Związek

15 rzeczy, które robią faceci, kiedy tobą manipulują

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 kwietnia 2019
Fot. istock/skynesher
 

Manipulacja wszelkiego rodzaju jest pewnym sposobem na uczynienie związku toksycznym. To jest coś, na co nikt nie powinien nigdy się zgodzić – bo żaden prawdziwie kochający partner nie traktowałby swojej drugiej połowy w tak nikczemny sposób. Manipulacja jest nadużyciem emocjonalnym. Problem w tym, że najczęściej osoba, która ją stosuje, wie dobrze jak ukryć swoje działania, aby utrzymać ofiarę pod kontrolą. Stara się, aby partner myślał, że takie manipulacyjne zachowanie jest normalne, akceptowalne lub po prostu … w ogóle się nie wydarzyło. Z tego właśnie powodu ​​bardzo trudno jest jest odejść manipulującego chłopaka lub męża: tacy partnerzy sprawiają, że czujesz, że to ty masz problem, nie oni.

15. Niezwykle czarujący początek znajomości

Na początku swojej relacji z tobą osoba manipulująca nie chce, abyś uświadomiła sobie zagrożenie wynikające z jej skłonności do manipulacji. W końcu, w jaki sposób zamierzają przejąć nad tobą kontrolę, jeśli nie mogą cię do siebie przyciągnąć? Manipulator bombarduje Cię pochlebstwami, miłością i swoim urokiem osobistym. Sprawi, że myślisz, że jest najsłodszą, najmilszą i najbardziej troskliwą osobą na świecie.

14. Ciągłe kłamstwa

Manipulator używa kłamstw jako broni. Sprawia, że nigdy nie jesteś pewna, co jest prawdą, a co fałszem, co szalenie przytłacza. Starają się zmusić cię do uwierzenia w jego wersję wydarzeń, nawet jeśli nie masz do tego absolutnie żadnej podstawy.

13. Bagatelizowanie problemów w związku, które ty zauważasz

Jeśli kiedykolwiek odważysz się poruszyć jakąkolwiek kwestię lub problem leżący po stronie osoby manipulującej, natychmiast cię uciszy. To samo dotyczy twoich problemów – jeśli podzielisz się stwierdzeniem, że masz zły dzień w pracy, partner odpowie, że inni mają gorzej.

12. Prowokowanie poczucia zwątpienia

Jedną z najczęściej używanych broni manipulatora jest… wątpliwość. Partner zmienia twoje myślenie i sposób postrzegania siebie samej tak bardzo, że zaczynasz się zastanawiać, czy naprawdę jesteś „problemem”. Może po prostu jesteś zbyt wrażliwa?

11. Mówienie czegoś, a następnie zaprzeczanie, że się to powiedziało

Manipulatorzy często dosłownie próbują „zmienić” przeszłość, aby dostosować ją do własnych celów. Zaprzeczają, że coś zrobili lub powiedzieli. Będą stanowczo twierdzić, że coś się nie wydarzyło.

10. Nieustanne przekręcanie twoich słów na własną korzyść

Manipulatorzy nie próbują jedynie „retrospektywnie” zmieniać sens własnych słów i działań. Zrobią to samo z twoimi słowami i działaniami. Twierdzą, że powiedziałaś i zrobiłaś pewne rzeczy, aby pasowały do ​​ich własnej, pokręconej narracji.

9. Sprawianie, że czujesz się jak wariatka/idiotka

Cała ta manipulacja, kontrola i kłamstwo z pewnością odbiją się na twoim stanie psychicznym. Bycie ofiarą tego rodzaju zachowania często sprawia, że zaczynasz wątpić w swoją inteligencję i poczytalność… Tracisz świadomość tego, co jest prawdą, a co kłamstwem.

8. Obwinianie cię o wszystko

Ważną emocją odczuwaną przez ofiary manipulacji jest poczucie winy. Twój partner nigdy, nigdy nie jest w błędzie: wina jest zawsze po twojej stronie i to ty zawsze, za wszystko przepraszasz.

7. Zachowania pasywno- agresywne

Manipulator rzadko mówi ci wprost, że go denerwujesz. Zamiast tego daje ci małe wskazówki, że zrobiłeś coś złego.

6. Skłonność do szybkiego wpadania w gniew

Jedną z najbardziej przerażających cech manipulatora jest to, jak szybko może się on zezłościć.Nawet najmniejsza krytyka może go zdenerwować, nawet drobna irytacja przerodzić się w poważną, wściekłą reakcję. Gniew jest niespodziewany i sprawia, że czujesz się jeszcze bardziej niepewnie.

5. Chęć bycia w centrum uwagi

Dlaczego miałabyś zawracać sobie głowę rozmową z kimś innym, gdy on znajduje się obok? Dlaczego nie jesteś wrażliwa na jego emocje, potrzeby i odczucia?

4. Wywoływanie uczucia niepewności

Manipulatorowi zależy na tym, byś czuła się niepewnie. Musisz myśleć, że on jest twoją jedyną „opcją”, że masz szczęście, że z tobą jest. Bo kto inny by cię chciał?

