Psychologia Związek

12 nawyków faceta, który nie dojrzał do poważnego związku

Redakcja
Redakcja
9 kwietnia 2018
Fot. iStock / shapecharge
Następny

Znalezienie właściwej osoby, z którą można spędzić resztę życia, nie zawsze jest proste. Teoretycznie każdy wie, czego oczekuje od drugiej strony, ma pewne kryteria, które powinien spełniać partner. A mimo wszystko nie każdy znajduje to szczęście i rozczarowanie w przypadku rozstania po kilku latach wspólnego życia, bywa szczególnie bolesne.

Można oczywiście starać się zniwelować pewne ryzyko, będąc od początku wyczulonym na alarmujące zachowanie drugiej osoby, która nie jest najlepszym materiałem na poważnego partnera.

12 nawyków faceta, który nie dojrzał do poważnego związku

1. Kłamstwa

Każdemu z nas zdarza się przekręcić prawdę lub wręcz powiedzieć nieprawdę. Czasem drobne kłamstwa są usprawiedliwione, ale jeśli chodzi o relacje, uczciwość jest rzeczą najważniejszą. Kłamstwa i tajemnice są skutecznymi zabójcami zaufania w związku i powodują rozpad więzi.

2. Osądzanie

Facet, który ma w zwyczaju osądzanie cię, nie jest najlepszym materiałem na męża. Każdy związek powinien być bezpieczną przystanią dla partnerów, sprawiać, by czuli się swobodnie i dobrze. Dołowanie i ocenianie, porównywanie do innych osób nie jest dobrym fundamentem relacji.

3. Brak wierności

Niewierność bywa nawykiem, który wbrew dobrej wierze zdradzanego partnera nie przemija, ot tak sobie. Tym bardziej, jeśli partner zdradził cię niejednokrotnie i nie szanuje związku na tyle, aby pozostać wiernym. Związek z takim mężczyzną prędzej czy później przyniesie bolesne rozczarowanie.

4. Brak relacji z osobami z zewnątrz

Nieobecność w życiu partnera przyjaciół, brak relacji z rodziną, niechęć do podtrzymywania więzi i kontaktów ze znajomymi, mogą świadczyć o tym, że partner ma jakieś problemy lub tajemnice i dlatego się izoluje.

5. Niedojrzałość emocjonalna

Zastanów się dwa razy nad związkiem, jeśli trafił się tobie wieczny chłopiec, który obraża się za byle słowo. Jeśli on ma gorącą głowę i najpierw działa, a później myśli, zastanów się, czy jesteś gotowa dźwignąć konsekwencje braku dojrzałości.

6. Nieporadność

Jeśli twój partner nie umie nastawić wodę na herbatę, zrobić prania, posprzątać po sobie, zastanów się, czy wchodzisz w relacje z osobą dorosłą i dojrzałą, czy z przerośniętym dzieckiem. Może się okazać, że taki lekkoduch tylko na początku jest zabawny i seksowny, ale to jednak ty będziesz po latach niosła na swoich barkach odpowiedzialność za jego życie.

7. Niechęć do dzieci

Nie każdy musi chcieć posiadać własne potomstwo, jednak jeżeli ty bardzo byś chciała mieć dzieci, a partner sobie ich nie wyobraża, lepiej dogadajcie to na samym początku. Jeśli on nie tylko nie chce mieć dzieci, ale także jest wobec nich niemiły czy niedelikatny, zastanów się nad tym dwa razy.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Psychologia Związek

Internet uznał, że wygląda jak książę z bajki Disneya. Ale to jego przemiana jest naprawdę spektakularna

Redakcja
Redakcja
9 kwietnia 2018
Fot. Screen Instagram /jeffk8991
 

Był otyły, miał depresję i skomplikowaną sytuację życiową. Dziś nie przypomina dawnego siebie. Za namową przyjaciela, którego zostawiła dziewczyna, przeszedł na dietę, zaczął ćwiczyć i zmienił się nie do poznania.  

Jeff Kendall, to 26-latek, który opublikował niedawno swoje zdjęcia „sprzed przemiany i po przemianie”. Efekt jego ciężkiej pracy jest naprawdę zaskakujący. Mężczyzna zgubił ponad 30 kilogramów i zmienił nieco swój image. Tyle wystarczyło, by Internet oszalał na jego punkcie. A przynajmniej jakaś jego żeńska część spragniona kolejnego księcia z bajki.

