Lifestyle Zdrowie

10 sygnałów, które wysyła twoje ciało, gdy zatruje się metalami ciężkimi

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
4 czerwca 2018
10 sygnałów, które wysyła twoje ciało, gdy zatruje się metalami ciężkimi
Fot. iStock / CoffeeAndMilk
 

Codziennie jesteśmy narażenia na kontakt z wieloma toksynami, również tymi, które ukryły się w żywności. Niedbały tryb życia i zła dieta bardzo sprzyjają ich gromadzeniu. Jednak szczególnie niebezpieczne i szkodliwe jest nagromadzenie w organizmie metali ciężkich. To substancje, które są toksyczne już  bardzo małych ilościach. Są wydzielane również przez niektóre chemikalia i otaczające nas przedmioty czy skrywają się  kosmetykach. Wbrew pozorom jesteśmy narażenia na dość częsty kontakt z metalami ciężkimi.

Do metali ciężkich zaliczamy rtęć, tal, ołów, arsen i wiele, wiele innych.

Bardzo trudno jest odgadnąć prawdziwą przyczynę kiepskiego samopoczucia czy pogorszenia stanu zdrowia, ponieważ objawy zatrucia organizmu metalami ciężkimi łato pomylić z innymi zaburzeniami czy przemęczeniem. „Toksyczność metali ciężkich jest bardziej powszechna niż myślisz. Objawy ekspozycji na metale ciężkie sięgają od bólów głowy do ciągłego zmęczenia. W zależności od poziomu ekspozycji na metale ciężkie,  możesz zachorować na poważne choroby. „- dr Jay Davidson. Jak więc odczyta z swojego ciała, wskazówki?

10 sygnałów, które wysyła twoje ciało, gdy zatruje się metalami ciężkimi

1.      Mgła mózgu , co oznacza kłopot z koncentracją, z rozwiązywaniem problemów i zadań, w których wcześniej byłeś dobry lub objawi się słabą pamięcią.

2.      Problemy z trawieniem, takie jak Zespół Jelita Drażliwego (IBS) i biegunka, zgaga i niestrawność.

3.      Zmęczenie – zarówno nagłe, ostre, jak i przewlekłe – przyczynia się do wspomnianej „mgły mózgu”.

4.      Przewlekłe problemy ze zdrowiem psychicznym . Mogą one obejmować (ale nie wyłącznie) depresję, lęki i zaburzenia dwubiegunowe.

5.      Migreny lub bóle głowy , zarówno ostre, jak i przewlekłe. Jest to zwykle jeden z pierwszych objawów, które ludzie zaczynają wiązać z zatruciem metalami ciężkimi.

6.      Nudności i skurcze żołądka , często ignorowane, ponieważ przypisuje się im coś innego, np. zatrucie pokarmowe lub bolesny cykl menstruacyjny.

7.      Niewyraźne widzenie lub pogorszenie wzroku..

8.      Drętwienie, mrowienie i paraliż w rękach i nogach. Są to zaburzenia nerwowe.

9.      Ogólne poczucie przygnębienia i zmęczenia , niechęć do robienia czegoś tak, jak przedtem.

10.  Trudności w oddychaniu normalnie lub zadławienie – jest to zawsze poważny objaw, nie bagatelizujecie go.

Pierwszym krokiem do ograniczenia kontaktu z metalami ciężkimi, jest nawyk czytania etykiet. Owszem, nie wyeliminujemy wszystkiego w stu procentach, wciąż będziemy narażeni na toksyny w zanieczyszczonym powietrzu, czy te emitowane chociażby prze niektóre materiały budowlane, jednak możemy przyjrzeć się dokładnie temu, co zjadamy i czym pielęgnujmy ciała.

Warto wzbogacić dietę przynajmniej o krótki program typu detoks.


źródło: powerofpositivity.com


Lifestyle Zdrowie

6 słabości narcyza. Kto by przypuszczał, że właśnie tego się boi?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 czerwca 2018
Fot. iStock/Umkehrer
 

Co myślisz, gdy słyszysz słowo „narcyz” ? Zazwyczaj jako narcyza wyobrażamy sobie zadufanego sobie przystojniaka, który uważa, że świat kręci się wokół niego. Jednak to tylko poza, którą wymusza strach przed ujawnieniem swoich słabości. Bo narcyz to osoba o zaburzonym stanie psychicznym. Ktoś, kto nie odczuwa empatii względem innych. Ktoś, kto głęboko ukrywa swoje lęki i nie umie sobie z nimi poradzić. Choć na zewnątrz wydaje się silny, w środku jest bardzo słaby.

6 słabości narcyza

1 Zaangażowanie w relacje 

Narcyz ma wielkie trudności ze znalezieniem odpowiedniej osoby i utrzymaniem związku. Żeby jego relacja przetrwała, musi się bardzo otworzyć, pokazać drugiej osobie swoje prawdziwe wnętrze. Niestety, rzadko jest w stanie pozwolić komuś zajrzeć w swoje serce .

