Uroda Zdrowie

Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, musisz przestrzegać tych 5 zasad

Redakcja
Redakcja
26 lutego 2018
Fot. istock / Yuri_Arcurs
 

Płaski brzuch jest marzeniem większości kobiet. Bardzo często nie akceptujemy swoich oponek wokół pasa, chcąc pozbyć się ich jak najszybciej. Żadne diety cud, czy wręcz ekstremalne głodówki nie zagwarantują trwałego efektu płaskiego brzucha. Nie uda się osiągnąć tego w tydzień, bo poza zrzuceniem nadmiernych kilogramów trzeba po prostu wzmocnić mięśnie. A tu drogi na skróty nie ma. 

Można natomiast w sposób mądry wprowadzić zmiany, które krok po kroku pozwolą osiągnąć założony cel.

5 zasad, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz mieć płaski brzuch

1. Nie skupiaj się tylko na brzuchu

Ćwicz całe ciało, nie koncentruj się wyłącznie na brzuchu. Treningi obejmujące różne partie mięśni dają lepszy efekt,  ponieważ aktywują większość mięśni, rozwijając siłę i ogólną sprawność ciała. Biegaj, pływaj, jednocześnie pamiętając o najważniejszym — mięśniach brzucha.

2. Pamiętaj o czasie dla regeneracji

Regularne ćwiczenia przynoszą doskonałe efekty, ale codzienne wykonywanie tych samych ćwiczeń prędzej zaszkodzi, niż pomoże. Wystarczy trenować 3 razy w tygodniu, by zauważyć efekty. Przerwy w treningu są potrzebne, by mięśnie miały czas na regenerację i wzrost. Przeciążone mięśnie są wyjątkowo narażone na kontuzje. Poza tym codzienna monotonia bez chwili odpoczynku obniża motywację do ćwiczeń.

3. Wzmacniaj mięśnie antagonistyczne i głębokie

Nie wolno skupiać się jedynie na mięśniach brzucha, robiąc wyłącznie osławione brzuszki. Ćwicz także plecy, które są mięśniami antagonistycznymi dla mięśni brzucha i wzmacniają cały korpus. Dzięki temu ciało poradzi sobie z cięższymi ćwiczeniami na brzuch, bez ryzyka kontuzji.

4. Jedz mądrze

Aby pozbyć się oponki z brzucha musisz zredukować liczbę kalorii i złego tłuszczu w diecie, sięgać po produkty zdrowe, dostarczając tym samym odpowiednią ilość witamin i minerałów organizmowi. Ogranicz produkty bogate w cukier i węglowodany, tłuste i wysoko przetworzone. Zapomnij o głodówkach, bo dopadnie cię efekt jo-jo i na nic twoje starania.

5. Nakarm białkiem mięśnie

Jeśli chcesz zobaczyć sześciopak na swoim brzuchu, musisz odpowiednio dokarmiać mięśnie. Dieta bogata w białko (kurczak, łosoś, jaja) pozwala mięśniom regenerować się po wysiłku i rosnąć. A im więcej mięśni, tym szybsze spalanie tłuszczu. Odpowiednia porcja białka pomaga zmniejszyć łaknienie i sprzyja nasilonemu wydatkowaniu energii.


 

źródło: myfitness.plpotreningu.pl


Uroda Zdrowie

„Gdy byłam nastolatką, myślałam że miłość to wieczne motyle w brzuchu”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
26 lutego 2018
 

Mój Najukochańszy Mężczyzno – bo właśnie tak mogę Cie nazwać! 

Nasz związek chyba nigdy nie przypominał komedii romantycznych. Nie zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Nie dodawałam na Instagramie zdjęć, pisząc: #kocham<3. Mało tego, nawet nigdy nie byliśmy facebookowa parą.
Ale jest coś pięknego… Z każdym rokiem znajomości zakochuję się w Tobie coraz bardziej. I o ile po roku związku jeszcze wyobrażałam sobie życie bez Ciebie, to teraz sądzę że byłoby ono całkiem do niczego. To w końcu Ty dodajesz mu kolorów!
Wspólne rozwiązywanie problemów życiowych jest dla nas niczym współpraca przy rozwiązywaniu zagadek w escape roomie. Dotychczas zawsze wychodziliśmy z tego zwycięsko.
Oczywiście nieraz miewam Cię dosyć… myślę sobie, że byłabym bardzo szczęśliwą singielką. Ale wystarczy, że wyjadę gdzieś na jedną noc, by zatęsknić i przy księżycowym świetle rozmyślać o tym jak wiele szczęścia jest w Tobie.
Gdy byłam nastolatką, myślałam że miłość to wieczne motyle w brzuchu, a „książę z bajki” to mężczyzna bez wad. Jednak okropnie nudne musiałoby być życie, gdyby to faktycznie tak wyglądało. Teraz wciąż nie potrafię zdefiniować miłości, ale już wiem co daje mi szczęście. A daje mi je: Twój uśmiech, Twoje spojrzenie, Twój dotyk, Twój głos, czas spędzony z Tobą.
Nie wyobrażam sobie, że mogłoby Cię przy mnie nie być. I nawet, gdy nie jesteś wiecznie uprzejmym, zadowolonym z życia mężczyzną – cieszę się – jesteś przynajmniej prawdziwy!
Kocham Cię – bo cóż by to mogło być innego? Twoja nieidealna księżniczka 🙂

