Zdrowie

Jak to, co czujesz „zawiesza się” w twoim organizmie, czyli co to znaczy, kiedy boli głowa

Redakcja
Redakcja
13 maja 2018
Fot. iStock/GeorgeRudy
 

Nie od dziś wiadomo, że nasz organizm jest niezwykłą maszyną, łącząca poszczególne fragmenty w jedność, odpowiedzialnym za prawidłową komunikację między naszym ciałem, a naszą psyche. Na pewno zaobserwowałeś, jak kulisz się w sobie w odpowiedzi na stres, jak przyspiesza twój oddech, jak boli cię żołądek. 

Zobacz jak to, co czujesz, „zawiesza się” w twoim organizmie pod postacią bólu

1. Ból głowy

Ból głowy to zazwyczaj konsekwencja stresów, które „atakowały” twoje ciało w ciągu dnia. Poświęć trochę czasu na relaks i uspokój emocje.

2. Ból szyi

Jeśli odczuwasz ból szyi, możesz mieć problem z wybaczeniem innym lub… sobie samemu. Zastanów się, co w innych i w sobie kochasz, za co ich cenisz. Oddychaj.

3. Ból w ramionach

Ból barku może wskazywać na to, że nosisz w sobie jakieś ciężkie emocjonalne brzemię. Skoncentruj się na aktywnym rozwiązywaniu problemów i rozdzielaniu tego ciężaru na innych, ważnych ludzi w twoim życiu. Poproś o pomoc.

4. Ból w górnej części pleców

Ból w górnej części pleców oznacza, że ​​nie masz wystarczającego wsparcia emocjonalnego. Możesz czuć się niekochany i niechciany. Jeśli jesteś singlem, może to oznaczać, że pora pójść na randkę J.

5. Ból w dolnej części pleców

Ból w dole pleców może oznaczać, że martwisz się sferą materialną. To może być dobry czas, aby poprosić o zaległą podwyżkę lub jeszcze raz rozplanować budżet.

7. Ból rąk

Ból ręki oznacza, że ​​możesz mieć problemy z komunikacją z innymi. Zastanów się nad nawiązaniem nowych przyjaźni, częstszymi wyjściami z bliską osobą.

6. Ból w łokciach

Ból łokcia mówi o twojej niechęci przed zmianami życiu. Jeśli masz sztywne ramiona, możesz mieć również „sztywne życie”. Pomyśl o kompromisach.   

8. Ból w biodrach

Ból w biodrze oznacza, że boisz się wyjść poza strefę komfortu i zmienić coś w swoim życiu. Nie obawiaj się podejmować radykalnych decyzji.

9. Ból w kolanach

Ból w kolanie może być znakiem, że twoje ego jest trochę za duże i że myślisz o sobie zbyt często. Poświęć trochę czasu innym. Nie żyjemy tylko dla siebie.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Zdrowie

4 znaki zodiaku, które preferują krótkowałe związki

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 maja 2018
Horoskop miłosny na 2018 rok
Fot. iStock / Delpixart
 

Niektórzy z nas wolą krótkie, przelotne romanse, inni angażują się „na stałe”. Astrologia mówi, że na te decyzje pewien wpływ ma nasz znak zodiaku. Wiecie, które znaki predysponują nas do krótkotrwałych związków?

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Związki Baranów bardzo często przypominają pościg za czymś interesującym. Osoby spod tego znaku lubią doświadczać zabawy w poznawaniu kogoś nowego. Znakiem tym rządzi Mars, który jest namiętną planetą, dlatego drogi Baranie i ty masz tendencję do intensywnego przeżywania romansów.  Z drugiej strony, jeśli już znajdziesz odpowiednią osobę,  z którą poczujesz się bardziej komfortowo, podejmiesz zobowiązanie.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Chodzi o to, aby co jakiś czas poczuć świeżość i „coś nowego”…  Zawsze jesteś głodny nowych doświadczeń i uczenia się nowych rzeczy. Bardzo lubisz się spotykać i rozmawiać z nowymi ludźmi. Jesteś niezwykle towarzyski i nie boisz się flirtować. Poza tym, jeśli nie masz ochoty się ustatkować, to zdecydowanie tego nie zrobisz. I już.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Jeśli istnieje znak, który żyje dla wolności i przygody, to zdecydowanie jest to twój znak. Jesteś odkrywcą, kochasz podróże i  nowe doświadczenia w twoim życiu. W długotrwałych związkach się nudzisz lub odczuwasz niepokój. Stąd twoja tendencja do flirtowania. No i „uciekania” ze związku – chcesz zachować swoją niezależność. Kochają się rozwijać i ewoluować, psychicznie, fizycznie i duchowo. Potrzebujesz tego, aby pozostać szczęśliwym. Nie będziesz się angażować, chyba że znajdziesz partnera, który będzie podróżował razem z tobą.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Jesteś wolny i wyjątkowo towarzyski. Otaczasz się dużą liczbą przyjaciół. Masz tendencję do tendencję do większego skupiania się na wprowadzaniu zmian w swoim życiu niż na utrzymywaniu długotrwałego związku. Jesteś otwarty na innych. Zaangażowany pozostaniesz tylko wtedy, gdy poznasz osobę, która pozwoli ci być sobą i pozostać wolnym.

