Go to content

8 przekąsek na „dobranoc”, które pomogą ci zasnąć

Fot. iStock/YakobchukOlena

Chcesz przespać całą noc, mieć zdrowy sen i obudzić się wypoczęta i spokojna? Pomogą ci w tym… przekąski spożywane przed położeniem się do łóżka. To, czego dostarczysz organizmowi bezpośrednio przed pójściem spać. Poniżej znajdziesz najlepsze przekąski na dobranoc, które pomogą spokojnie zasnąć i zapewniają optymalne korzyści zdrowotne.

8 przekąsek na „dobranoc”, które pomogą ci zasnąć

1. Migdały

Według Journal of Research in Medical Sciences, migdały są doskonałym źródłem magnezu i odgrywają istotną rolę w regulacji snu.

2. Herbata rumiankowa

Ta mocna herbata ziołowa również pomoże ci zasnąć w nocy. Herbata rumiankowa wpływa pozytywnie na receptory w mózgu i zapobiega wybudzaniu się w środku nocy.

3 Kiwi

Kiwi nie tylko łagodzi stres, ale również zawiera wysoki poziom witaminy C i serotoniny, co pomaga regulować cykl snu.

4. Sok wiśniowy

Szklanka soku z wiśni zawiera 37% dziennego zapotrzebowania na witaminę A, 9% na witaminę C i 9% na mangan . Oprócz właściwości zdrowotnych, może również wspomagać spokojny sen i redukuje zmęczenie.

5. Ryba

Nie chodzi o to, by jadać przed snem tłuste ryby. Pamiętaj jednak, że łosoś  zawiera wyjątkowo wysoki poziom witaminy D i kwasów tłuszczowych omega-3, które mogą pomóc w produkcji serotoniny. Skutkuje to lepszą wydajnością snu.

6. Orzechy włoskie

Orzechy zawierają około 19 witamin i minerałów. Są bogate w magnez, miedź, mangan i fosfor. Wspomagają wytwarzanie  ​​melatoniny, która jest powszechnie znana jako hormon regulujący sen.

7. Herbata z passiflory

Lęk może być istotnym czynnikiem utrudniającym sen. Passiflora zawiera apigeninę (przeciwutleniaczem), który zmniejsza uczucie niepokoju.

8. Biały ryż

Wspomaga długi, spokojny sen. Pamiętaj tylko, że produkty o wysokim indeksie glikemicznym, taki jak biały ryż, powinien zostać spożyty na godzinę przed snem.


Na podstawie: www.providr.com