na zewnątrz jesteś efektywny logiczny, wyrachowany i… mało elastyczny. Tak można cię określić. Przekładasz stabilizację nad spontanicznością, ponieważ kontrolujesz to, co dzieje się wokół ciebie.

A wewnątrz? Jesteś zadowolony ze swojego stanu psychicznego. Lubisz słuchać o cudzych marzeniach i próbujesz pomóc innym odnieść sukces. Jeśli chodzi o miłość, jesteś bardzo wyrozumiały dla swoich bliskich i potrafisz słuchać, ale jednocześnie nie chcesz, aby twój partner oczekiwał od ciebie pomocy. Pomagasz, jeśli czujesz, że możesz pomóc.

Typ B

Na zewnątrz jesteś hojny, sympatyczny, bezinteresowny i kochający. Zdecydowanie większą wartość ma dla ciebie dawanie niż otrzymywanie. Zawsze najpierw patrzysz na innych, potem dopiero na siebie. Ale w środku jesteś wręcz obsesyjnie nastawiony na dobro innych. Czasami lekceważysz swoje dobre samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. W miłości, kiedy jesteś zakochany, chcesz podzielić się tą miłością z światem. Jesteś pierwszą osobą, która opublikuje swój nowy status związku na Facebooku.

Typ C

Na zewnątrz lojalny, pewny siebie, przekonywujący i czarujący. Jesteś ekspertem w pozyskiwaniu ludzi, którzy… się z tobą zgadzają. Kochasz piękne słówka. A w środku jesteś zbyt zmotywowany albo nic ci się nie chce, w zależności od sytuacji. Interesujesz się podejmowaniem działań, które przyniosą ci konkretną korzyść. To powoduje, że ludzie myślą, że jesteś zimny. Jeśli chodzi o miłość. Dzięki umiejętnościom perswazji jesteś w stanie przyciągnąć uwagę płci przeciwnej. To, co musisz zrobić, to pokazać ukochanej osobie swoje prawdziwe ja. Otwórz się.

Typ D

Na zewnątrz wydajesz się dobrym obserwatorem, inteligentnym, pomysłowym, ze zmysłem analitycznym. Jesteś kapryśny i twórczy, masz mnóstwo świetnych pomysłów i wiesz, jak je zrealizować. Ale w środku masz obsesję na punkcie rozwiązywania problemów. Jeśli nie możesz zrobić czegoś na swój sposób, stresujesz się. Boisz się także, że inni cię zawiodą.  Jeśli chodzi o miłość, nawet jeśli znajdziesz kogoś, kto wydaje się odwzajemniać twoje uczucia, nie wiesz, jak działać dalej. Czujesz się niekomfortowo i szybko tracisz zainteresowanie. To dlatego, że nie możesz kontrolować własnych emocji i ten właśnie brak samokontroli cię przeraża.

Typ E

Na zewnątrz jesteś kreatywny, inteligentny, wyjątkowy i czarujący. Ludzie cię kochają, ponieważ jesteś typem „społecznym”. Ale w środku jesteś niestabilny i delikatny. Zdajesz sobie z tego sprawę, więc unikasz ryzyka i trzymasz się tego, co daje ci poczucie bezpieczeństwa. Masz również zbyt wysokie standardy w wielu aspektach życia, więc łatwo się rozczarujesz. Jeśli chodzi o miłość, to nagromadziłeś wiele bolesnych i emocjonalnych doświadczeń, dlatego czasami brakuje ci pewności siebie i / lub zaangażowania w relacjach.

Typ F

Na zewnątrz jesteś namiętny, ciekawy, niecierpliwy i żądny przygód! Pracujesz nad tym. W środku jesteś … taki sam! Nie ma prawie żadnej rozbieżności między twoim zewnętrznym i wewnętrznym „ja”. Jeśli chodzi o miłość, jesteś wolny jak ptak. Jesteś bardzo otwarty na sugestie i potrzeby osób, z którymi się spotykasz, ale przede wszystkim na to, czego sam potrzebujesz do szczęścia. Chcesz „być razem”, ale potrafisz odejść bez żalu, jeśli uznasz, że tak będzie lepiej.


Na podstawie: Naborara The Psychic

 


Zobacz także

Jak zepsuć związek

Zamiast obwiniać partnera, pracuj nad sobą

zdrada, niewierność

Czyżbyśmy nie byli stworzeni do wierności? 5 rodzajów zdrady

Nie traćcie zdrowego rozsądku odchodząc