Związek

10 rzeczy, których NIE WOLNO robić po kłótni z facetem

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
10 grudnia 2021
FOT. Milos Dimic/iStock
 

Choć kłótnie w związku mogą wydawać się końcem świata i największą katastrofą jaka mogła się przydarzyć, to tak naprawdę nie są niczym nadzwyczajnym. To zupełnie normalne, że macie odmienne zdania, poglądy i podejście do pewnych spraw. Jednak trzeba wiedzieć, jak po kłótni się zachować i jakich rzeczy pod żadnym pozorem nie wolno robić.

1. Nie udawaj, że nic się nie stało

Ignorowanie, że to, co zapoczątkowało kłótnię już nie istnieje, nie jest dobrym pomysłem. Zamiatanie problemów pod dywan, nie jest rozwiązaniem. Należy podjąć wysiłek i
spróbować znaleźć kompromis, tak by uniknąć kolejnej sprzeczki będącej wynikiem niewyjaśnionej sytuacji.

2. Nie czekaj zbyt długo

Im dłużej się kłócicie i macie do siebie pretensje, tym większą złość i gniew poczujecie. Im dłużej odwlekacie pogodzenie się i zażegnanie konfliktu, tym bardziej cierpicie i jesteście
narażeni na większy stres. Co więcej, wraz z upływem czasu coraz trudniej jest przypomnieć sobie wszystkie czynniki, które były przyczyną konfliktu – co jeszcze bardziej utrudnia jego
rozwiązanie.

3. Nie dziel się szczegółami na mediach społecznościowych

Kłótnia w związku nie jest walką, o której należy publicznie opowiadać. Dzielenie się szczegółami, wytykanie błędów i obwinianie faceta w mediach społecznościowych nie jest
dobrym pomysłem. Takie zachowanie może doprowadzić do jeszcze większego konfliktu i utraty zaufania, które trudno potem w pełni odbudować. Pamiętaj, Internet nie zapomina. Tego co przeczytają wasi znajomi, nie da się cofnąć.

4. Nie bądź uparta

I choć twój facet mocno cię wkurzył, masz go dosyć i chwilowo nie możesz na niego patrzeć, to postaraj się nie być upartą. Jeśli głównym powodem kłótni była tak naprawdę błahostka,
daj się przeprosić. Nikt nie jest idealny i nieskazitelnie czysty, jednak najważniejsze by zrozumieć swój błąd i spróbować go naprawić.

Kłótnie są jak pryszcze, ból głowy czy sraczka – pojawiają się nagle i nie wiadomo skąd

5. Nie mów – nie to miałam na myśli

Niejedna kobieta, po bezmyślnej kłótni chciałaby cofnąć czas. Jednak jeśli nawet żałujesz tego co powiedziałaś i w głębi serca tak nie myślisz, to nigdy nie mów – nie to miałam na myśli. Słowa te nie tylko irytują, ale pokazują, że nie potrafisz przyznać się do winy i nie masz odwagi przeprosić.

6. Nie uprawiaj seksu jeśli nie masz ochoty

Seks to intymność, więź, ciepło, bliskość. By seks był przyjemny, oboje musicie go chcieć. Bez pozytywnych emocji, wibracji i odpowiedniego nastroju się nie uda. Zbliżenie, takie na
zgodę, na które tak naprawdę nie masz ochoty, nie ma sensu. By zażegnać konflikt, porozmawiaj szczerze ze swoim facetem – nie musisz od razu iść z nim do łóżka.

7. Nie koncentruj się na przyczynie

Oczywiście tylko wtedy, gdy przyczyną kłótni jest błahostka. Gdy zdradził – nie daruj. Jednak gdy wracając z pracy zapomniał kupić pieczywa, nie roztrząsaj problemu, a spróbuj znaleźć najrozsądniejsze wyjście z sytuacji. Być może na wycieczkę do sklepu nie jest jeszcze za późno.

8. Nie wymyślaj wymówki

Kiedy emocje już opadną, nie wymyślaj wymówki. Nie wymyślaj, że przyczyną negatywnych emocji był zły dzień w pracy, pogorszone samopoczucie czy konflikt z koleżanką. Wymówki są pewnego rodzaju „szansą” by pozbyć się odpowiedzialności, a w dorosłym życiu trzeba umieć zmierzyć się z problemami i przyznać do winy.

9. Nie używaj słów, których będziesz żałować

Impulsywne i emocjonalne kobiety, kłótnie z facetem często kończą wyzwiskami i krzywdzącymi słowami. Zamiast obrażać i wykrzykiwać w nerwach, lepiej powiedz co tak naprawdę czujesz. Mów szczerze, ale spokojnie. Nie bój się okazywać uczuć. Nie bój się przyznać do żalu i smutku. Jeśli czujesz się samotna w związku powiedz to otwarcie i wprost.

10. Nie bądź na siebie zła

Jeśli poczułaś się skrzywdzona i walczyłaś o swoje, nie miej sobie tego za złe. Nie myśl, że mogłaś przemilczeć i ugryźć się w język. O uczuciach trzeba mówić głośno. Nie bój się wyrażania własnego zdania. Troszcz się o siebie i zawsze myśl o sobie, dopiero później o facecie.


Związek

Randka w sieci. Koszmar, czy nie taki diabeł straszny? KONKURS

Redakcja
Redakcja
10 grudnia 2021
 

Olga ma 41 lat, właśnie się rozwiodła i szuka miłości na portalu randkowym. Kogo znajduje? (pisownia oryginalna)

  • Znudzony żonkoś 30: U ciebie czy w hotelu? Ale płacimy po puł.
  • Bolo 19: Uwielbiam ostre mamuśki. Chcem być twoim uległym. Zrub ze mnie swojego psa, będe ci lizał buty.
  • Darek 44: Mogę tylko w ciągu dnia, najchętniej u ciebie. Jak nie pasuje to nara!

Cóż, nikt nie obiecywał, że to będzie proste. Początkowo trafia kulą w płot i kilka pierwszych randek to zabawne przygody z kosmitami: narodowiec Gracjan, chirurg plastyk, który chce ją całą „przerobić” operując z dużym rabatem, Brzydki Łobuz, który z niezwykle zabawnego erudyty zamienia się w obleśną świnię, narcyz Milonga Man i całe zastępy zboczeńców.

W końcu Olga znajduje tego jedynego i ponad rok cieszy się szaloną, wzajemną miłością. Niestety jej wybranek Cyryl okazuje się oszustem okłamującym i ją, i swoją chorą na raka żonę… Olga ma złamane serce, udaje się jej odzyskać równowagę, ale na miłość i na facetów jest już ciężko obrażona.

Brzmi znajomo? Obstawiamy, że tak! Tyle historii, ile randek umówionych na Tinderze. Jeśli tylko portfel ucierpiał, to pół biedy, gorzej kiedy boli do dzisiaj. Podziel się z nami swoją historią, wyślij ją na adres: [email protected]

5 najciekawszych historii nagrodzimy książką Anny Klimczewskiej „Masz nową parę” i planerem Małgosi Ohme „356 dni dobrego życia”.

Na Wasze historie czekamy do 18 grudnia 2021 roku.Zobacz także

Głodni miłości kochają przez chwilę, nie wiążą się na stałe. Nie uratujesz ich swoim uczuciem

Głodni miłości kochają przez chwilę, nie wiążą się na stałe. Nie uratujesz ich swoim uczuciem

„Para znaczy razem. Blisko”. Co zatem ze związkami na odległość?

Zwykły komplement, a tak wiele może zmienić. 9 sposobów, by docenić swojego partnera