Go to content

Umożliwia „umieszczenie” skóry tam, gdzie była przed laty. Na czym polega ten zabieg?

Fot. iStock / Robert Daly

Zabieg EasyLift® można porównać z liftingiem operacyjnym, jednak pod wieloma względami jest od niego lepszy. Przede wszystkim zabieg jest obarczony o wiele mniejszym ryzykiem powikłań. Nie ma ryzyka wystąpienia blizn jak przy liftingu operacyjnym. Uszkodzenie nerwu twarzowego tętnic i żył jest o wiele mniej ryzykowne niż przy liftingu operacyjnym – opowiada Dr Franciszek Strzałkowski.

Współczesna medycyna estetyczna coraz bardziej dąży do natury. Panie Doktorze, w tym kontekście da się mówić o zabiegach liftingujących?

Naturalność w medycynie estetycznej jest coraz bardziej propagowana przez różne kliniki i lekarzy. Na szczęście. Naturalność w medycynie estetycznej przywiozłem do Polski z Niemiec już w 2018 roku i tak właśnie powstała Klinika Strzałkowski. Kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem pacjenta i naturalnym efektem, mamy w klinice około 10 autorskich zabiegów. Dodam, że jesteśmy również pionierami w tworzeniu nowatorskich, innowacyjnych i autorskich zabiegów oraz programów zabiegowych.

Wiele z zabiegów dedykowanych jest liftingowi skóry na twarzy bądź ciele. Jednym z pierwszych zabiegów był właśnie najbardziej innowacyjny lifting na świecie czyli EasyLift®. Zabieg ten powstał we Francji, a nasza klinika będąca pionierem
wprowadziła go do Polski. Zabieg EasyLift® gwarantuje bardzo naturalny efekt – umożliwia „umieszczenie” skóry tam gdzie była przed laty.

Dla wielu dojrzałych kobiet głównym problemem są nie tyle zmarszczki, ile opadający owal twarzy. Dlaczego skóra w pewnym wieku zaczyna poddawać się grawitacji?

Proces poddawania się grawitacji przez naszą skórę jest konsekwencją starzenia się organizmu. Z wiekiem coraz bardziej ulegają degradacji tak zwane poduszki tłuszczowe czyli naturalne wypełnienie na twarzy. Do pewnego momentu można
temu przeciwdziałać, uzupełniają tłuszcze w poduszkach tłuszczowych na przykład za pomocą wolumetrii przy użyciu kwasu hialuronowego.

Oprócz degradacji naszego naturalnego tłuszczu, dochodzi również do zmiany budowy kośćca na twarzy czaszki. Tym samym struktura taka jak mięśnie, więzadła i poduszki tłuszczowe zaczynają poddawać się sile grawitacji w coraz bardziej znacznym stopniu – co do pewnego momentu można zniwelować podając kwas hialuronowy.

Skóra ulega również degradacji z powodu wieku, jak i czynników zewnętrznych takich jak np. promieniowanie słoneczne. Skóra staje się wiotka, cienka, z naczynkami i z przebarwieniami, co też wpływa na jej mniejszą elastyczność i większe poddawanie się grawitacji. Jedynym rozwiązaniem jest lifting za pomocą stałych nici, wykorzystywanych w implantologii od ponad 50 lat lub lifting operacyjny.

Twarz przed zabiegiem EasyLift®

Klasyczny lifting twarzy jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w znieczuleniu ogólnym. Czym od niego różni się EasyLift®?

Zabieg EasyLift® można porównać z liftingiem operacyjnym, jednak pod wieloma względami jest od niego lepszy. Przede wszystkim zabieg jest obarczony o wiele mniejszym ryzykiem powikłań. Nie ma ryzyka wystąpienia blizn jak przy liftingu
operacyjnym. Uszkodzenie nerwu twarzowego tętnic i żył jest o wiele mniej ryzykowne niż przy liftingu operacyjnym. Co więcej, skóra nie jest pozbawiana swoich naczyń krwionośnych, w związku z tym ukrwienie skóry przed i po zabiegu
przy użyciu naszej metody jest identyczne, co jest bardzo istotne dla jakości skóry.

