Go to content

Ile wody należy pić, aby schudnąć?

woda
Fot. iStock / Bogdan Kosanovic

Wiele osób pyta „ile wody powinienem pić, aby schudnąć?” odpowiedź jest prosta, ale jest ściśle związana z fizjologia człowieka. Większość organizmów na Ziemi składa w 90% z wody!

Jednak sama woda nie wystarczy.

  • Będziesz również musiał zastosować schemat ćwiczeń w celu przyspieszenia wyników odchudzania.
  • Powinieneś pić przefiltrowaną wodę lub wodę źródlaną, aby czerpać największe korzyści z utraty wagi.

Według HH Mitchella (Journal of Biological Chemistry), ludzki mózg i serce składają się z 73% wody, a płuca około 83% wody. A mięśnie? To aż 79% wody. Są to oszałamiające liczby. Jaki z tego morał? Jeśli pozbędziesz się wody, nie tylko nie stracisz wagi, ale pozbawiasz się ważnych narządów, mózgu i serca.

Mówiąc ogólnie, nie tylko schudniesz, gdy optymalnie będziesz pić wodę przez cały dzień, ale także szybciej zbudujesz i zregenerujesz mięśnie!

Jakość wody jest ważnym czynnikiem w zaopatrzeniu serca, narządów i mięśni w paliwo najwyższej jakości. Ma również ogromny wpływ na funkcje poznawcze.

Więc, ile wody trzeba pić? To zależy od osoby, jej wzrostu i wagi, np. dla dorosłego mężczyzny o wadze ok. 90 kg ilość wody waha się od 3 litrów do 5 litrów dziennie. To zależy również od poziomu aktywności – dlatego jeśli marzy ci się szczupła sylwetka bez ćwiczeń i diety się nie obejdzie.

Ćwiczenia i utrata masy ciała są idą w parze, ale to nie znaczy, że musisz spędzić resztę życia na treningach. Liczy się wszystko, co sprawia, że ​​poruszasz się konsekwentnie, np. spacery, chodzenie po schodach, itd…

Aby było efektywnie, należy przyjąć, że powinieneś wypijać minimum 28 – 29 gram wody na każdy kilogram masy ciała – codziennie. Czyli ważąc ok. 60 kg, powinieneś wypijać minimum 1,8 litra dziennie. A dodając do tego wyższą aktywność fizyczną, należy zwiększyć ilość wypijanej wody.

Nowy cel? Pić wodę przez cały dzień i trzymać w pobliżu butelkę z wodą. Twoja jakość życia – nie tylko odchudzania – szybko się poprawi!


źródło: lifehack.org