2 Analiza własna 

Narcyz sabotuje jakąkolwiek możliwość spojrzenia głęboko wewnątrz siebie i przeanalizowania własnego „ja”. Dlaczego? Bo sam boi się tego, co skrywa pod swoją maską „idealnego”. Są tam słabości, których nie chce ujawnić ze strachu. Okazanie słabości oznaczałoby, że narcyz jest na tym samym poziomie, co wszyscy inni z jego otoczenia.

3. Obrażanie 

Jego zaburzenie psychiczne predysponuje go do nadwrażliwości. Bardzo źle znosi nawet najdrobniejsze uszczypliwości. Jego ego jest tak naprawdę bardzo słabe. Jeśli powiesz coś, czym poczuje się urażony,  żal i chęć zemsty będzie nosił w sobie przez długie miesiące.

4. Obawa przed tym, że nie jest najważniejszy 

Narcyz musi być numerem 1 i wcale nie uważa, że powinien na to jakoś zapracować, czy zasłużyć. Kochaj i wielb go za to, że po prostu jest.

5. Wdzięczność

Zgadza się.  Narcyzm działa w odwrotny sposób niż wdzięczność.  W świecie narcyzmu istnieje zasada, że wdzięczność jest oznaką słabości. Narcyz traci nad sobą kontrolę, gdy wyrażą swoją wdzięczność. Przecież wszystko, co dostaje, mu się po prostu należy…

6. Śmierć 

Strach narcyza przed śmiercią jest trzy razy większy niż u przeciętnego człowieka. Dlaczego? Bo śmierć nie dyskryminuje – jest wobec wszystkich równa. A narcyz uważa się przecież za kogoś, kto w społecznej hierarchii stoi wyżej…


Na podstawie: psychcentral.com


Lifestyle Zdrowie

18 sygnałów, które wysyłasz, gdy boisz się porzucenia w związku

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 czerwca 2018
„Proś, walcz, a potem żyj!", czyli jak rozstać się dobrze. Wyznanie porzuconej
Fot. Unsplash / dahiana candelo / CC0 Public Domain

Czasem ze strachu przed odrzuceniem, robimy rzeczy niebywałe i często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Bo któż, kto boi się samotności, myśli o odtrącaniu ukochanej osoby… A jednak.

Ukryty i często nieuświadomiony strach przed porzuceniem wyzwala w nas pewne mechanizmy. Nie wierząc, że jesteśmy wystarczająco dobrzy i trakcyjni dla partnera, wpadamy w sidła zazdrości czy niekończące się testowanie związku. Upewnianie się, że on/a tak po prostu nagle nie znikną. Niestety zazwyczaj efekt jest odwrotny.

Dr Magdalena Battles wymienia kilkanaście objawów, strachu przed porzuceniem.

18 sygnałów, które wysyłasz, gdy boisz się porzucenia w związku

 1. Często czujesz się zazdrosny.

 2. Postrzegasz inne osoby przeciwnej płci, jako zagrożenie dla związku.

 3. Dajesz z siebie za dużo.

 4. Miewasz myśli o opuszczeniu partnera lub współmałżonka.

 5. Masz nierealistyczne oczekiwania wobec partnera w kwestii wspólnie spędzanego czasu.

 6. Masz trudności w całkowitym zaufaniu swojemu partnerowi lub małżonkowi.

 7. Częściej widzisz i roztrząsasz wady partnera niż to, co  nim lubisz, podziwiasz, to, co jest w nim dobrego (to wynik braku zaufania)

 8. Budujesz związek ze strachu przed samotnością lub jako plasterek po ostatniej, zakończonej relacji.

 9. Czujesz się niegodnym partnera lub miłości.

 10. Masz niższą samoocenę / brak ci pewności siebie.

 11. Wolisz zakończyć relację, zanim zrobi to partner, aby mieć kontrolę nad potencjalnym porzuceniem.

 12. W związku szybko chcesz wchodzić na kolejny poziom, aby zminimalizować ryzyko porzucenia – chcesz mocniej związać się z ukochanym, żeby trudniej było się rozstać

 13. Pozostajesz  w niezdrowych lub agresywnych związkach z obawy przed opuszczeniem lub samotnością.

 14. Odczuwasz zazdrość o związki platoniczne, które ma twój partner, na przykład z kolegami z pracy.

 15. Odczuwasz potrzebę kontrolowania partnera, szczególnie czasu, który spędza z innymi osobami.

 16. Regularnie analizujesz relacje, często skupiając się na negatywnych odczuciach problemach, zamiast skupiać się na pozytywnych cechach partnera i relacji.

 17. Ciągnie cię do budowania relacji z ludźmi, którzy są emocjonalnie niedostępni.

 18. Oszukujesz partnera.

Jak sobie poradzić z takim lękiem? Przede wszystkim uwierzyć, że jesteś godzien miłości. Bo jesteś.


 Na podstawie: lifehack.org


Zobacz także

nawyki żywieniowe – jesteś tym, co jesz!

Jesteś wiecznie zmęczona? Zmień nawyki żywieniowe – jesteś tym, co jesz!

Ona nie wierzy w miłość, ale wierzy w złamane serca. Ucieka przed demonami przeszłości. Niezwykła książka Tarryn Fisher „Bogini niewiary”

Nalałam jej wino i powiedziałam, że wszystko się ułoży, choć wcale w to nie wierzę. W końcu od czego są przyjaciółki