Związek

Jak niska samoocena niszczy twój związek

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
12 grudnia 2016
Fot. iStock / BraunS
 

Stworzyć stabilny i satysfakcjonujący obie strony związek, nie jest wcale łatwo. Po początkowym szaleństwie uczuć i wielkich deklaracji przychodzi codzienność i zwykłe życie. To, jak będzie się nadal rozwijało uczucie, zleży nie tylko od zaangażowania parterów i ich pomysłu na wspólną przyszłość, ale i własnej samooceny każdej ze stron w związku.

Skąd się borą problemy z poczuciem własnej wartości?

Samoocena nie jest cechą wrodzoną, tylko spojrzeniem na własną osobę, które kształtuje się przez wiele lat i zależy od różnych czynników. Bywa, że źródło niskiej samooceny leży w dzieciństwie, gdy nie słyszałaś, że jesteś ważna dla swoich rodziców i jak wiele dla nich znaczysz. Być może nikt nie chwalił twoich starań, talentów, nie pytał o plany i marzenia. Mogło być też odwrotnie — rodzice wymagali zbyt wiele, co wpływało na to, że czułaś się niewiele warta, nie mogąc sprostać oczekiwaniom bliskich. Takie przeświadczenie z dzieciństwa, negatywnie przekłada się na późniejsze życie, rzucając cień tej niedoskonałej, niewystarczającej, by być szczęśliwą.

Poczucie własnej wartości każdego z partnerów wpływa na wzajemne relacje w związku. Udowodnieniem tego zajęli się badacze, na przestrzeni minionych kilkunastu lat. Ocenie poddano poziom samooceny i satysfakcji ze związku u kilku tysięcy par. Wnioski są następujące — wzrost indywidualnej samooceny któregoś z partnerów był zwiastunem poprawy satysfakcji z wzajemnych relacji. Analogicznie spadek indywidualnej samooceny miał wpływ na spadek odczuwanego poziomu zadowolenia u obu partnerów.

Niska samoocena niszczy związki na 6 sposobów:

1. Wywieranie niepotrzebnej presji

Osoby z niską samooceną starają się w każdej materii udowodnić drugiej osobie, że one są warte uczucia. Z tego powodu chcą robić wszystko pod partnera, wchodzić wręcz w jego skórę, by jak najbardziej mu się przypodobać. Mimo że intencje osoby z zaniżona samooceną są jak najlepsze, ich skutek bywa mierny. Partner „osaczany” przez drugą osobę z każdej strony zaczyna się dusić i zaczyna szukać innej, wolnej przestrzeni dla siebie.

2. Okazywanie chorobliwej zazdrości

Zaborczość i chorobliwa zazdrość w tym przypadku, wynikają z potrzeby zatrzymania uczucia drugiej osoby za wszelką cenę. Obawiając się tego, że osoba z niską samooceną jest niewystarczająco dobra, i partner z pewnością poszuka sobie nowej miłości, zmusza do nadmiernej podejrzliwości i zazdrości, nawet gdy nie ma ku temu faktycznych podstaw.

3. Nadmierna kłótliwość

Ciągłe wykłócanie się o rzeczy mało istotnie, jedynie dla zasady, wynika z niskiego poczucia własnej wartości. Osoba słabsza psychicznie w związku, w obawie przed klęską może sama rozpoczynać ataki, działając na zaś w obronie własnej. Często taka osoba czuje, że przyczyna tkwi głębiej niż tylko w różnicy zdań przewagi zakupu masła nad margaryną, niestety, nie chce mieć świadomości, z czego faktycznie wynika jej zachowanie.

4. Mniej udane życie seksualne

Niska samoocena przekłada się na brak akceptacji własnego ciała. W związku z niechęcią do swojej fizyczności i poczuciem wstydu z własną „niedoskonałość” nie ma pełnej możliwości otwarcia się w sferze erotycznej. Zamiast radości z seksu i czerpnia satysfakcji gruntującej związek, jest seks przy zgaszonym świetle, pełen kompleksów, albo sztucznego działania mającego na celu sprawienie przyjemności partnerowi za wszelką cenę, by zostać docenioną.

5. Zrzucanie odpowiedzialności na inne osoby 

Zachwiane poczucie własnej wartości wpływa na to, że taka osoba obawia się dźwignięcia odpowiedzialności za podejmowane przez siebie zobowiązania. Obawa przed klęską i kompromitacją jest tak silna, że takie wycofywanie się i następnie obarczanie się poczuciem winy przez osobę z niską samooceną, często wywołuje w związku konflikty między partnerami.

6. Niepanowanie nad emocjami 

Niepohamowanie złości, ataki histerii czy trudne do wytłumaczenia zachowanie, bardzo źle wpływa na związek. Niestabilność emocjonalna to także objaw niskiej samooceny, która prowadzi do trudnego do zniesienia nawarstwiania się kolejnych problemów, niemożności porozumienia oraz w trudniejszych przypadkach, skłonności do wpadania w nałogi. Tego partner może nie być w stanie przetrzymać i często nawet dobrze rokujące z początku związki się rozpadają.