Jeff, który na co dzień opiekuje się poważnie chorą matką, mówi o sobie „początkujący model i aktor”. Uważamy, że ma naprawdę spore szanse na sukces w show businessie.  Ale czy rzeczywiście wygląda tak, jak książę Adam z „Pięknej i Bestii”? Oceńcie sami. Tak, czy siak, brawa ze silną wolę i spektakularną przemianę :).

„Straciłem dużo wagi, dużo smutku i trochę zarostu. Zyskałem zupełnie nowe podejście do życia. Pamiętaj, aby zawsze kochać samego siebie” – napisał Jeff. I my życzymy mu wszystkiego najlepszego 🙂

I’ve lost a lot of weight, a lot of sadness, and a little facial hair. I’ve gained a whole new appreciation for life. Remember to always love yourself from r/pics

 

 


Na podstawie: womansday.com


Psychologia Związek

„Jeden drink wieczorem”. Znasz to? A wiesz, jakie choroby ci grożą?

Redakcja
Redakcja
9 kwietnia 2018
Fot. iStock/pogorelova
Następny

Lampka, no może dwie do kolacji. Drink przed snem dla rozluźnienia i lepszego snu. Raz niewiele, innym razem trochę więcej. Grunt, że codziennie. Myślisz sobie, że przecież nic złego się nie dzieje. Nawet jeśli któregoś dnia trochę cię poniesie i wypijesz trochę więcej, ale nie wydarzyło się nic niepokojącego, to przecież wszystko jest w porządku. Przecież problem ma ten, kto musi upijać się do nieprzytomności lub po alkoholu przestaje być sobą. 

Ty tego problemu nie masz. Owszem, pijesz regularnie i dość intensywnie, ale nad wszystkim panujesz. Nie zawalasz obowiązków (jeszcze), nie podejmujesz ryzykownych decyzji (jeszcze) i z twoim zdrowiem nie dzieje się nic niepokojącego (do czasu).

Nawet jeśli to „tylko jeden drink wieczorem”, wiele ryzykujesz. Wcześniej czy później twoje niewinne przyzwyczajanie odbije się na zdrowiu psychicznym i fizycznym. To nieuchronne konsekwencje, z których musisz zdawać sobie sprawę. One się pojawią, uwierz. Już sam fakt, że zdecydowałaś się kliknąć w ten link świadczy o tym, że coś cię niepokoi. Że coś jest na rzeczy.

Oto 10 chorób, które znacznie częściej występują u osób, które regularnie piją alkohol:

Depresja

Oczywiście, relaksowanie się z drinkiem w dłoni sprawi, że poczujesz się dobrze na początku. Ale gdy twoje ciało zacznie rozkładać chemikalia znajdujące się w alkoholu, równowaga neuroprzekaźników stabilizujących nastrój w twoim mózgu może zostać zakłócona mówi Ray Lebeda, lekarz medycyny, specjalista medycyny rodzinnej z Orlando Health Physician Associates. W krótkim okresie może to spowodować spadek twojego nastroju. Z czasem powoduje to kurczenie się komórek mózgowych, co może powodować depresję.

Otyłość

Jednym z najprostszych sposobów na utrzymanie wagi, jest rezygnacja z alkoholu. Dlaczego? Ponieważ jest szalenie kaloryczny. Jeśli każdego dnia przyjmujesz mnóstwo dodatkowych kalorii, pijąc alkohol, szybko zauważysz, że tyjesz. Początkowo będziesz więc ograniczać ilość spożywanych pokarmów, żeby jakoś wyrównać ten bilans, ale to droga donikąd.

Problemy z pamięcią

To nie jest tak, że tylko picie na umór i urwanie filmu powoduje problemy z pamięcią. Regularne spożywanie nawet niewielkich ilości alkoholu powoduje problemy z pamięcią krótkotrwałą. Na początku będą to takie „zaciemnienia”, luki, nieścisłości. Później można spodziewać się problemów poznawczych i otępienia.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

„Na papierze straciłem żonę, w rzeczywistości straciłem znacznie więcej. Straciłem kawałek siebie.Dziękuję, że byłaś tak ważną częścią mojego życia”

Zadajcie sobie dziesięć pytań, a dowiecie się, czy macie szansę na uratowanie związku

Jutra czasami nie ma. Mamy czas dla swoich rodziców dopiero, gdy umierają