Lifestyle

Jak pielęgnować rzęsy i brwi oraz je podkreślić?

Redakcja
Redakcja
11 maja 2022
Jak właściwie dobrać produkt i w jaki sposób wykonać makijaż oczu, by wyglądać spektakularnie? Podpowiadamy!
 

Pięknie podkreślone i wypielęgnowane rzęsy oraz brwi to prawdziwa ozdoba twarzy i sposób, by zaakcentować głębię spojrzenia. Wysokiej jakości kosmetyki do brwi i rzęs pozwolą osiągnąć oba te efekty – jednocześnie podkreślają i pielęgnują oprawę oczu. Jak właściwie dobrać produkt i w jaki sposób wykonać makijaż oczu, by wyglądać spektakularnie? Podpowiadamy!

Zaakcentuj rysy twarzy i podkreśl oprawę oczu – jak malować brwi i rzęsy, by wyglądać zjawiskowo

Większość z nas używa tuszu do rzęs, by podkreślić ich kolor i sprawić, że staną się gęstsze i dłuższe. Mascary do rzęs są dostępne w ogromnym wyborze, zarówno pod względem ich właściwości, jak i koloru. Natomiast makijaż brwi budzi pewne kontrowersje i obawy. Przede wszystkim nie jesteśmy pewne, czy mocno zarysowane brwi nie dodadzą nam lat oraz srogiego, zbyt ostrego wyglądu naszej twarzy. Nie musi tak wcale być, a ledwie widoczne brwi wcale nie dodają nam uroku. Udany makijaż brwi nie jest wcale trudny, a jego podstawa to odpowiednie dobranie produktu pod względem kolorystycznym. Make-up powinien wyglądać naturalnie, więc odcień kredki lub cienie do brwi dobieramy do karnacji i naturalnego koloru naszych brwi – powinien być o ton lub dwa ciemniejszy, tak by podkreślić ich linię, ale nie nadać im nadmiernej kontrastowości.

Ważny jest też kształt, jaki nadajemy brwiom. Jest kilka przydatnych trików, które pozwolą wydobyć atuty urody. Jeśli chcemy optycznie wyszczuplić twarz, nadajmy brwiom kształt lekkiego trójkąta. Łagodnie zaokrąglona linia brwi nada lekkości twarzy kwadratowej, a przy twarzy owalnej postarajmy się zaznaczyć brwi cienką linią. Dla twarzy trójkątnej idealny będzie natomiast makijaż zagęszczający brwi przy wewnętrznych końcach i unoszący w zewnętrznych kącikach. Dobrym wyborem są produkty 2 w 1, na przykład kredki do brwi Avon ze specjalną szczoteczką lub z rozświetlaczem. Jeśli zależy nam na wyrazistej linii brwi, można postawić na wygodne rozwiązanie, jakim jest kredka do brwi we flamastrze, która uwydatnia ich rysunek. Jeśli zaś chodzi o rzęsy, to najlepiej jest malować maskarą w odcieniu pasującym zarówno do karnacji, jak i koloru oczu w taki sposób, by włoski były idealnie pokryte i rozdzielone.

Postaw na pielęgnację rzęs i brwi!

Przy wyborze kosmetyków do stylizacji brwi i rzęs postawmy na praktyczność i zdecydujmy się na zakup tych, które zawierają składniki jednocześnie pielęgnujące włoski stanowiące oprawę oczu. Dzięki składnikom takim jak keratyna, biotyna i kompleksy witaminowe kosmetyki do brwi i rzęs będą je jednocześnie odżywiać i stymulować ich wzrost oraz poprawiać kondycję. Można sięgnąć także po serum i odżywki do brwi i rzęs, na przykład serum do rzęs Luxe od Avon z biotyną i witaminami B5 oraz E. To doskonały sposób na zapewnienie oprawie oczu olśniewającego połysku i zdrowego wyglądu. Serum oraz odżywkę stosujemy przed nałożeniem tuszu lub cienia do rzęs. To też dodatkowy sposób na podkreślenie brwi i ich ujarzmienie, podobnie jak transparentny tusz do rzęs od Avon, który uwydatnia rzęsy i pozwala osiągnąć mocniejszy efekt koloryzacji brwi.

Makijaż oczu na specjalne okazje – tusze wydłużające i podkręcające rzęsy

Na wieczorne wyjścia oraz inne specjalne okazje przyda się tusz do rzęs spektakularnie je zagęszczający, wydłużający i podkręcający. Spojrzeniu spod wachlarza idealnych rzęs nikt się nie oprze! Aby osiągnąć ten efekt, przyda się tusz do rzęs Legendarna Długość. Warto dodać, że w zestawie znajdziecie także płynny eyeliner „24 godziny”. Unikalna receptura tuszu sprawi, że rzęsy będą zalotnie podkręcone, dłuższe o połowę i nawet 3-krotnie gęstsze. Dodajmy do tego odpowiedni makijaż brwi i możemy poczuć się naprawdę zjawiskowo!


