Go to content

Ciesz się swoją kobiecością niezależnie od tego ile masz lat

Fot. iStock / niknikon

Pewnie nie raz, każda kobieta spoglądała krytycznie w lustro, zastanawiając się czy jest z siebie zadowolona. Ze swojego wyglądu, postępowania, osiągnięć. Nie raz też pojawiało się pytanie – czym jest kobiecość i jak można o nią zadbać, by cieszyć się nią przez lata. A im bardziej dojrzała kobieta, tym częściej zastanawia się co zrobić, by kobiecość cieszyła tak samo mocno, jak lata wstecz.

Dbaj rozsądnie o urodę

Uroda, wyznacznik kobiecości, jest niezwykle istotna. Fryzjer, kosmetyczka, codzienna dbałość o wygląd to domena kobiet, bez względu na wiek, pochodzenie, wykształcenie. Lubimy się podobać zarówno samej sobie jak i być docenioną przez otoczenie. Mówi się, że kobieta jest jak wino, im starsza tym lepsza. I tak jest, w młodszym wieku dziewczyna zachwyca świeżością urody, a im jest dojrzalsza tym więcej charakteru i iskry w oku odkrywa każdego dnia. Zawsze warto jest spojrzeć na siebie łaskawym okiem, mniej krytycznie, zapomnieć o drobnych mankamentach figury, które często nie są zauważalne przez kogokolwiek innego. Pamiętajmy o tym, że ciało zmienia się przez cały czas. Wpływa na nie wiek, przechodzone ciąże, przebyte choroby których w życiu nie brakuje. Nie bójcie się własnego dotyku, nikt nie jest doskonały, a akceptując własne ciało i jego mankamentu, dajecie sobie pozwolenia na bycie szczęśliwą, w każdym wieku.

Zrób coś dla siebie

Obojętnie co to będzie, aby tylko sprawiało radość i dawało satysfakcję z działania. Zbieraj znaczki, spaceruj z psem, wyszywaj, spotykaj się z przyjaciółmi. Jest tak wiele możliwości by pozytywnie korzystać z życia, że aż żal jest nudzić się w samotności. Znajdź hobby, pasja nie tylko poszerza wiedzę i rozwija umiejętności, pozwala wyjść krok dalej w świat ze swoimi zamiłowaniami, ułatwia nawiązywanie znajomości, gruntuje przyjaźń.

Pokochaj ruch, dla zdrowia

Polub aktywność fizyczną każdego dnia. I bynajmniej ze względu na wygląd! Najważniejsze jest zdrowie, a ruch pozwala utrzymać organizm w dobrej kondycji przez długie lata. pamiętaj o zdrowym odżywianiu. Woda, owoce, warzywa, ryby i inne składniki piramidy zdrowego żywienia zadbają o twój wygląd fizyczny, dobre samopoczucie i zdrowe ciało. W zdrowym ciele zdrowy duch, a jeśli do tego dołożysz jeszcze troskę o badania profilaktyczne, pełna sprawność będzie towarzyszyła na każdym kroku.

 Fot. Pixabay / MihaiParaschiv / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / MihaiParaschiv / CC0 Public Domain

Kochaj i bądź kochana

Nieważne ile masz lat, zawsze chcesz czuć się kochana, bezpieczna i potrzebna. Związek z człowiekiem, będącym tą drugą połowa jabłka, jest najlepszym motorem napędowym do działań. Razem jest radośniej, łatwiej, przyjemniej, dbaj więc o swój związek, tak by w szczęściu i satysfakcji – także seksualnej – trwać latami. Mimo następujących zmian w waszej fizyczności, możecie cieszyć się seksem tak bardzo, jak tylko będziecie miały na to ochotę. A nawet jeśli przyplączą się do alkowy problemy, można im skutecznie zaradzić.

Zatroszcz się o okolice intymne, z kilku ważnych powodów

Chodzi tu nie jedynie o satysfakcjonujące współżycie, ale także o profilaktykę zakażeń układu moczowo-płciowego, które większość kobiet nękają wielokrotnie w ciągu życia, wykluczając z codziennych aktywności typu basem lub współżycie. Co prawda nie ma środka, aby opanować wszystkie problemy za jednym pstryknięciem, ale warto krok po kroku przejąć nad tym kontrolę.

Kobiety bez względu na wiek, narażone są na różne infekcje, dlatego od najmłodszych lat należy pamiętać o poprawnej higienie intymnej. Stosowanie odpowiednich środków do mycia okolic intymnych, noszenie przewiewnej bielizny, a także reagowanie na pierwsze symptomy problemów to klucz do zachowania zdrowia przez cały czas.

Dla kobiet w każdym wieku stworzono specjalnie preparaty, by chronić i nawilżać miejsca intymne. Jednym z wartych polecenia środków profilaktycznych, są globulki dopochwowe Gynauxil. Poza ochroną narządów intymnych przed infekcją, ograniczają rozwój infekcji oraz regenerują i nawilżają błonę śluzową pochwy. Zawarty w nich kwas hialuronowy ochrania uszkodzone tkanki, a jego higroskopijne i wysokoelastyczne cząsteczki tworzą trwały film utrzymujący nawilżenie nabłonka. Ułatwia regenerację tkanek i gojenie się ran. Kwas mlekowy wykazuje działanie ściągające a także przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwpierwotniakowe. Specjalistyczne selektywne podłoże powoduje namnażanie się pałeczek Lactobacillus vaginalis, niezbędnych do utrzymania prawidłowej biocenozy pochwy. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Kobiety są wyjątkowe i tak też powinny się czuć przez całe życie. Zawsze jest możliwość by zmienić niezdrowe nawyki na lepsze, zająć się profilaktyką chorób, by zamiast tracić czas i pieniądze na leczenie, mogły cieszyć się kobiecością. Bez względu na wszystko.


Artykuł powstał we współpracy z marką Gynauxil