Zdrowie

Powiększenie biustu – co warto wiedzieć

Redakcja
Redakcja
18 lutego 2019
Powiększanie biustu
Fot. Materiały prasowe
 

Powiększenie piersi jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej w Polsce. Wbrew powszechnemu stereotypowi takiej operacji nie poddają się jedynie gwiazdy z wielkiego ekranu, ale również zwykłe kobiety w różnym przedziale wiekowym. Często operacja to niepowtarzalna szansa, aby poprawić jakość życia, lub wyzbyć się kompleksów. Zanim jednak podejmiesz tak poważną decyzję, warto zaznajomić się z możliwościami, które oferuje medycyna estetyczna oraz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Metody powiększenia biustu

Jedną z metod powiększenia piersi jest wszczepienie implantów do kobiecych piersi. Obecnie wyróżnia się kilka typów implantów:

 • Implanty o okrągłym kształcie
 • Implanty w kształcie łezki
 • Implanty wypełnione solą fizjologiczną
 • Implanty wypełnione silikonem
 • Implanty wypełnione solą fizjologiczną oraz silikonem tzw. ekspandery Bakera
 • Implanty o powłoce tytanowej
 • Implanty o powierzchni teksturowej

Wybór odpowiedniego implantu jest dobrany przez specjalistę na podstawie indywidualnych potrzeb pacjentki, oraz jej oczekiwań. Warto wiedzieć, że dobrej jakości implanty objęte są przez producenta dożywotnią gwarancją.

Inną metodą powiększenia biustu jest użycie kwasu hialuronowym. Metoda małoinwazyjna. Pod pachą wykonywane są małe nacięcia i wprowadzana jest kaniula, przez którą dostarczany jest kwas hialuronowy w postaci żelu. Efektem są powiększone oraz jędrne piersi prezentujące się w naturalny sposób.

Wybierając jakąkolwiek metodę powiększenia biustu, często głównym pytaniem jest, o ile rozmiarów można powiększyć piersi. Aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt przyjemny dla oka oraz piersi, które w harmonijny sposób scalają się z resztą ciała, zwykle biust powiększa się o jeden do dwóch rozmiarów. Trzeba pamiętać, że w profesjonalnym gabinecie, oczekiwania pacjentki brane są pod uwagę w indywidualny sposób, dlatego, jeśli oczekiwania co do rozmiaru są większe, wszystkie możliwości są dokładnie omawiane i brane pod uwagę przez specjalistę.

Zabieg powiększenia biustu wykonywany jest po osiągnięciu przez pacjentkę dojrzałości płciowej i pełnoletności. Związane jest to faktem, że w okresie nastoletnim organizm intensywnie się rozwija i nie należy w niego ingerować.

Jednak często już 18-letnie dziewczyny podejmują się zabiegu powiększenia biustu. Dobrym przykładem jest Brazylia, gdzie tradycją są rodzice finansujący swoim córkom tego typu operację jako prezent z okazji osiągnięcia pełnoletności.

Sprawdź więcej na http://www.christofferingves.pl/pl/powiekszanie-piersi-warszawa

Co trzeba zrobić przed zabiegiem powiększenia biustu

Przed zabiegiem powiększenia piersi, ważne jest, aby maksymalnie zmniejszyć szansę na powikłania pooperacyjne. Dlatego zalecane są podstawowe badania takie jak:

 • morfologia i grupa krwi;
 •  badanie ogólne moczu;
 • parametry krzepnięcia;
 • poziom elektrolitów
 • RTG klatki piersiowej
 • EKG
 • Mammografia

Zalecenia po operacji powiększania biustu

Trzeba pamiętać, że po każdym zabiegu istnieje możliwość powikłania. Dlatego po przebytej operacji/zabiegu trzeba szczególnie zadbać o swój komfort oraz z pełną świadomością stosować się do zaleceń lekarza. Po przebytej operacji powinno się bezwzględnie:

 • Ograniczyć aktywność fizyczną (basen, siłownia, aerobik
 • Przez 6 tygodni nie należy podnosić rąk do góry
 • Przyjmować tabletki przeciwbólowe w dawkach zaleconych przez lekarza
 • Co najmniej przez pierwszy miesiąc nosić specjalną bieliznę uciskającą
 • Wyeliminować saunę oraz gorące kąpiele
 • Unikać dźwigania ciężarów
 • Pilnować wszelkich wizyt u lekarza
 • Należy zrezygnować z palenia papierosów (palenie wpływa na spowolnienie procesów gojenia się ran pooperacyjnych)
 • Zrezygnować z opalania, na co najmniej dwa tygodnie.

Podsumowując

Jeśli myślisz o zabiegu powiększenia biustu, pamiętaj, że podstawową i najważniejszą zasadą jest znalezienie profesjonalnego gabinetu, który z najwyższą uwagą podejmie się zabiegu. Pomimo tego, iż operacje powiększenia biustu charakteryzują się bezpieczeństwem, czynnik, który pomoże w szybszym dojściu do siebie, jest odpowiednie przygotowanie się pod kątem psychicznym i fizycznym.

Artykuł sponsorowany


Zdrowie

Co zabija związek na raty. Najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy

Redakcja
Redakcja
18 lutego 2019
Fot. iStock/fizkes
 

Zniszczyć związek, nawet najlepszy, trwały, jest wbrew pozorom wcale nie tak trudno. Większość relacji rozpada się po cichu, kiedy wydaje nam się, że właściwie przecież nic się nie dzieje. Po prostu oddalamy się coraz bardziej podzieleni niewypowiedzianymi słowami ii pretensjami.

Są czynniki, które dosłownie zabijają miłość na raty. Do najczęstszych z nich należą:

Bezsensowna zazdrość

Umiarkowana zaborczość sprawia, że ​​twój partner czuje się pożądany i kochany. Ale nadmierna zazdrość, zwłaszcza bez powodu  jest toksyczna i niszczy was oboje powodując coraz więcej napięć i sprzeczek.

Niechęć do oddania sobie odrobimy przestrzeni

To, że jesteś w związku, nie oznacza, że ​​musisz spędzać cały swój czas razem z partnerem. Zawsze ważne jest, aby zachować poczucie indywidualności. Dajcie sobie nawzajem przestrzeń do oddychania i bądźcie sam na sam ze swoimi własnymi znajomymi od czasu do czasu.

Używanie „cichych dni” jako kary lub szantażu

Nigdy nie powinniśmy używać tego sposoby jako narzędzia do uzyskania tego, czego pragniemy w związku. Jedyną metodą jest komunikowanie swoich potrzeb.

Odmowa prowadzenia „trudnych rozmów”

Najtrudniejsze dyskusje są najważniejsze w budowaniu trwałego związku. Musimy być na tyle dojrzali, by przed nimi nie uciekać.

Negatywna postawa wobec życia

Ona zniechęca naszego partnera do angażowania się w planowaniu przyszłości związku. No bo jak planować przyszłość z kimś, kto jest stale „na nie”?

Publiczne „pranie brudów”

Utrzymuj najbardziej intymne aspekty swojego związku jako prywatne. Nie ma powodu, aby omawiać swoje osobiste problemy ze swoimi przyjaciółmi. Szanuj prywatność swojego partnera.

Zaprzestanie dbania o siebie

Zawsze staraj się dbać o siebie, niezależnie od tego, że uważasz, że on powinien cię kochać „taką, jaką jesteś”. Zrób to dla siebie, by poczuć się lepiej. Taka postawa pośrednio wpływa na jakość twojego związku.

Brak skupienia uwagi

Kiedy spędzacie ze sobą czas, upewnij się, że odłożyłeś telefon. Skupcie się na sobie choćby nawet na chwilę. Skup się na miłości, którą macie dla siebie nawzajem.