Lifestyle

6 emocjonalnych ran, jakie niekochane w dzieciństwie kobiety wnoszą do związków

Redakcja
Redakcja
12 maja 2022
fot. fizkes/iStock
 

Dzieciństwo ma być beztroskim czasem, wypełnionym miłością i śmiechem. Niestety nie zawsze tak jest i gros dzieci jest emocjonalnie zaniedbanych podczas tych cennych lat. Niestety, ponieważ nasi rodzice mają modelować miłość do nas, uczyć nas zdrowych więzi, zapewniając nam miłość i wsparcie, kiedy tego nie robią, może to być druzgocące dla naszego rozwoju. 

Złe dzieciństwo ma na nas trwały wpływ – brzmi banalnie, tak. Ale faktem jest, że nasi rodzice są ważni w kształtowaniu nas w tym, kim stajemy się jako dorośli. I chociaż nie oznacza to, że jesteśmy na coś skazani, to jednak takie doświadczenie żyje w nas na zawsze.

Oto 6 emocjonalnych ran niesionych w związkach przez niekochane córki

1. Mają niezdrowe zachowania związane z przywiązaniem

Zachowania związane z przywiązaniem są bezpośrednim odzwierciedleniem naszej relacji z naszym opiekunem. Kiedy nasi opiekunowie (najczęściej rodzice) są blisko nas i pomagają nam czuć się bezpiecznie i kochanymi, mamy zdrowe zachowania przywiązania w późniejszym życiu w naszych relacjach z innymi. Ale kiedy nasi rodzice emocjonalnie i w inny sposób zaniedbują nas, może to spowodować, że będziemy mieli niezdrowe zachowania związane z przywiązaniem. Przykładem tego jest niepewne przywiązanie, które może powodować obsesyjne zachowania, które odpychają innych. Może też powodować unikające zachowania przywiązania, które ostatecznie powodują, że budujemy mury między nami a resztą świata.

2. Nie potrafią ufać

Innym skutkiem ubocznym wychowania w sytuacji bez miłości jest to, że nigdy nie uczymy się ufać innym. Zaufanie jest ważnym elementem każdego romantycznego związku. Można powiedzieć, że jest to niezbędny budulec zdrowego związku. Dobrą wiadomością jest to, że dzięki terapii i technikom wzrostu jest szansa, aby iść naprzód i nauczyć się ufać, pomimo doświadczeń złego dzieciństwa.

3. Boją się porzucenia

Dzieci są bezbronne i rodzą się z potrzebą bycia kochanym. Niekochający rodzice nie zaspokajają tych potrzeb i dzieci wcześnie odczuwają ból traumy porzucenia. A z kolei ostatecznie uczą się bać tego bólu do końca życia.

4. Nie rozumieją granic

Stawiania granic uczą nas rodzice, a kiedy nie nauczymy się tego robić, jesteśmy narażeni na ryzyko, że damy z siebie zbyt wiele, że zostaniemy skrzywdzeni. Lub odwrotnie, możemy nie szanować cudzych granic.

5. Trudno im wyrazić swoje uczucia

Emocjonalnie zaniedbane dzieci nie mają doświadczenia rodzica, który się nimi zajmuje i który bierze pod uwagę ich uczucia. Zamiast tego często spotykają się z unieważnieniem, co może ostatecznie sprawić, że będą się bać emocji, zamiast nauczyć się radzić sobie z trudnymi emocjami. W późniejszym okresie życia mogą tłumić swoje emocje, co tylko pogarsza sytuację.

6. Zmagają się z brakiem własnej wartości

Kiedy mamy zdrową relację z naszymi rodzicami, uczymy się, że jesteśmy godni bezwarunkowej miłości. Jednakże, gdy „trafi się” hiperkrytyczny lub zaniedbujący rodzic, dzieci czują się tak, jakby nie były godne miłości. A to może być katastrofalne dla poczucia własnej wartości.Zobacz także

Naładuj swoje akumulatory pięknem jesieni! Akcja #Łapendorfiny, wyzwanie #3

Co mają ze sobą wspólnego Królowa Elżbieta, Sarah Jessica Parker i Bill Gates? Oni kochają puzzle

Te zdjęcia raz na zawsze zmienią twoje podejście do diety, odchudzania i kalorii