3. Wywoływanie poczucia wstydu, izolowanie

Jeśli wstydzisz się rozmawiać o swoim związku z przyjaciółmi i rodziną, prawdopodobnie istnieje między tobą a partnerem jakiś poważny problem. Jeśli podejrzewasz, że twoi bliscy byliby zaniepokojeni i zszokowani sposobem, w jaki jesteś traktowana, prawdopodobnie spróbujesz ukryć przed nimi prawdę.

2. Ciche dni

Twój partner nie odzywa się „za karę”? Omija cię, patrzy chłodno, unika kontaktu wzrokowego i dotyku? Wszystko po to, byś przeprosiła, a on odzyskał kontrolę nad tobą i twoimi emocjami.

1. Brak poszanowania granic

Twoje osobiste granice nie istnieją dla manipulatora. On wierzy, że ma prawo działać tak, jak mu się podoba, a ty powinnaś mu na to pozwalać.

Pamiętajmy, że manipulacja nie jest jedynie domeną mężczyzn, wśród kobiet również spotkamy wprawne manipulatorki. Niezależnie od płci manipulatora, należy umieć rozpoznać jego taktykę, by skutecznie się przed nią ochronić.


Na podstawie: thewildchild.co.za


Związek

Prawdziwa miłość: znana jest z tego, co oferuje, a nie z tego, czego wymaga

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 kwietnia 2019
Sentencje o miłości idealne na Walentynki
Fot. iStock / Pekic – Sentencje o miłości idealne na Walentynki
 

Miłość nie jest kontrolą ani żądaniem. Miłość to wolność i zaufanie. Czemu więc ulegamy emocjonalnemu uzależnieniu? Niby rozumiemy teorię miłości, jej istotę, ale czy w ogóle ją realizujemy.

Kochamy i oczekujemy, że on spełni nasze marzenia, że ona zadba o nasze potrzeby, że tylko w dwójkę jesteśmy w stanie być szczęśliwi. Takie niepisane niewolnictwo zależności, w której nikt nie chce przejąć na siebie odpowiedzialności za to kim jest i jak żyje. Dla wielu z nas miłość to uwiązanie, przynależność, jedność wbrew wszystkiemu i wszystkim. A to tak nie działa. Prawdziwa miłość istnieje tylko wtedy, gdy obok niej istnieje wolność. Tylko ten, kto czuje się wolny, kocha najgłębiej. I ten kto kocha najgłębiej jest wolny. W miłości każdy z nas jest odpowiedzialny za to, jak się czuje, nie możemy winą za brak poczucia szczęścia obarczać drugiej osoby.

Kiedyś myślałam, że słowa: „nie mogę żyć bez ciebie” są jednym z najpiękniejszych miłosnych wyzwań. Dzisiaj nie chciałabym tego usłyszeć. Dlaczego? Bo budziłoby we mnie strach. Jak to ktoś nie może beze mnie żyć, naprawdę to ja ponoszę odpowiedzialność za jego życie? Na moich barkach on składa taki ciężar?

Naprawdę ktoś, kto mnie kocha chce uczynić mnie odpowiedzialną za własne szczęście i życie? Wyrażając takie oczekiwania całkowicie zaburzamy równowagę miłości.

Czasami nie zakochujemy się, sami siebie zniewalamy

Prawda jest taka, że miłość i zależność są tak bardzo sprzeczne ze sobą, że współistniejąc niszczą się nawzajem. Jeśli więc miłość staje się więzieniem emocjonalnym, jak stworzyć na jej fundamentach dobry i szczęśliwy związek?

Większość kobiet przynajmniej raz w życiu marzyła o miłości jak z bajki, o tym księciu na białym koniu i koniecznym happy endzie „żyli długo i szczęśliwie”. To jest nasze wyobrażenie miłości. On nas wyzwala z naszego smutnego i nudnego życia. Ono było takim, dopóki on się nie pojawił. Nie ma nic bardziej krzywdzącego jak właśnie takie wyobrażenie miłości.

Musimy być całym owocem, a nie połową pomarańczy

Uwierzyliśmy, że każdy z nas jest połówką pomarańczy, której życie skupia się na znalezieniu swojej drugiej, idealnie pasującej części. Dlaczego nikt nam nie mówi, że urodziliśmy się w całości, pełni i nikt nie musi dać nam tego, czego nam brakuje.

Miłość jest prawdziwa, gdy ani wyraźnie, ani domyślnie nie żądamy od innych, aby nas kochali i obdarzali nas swoim uczuciem. Zdrowe jest oferowanie i wymiana miłości, czyli dawanie i otrzymywanie miłości w tym samym zakresie z dwóch stron. Proste, prawda? A takie trudne do zrozumienia. Często mówimy: „Przecież on mnie kocha, więc musi to dla mnie zrobić” albo „Skoro ona mówi, że mnie kocha, musi mnie zrozumieć”. „Musisz mnie uszczęśliwić”, „Przy tobie nie jestem szczęśliwa”. A byłaś szczęśliwa nim go poznałaś? Umiałaś cieszyć się życiem, dbać o siebie, o to, by czuć się dobrze ze sobą? Walczyłaś o swoje marzenia, potrzeby, umiałaś nazwać to, czego chcesz, pragniesz? Jak można oczekiwać od drugiego człowieka, że on to będzie nagle wiedział za nas? Że wejdzie w naszą skórę i dzięki miłości spełni każdą naszą zachciankę.

