Go to content

7 sposobów, by przestać zachowywać się jak zazdrosna wariatka. Nikt tego nie wytrzyma na dłuższą metę

Powiedz całkiem szczerze: czujesz się niepewna w swoim związku? Często wątpisz w uczucie swojego partnera i nie ufasz nawet samej sobie? Zjada cię zazdrość i lęk przed tym, że on cię zdradzi albo zakocha się w kimś innym? Czy chciałbyś nauczyć się, jak nie być zazdrosną w związku?

Niepewność może sprawić, że zazdrość stanie się twoim najlepszym przyjacielem i wrogiem jednocześnie. Przyjacielem dlatego, że cię nie opuszcza. Wrogiem, bo wyrządza ci krzywdę. Ale przede wszystkim na zawsze zrujnuje więzy między tobą a twoim partnerem. Jeśli nie wierzysz w głębi serca, że on naprawdę cię kocha, wasze życie będzie przypominało dramatyczną przepychankę, niekończący się cykl twojego gniewu, depresji i chaosu, które nie tylko powodują problemy w twojej głowie, ale poważnie zagrażają twojemu związkowi.

Jeśli masz już naprawdę dość tych dramatów i jesteś zmęczona niekontrolowanymi wybuchami zazdrości, powinnaś postarać się wcielić w życie 7 kroków, które pomogą ci pokonać niepewność i uratować tę miłość. Przestań wariować i weź się do pracy nad sobą.

Bądź świadoma reakcji swojego ciała

Kiedy widzisz swojego chłopaka lub męża patrzącego w kierunku innej kobiety, co dzieje się z twoim ciałem? Czy twoje serce zaczyna bić szybko? Czy spinasz się, pocisz lub zaciskasz zęby?

Zapisz sobie to wszystko w zeszycie. Możesz użyć reakcji swojego ciała na sytuacje, które wyzwalają poczucie niepewności jako wskaźnik fizyczny, podobny do czerwonego światła, które każe ci się zatrzymać przed przejściem na drugą stronę ulicy. Zatrzymaj się, zanim zrobisz lub powiesz coś, czego pożałujesz.

Załóż sobie gumową opaskę na nadgarstku i „wyrwij się” zazdrości

Zanim wpadniesz w gniew, pociągnij za gumową bransoletkę tak mocno, żeby nieco oprzytomnieć. Taki gest zakłóci wewnętrzny zazdrosny dialog toczący się w twojej głowie.

Zastąp negatywny głos głosem realistycznym

Staraj się to robić za każdym razem, gdy wyzwala się w tobie twoja niepewność i zaczynasz myśleć, „spojrzał na nią” „wiem, że on uważa, że ​​jest ładniejsza ode mnie” „założę się, że on chce być z nią”. Zamiast tego powiedz sobie – „po prostu spojrzał w jej stronę, ale wiem, że to mnie kocha. ”

Kontroluj rzeczywistość 

Zadaj sobie to pytanie w każdej sytuacji, gdy poczujesz się zazdrosny: Czy były jakieś realistyczne powody, bym mogła poczuć się zazdrosna? Jeśli poświęcisz na taką analizę trochę czasu, prawdopodobnie zdasz sobie sprawę z tego, że twoje poczucie niepewności było spowodowane twoimi osobistymi, nierozwiązanymi problemami z przeszłości.

Dlaczego on miałby płacić za błędy twoich dawnych partnerów? Kiedy czujesz się niepewnie, pamiętaj, że nie ma się czym martwić. Pracuj nad rozwiązywaniem przeszłych rozczarowań z terapeutą.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

1/1 7 sposobów, by przestać zachowywać się jak zazdrosna wariatka

Prowadź dziennik

Kiedy czujesz się niepewnie, sięgnij po swój dziennik i spisuj swoje uczucia. Pisz tak długo, jak długo potrzebujesz wyładować swoje frustracje. Możliwe, że dość szybko poczujesz się znacznie lepiej. Pisanie pomaga odzyskać zdrową perspektywę i zauważyć swoje błędy.

Wykonanie tego dodatkowego kroku uratuje cię od dramatycznych, zazdrosnych epizodów.

Nie zadręczaj swojego partnera 

Nie ma nic bardziej nieatrakcyjnego niż ktoś, kto ciągle kwestionuje każdy twój ruch. Mężczyźni postrzegają zazdrość jako kwestionowanie nie tylko ich uczuć, ale również męskości. Zamiast przesłuchiwać lub robić zarzuty, po prostu powiedz mu, jak się czujesz. Bądź szczera.

Planuj, w jaki sposób zareagujesz, gdy następnym razem poczujesz się niepewnie

To sprawi, że ​​o wiele łatwiej będzie ci zareagować spokojnie, sobie to zaplanujesz. Możesz pokonać zazdrość, stać się osobą, którą chcesz być i mieć trwały, pełne miłości związek. Trzeba tylko postarać się pokonać swoją słabość.


Na podstawie: yourtango.com