Go to content

50-latka pokazuje odważne zdjęcie i apeluje: tak wygląda czerniak

Fot. Screen z Instagrama / tamrajudge

Tamra Judge jest amerykańską celebrytką, która zdobyła sławę dzięki udziałowi w reality show „Real Housewives of Orange County”. Pięćdziesięciolatka jest dla wielu kobiet inspiracją, ponieważ mimo swojego wieku, może pochwalić się nienaganną figurą. Choć bardzo często publikuje na swoim Instagramie odważne zdjęcia, jedno z nich zasługuje na szczególną uwagę. Z pozoru niczym nie wyróżnia się na tle pozostałych. Tamra zamieściła je jednak z bardzo ważnego powodu.

„Pracowałam bardzo ciężko, żeby mieć taką pupę. Planowałam wziąć udział w zawodach, ale nie wiem, czy to się uda. Wygląda na to, że Bóg ma dla mnie inne plany. Pokazuję wam to zdjęcia, ponieważ tak właśnie wygląda czerniak. Nie chcę waszego współczucia, chcę, abyście zadbali o własne tyłki i zbadali swoją skórę. To był mały, czarny pieprzyk. Nie wiem, kiedy się zmienił” – napisała na swoim Instagramie.

Na szczęście Tamra bardzo szybko udała się do lekarza, który w porę się nią zajął. Okazało się, że czerniak jest dopiero w pierwszej fazie rozwoju. Kobieta zdecydowała się opublikować to zdjęcie, by ostrzec innych przed nowotworami skóry. Powinniśmy regularnie oglądać swoje ciało, a w szczególności wszystkie znamiona. Do niepokojących objawów zalicza się m.in. zmianę barwy lub koloru, zaczerwienie wokół pieprzyka, nagłe wybrzuszenie lub wklęśnięcie. Czerniaka można z powodzeniem leczyć, ważna jednak jest szybkość reakcji.

Jeśli któreś z twoich znamion wygląda inaczej niż kiedyś lub w twojej rodzinie występował nowotwór skóry, wybierz się do dermatologa, który za pomocą specjalnego urządzenia dokładnie obejrzy każdy pieprzyk.

 

I work out 🏋 hard for this Booty. I was planning on competing again in November at 50 years old, but I’m not sure that’s happening 😩 now. it looks like God has a different plan for me. Im showing you this picture because this is what melanoma looks like. I don’t want sympathy, I want you to save YOUR ASS and get your skin checked . This was just a small black flat freckle…. I had no idea! Ill be fine because my faith is strong and my Ass ain’t bad either😂 Thank you @cacoastalderm ❤️. I’ve been a little sad , worried and pissed off. But we caught it early and that makes me happy 😊 Happy birthday to me. #saveyourass birthday party in Cabo not sounding like a good idea now 😡 #awareness.#skincheck

Post udostępniony przez Tamra Judge (@tamrajudge)