Go to content

10 wskazówek dla lepszego życia

Fot. iStock / Todor Tsvetkov

Jak dobrze żyć? Nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi, bo nie ma złotych, uniwersalnych recept na dobre życie. Można jednak trzymać się kilku zasad, które z pewnością sprawią, że będzie nam się żyło lepiej, łatwiej będzie mierzyć się z codziennymi problemami i chętniej będziemy wprowadzać korzystne dla nas zmiany.

10 wskazówek dla lepszego życia

0.

Zero „pustych kalorii i przetwarzanej żywności. Jedz zdrowo – wybieraj produkty świeże, z „pewnego” źródła.

„1”.

Jedna godzina ćwiczeń lub lektury dziennie. Musisz dbać zarówno o kondycję fizyczną, jak i umysłową. Uprawiaj jakiś sport, gimnastykuj się, ale także rozwijaj umysł.

„2”.

Dwa litry wody, spożywane codziennie zapewnią twojemu organizmowi odpowiedni poziom nawodnienia, a tobie – lepsze samopoczucie.

„3”.

Japończycy zalecają picie nawet do dziesięciu filiżanek zielonej herbaty dziennie. My zostańmy przy trzech. Poprawia krążenie, oczyszcza, poprawia metabolizm, zmniejsza ryzyko miażdżycy… Naprawdę warto polubić ten napój.

„4”.

Aż cztery przerwy powinniśmy robić sobie w ciągu dnia po to, by odpocząć psychicznie i rozciągnąć nieco nasze mięśnie. Pomyśl o tym zwłaszcza, jeśli pracujesz „za biurkiem”.

„6”.

Szósta po południu to najlepsza godzina na codzienną medytację. Postaraj się wygospodarować wtedy choć chwilę, by móc skupić się na sobie, na swoim oddechu, na uspokojeniu swoich myśli.

„7”.

Siedem minut śmiechu dziennie pomoże Ci dobrze przeżyć każdy dzień. Dobra zabawa, uśmiech, chwila radości są ogromną motywacją do tego, by żyć lepiej.

„8”.

8 godzin snu pozwoli nam się zregenerować i przygotuje nasz organizm do następnego dnia. Dbaj o to, by sypiać odpowiednio długo.

„9”.

Niektórzy mówią, że tylko 10 000 kroków dziennie zapewni nam wąską talię i polepszy samopoczucie. Ale prawda jest taka, że 9000 w zupełności wystarczy, by pozostać w formie.

„10”.

Pilnuj, by o 10-tej wieczorem mieć już głowę wolną od pracy i codziennych problemów i … odpoczywać. To jest moment, w którym powinniśmy udawać się na spoczynek, relaksować, a nie myśleć o pracy.


Na podstawie: powerofpositivity