Go to content

Wystarczą trzy dziennie, żebyś zauważyła w swoim ciele aż sześć zmian na lepsze

fot. Mona Mok/Unsplash

O tym, że suszone owoce są świetną zdrową przekąską, wiemy nie od dziś. Wiemy też, że nie wolno z nimi przesadzać, bo wbrew pozorom, są bardzo kaloryczne. Wystarczy dosłownie kilka, aby nie tylko zaspokoić ochotę na słodycze, ale też zadbać o swoje zdrowie. Jak działają na nas daktyle? Sprawdzamy!

1. Działają pobudzająco

Każdego dnia przychodzi taki moment, kiedy tracimy energię – w pracy, na zakupach, w domu. Co robimy? Większość z nas parzy kawę (często kolejną), część sięga po niezdrowe napoje energetyzujące. Tymczasem okazuje się, że właśnie słodkie daktyle mogą nam pomóc odzyskać siły i wrócić do swoich zadań z uśmiechem na ustach.

2. Wzmacniają kości

Daktyle to owoce, które pomagają wzmacniać kości i zwalczać osteoporozę. Powinni po nie sięgać seniorzy, ale jedzmy je też profilaktycznie, żeby uprzedzić słabnięcie kości.

3. Równoważą poziom żelaza we krwi

Niedokrwistość to dość powszechny w naszym społeczeństwie problem. Często przyczyną są złe nawyki żywieniowe. Daktyle zawierają mnóstwo żelaza, więc kiedy je jemy, anemia nam niestraszna.

4. Dbają o nasze serca

W daktylach jest też mnóstwo potasu, a ten znakomicie wpływa na zdrowie serca. Jedząc daktyle, obniżamy poziom złego cholesterolu, a co za tym idzie zmniejszamy ryzyko udaru i innych chorób kardiologicznych.

5. Łagodzą reakcje alergiczne

W daktylach znajdziemy również organiczną siarkę. Jak działa? Ma udowodnione działanie w łagodzeniu reakcji alergicznych, głównie tych związanych z sezonowymi zapaleniami błony śluzowej nosa.

Źródło: dailyhealth.com