Związek

15 porad od mężczyzn, którzy wiedzą jak uszczęśliwić swoje partnerki

Redakcja
Redakcja
5 sierpnia 2020
Fot. iStock / Geber86
 

Bycie razem, bycie w związku. Praca nad sobą, kompromisy, wspólne cele i marzenia. Miłość. Gdybyśmy tylko posiadali od razu tę tajemną wiedzę o tym jak to wszystko połączyć w całość, żeby nasza ukochana połówka była z nami szczęśliwa… Na szczęście możemy uczyć się od innych.

15 porad od mężczyzn, którzy wiedzą jak uszczęśliwić swoje partnerki

1. Nie bądź zamkniętą księgą

Bądź otwarty i szczery ze swoją partnerką. Komunikacja jest podstawą każdego udanego związku. Ona chce cię poznać i potrzebuje, żebyś ty również ją dobrze poznał. Ludzie zmieniają się na przestrzeni lat i jeśli ze sobą nie umiecie rozmawiać, pewnego dnia możesz obudzić się obok kogoś, kogo wcale nie znasz.

2. Nie udawaj, że słuchasz

Komunikowanie się to jedno, ale musisz też nauczyć się słuchać. Zgodne przytakiwanie temu, co mówi druga osoba, może być irytujące, ponieważ kobiety wiedzą, kiedy mężczyźni nie słuchają.

3. Nie wytykaj jej wad

Zapomnij o skupianiu się na wadach partnerki. Zamiast tego musisz ją codziennie wspierać.

4. Bądz partnerem na każdym polu

Innymi słowy: nie zrzucaj na nią wszystkich obowiązków domowych. Dziel się z nią nimi.

5. Nie wytykaj jej błędów w obecności dzieci

Oboje jesteście sobie równi w tym związku, a przed dziećmi musicie trzymać jeden front. Pamiętaj, że dajesz swoim dzieciom przykład, jak mają się zachowywać w małżeństwie.

6. Nie oglądaj się nachalnie za innymi kobietami

Nie ma nic złego w szybkim spojrzeniu na przechodzącą obok piękną kobietę. Ale to „drugie” spojrzenie wpędzi cię w kłopoty.

7. Nie atakuj jej od razu

Jeśli czujesz, że tracisz panowanie nad sobą, nie kontynuuj kłótni. Podczas każdej kłótni policz do 10 i przypomnij sobie, dlaczego się w niej zakochałeś.

8. Nie myśl, że jesteś mądrzejszy niż ona

To, że wiesz więcej od niej w jakimś obszarze nie oznacza, że ona nie może wiedzieć więcej od ciebie w innym. Nigdy też nie zakładaj, że wiesz, o czym ona myśli.

9. Nie próbuj cały czas rozwiązywać jej problemów

Zamiast tego pozwól jej się wygadać i wspieraj ją mówiąc: „Tak mi przykro, kochanie, to naprawdę jest do bani. Chcesz, żebym zrobił ci kąpiel z bąbelkami?”

10. Nie przestawaj sprawiać, że czuje się kochana

Postaraj się przypominać jej, jaka jest cudowna każdego dnia, jak jesteś wdzięczny za to, co robi i jak bardzo cię uszczęśliwia.

11. Nie bądź fałszywym bohaterem

Przyniesienie zgrzewki wody ze sklepu nie oznacza, że powinna ci być za to wdzięczna do końca roku.

12. Nie mów źle o swojej małżonce za jej plecami

To wbrew wszelkiej logice.

13. Bądź obecny

Słuchaj z uwagą, poświęcaj jej wolne chwile, chyba że oboje potrzebujecie trochę czasu dla siebie – to normalne, każdy potrzebuje przestrzeni.

14. Nie unikaj trudnych rozmów

Ten wysiłek naprawdę się opłaci.

15. Okazuj jej czułość

Całuj ją rano, wieczorem i za każdym razem, gdy poczujesz, że tego pragnie. Czułość i namiętność utrzymują związek przy życiu.


Związek

Przytul mnie, a powiem ci, jak jest między nami. To, w jaki sposób kogoś obejmujesz, mówi wiele o waszym związku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 sierpnia 2020
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

Zdrowa, dobra relacja między dwojgiem ludzi jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie mogą nam się w życiu przytrafić. Jednak kochając często nie zdajemy sobie sprawy z wielu, ukrytych nieco głębiej, problemów w naszym związku. Psychologowie odkryli, że przytulanie może być doskonałym wskaźnikiem tego, czego w naszej relacji brakuje, lub co wymaga naprawy.

Oto trzy sposoby, na jakie możecie się obejmować, a które zasługują na większą uwagę. Jeśli jedno z was:

♥ Przytula tak, jakby miał nastąpić koniec świata

Ten uścisk jest najbardziej znany pod nazwą „zatrzask” – obejmujecie się tak ciasno i mocno, jakbyście się bali, że druga osoba zniknie, jeśli rozluźnicie uścisk. Przypisuje mu się dość niepokojące znaczenie (o ile nie następuje jako powitanie po długim okresie, ale codziennie). Może świadczyć o tym, że  ty lub twój partner odczuwacie realny lęk przed rozstaniem, odejściem jednego z was. Warto zastanowić się nad tymi obawami i znaleźć, jak najszybciej, ich źródło.

♥ Przytula tak, by kontakt był jak najmniejszy

Przytulanie, które angażuje jak najmniejszą powierzchnię naszych ciał, szczególnie w dolnej części, jest z pewnością sygnałem ostrzegawczym. Oznacza, że jedna strona związku, lub nawet obie, czują się ze sobą niekomfortowo.  Jeśli tak właśnie się przytulacie, zastanówcie się co do siebie czujecie, jakie emocje towarzyszą waszym spotkaniom, rozmowom, waszemu przebywaniu ze sobą. Ten rodzaj uścisku wskazuje, że ktoś w waszej relacji ma problemy z bliskością.

♥ Przytula owijając nogi wokół talii partnera (siedząc za nim)

Ten uścisk jest oznaką dużego pociągu fizycznego między partnerami i mówi o namiętności w  związku. Jeśli tak właśnie się przytulacie, można zakładać, że macie ciekawe i spełnione życie erotyczne.


Źródło: dailyhealthgen.com

 Zobacz także

Najsmutniejsza prawda o związkach? Miłość jest działaniem, a nie pustymi słowami

Chcemy uczucia – wystarczająco, ale nie za dużo. Jesteśmy pokoleniem, które nie chce związku, choć bardzo pragnie miłości

Niemiłość. Żyjemy w niby-związkach, które z miłością niewiele mają wspólnego