Go to content

MomMe – EKO-REWOLUCJA w pielęgnacji dzieci

Fot. Materiały prasowe

Kosmetyki MomMe, to przełom w pielęgnacji najmłodszych – odpowiedź na poszukiwania wszystkich zatroskanych rodziców, którym zależy na zdrowej skórze swoich pociech. Dla tych, którzy nie planują zostać biotechnologiem, nie mają czasu na studiowanie składów wszystkich dostępnych kosmetyków stworzyliśmy gotową receptę, którą jest rodzina kosmetyków naturalnych MomMe.

Skóra Twojego Dziecka 

Zdrowa skóra dorosłego człowieka stanowi doskonałą barierę dla organizmu przed wpływem czynników zewnętrznych: chroni przed wiatrem, wodą, bakteriami, kurzem czy słońcem. Skóra noworodka nie jest natomiast jeszcze w pełni rozwinięta, płaszcz lipidowy musi się najpierw wytworzyć,  jest 5 razy cieńsza od skóry osoby dorosłej i mniej elastyczna,  produkuje mało tłuszczu, gdyż gruczoły łojowe pracują nadal wolniej. Dlatego młoda skóra reaguje bardzo wrażliwie na złą pielęgnację.

Musi minąć około 10 lat zanim skóra dziecka stanie się tak samo gęsta i odporna jak u dorosłego człowieka. Przygotowując się do macierzyństwa powinniśmy z należytą starannością wybrać zestaw kosmetyków, który będzie niezbędny podczas prawidłowej pielęgnacji naszego maleństwa.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nie daj się oszukać 

Słowo „eko” stało się wszechobecne w otaczającej nas rzeczywistości. Świadomi rodzice, którym przejadły się produkcje masowe zaczynają poszukiwać produktów wyjątkowych, naturalnych i zdrowych. Rosnąca świadomość szkodliwości substancji chemicznych sprawia, iż widząc słowa „naturalny”, „ekologiczny” – wyciągamy rękę po produkt, nie zastanawiając się czy deklaracja producenta pokrywa się ze stanem faktycznym. Niestety zdarza się to bardzo rzadko.

Czy wiesz jakie wybiegi najczęściej stosują producenci kosmetyków?

Najprostszym sposobem na kosmetyk „eko” jest zaprojektowanie opakowania, które swoim wyglądem będzie nawiązywało do naturalności. Kolejnym patentem jest informacja na pudełku o jednym czy dwóch składnikach aktywnych, które posiadają certyfikat Ecocert, a pozostałe składniki, których na pewno nie można nazwać ekologicznymi, wymienione są malutką czcionką na spodzie opakowania. Sama nazwa produktu może także doskonale wpłynąć na naszą wyobraźnię. Producenci wybierają określenie kojarzące się z ekologią, organicznością, choć same produkty nie mogą się tym poszczycić.

Także cena produktu może pomóc zweryfikować jego „prawdziwą ekologiczność”. Kosmetyk naturalny nie może być tani, ze względu na fakt, iż w przeciwieństwie do tradycyjnych kosmetyków, skład stanowić muszą w pełni naturalne i certyfikowane surowce, które są wielokrotnie droższe od tradycyjnych półproduktów. Surowce naturalne są dużo bardziej wymagające w produkcji, zarówno pod względem technologii jak i przechowywania. Warto jednak poszukać na półkach prawdziwie naturalnych produktów firm, które produkują kosmetyki z doskonałym składem.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

MomME Baby Natural Care  

MomMe powstało z szacunku do naturalnej więzi jaka łączy Mamę i Dziecko. Ta wyjątkowa linia produktów sformułowana została zgodnie ze sztuką tworzenia kosmetyków naturalnych. Bez kompromisów i według najbardziej rygorystycznych standardów Ecocert i NaTrue. Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie najlepsze i najbezpieczniejsze składniki aktywne, posiadające udokumentowane, naturalne pochodzenie oraz potwierdzone badaniami, bezpieczne działanie. Każdy produkt linii MomMe opracowany został tak, aby w sposób ukierunkowany wspomagać naturalne funkcje skóry, nawet tej najbardziej delikatnej, wrażliwej i problematycznej. Dzięki innowacyjnym recepturom kosmetyki MomMe są nie tylko naturalne i bezpieczne, ale również bardzo skuteczne.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zaufaj MomMe 

100% naturalna bezpieczna formuła , zawarta w każdym kosmetyku MomMe, pozbawiona jest donorów formaldehydu, parabenów (metylu, propylu itp.), laurylosiarczanu sodu (SLS), etoksylowanego laurylosiarczanu sodu (SLES), wazeliny/oleju mineralnego/parafiny, silikonów, glikolu polietylenowego (PEG), chemicznych filtrów UV, ftalanów, lanoliny zwierzęcej, syntetycznych barwników, syntetycznych kompozycji zapachowych, składników pochodzenia zwierzęcego. Produkty MomMe zostały przebadane dermatologicznie i alergologicznie przez lekarzy dermatologów. W badaniach RIPT otrzymały potwierdzenie hipoalergiczności. Mamy więc pewność, że są bezpieczne dla dzieci ze skłonnością do alergii i atopii już od pierwszego dnia życia.

Nasza rodzina, to pełna gama produktów zapewniająca delikatną pielęgnację, skuteczną ochronę i cudowną kąpiel.


Artykuł powstał we współpracy z marką MomMe

momme_1000x435-01