Trwałość efektu jest porównywalna do liftingu operacyjnego – a nawet dłuższa. Po zabiegu możemy wykonywać do trzech zabiegów retencyjnych, które przedłużają najlepszy efekt z możliwych nawet do kilkunastu lat. Relifting jest zabiegiem bardziej
ryzykownym niż pierwotna operacja, bardziej kosztownym i trudniejszym do wykonania. W naszej klinice zabieg retencyjny jest tańszy, łatwiejszy w wykonaniu, a zakres powikłań jest jeszcze mniejszy niż przy pierwotnym zabiegu EasyLift®. Co
więcej, okres rekonwalescencji ograniczony jest do kilku dni. Jedną z najbardziej istotnych różnic jest bardzo naturalny efekt zabiegu – za pomocą nici liftingujących unosimy skórę do góry, do miejsca, w którym była przed laty. Ostatnią z różnic jest
sposób znieczulenia – przy operacji plastycznej mamy całkowitą narkozę, przy EasyLift® tylko znieczulenie nasiękowe.

Efekt po zabiegu EasyLift®

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu? Czy trzeba wykonać przedtem jakieś badania?

Większość pacjentów zgłaszających się do kliniki jest w pełni zdrowa, a tym samym nie wymagamy żadnych dodatkowych badań. Pacjent na zabieg powinien zgłosić się ze świeżo umytymi włosami, bez makijażu i kremów. W pierwszej kolejności
wyznaczamy punkty i miejsca, w których będą implementowane nici, a następnie wykonujemy znieczulenie. Po zabiegu wymagana jest kontrola w odstępie 1 tygodnia i 4 tygodni.

Jak długo trwa zabieg EasyLift® i czy jest bolesny?

Pełen lifting twarzy może trwać nawet do trzech godzin. Przez cały czas pacjent czuje się komfortowo, jest świadomy i w kontakcie, ponieważ stosujemy tylko znieczulenie nasiękowe.

Jakie efekty uzyskamy dzięki metodzie anti-aging?

Przede wszystkim unosimy skórę do góry, a w szczególności skupiamy się na policzku, ponieważ to jego opadnięcie odpowiedzialne jest za tworzenie bruzd nosowo-wargowych, marionetek chomika i podwójnego podbródka. Efekt ten
powoduje napięcie skóry w okolicach górnej części szyi i podbródka, w okolicach chomików policzka i skroni. Odzyskujemy owal twarzy jaki pacjent miał kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu, oraz naturalny wyraz twarzy.

Po jakim czasie może zrobić makijaż? Trzeba w trakcie rekonwalescencji stosować jakieś specjalne kosmetyki?

Przez pierwsze siedem dni rekonwalescencji nie można wykonywać makijażu. Trzeba zadbać o sterylność w obrębie twarzy. Pacjent otrzymuje od nas dokładne instrukcje dotyczące dbania o twarz w domu przez kolejne dni.

Jak często trzeba powtarzać zabieg, aby utrzymać długofalowe efekty?

Zabieg jest jednorazowy, jednak technologia EasyLift® daje nam możliwość wykonania tak zwanych zabiegów retencyjnych co 3 – 5 lat, w celu podtrzymania najlepszego efektu z możliwych. Biorąc pod uwagę zabiegi rekonstrukcyjne, bardzo dobry efekt może utrzymywać się nawet przez kilkanaście lat. Po kilkunastu latach nici wciąż trzymają skórę ponieważ są to nici stałe, a efekt można jedynie pogłębić przy pomocy innych metod.

www.klinikastrzalkowski.pl

PODSUMOWANIE:

Zalety EasyLift® to przede wszystkim:

  • Brak komplikacji i powikłań pooperacyjnych.
  • Brak narkozy, zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
  • Krótki czas zabiegu. Nie wymaga specjalnych przygotowań.
  • Krótki okres rekonwalescencji.
  • Najlepszy stosunek ceny do jakości zabiegu – efekty porównywalne są z liftingiem chirurgicznym, przy czym koszt EasyLift® jest prawie 2 razy niższy.
  • Wysoka skuteczność – naciągnięte tkanki utrzymują się na miejscu przez długie lata.
  • Naturalny efekt odmłodzenia – tkanki są podciągane do góry, a nie na boki, zachowana jest pełna mimika twarzy.
dr Franciszek Strzałkowski