Miłość będzie trwać tak długo, jak nam na niej zależy. Musimy wiedzieć będąc w związku czego oczekujemy od nas samych i naszych relacji. Tylko tak będziemy potrafili być sprawiedliwi w naszych ocenach i działaniach.

Kochanie siebie nie jest przywilejem, który spływa łaskawie na wybrańców. Jest to raczej nagroda, która każdy z nas ma w zasięgu swojej ręki. Możemy kochać, a nawet uwielbiać, naszego partnera, ale ta miłość nie może nas ograniczać, musi pozwalać się rozwijać i dbać o własne poczucie wartości. Musi pozwalać obojgu dojrzewać osobno.

Tylko kochając siebie, jesteśmy w stanie prawdziwie i głęboko pokochać drugiego człowieka, bezinteresownie, z ogromnym poczuciem wolności. Często nie dzieje się to od razu. Łączymy się pokusą wspólnego budowania szczęścia, ale w naszych związkach dojrzewamy, rozumiemy coraz więcej i nierzadko po kilkunastu latach dopiero możemy szczerze powiedzieć: „Kocham cię” z pełnym zrozumieniem wypowiadanych słów. Kocham ci, dlatego, jeśli będziesz tego potrzebował, pozwolę ci odejść. To najwyższe wyznania miłości. To miłość, w której możemy wzrastać, a nie jedynie żądać i oczekiwać.


Związek

Złota 44 to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w Polsce. Zobaczcie ten luksusowy apartament!

Redakcja
Redakcja
24 kwietnia 2019
Fot. Materiały prasowe

Złota 44 to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w Polsce. Na 46 piętrze znajduje się apartament, którego aranżacja to rezultat współpracy Clue Studio oraz marek Samsung i Steinway.

Apartament, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Pałac Kultury, wypełniają meble i dodatki z Clue Studio – jedynego monobrandowego salonu Eichholtz w Polsce. Wnętrze utrzymane jest w duchu nowoczesnej klasyki z domieszką glamour, stylach charakterystycznych dla marki Eichholtz.

Niezwykle przestronny salon otwarty na kuchnię tworzy reprezentacyjną i pełną elegancji przestrzeń. Tutaj wzrok przyciąga przede wszystkim zapraszająca do relaksu sofa Provocateur. Model wyróżnia się swoim asymetrycznym kształtem, a łagodne linie i zaokrąglenia nadają mu kobiecego charakteru. Podobnie miękkie formy mają obszerne, wygodne fotele Giardino w duchu lat 50. Chłodny, morski kolor aksamitnych tapicerek ożywiają we wnętrzu elementy w kolorze złota. Ten jednoznacznie kojarzący się z przepychem kolor ma także stolik kawowy Asscher o kształcie przypominającym brylant. Złote wykończenia znajdziemy również w eleganckim barku, w dających nastrojowe oświetlenie lampach i w dekoracjach.

Fot. Materiały prasowe

Luksusowe wyposażenie dopełniają przełomowe technologie. Wieczorny seans filmowy na sofie Eichholtz nie będzie różnił się od tego w kinie dzięki mierzącemu aż 143 cale ekranowi. The Wall marki Samsung to pierwsze na świecie urządzenie tego typu, którego wielkość można zindywidualizować. Jakość obrazu jest tak dobra, iż koreański producent nie podaje rozdzielczości w swoich oficjalnych materiałach. Dodatkowo, krystalicznie czysty dźwięk popłynie z systemu audio słynnej firmy Steinway.

Projektant Złotej 44, słynny architekt Daniel Libeskind powiedział, że budynek wyraża poczucie wolności i afirmacji codziennego życia. Teraz, w najbardziej luksusowym wieżowcu Europy, trzy czołowe marki stworzyły wspólnie wnętrze harmonizujące z duchem miejsca. Połączenie wyjątkowego designu i zaawansowanej technologii dało efekt w postaci idealnego miejsca relaksu pod dniu spędzonym w dynamicznym mieście.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wszystkie meble i akcesoria dostępne są w Clue Studio, salonie flagowym marki Eichholtz
www.clue-studio.pl

 


Zobacz także

Czy istnieje życie po rozstaniu? Cóż to za pytanie!

„Anka to, Anka sramto…”. Jak to jest być nagrodą pocieszenia dla faceta

„Uprzejmie donoszę, że mąż panią zdradza – brzmiał pierwszy, anonimowy SMS. Kiepski żart – pomyślałam. Kiedyś dałabym sobie uciąć za niego rękę…”