Go to content

Witaj chorobo – matka na zwolnieniu lekarskim. Jak zadbać o zdrowie dziecka?

Fot. Pixabay / RachelBostwick / CC0 Public Domain

Zima jest mało sprzyjającym czasem dla naszego zdrowia. Drobnoustroje królujące w sezonie przeziębień i grypy, dają się we znaki każdemu. Niestety bywa tak, że gdy zachoruje mama, zaraża przy okazji swoje dziecko.

Pożegnajcie szybko chorobę

Gdy choroba już zaatakuje,  trzeba działać tak, by załagodzić przykre dolegliwości i skrócić czas jej trwania. Zazwyczaj nie jest konieczne, by  dziecko przez cały czas leżało w łóżku. Najlepiej jednak zaproponować malcowi zamiast męczących, wymagających aktywności fizycznej zabaw, inne formy wspólnie spędzonego czasu. Układanie puzzli czy czytanie książek, pozwoli na wyciszenie dziecka i poprawę samopoczucia.

Pomoc w powrocie do zdrowia

Gdy nie uda się dziecku uciec przed chorobą, trzeba wzmacniać malca i wspomagać jego zdrowienie. Poszukując naturalnych i bezpiecznych środków do przyspieszenia powrotu dziecka do zdrowia, wypróbuj produkty Febricold. Wchodzą one w skład innowacyjnej linii naturalnych preparatów przeciwprzeziębieniowych, stworzonych w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci powyżej 1 roku życia. Wykorzystywane w nich wysokiej jakości składniki, pozyskiwane są zgodnie z najnowszą technologią bez użycia konserwantów, sztucznych barwików i aromatów. To sprawia że skutecznie i bezpiecznie  pomagają dziecku uporać się z przeziębieniem i grypą.

Pożegnajcie szybko chorobę

W zależności od dokuczających maluchowi dolegliwości, trzeba poszukać najlepszych rozwiązań. Podczas choroby często pojawia się u dzieci gorączka. Jej nagły wzrost stresuje rodziców, choć tak naprawdę odgrywa ona ważną rolę. Jest oznaką uruchomienia mechanizmów obronnych organizmu i nie należy jej zwalczać, gdy  nie przekroczyła wartości 38 stopni. Chcąc jej przeciwdziałać przy zbyt wysokim wzroście, należy podać dziecku lekarstwo z zawartością paracetamolu lub ibuprofenu. Jeśli ktoś woli naturalne metody, warto podać dziecku napar z owoców malin. Spróbuj również obłożyć malca okładami zamoczonymi w wodzie o temperaturze pokojowej, oraz proponuj wodę do picia. To najczęściej przynosi szybką ulgę.

Wraz z przeziębieniem, dzieci dopada również męczący kaszel i katar.  Te dolegliwości potrafią wymęczyć dziecko, utrudniając spokojny sen, swobodne oddychanie a także powodując niechęć do spożywania posiłków. Wydzielinę należy usuwać przy użyciu soli fizjologicznej lub wody morskiej, wkrapiając po kropli do zatkanych dziurek i odsysając aspiratorem nadmiar wydzieliny. Starsze dziecko powinno regularnie czyścić nos poprzez jego wydmuchiwanie. Gromadząca się stale wydzielina grozi nadkażeniem bakteryjnym i rozwojem stanu zapalnego.

Przy męczącym kaszlu należy wybrać preparat, który skutecznie pomoże walczyć z kaszlem suchym lub mokrym. Poza tym istotne jest nawilżanie powietrza w pokoju dziecka, a jeśli jest możliwość warto włączyć inhalacje z soli fizjologicznej co załagodzi uczucie dyskomfortu, oraz pozwoli łatwiej odkrztusić zalegającą wydzielinę. Aby przyspieszyć proces odrywania się wydzieliny z dróg oddechowych, można delikatnie oklepywać klatkę piersiową i plecy malca dłonią złożoną w łódkę. 

Febricold Balm – maść rozgrzewająca wspierająca walkę z przeziębieniem i grypą.

Fot. Materiały prasowe

Rozgrzej dziecko  i załagodź jego kaszel

Pomoc w załagodzeniu objawów kataru i kaszlu zapewni Febricold balm. Ta maść zawiera kompleks naturalnych olejków eterycznych wykazujących działanie antyseptyczne, aromaterapeutyczne, wywołujące uczucie ciepła. Zawiera ona olejki z korzeni imbiru, jodły syberyjskiej a także z owoców jałowca, co wspomaga i przyspiesza proces udrożnienia górnych dróg oddechowych. Nacieranie maścią jednocześnie ukoi i nawilży skórę dzięki zawartości alantoiny, oraz panthenolu który przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Warto wiedzieć, że produkty Febricold wchodzą w skład linii naturalnych preparatów przeciwprzeziębieniowych, stworzonych w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci powyżej 1 roku życia.

Pamiętaj jeszcze o tym

Jeśli wiesz już, jak w profesjonalny sposób ulżyć dziecku podczas choroby, pamiętaj także o kilku innych rzeczach. Warto nawilżać powietrze w domu, przykręcając jednocześnie kaloryfery. Zbyt wysoka temperatura pozbawia powietrze wilgoci oraz nie pozwala na zdrowy sen. Pamiętaj o wietrzeniu mieszkania i nie przegrzewaj pociech. Do picia proponuj naturalne soki owocowe, szczególnie z dzikiego bzu, róży lub malin. Jeśli dziecko ma powyżej roku i nie cierpi na alergię, włącz do codziennego menu miód i czosnek, jako naturalne antybiotyki. Poza bogatą w witaminy i mikroelementy dietą, pamiętaj o codziennej dawce ruchu na świeżym powietrzu. To pomoże bronić twoją  rodzinę w sezonie zachorowań.


Artykuł powstał przy współpracy z  marką Febricold