Go to content

Jak pielęgnować rzęsy i brwi oraz je podkreślić?

Jak właściwie dobrać produkt i w jaki sposób wykonać makijaż oczu, by wyglądać spektakularnie? Podpowiadamy!

Pięknie podkreślone i wypielęgnowane rzęsy oraz brwi to prawdziwa ozdoba twarzy i sposób, by zaakcentować głębię spojrzenia. Wysokiej jakości kosmetyki do brwi i rzęs pozwolą osiągnąć oba te efekty – jednocześnie podkreślają i pielęgnują oprawę oczu. Jak właściwie dobrać produkt i w jaki sposób wykonać makijaż oczu, by wyglądać spektakularnie? Podpowiadamy!

Zaakcentuj rysy twarzy i podkreśl oprawę oczu – jak malować brwi i rzęsy, by wyglądać zjawiskowo

Większość z nas używa tuszu do rzęs, by podkreślić ich kolor i sprawić, że staną się gęstsze i dłuższe. Mascary do rzęs są dostępne w ogromnym wyborze, zarówno pod względem ich właściwości, jak i koloru. Natomiast makijaż brwi budzi pewne kontrowersje i obawy. Przede wszystkim nie jesteśmy pewne, czy mocno zarysowane brwi nie dodadzą nam lat oraz srogiego, zbyt ostrego wyglądu naszej twarzy. Nie musi tak wcale być, a ledwie widoczne brwi wcale nie dodają nam uroku. Udany makijaż brwi nie jest wcale trudny, a jego podstawa to odpowiednie dobranie produktu pod względem kolorystycznym. Make-up powinien wyglądać naturalnie, więc odcień kredki lub cienie do brwi dobieramy do karnacji i naturalnego koloru naszych brwi – powinien być o ton lub dwa ciemniejszy, tak by podkreślić ich linię, ale nie nadać im nadmiernej kontrastowości.

Ważny jest też kształt, jaki nadajemy brwiom. Jest kilka przydatnych trików, które pozwolą wydobyć atuty urody. Jeśli chcemy optycznie wyszczuplić twarz, nadajmy brwiom kształt lekkiego trójkąta. Łagodnie zaokrąglona linia brwi nada lekkości twarzy kwadratowej, a przy twarzy owalnej postarajmy się zaznaczyć brwi cienką linią. Dla twarzy trójkątnej idealny będzie natomiast makijaż zagęszczający brwi przy wewnętrznych końcach i unoszący w zewnętrznych kącikach. Dobrym wyborem są produkty 2 w 1, na przykład kredki do brwi Avon ze specjalną szczoteczką lub z rozświetlaczem. Jeśli zależy nam na wyrazistej linii brwi, można postawić na wygodne rozwiązanie, jakim jest kredka do brwi we flamastrze, która uwydatnia ich rysunek. Jeśli zaś chodzi o rzęsy, to najlepiej jest malować maskarą w odcieniu pasującym zarówno do karnacji, jak i koloru oczu w taki sposób, by włoski były idealnie pokryte i rozdzielone.

Postaw na pielęgnację rzęs i brwi!

Przy wyborze kosmetyków do stylizacji brwi i rzęs postawmy na praktyczność i zdecydujmy się na zakup tych, które zawierają składniki jednocześnie pielęgnujące włoski stanowiące oprawę oczu. Dzięki składnikom takim jak keratyna, biotyna i kompleksy witaminowe kosmetyki do brwi i rzęs będą je jednocześnie odżywiać i stymulować ich wzrost oraz poprawiać kondycję. Można sięgnąć także po serum i odżywki do brwi i rzęs, na przykład serum do rzęs Luxe od Avon z biotyną i witaminami B5 oraz E. To doskonały sposób na zapewnienie oprawie oczu olśniewającego połysku i zdrowego wyglądu. Serum oraz odżywkę stosujemy przed nałożeniem tuszu lub cienia do rzęs. To też dodatkowy sposób na podkreślenie brwi i ich ujarzmienie, podobnie jak transparentny tusz do rzęs od Avon, który uwydatnia rzęsy i pozwala osiągnąć mocniejszy efekt koloryzacji brwi.

Makijaż oczu na specjalne okazje – tusze wydłużające i podkręcające rzęsy

Na wieczorne wyjścia oraz inne specjalne okazje przyda się tusz do rzęs spektakularnie je zagęszczający, wydłużający i podkręcający. Spojrzeniu spod wachlarza idealnych rzęs nikt się nie oprze! Aby osiągnąć ten efekt, przyda się tusz do rzęs Legendarna Długość. Warto dodać, że w zestawie znajdziecie także płynny eyeliner „24 godziny”. Unikalna receptura tuszu sprawi, że rzęsy będą zalotnie podkręcone, dłuższe o połowę i nawet 3-krotnie gęstsze. Dodajmy do tego odpowiedni makijaż brwi i możemy poczuć się naprawdę zjawiskowo!