Praca nad sobą, w tym przypadku nad własną samooceną, może przysporzyć nie tylko indywidualnych korzyści, ale pozytywnie wpłynąć na całokształt relacji w związku. Najpierw trzeba polubić siebie, spróbować odnaleźć w sobie zalety, aby moc postawić kolejny krok naprzód. To kolejny dowód na to, że zmiany w związku, jeśli są konieczne, często należy zacząć od siebie.


źródło: www.psychologia-spoleczna.plwww.psychozytywnie.plwww.mydwoje.pl


Związek

Czy można przebaczyć matkom, które nie kochają? Dorosłe córki brak miłości niosą w sobie latami

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 grudnia 2016
Czy można przebaczyć matkom, które nie kochają? Dorosłe córki brak miłości niosą w sobie latami
Fot. iStock/bbstudio_aad
 

Prawdopodobnie nie ma trudniejszej emocjonalnie sytuacji niż ta, w której toczysz wewnętrzną walkę między poczuciem, że powinnaś wybaczyć, a żalem i poczuciem krzywdy wyrządzonej ci przez najbliższą osobę – matkę.  Jej najważniejszym zadaniem było kochać cię, zapewnić ci poczucie bezpieczeństwa i bezwarunkowej akceptacji, ale z jakiegoś powodu nie była w stanie się z niego wywiązać. Skutki tej porażki odczuwasz boleśnie w dorosłym życiu, deficyt miłości rzutuje na twoje relacje z mężczyznami i na twój stosunek do twoich własnych dzieci.

Dlaczego tak się dzieje? Bo związek między niekochająca matką a jej córką stawia tę ostatnią, z góry, na przegranej pozycji. Mimo, że już dorosła, nadal potrzebuje matczynej miłości i wsparcia, tego wszystkiego, czego nie dostała. Czy brak miłości można wybaczyć?

Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że przebaczenie nie jest zaprzeczeniem naszego bólu, albo udawaniem, że nic się nie stało. W rzeczywistości jest potwierdzeniem naszej krzywdy – gdyby jej nie było, przebaczenie nie miałoby uzasadnienia. Jeżeli mamy co przebaczać, to znaczy również, że nasza krzywda była działaniem zamierzonym, bo tego, co nieumyślne wybaczać nie trzeba.

Dlaczego warto przebaczyć? Bo proces ten pomaga nam odbudować swoje poczucie wartości, zaburzone z powodu braku matczynego uczucia. Jest kluczowy w drodze do uzdrowienia, zabliźniania się ran z dzieciństwa. Żeby ułatwić sobie przebaczanie, możemy racjonalizować zachowanie, słowa i działania matki. Tłumaczymy: „Ona nie zdawała sobie sprawy z tego, jak bardzo bolał mnie ten jej brak akceptacji.”, „Miała trudne dzieciństwo, nic dziwnego, że sama nie umiała być dobrą matką”. Niektórzy z nas błędnie uważają, że przebaczenie pozwoli nam zasłużyć na miłość matki. Trzeba wyraźnie oddzielić te dwie rzeczy i przestać żyć złudzeniami: przebaczamy dla samych siebie, nie po to, by „wygrać” czyjeś uczucie.

Wiele niekochanych córek postrzega przebaczenie jako końcowy etap w procesie „odpuszczania” swojej bolesnej przeszłości. Decydując się wybaczyć, zamykają w końcu pewien rozdział swojego życia, który miał do tej pory bardzo negatywny wpływ na ich stosunek do siebie i na relacje z innymi. Jeśli jednak nadal zamiast na sobie i swoim życiu skupiają całą energię na cierpieniu, a przebaczenie nie jest szczere, wypływające z serca,  stanowi ono bardziej akt wycofania się niż zamykania bolesnego etapu. Związek emocjonalny z matką jest tak silny, że nie pozwala on „iść dalej”, żyć swoim życiem.

Czy można przebaczyć matkom, które nie kochają? Można. Czy trzeba im przebaczyć? Nie, nikogo do przebaczenia zmuszać nie wolno. Jest to sprawa bardzo indywidualna i nie można udzielić tu kategorycznej, jednoznacznej odpowiedzi.


Źródło: psychologytoday.com

 


Związek

Chciałabym dać sobie złotą rybkę, która w zamian za wolność spełniłaby moje 3 życzenia. Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
12 grudnia 2016
Fot. iStock

Prezenty zawsze stwarzają małe problemy. Pojawia się dylemat co tym prezentem może być, a co nie, co wypada podarować, a czego nie. Czy kogoś nie urazimy, nie wprawimy w zakłopotanie. Czy wypada pytać o oczekiwania, czy po prostu zdać się na swoją własną intuicję. Wszystko też zależy od tego kim dla nas jest osoba, którą chcemy obdarować przentem i jaka relazcja nas z nią łączy. Największy jednak problem pojawia się gdy w naszym kierynku pada pytanie co sami chcielibyśmy dostać na urodziny, na święta czy tak po prostu bez okazji. Mamy zawsze w zanadrzu liste rzeczy, które chcielibyśmy mieć i chyba najczęściej wtedy pada, że chcemy książke, kosmetyki, coś do ubrania czy jakąś biżuterie. Ale czy te same prezenty byśmy wybrali gdybyśmy sami sobie mieli coś podarować i wybrać dla siebie prezent…… Taki, który byłby prezentem płynącym prostu z potrzeby serca i mówiącym o naszym oddaniu i szacunku.

