Lifestyle Zdrowie

Ile wody należy pić, aby schudnąć?

Redakcja
Redakcja
8 września 2018
woda
Fot. iStock / Bogdan Kosanovic
 

Wiele osób pyta „ile wody powinienem pić, aby schudnąć?” odpowiedź jest prosta, ale jest ściśle związana z fizjologia człowieka. Większość organizmów na Ziemi składa w 90% z wody!

Jednak sama woda nie wystarczy.

  • Będziesz również musiał zastosować schemat ćwiczeń w celu przyspieszenia wyników odchudzania.
  • Powinieneś pić przefiltrowaną wodę lub wodę źródlaną, aby czerpać największe korzyści z utraty wagi.

Według HH Mitchella (Journal of Biological Chemistry), ludzki mózg i serce składają się z 73% wody, a płuca około 83% wody. A mięśnie? To aż 79% wody. Są to oszałamiające liczby. Jaki z tego morał? Jeśli pozbędziesz się wody, nie tylko nie stracisz wagi, ale pozbawiasz się ważnych narządów, mózgu i serca.

Mówiąc ogólnie, nie tylko schudniesz, gdy optymalnie będziesz pić wodę przez cały dzień, ale także szybciej zbudujesz i zregenerujesz mięśnie!

Jakość wody jest ważnym czynnikiem w zaopatrzeniu serca, narządów i mięśni w paliwo najwyższej jakości. Ma również ogromny wpływ na funkcje poznawcze.

Więc, ile wody trzeba pić? To zależy od osoby, jej wzrostu i wagi, np. dla dorosłego mężczyzny o wadze ok. 90 kg ilość wody waha się od 3 litrów do 5 litrów dziennie. To zależy również od poziomu aktywności – dlatego jeśli marzy ci się szczupła sylwetka bez ćwiczeń i diety się nie obejdzie.

Ćwiczenia i utrata masy ciała są idą w parze, ale to nie znaczy, że musisz spędzić resztę życia na treningach. Liczy się wszystko, co sprawia, że ​​poruszasz się konsekwentnie, np. spacery, chodzenie po schodach, itd…

Aby było efektywnie, należy przyjąć, że powinieneś wypijać minimum 28 – 29 gram wody na każdy kilogram masy ciała – codziennie. Czyli ważąc ok. 60 kg, powinieneś wypijać minimum 1,8 litra dziennie. A dodając do tego wyższą aktywność fizyczną, należy zwiększyć ilość wypijanej wody.

Nowy cel? Pić wodę przez cały dzień i trzymać w pobliżu butelkę z wodą. Twoja jakość życia – nie tylko odchudzania – szybko się poprawi!


źródło: lifehack.org


Lifestyle Zdrowie

Trzy typy osób i ich reakcji na emocje. Sprawdź, którym typem ty jesteś

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
8 września 2018
Fot. iStock / AleksandarNakic
Następny

Droga do rozwijania swojej inteligencji emocjonalnej zaczyna się od samoświadomości. Poznaj siebie, żeby lepiej poznać innych i świat, który cię otacza.

Co ważne, gdy mówimy o inteligencji emocjonalnej, bardzo ważnym warunkiem jest uświadomienie sobie swoich emocji wtedy, kiedy występują. Samoświadomość ma potężna moc. Ponieważ rozpoznanie negatywnej emocji pozwala dokonać wyboru: podążania za emocjonalnym impulsem lub walkę z nim.

Nasze emocje mają rożny stopień nasilenia, a to jak my funkcjonujemy i jak potrafimy nad nimi panować i je wykorzystywać, świadczy o tym, jak bardzo rozwinięta jest nasza inteligencja emocjonalna. Daniel Goleman w swojej pracy przytacza trzy podstawowe typy osób różniących się sposobem postrzegania emocji i reagowaniem na nie.

Sprawdź, którym typem osobowości jesteś i nad czym powinieneś popracować ze swoimi emocjami


Na podstawie książki: „Inteligencja emocjonalna”, Daniel Goleman

Lifestyle Zdrowie

Nie wiedziałaś, że spotykasz się z psychopatą? A tych kilku znasz?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
7 września 2018
Nie biega z nożem i nie robi dziwnych min. Jak rozpoznać psychopatę?
Fot. iStock / Jos_Temprano

Mówiąc o psychopatach w związku, mamy na myśli emocjonalne wampiry, ukrywające swoje skłonności za olśniewającym, czarującym uśmiechem. Na początku nie masz pojęcia, że facet, z którym się umawiasz jest „jakiś dziwny”. Dopiero z czasem pewne rzeczy rzucają ci się w oczy i zaczynasz się zastanawiać, kto tu oszalał – on czy ty.

„Szybki chłopak”

Jeśli nagle poczujesz, że jesteś jak Julia Roberts, a on jak Hugh Grant w filmie Nothing Hill, natychmiast zejdź ze sceny. Naucz się terminu „bombardowanie miłością”, ponieważ kiedy to już się zacznie dziać, dopamina w twoim mózgu spowoduje, że będziesz myśleć inaczej. Ta osoba będzie udawać, że daje ci wszystko, czego kiedykolwiek chciałaś. Uwierzysz, że ta miłość musi mieć szczęśliwe zakończenie. Uwaga na spoiler: to koszmar!

Zakochany do szaleństwa

Idealizuje cię,  sprawia, że pomyślisz, że jesteś najlepszą rzeczą, jaka mu się przydarzyła, a już na pewno powie ci, że jesteś lepsza od wszystkich jego nienormalnych i nieudanych byłych.  Będziesz „jedyną osobą, która go rozumie.” I to nie jest deklaracja miłości; to sposób na przejęcie kontroli nad tobą.

Schizofrenik

To jest niewyobrażalne i niezwykle bolesne, gdy bratnia dusza, miłość do życia nagle decyduje, że nie ma dla ciebie czasu. Kochał cię jak szalony, a za chwilę jest obojętny. Dr Jekyll i Mr Hyde. Dwa w jednym. Dokładnie w momencie, w którym poczujesz, jak bardzo ci na nim zależy, wycofa się, jakby nigdy nic między wami nie zaszło. Kochał cię? Kiedy?

„Był i go nie ma”

Będzie udawał, że nigdy nie istniałeś, z wyjątkiem momentów, kiedy opowie o tobie swojej następnej partnerce przedstawiając cię jako nachalną wariatkę, która ma obsesję na jego punkcie i prześladuje go.

Dzieciuch

Nieodpowiedzialny, nie bierze odpowiedzialności za swoje czyny i słowa. Podrze twoje serce na milion kawałków. Potrzebuje stałej uwagi, jest patologicznym kłamcą. Ciągle wpada w tarapaty i liczy na to, że go uratujesz, bo to w końcu twoje zadanie, prawda? 


Na postawie: thoughtcatalog.com


Zobacz także

Życie z narcyzem. 12 wskazówek, które pomagają ci żyć najlepiej, jak to możliwe

Kobieto zrób coś dla siebie!

„Nie jestem dobry w życiu, bo życie to dla mnie za dużo”