Go to content

10 rzeczy, które szczęśliwe pary robią inaczej

fot. FG Trade/iStock

Intymne relacje są zbudowane na fundamencie uczciwości, zaufania i atrakcyjności, ale co szczęśliwe pary robią inaczej, aby ich miłość kwitła na dłuższą metę? Ważne jest, aby zrozumieć, że miłość to nie tylko znalezienie właściwej osoby, ale także praca z nią w celu stworzenia właściwego związku. Co zatem możemy podpatrzeć u szczęśliwych par i wprowadzić do własnego życia?

Najlepsze relacje to nie tylko dobre chwile, które dzielicie, ale także przeszkody, przez które przechodzicie razem, oraz fakt, że nadal mówisz „kocham cię”. A kochanie kogoś to nie tylko mówienie tego każdego dnia, ale pokazywanie tego każdego dnia pod każdym względem.

1. Mają dużo czasu dla siebie nawzajem

Zaniedbanie oparte na braku uwagi niszczy relacje znacznie częściej niż złośliwe nadużycia. Nie ma nic ważniejszego dla związku, niż po prostu bycie dla drugiej osoby. Zbyt często nie doceniamy siły pytania i słuchania, obecności i skupienia. Chociaż jest to prosty akt, może być najpotężniejszym aktem troski – takim, który ma potencjał, aby odwrócić losy związku.

Kiedy zwracamy na siebie uwagę, dajemy sobie nowe życie. Dzięki częstej uwadze i uczuciu nasze relacje kwitną, a my jako jednostki stajemy się silniejsi. To efekt uboczny dobrego związku – pomagamy sobie nawzajem leczyć rany i wspieramy swoje mocne strony.

Pozostań w bliskim kontakcie z tym, co dzieje się w życiu twojego partnera. Rozmawiaj otwarcie na bieżąco. Nie dlatego, że jest to wygodne, ale dlatego, że jest warte dodatkowego wysiłku.

2. Nie owijają w bawełnę.

Bez względu na to, jak bardzo jesteś pewna czyjejś miłości, zawsze miło jest o tym przypominać. Kiedy naprawdę kogoś kochasz, bądź kochająca słowami i czynami każdego dnia. Nie owijaj w bawełnę. Bądź bezpośrednia. Jeśli doceniasz kogoś dzisiaj, powiedz mu. Jeśli uwielbiasz kogoś dzisiaj, pokaż mu to. Serca są często zdezorientowane i złamane przez słowa niewypowiedziane i czyny niedokonane. Jutra może nie być. Dzisiaj jest dzień, aby wyrazić swoją miłość i podziw. 

3. Spotykają się pośrodku drogi i pracują razem.

Najważniejszą podróżą, jaką kiedykolwiek odbędziesz w życiu, jest spotkanie z partnerem w połowie drogi. Osiągniesz znacznie więcej, pracując z nimi zamiast pracować sama lub przeciwko niemu. Na tym właśnie polegają zdrowe relacje – na pracy zespołowej. To naprawdę zatacza koło. Siła związku zależy od siły jego dwóch członków, a siła każdego członka w dłuższej perspektywie zależy od jakości związku. Postaraj się ściśle współpracować ze swoją drugą połówką i wspólnie podbij świat.

fot. iStock

4. Ich czyny potwierdzają to, co mówią o miłości.

Czyny często mówią znacznie głośniej niż słowa. Kiedy kogoś kochasz, musisz działać zgodnie z tym, co mówisz. Będzie w stanie powiedzieć, co o nim myślisz po prostu przez sposób, w jaki traktujesz go w dłuższej perspektywie. Możesz powiedzieć „przepraszam” tysiąc razy lub powiedzieć „kocham cię” tak bardzo, jak chcesz, ale jeśli nie udowodnisz, że rzeczy, które mówisz, są prawdą, to nią nie będą. Jeśli nie możesz tego pokazać, twoje słowa nie są szczere.