Co chciałabym dać sobie w prezencie… Chciałabym dać sobie złotą rybkę, która w zamian za wolność spełniłaby moje 3 życzenia… I tym sposobem dałabym sobie samej trzy prezenty.

Chciałabym dać sobie coś takiego, co sprawi, że moi najbiżsi czerpaliby także z tego radość i przyjemność. Chciałabym móc podarować sobie lepszą wersję samej siebie. Siebie samą częściej uśmiechniętą, częściej wyluzowaną i radośną. Mniej spiętą i zmęczoną. Siebie samą wierzącą w siebie i swoje możliwości – siebie samą dąrzącą do realizacji i spełniania swoich marzeń. Siebie samą dla siebie i mojej rodziny. Bez trosk i zmartwień, bez irytacji i pośpiechu, za to z magazynem cierpliwości do spraw codziennych.

Chciałabym móc dać sobie czas. Czas, w którym włączyłabym pauzę swojego życia. Czas, w którym uniosłabym się wysoko ponad wszystko i wszystkich. Uniosłabym się ponad rzeczywistość, która mnie otacza. Z lotu ptaka, z dystanem, z perspektywy i w chwili zatrzymania się w miejscu, spojrzałabym dokładnie na to co do tej pory zbudowałam. W skupieniu i ciszy, wybrałabym drogę, którą chce dalej podążać. Drogę, która dałaby mi spełnienie i radość. Drogę, która prowadziłaby mnie ku moim marzeniom. Dałabym sobie taki czas, który pozwoliłby mi dokonać rachunku zysku i strat. Czas analizy i wyboru. Czas, po którym miałabym siłę kroczyć dalej wybraną drogę. To byłby czas mojej przemiany i mojego wyboru. Czas, którego ciągle brak, a którego tak bardzo potrzeba. Czas, który daję siłę i motywuję do dalszej drogi.

Gdybym włączyła przycisk ponownego odtwarzania mojego życia, dałabym sobie ostatni prezent od złotej rybki. Wakacje z rodziną i czas poświęcony tylko z nimi i tylko dla nich. Wakacje z dala od zgiełku i świateł miasta, z dala od cywilizacji. Wakacje na wsi, na łonie natury, w ciszy i spokoju. Wakacje w miejscu, gdzie szczytem luskusu będzie prąd i woda czerpana ze studni. Wakacje i czas spędzony w miejscu, gdzie dobrodziejstwo dzisiejszego świata i cywilizacja, nigdy nie dochodzą….. Za to jesteśmy My, nasza radość i szczęścię, płynące z naszych serce i faktu, że mamy siebie i jesteśmy razem…..

 

                                                                                                                      MJ


🎄”A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI 🎄

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 40 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDRDSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo_biale

1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

DSC_7132 DSC_6013

logo polmed

3 x pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet (o wartości 150 zł każdy).

W związku z okresem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, POLMED S.A. przygotował specjalną ofertę świąteczną, dostosowaną do wieku pacjenta. W zakres pakietu wchodzą konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, badania laboratoryjne.

Świąteczny Pakiet badań to wspaniały pomysł na prezent świąteczny dla rodziny. Dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. POLMED oferuje możliwość dostarczenia Karty upominkowej z wybranym wariantem pakietu medycznego na wybrany przez Ciebie adres na terenie całego kraju. W celu skorzystania z usługi należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Karta upominkowa  jest ważna 6 miesięcy od daty zakupu.

Co wchodzi w skład pakietu badań?

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Badania Laboratoryjne:
morfologia
OB
badanie ogólne moczu
glukoza
lipidogram
próby wątrobowe – ALT i GGTP
żelazo
TSH
elektrolity – sód i potas
kreatynina
kwas moczowy
CRP

Badania diagnostyczne:
EKG spoczynkowe
pomiar ciśnienia

Konsultacja lekarska – omówienie wyników

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

WAJNERT-logo

PLAY – zawsze pod ręką

Komplet praktycznych stolików projektu WAJNERT MEBLE o dwóch średnicach blatów będzie stanowił zgrany zespół w każdym domu. Trójnożni, funkcjonalni pomocnicy świetnie odnajdą się w nowoczesnym salonie i stylowej sypialni. Stoliki na zdjęciu posiadają olchowe nóżki oraz blaty w kolorze drogowej szarości i sygnalizacyjnej bieli.

PLAY-stoliki

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Męskie podrywy, czyli co myślą faceci, gdy nie dzwonią

Męskie podrywy, czyli co myślą faceci, gdy nie dzwonią

Niemiłość. Żyjemy w niby-związkach, które z miłością niewiele mają wspólnego

krytyka w związku

Brak poczucia bezpieczeństwa w związku prowadzi do jego rozpadu. Kiedy zaczynamy czuć się niepewnie w relacji z partnerem?