 


Zdrowie

Zamknięty w spirali niezaspokojonych potrzeb. 7 rzeczy, których narcyz nigdy nie zrobi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 maja 2018
Jak odróżnić narcyza od osoby pewnej siebie? To bardzo proste
Fot. iStock / RyanJLane

Cechuje go brak poczucia własnej wartości, przy jednoczesnym przeświadczeniu wyjątkowości i tego, że „mu się należy”. Potrafi wyssać z bliskich osób pozytywne emocje jak energetyczny wampir. Natura narcyza jest dość przewidywalna, a jego działania schematyczne. On pewnych rzeczy po prostu nigdy nie zrobi. I już.

Czego nigdy nie zrobi Narcyz – lista kontrolna

1. Przeprosiny

Przyznanie się do złego jest niewygodne dla większości z nas, zwłaszcza, gdy wiąże się z przyznaniem do winy.  „Zdrowi” ludzie zwykle wiedzą, kiedy powinni przeprosić.  To okazanie szacunku i troski.

Narcyz nigdy nie przeprasza. Widząc samego siebie jako ofiarę, nigdy nie czuje, że zrobił źle. Jego poczucie wyższości nad innymi wzmacnia jego wiarę, że to oni są zawsze winni wszystkiemu, co poszło nie tak, nawet jeśli to on jest rzeczywiście odpowiedzialny. Czasami używa do tego specjalnej metody manipulacji i mówi ci : „Przykro mi, że jesteś tak wrażliwy i nie radzisz sobie z prawdziwym życiem”.

2. Branie odpowiedzialności

Narcyz wyrzeka się odpowiedzialności. Odpowiedzialność każdego rodzaju wyzwala w nim groźbę narażenia się na krytykę. Dlatego więc systematycznie stara się jej uniknąć i staje się mistrzem w zaprzeczaniu i zrzucaniu jej na innych, szczególnie tych, którzy są najbliżej jego sfery władzy: partnerki i dzieci.

3. Autorefleksja

Narcyzi są przerażeni własną przeszłością, tym co sprawiło, że są tacy, a nie inni. Wewnętrznym dzieckiem, które zostało nieodwracalnie „uszkodzone”, a którego poczucie „nieprzystawania”  narcyz nieustannie i przesadnie sobie rekompensuje. Dla narcyzów, autorefleksja jest niebezpiecznym obszarem, którego należy unikać za wszelką cenę. Rzadko szukają terapii, unikają uczciwej komunikacji, odmawiają odpowiedzialności i chętnie uciekają się do różnych defensywnych wybryków, by stłumić prawdę o sobie samym.

4. Przebaczenie

Z tego samego powodu narcyz nie przeprasza, nigdy też nie wybacza. Dla niego każdy jest potencjalnym zagrożeniem, które należy pokonać. Życie jest strefą walki, a narcyz zawsze walczy o przetrwanie. Narcyz szuka odwetu i zemsty za każdy rodzaj zranienia, którego doświadczył. Jeśli ktoś ich przeprasza (często po to, by zakończyć konflikt), narcyz widzi to jako dowód swej wyższości i może skorzystać z okazji, aby jeszcze bardziej ukarać tę osobę. Przyczyna jest prosta: narcyz nie przebacza innym, bo nie umie przebaczyć samemu sobie.

5. Bezinteresownie działanie

Bezinteresowność jest antytezą narcyzmu. Ponieważ narcyzm nie ma w sobie empatii, działanie bezinteresownie wykracza poza jego zakres pojmowania świata. Narcyz nie ma nic do zaoferowania innym, ponieważ czuje, że jego przetrwanie jest zagrożone i nic innego się nie liczy. Narcyz z definicji jest zamknięty w wewnętrznej spirali niezaspokojonych potrzeb wczesnego dzieciństwa i własnych wyrzeczeń.

6. Wyrażanie swoich prawdziwych uczuć

Ekstrawertyczny narcyz uwielbia dominować i okazywać wyższość. Introwertyczny narcyz znajduje pasywno-agresywne sposoby, by osiągnąć to samo. Ale jeśli chodzi o prawdziwe uczucia, narcyz ukrywa się przed innymi i przed samym sobą. Narcyzmom brak samoświadomości, aby zrozumieć podstawowe uczucia, które kierują ich zachowaniem, a także odwagi, by stać się na tyle wrażliwym, aby dzielić się tymi uczuciami.

7. Odczytywanie emocji

Choć może być sprytny, szczególnie w manipulowaniu ludźmi i dostrzeganiu ich słabości, narcyz nie ma świadomości niuansów emocjonalnych i jest podatny tak zwane „czarno-białe” myślenie. Ma tendencję do idealizowania lub dewaluacji innych, wierząc, że inni postrzegają życie tak jak on – jako serię gier lub bitew do wygrania. Narcyz uwięziony jest w swojej samotnej konstrukcji rzeczywistości.


Na podstawie: mysticalraven.com


Zobacz także

Dzień #17. Zadbaj o siebie naprawdę. #SlimemGO

Portrety: Chuda – życie z Hashimoto

Życie po karierze sportowej