„Nieaktywnie” słuchanie

Komunikacja jest bardzo ważnym aspektem każdego związku. Powinniśmy aktywnie angażować się w komunikację z partnerem.  Podstawą jest bycie dobrym słuchaczem.

Kłótnie z „osobistymi wycieczkami”

Nigdy nie uciekaj się do ataków osobistych i raniących komentarzy podczas kłótni Zawsze zachowuj się dojrzale. Dyskutujcie jak prawdziwi dorośli, którzy autentycznie starają się wysłuchać nawzajem, zamiast wzajemnie się krzywdzić.


Na podstawie: relrules.com


Zdrowie

Genialny, domowy sposób na rozszerzone pory. Efekt jest błyskawiczny i nie wydasz na to złotówki!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
18 lutego 2019
Sposób na rozszerzone pory
Fot. Screen z YouTube /Chriselle Lim – Sposób na rozszerzone pory

Rozszerzone pory i nieśmiertelne wągry, to problem większości z nas. Trudno się ich pozbyć, a nawet „koszone” regularnie wracają do nas jak bumerang. Las czarnych kropek na nosie, brodzie, między brwiami… Zgroza! Na szczęście ta walka nie musi być z góry przegrana! Istnieje jeden genialny sposób na rozszerzone pory!

To tak proste, że aż trudno uwierzyć. A jednak działa niesamowicie. Ta metoda nie oczyści skóry z czarnych łepków, ale pomoże Wam skutecznie zwęzić pory, co w efekcie zmniejszy ilość zaskórników. Te potwory to nic innego jak sebum i zanieczyszczenia gromadzące się właśnie w rozszerzonych porach skóry.

Genialny, domowy sposób na rozszerzone pory

To jest tak dobre i proste, że od razu pomyślisz: dlaczego na to wcześniej nie wpadłam?!

Doskonale wiemy, że najlepiej myć twarz letnią albo zimną wodą. Jak przykazania recytujemy, ile razy w tygodniu robić peeling. Pora dodać do tych zabiegów, szalenie prosty rytuał. Jeśli chcesz zwęzić szybko i efektywnie pory – łap za kostki lodu! To niemal oczywiste, że zadziałają o wiele lepiej  niż chłodna woda.

Zanim przystąpisz do zabiegu zmyj dokładnie makijaż i oczyść skórę. Wykonaj peeling.

Następnie masuj skórę kostkami lodu. Najlepiej owinąć je w cienka  ściereczkę (czy chociażby nawilżaną chusteczkę dla dzieci). Zobacz, jak reaguje twoja skóra. Jeśli nie jest podrażniona, masuj ją kilkanaście minut.

Zabieg daje efekty czasowe, ale można go powtarzać nawet kilka razy w tygodniu. Efekty zauważycie od razu.

Jedyny minus występuje chyba tylko u osób, które cierpią na problemy z zatokami i unikają zimna. Wtedy najlepiej stosować lód tylko miejscowo, tam, gdzie rozszerzone pory przysparzają najwięcej kłopotów.

Po zabiegu możesz nałożyć na twarz nawilżającą maseczkę, plasterki ogórka lub swój krem. I gotowe.

Lód ma naprawdę niesamowity wpływ na naszą skórę. Pomoże nie tylko w przypadku rozszerzonych porów. Dzięki kostkom lodu rozprawicie się z workami pod oczami i opuchlizną. Skóra po zabiegu jest bardziej jędrna, a cera rozświetlona. Wypróbujcie!

Jest jeszcze kilka prostych sposobów na piękną skórę.


Źródła: youtube/Chriselle Lim

Zobacz także

Jak sobie radzić z uzależnieniem w rodzinie

Jedenastka, którą warto wpakować do wakacyjnej walizki. Akcja „7 dni dla siebie”, wyzwanie #3

Wszystko musi mieć swój czas i swoją emocję, ale życie do przeżycia jest jedno. O tym jak nie stracić gruntu pod nogami