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Uroda Zdrowie

Mężczyźni manipulatorzy. Typowe zachowania na które musisz uważać, jeśli jesteś z natury łagodną i łatwowierną osobą

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 lutego 2018
Fot. iStock/svetikd

Ilość zachowań manipulacyjnych, do których dochodzi w relacji między dwojgiem ludzi wiele mówi o poziomie toksyczności tego związku. Kiedy znajdujesz się w szczęśliwej i zdrowej relacji, powinnaś zawsze oczekiwać zaufania i wzajemnego szacunku. Nikt nie powinien nigdy znosić manipulacyjnego zachowania osoby, która rzekomo kocha. Jeśli twój partner naprawdę byłby w tobie zakochany, świadomie nie zrobiłby niczego, co mogłoby cię skrzywdzić. Nie wykorzystałby cię, by dostać to, czego chce. Mistrzowie grania na emocjach partnerki, do perfekcji doprowadzili sztukę ukrywania prawdziwych intencji i motywacji. Sprawnie wpędzają partnerkę w poczucie winy i – kiedy już upolują sobie ofiarę – nie chcą odejść.

Tylko dlatego, że jesteś z natury miłą i kochającą osobą, nie możesz po prostu założyć, że ludzie będą postępować tak samo wobec ciebie. Jesteś łatwym łupem dla manipulatora i powinnaś być bardzo ostrożna w miłości.

Typowe zachowania manipulatorów

Znajomość z nimi zawsze zaczyna się od „czarowania”

Manipulatorzy zdobywają zaufanie uwodząc swoim urokiem osobistym, którego zazwyczaj im nie brakuje. Słodkie słówka, czarujące gesty, „nienaturalne” komplementy i zbyt dużo zabiegania o twoje uczucia to sygnały ostrzegawcze. Potrafisz rozróżnić szczere zainteresowanie od manipulacji?

Kłamstwa pojawiają się już na samym początku

A on próbuje „zamazać” granice między tym, co prawdziwe, a tym co jest kłamstwem. Jeśli już na początku złapałaś go na jakichś „nieścisłościach”, zachowaj ostrożność. Nie będzie lepiej.

Czujesz, że twoje zdanie się nie liczy

Bo on zawsze znajduje sposób, by pokazać ci, że nie masz racji, że się mylisz, a prawda jest po jego stronie. Jeśli będzie to robił konsekwentnie, w końcu sprawi, że w to uwierzysz. Przy nim powoli tracisz wiarę w siebie. Jak on to robi?

Ten facet sprawia, że ​​wątpisz w swoje własne przekonania

W taki sposób dobiera słowa i argumenty, że zaczynasz kwestionować wszystko, w co wierzyłaś wcześniej. Może rzeczywiście jest tak, jak on mówi? Może to ty się mylisz? Nieustannie wątpisz. Przypomnij sobie jak było, zanim go poznałaś.

Obraca twoje własne słowa przeciwko tobie

I będzie stale używał tego, co powiedziałaś, by cię zmylić i „zbić z pantałyku”. Wkrótce okaże się, że jesteś okrutna, nieczuła, bez serca, że jesteś złym cżłowiekiem, a on cię przecież tak kocha…

Stale przekonuje cię, że przesadzasz

Sprawi, że pomyślisz, że „robisz z igły widły”, podczas, gdy jego zachowanie jest zupełnie normalne. Nie jest, a ty wcale nie „dramatyzujesz”. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej.

Denerwuje się, gdy zaczynasz rozumieć, co się dzieje w waszym związku

Będzie zachowywał się tak, jakby był ofiarą i zacznie pierwszy zarzucać ci, że to ty jesteś osobą, który manipuluje w tej relacji. To znaczy, że zaczyna tracić grunt pod nogami. Będzie łapał się każdej możliwości, żeby cię zatrzymać, łączni z uwielbianym przez niego szantażem emocjonalnym.

Ma zachowania pasywno-agresywne

Zamiast bezpośrednio rozwiązywać problemy, które się między wami pojawiają, przyjmuje postawę pasywno – agresywną. Sarkazm, bolesna ironia, „przygadywanie”, złośliwe komentarze… Doświadczyłaś tego?

Ma napady złości

Próbuje zastraszyć intensywnością swoich emocji, kiedy się zdenerwuje. A kiedy w grę wchodzi jego złość, robi się naprawdę niebezpiecznie.

Zawsze pragnie być zawsze w centrum uwagi

Wie, że jeśli cała uwaga jest skupiona na nim, na jego rzekomych problemach i rozterkach, nie zauważysz negatywnych uczuć, z którymi masz do czynienia będąc w tej relacji. To sposób, żeby cię zmylić, ale również jeszcze mocniej ze sobą związać. Wkrótce zrobisz wszystko, byle tylko on był szczęśliwy. A o sobie zapomnisz.


Na podstawie: relrules.com 


Zobacz także

10 „supermocy” ludzkiego ciała, które przydają się na co dzień. Sprawdź, czy potrafisz z nich korzystać

Golisz maszynką okolice intymne? Nie popełniaj tych podstawowych błędów

Wszawica to problem wstydliwy, choć powszechny. Jak jej zapobiegać, leczyć i jaki preparat wybrać