Go to content

10 sygnałów, które wysyła twoje ciało, gdy zatruje się metalami ciężkimi

10 sygnałów, które wysyła twoje ciało, gdy zatruje się metalami ciężkimi
Fot. iStock / CoffeeAndMilk

Codziennie jesteśmy narażenia na kontakt z wieloma toksynami, również tymi, które ukryły się w żywności. Niedbały tryb życia i zła dieta bardzo sprzyjają ich gromadzeniu. Jednak szczególnie niebezpieczne i szkodliwe jest nagromadzenie w organizmie metali ciężkich. To substancje, które są toksyczne już  bardzo małych ilościach. Są wydzielane również przez niektóre chemikalia i otaczające nas przedmioty czy skrywają się  kosmetykach. Wbrew pozorom jesteśmy narażenia na dość częsty kontakt z metalami ciężkimi.

Do metali ciężkich zaliczamy rtęć, tal, ołów, arsen i wiele, wiele innych.

Bardzo trudno jest odgadnąć prawdziwą przyczynę kiepskiego samopoczucia czy pogorszenia stanu zdrowia, ponieważ objawy zatrucia organizmu metalami ciężkimi łato pomylić z innymi zaburzeniami czy przemęczeniem. „Toksyczność metali ciężkich jest bardziej powszechna niż myślisz. Objawy ekspozycji na metale ciężkie sięgają od bólów głowy do ciągłego zmęczenia. W zależności od poziomu ekspozycji na metale ciężkie,  możesz zachorować na poważne choroby. „- dr Jay Davidson. Jak więc odczyta z swojego ciała, wskazówki?

10 sygnałów, które wysyła twoje ciało, gdy zatruje się metalami ciężkimi

1.      Mgła mózgu , co oznacza kłopot z koncentracją, z rozwiązywaniem problemów i zadań, w których wcześniej byłeś dobry lub objawi się słabą pamięcią.

2.      Problemy z trawieniem, takie jak Zespół Jelita Drażliwego (IBS) i biegunka, zgaga i niestrawność.

3.      Zmęczenie – zarówno nagłe, ostre, jak i przewlekłe – przyczynia się do wspomnianej „mgły mózgu”.

4.      Przewlekłe problemy ze zdrowiem psychicznym . Mogą one obejmować (ale nie wyłącznie) depresję, lęki i zaburzenia dwubiegunowe.

5.      Migreny lub bóle głowy , zarówno ostre, jak i przewlekłe. Jest to zwykle jeden z pierwszych objawów, które ludzie zaczynają wiązać z zatruciem metalami ciężkimi.

6.      Nudności i skurcze żołądka , często ignorowane, ponieważ przypisuje się im coś innego, np. zatrucie pokarmowe lub bolesny cykl menstruacyjny.

7.      Niewyraźne widzenie lub pogorszenie wzroku..

8.      Drętwienie, mrowienie i paraliż w rękach i nogach. Są to zaburzenia nerwowe.

9.      Ogólne poczucie przygnębienia i zmęczenia , niechęć do robienia czegoś tak, jak przedtem.

10.  Trudności w oddychaniu normalnie lub zadławienie – jest to zawsze poważny objaw, nie bagatelizujecie go.

Pierwszym krokiem do ograniczenia kontaktu z metalami ciężkimi, jest nawyk czytania etykiet. Owszem, nie wyeliminujemy wszystkiego w stu procentach, wciąż będziemy narażeni na toksyny w zanieczyszczonym powietrzu, czy te emitowane chociażby prze niektóre materiały budowlane, jednak możemy przyjrzeć się dokładnie temu, co zjadamy i czym pielęgnujmy ciała.

Warto wzbogacić dietę przynajmniej o krótki program typu detoks.


źródło: powerofpositivity.com