Go to content

Sen bez bólu z ekologicznymi materacami Hilding Anders

Współczesne życie zmaga się z wieloma problemami, dotyczy to również sfery snu. Lekarze i naukowcy są pewni jednego, wynika to z braku komfortu i złej jakości powierzchni do spania. Dobry sen jest podstawową potrzebą każdego z nas, zakłócenie tego wymogu przynosi ból i zmęczenie. W trosce o dobre funkcjonowanie całego organizmu nie można zapomnieć, jak ważne jest to, na czym śpimy.

Jak ważny jest materac dla snu i codziennego funkcjonowania?

Nie zawsze jesteśmy świadomi, jak duży wpływ na przebieg każdego dnia i dobre samopoczucie ma spokojny i dobry sen, na dopasowanym, zdrowym i ekologicznym materacu. Odpowiednio długi i właściwy jego czas jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu i dobrego zdrowia. Optymalna długość nocnego wypoczynku wynosi około 7–9 godzin. Jest on różny dla osób w poszczególnym wieku i zależny od indywidualnych potrzeb. Zakłócony i nieprawidłowy może prowadzić do pojawienia się problemów takich jak zaburzenia koncentracji i pamięci czy obniżenie nastroju. Dodatkowo rośnie ryzyko wystąpienia chorób towarzyszących; otyłość, depresja, cukrzyca, choroby serca. Zapobiegając temu, warto poznać dobre właściwości materacy Hilding Anders, wykorzystanie do produkcji przyjemnych i oddychających tkanin jak len i bawełna organiczna, które ułatwiają absorpcję wilgoci z ciała.

Co wpływa na zakłócenia snu i dolegliwości o poranku

Każdy chce obudzić się wypoczęty i bez bólu, watro więc stworzyć odpowiednie warunku do snu.Eliminując zakłócenia, wspieramy nocne procesy, które pomagają organizmowi się zregenerować i dodać energii na nowy dzień. Kluczowe znaczenie dla zapewniania wygody ma to, na czym śpimy. Sprawdza się stare przysłowie „jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy” – to naprawdę ma znaczenie. Zniszczone, niewygodne łóżko i kiepskiej jakości materac powodują problemy ze snem i pojawienie się bólu następnego dnia. W tym przypadku nie ma co się zastanawiać, to właściwy czas do skorzystania z propozycji wyjątkowego ekologicznego produktu to materac do spania. Nabycie dobrych jakościowych wyrobów, które posiadają liczne i cenne dla zdrowia właściwości, a pozbawione są szkodliwych dla organizmu, substancji jest konieczne. To też niezwykle ważne w przypadku osób ze skłonnościami alergicznymi i wrażliwym układem oddechowym. Kolejną ważną przyczyną zakłócającą zdrowy sen jest nadmiar stresu, używki (wśród nich kofeina, alkohol, papierosy). Nieregularność odpoczynku, również powoduje dyskomfort, tak jak nadmiar współczesnych bodźców, czyli telefonów, tabletów, komputerów – to stymulatory, które utrudniają zasypianie i kumulują dodatkowe zmęczenie.

Dbałość o higienę snu jest troską o zdrowie i dobre samopoczucie

Dzięki kilku prostym, ale za to ważny warunkom, możemy zapewnić sobie prawidłowy sen i wyeliminować ból. Ważne jest, by po ciężkim dniu położyć się na wygodnym łóżku i zasnąć, to pozwoli nabrać sił przed wyzwaniami następnego dnia. Oto kilka prostych wskazówek poprawiających wygodę i wypoczynek: zapewnijmy w sypialni odpowiednią temperaturę i świeże powietrze. Nie sięgamy przed snem po ciężkostrawne potrawy i dbajmy o regularne godziny snu. Dopilnujmy, by położyć się na wygodnym dla ciała materacu, warte uwagi są modele naturalne, stworzone z ekologicznych materiałów, zazwyczaj biodegradowalnych https://materacerybnik.eu. Takie materace są przyjazne dla środowiska, a ich proces ich produkcji nie wpływa negatywnie na otoczenie. Wyróżniają się wysoką sprężystością i elastycznością, doskonale regenerując cały organizm podczas nocnego relaksu. Taki wybór pozwoli na spokojny sen i komfort bez bólu o poranku. Materace produkowane przez Hilding Anders są rekomendowane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/.