5. Szanują się nawzajem.

Wszyscy ludzie są niedoskonali. Czasami pewni siebie tracą pewność siebie. I wiesz co? Jesteś człowiekiem, podobnie jak twój partner. Popełniamy błędy, tracimy panowanie nad sobą i zostajemy zaskoczeni. Potykamy się, ślizgamy i czasami wymykamy się spod kontroli. Ale przez większość czasu jesteśmy niesamowici. Stań więc u boku człowieka, którego kochasz w trudnych chwilach jego niedoskonałości. Jeśli nie chcesz wtedy z nim być, nie zasługujesz na to, aby być w pobliżu w tych dobrych chwilach.

6. Koncentrują się na tym, co lubią w sobie nawzajem.

Kiedy skupiasz się na cudownych cechach danej osoby, masz z nią wspaniały związek. Kiedy skupiasz się na niezbyt cudownych cechach danej osoby, masz z nią niezbyt wspaniały związek. Kiedy skupiasz się na korzyściach płynących z sytuacji, możesz z nich skorzystać. Kiedy skupiasz się na wadach, zyskujesz tylko niezadowolenie. Najważniejsze jest to, że widzisz tylko to, co chcesz zobaczyć, a to, co widzisz, decyduje o zdrowiu twoich relacji. Twoja postawa to ta mała rzecz, która robi ogromną różnicę. Nie bądź tą upartą, która stara się nie widzieć dobra w swoim partnerze.

7. Jest między nimi znacznie więcej niż atrakcyjność fizyczna.

Zauroczenie się kimś tylko za to, jak wygląda na zewnątrz, jest jak wybieranie ulubionego jedzenia na podstawie koloru zamiast smaku. To nie ma sensu. To wrodzone, niewidzialne, niewymierne cechy, które tworzą trwałą atrakcyjność. Musi istnieć wspólna płaszczyzna w zainteresowaniach i poglądach na życie. Tak jak niektórzy ludzie lubią zapach mięty, inni wolą zapach cynamonu, istnieje niezaprzeczalne, magnetyczne przyciąganie, które przyciąga cię do cech niektórych ludzi, miejsc i rzeczy. Czasami nawet blizny, które dzieli z nimi twoja dusza, wciągają cię i tworzą spoiny, które trzymają was razem na dłuższą metę.

fot. iStock

8. Rozwiązują konflikty poprzez miłość, a nie odwet.

Jeśli jesteś rozczarowana sobą lub sfrustrowana swoim partnerem, odpowiedzią nie jest wyładowywanie tego na otaczającym cię świecie. Zemsta, niezależnie od tego, czy koncentruje się na tobie, czy na innych, wnosi zerową wartość do twojego życia. Wybacz przeszłość, wybacz sobie, wybacz swojemu partnerowi i kochaj chwilę obecną za to, co jest warta. Kochanie nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy czasy są trudne, ale jest to najpotężniejsze i najtrwalsze działanie.

9. Otwierają się na siebie, szczególnie w trudnych czasach.

Dopuść do siebie swojego partnera, gdy jesteś w trudnej sytuacji. Otwórz się na niego całkowicie. Nie oczekuj, że rozwiąże twoje problemy; Po prostu pozwól mu stawić im czoła razem z tobą. Pozwól, aby stał obok ciebie. Niekoniecznie będzie w stanie wyciągnąć cię z ciemnego miejsca, w którym się znajdujesz, ale światło, które pojawi się, gdy wejdzie, przynajmniej pokaże ci, w którą stronę są drzwi.

Przede wszystkim ważne jest, aby pamiętać, że nie jesteś sama. Bez względu na to, jak dziwacznie, zawstydzona lub żałosna czujesz się w swojej sytuacji, twój partner jest w twoim życiu.

10. Są zaangażowani w wspólny rozwój.

Nie chodzi o znalezienie kogoś, w kim można się zatracić, chodzi o spotkanie z kimś, w kim można się odnaleźć. Kiedy łączysz się z kimś wyjątkowym, ta osoba pomaga ci znaleźć w sobie to, co najlepsze. Kiedy szczerze myślisz o tym, co ty i twój partner dodajecie do swojego życia, często odkryjesz, że zamiast dawać lub brać rzeczy od siebie nawzajem (rady, odpowiedzi, prezenty itp.), oboje zdecydowaliście się raczej dzielić nawzajem radością i bólem i doświadczać życia razem w dobrych i złych chwilach. Bez względu na wszystko, jesteście dla siebie nawzajem, wzrastając i ucząc się.