Go to content

Dlaczego właściwie pijemy kawę? Akcja #30dnibezkawy, wyzwanie #7

Fot. iStock/courtneyk

Wiecie, że to już końcówka naszego bezkawowego wyzwania? Kto wytrzymał? Kto się złamał – to przecież też naturalne. Mi zostały właściwie tylko trzy dni i nie wiem, kiedy to zleciało. Ale dzisiaj jeszcze nie czas na podsumowania, za to na małą refleksję.

Ostatnio dyskutując ze znajomą o detoksie od kawy, usłyszałam: „Ja sobie nie wyobrażam odstawić kawy, tylko ona jakoś rusza mój metabolizm”. Fakt, że ją rozumiem, bo kawa faktycznie przyspiesza mój metabolizm, tyle tylko, że są też na to inne sposoby. Wcale nie trzeba jedynie do tego kawy, której nadmiar zwyczajnie może nam zaszkodzić.

Jest kilka innych i równie skutecznych sposobów na przyspieszenie metabolizmu:

Aktywność

Tak wiem, już widzę te skwaszone miny, że jak to się ruszać, ale kilka przysiadów, pajacyków, podskoków z rana, nie dość, że pobudzą nasze ciało do życia (przy okazji zapraszam do akcji #ŁapENDORFINY), to jeszcze sprawią, że nasz metabolizm będzie lepiej funkcjonować.

Woda

Sprawdź, ile wody dziennie wypijasz. Odwodniony organizm spowalnia wszystkie swoje czynności, w tym i metabolizm. 1,5 litra wody dziennie to absolutne minimum.

Jajka

Są produkty, które przyspieszają przemianę materii, do nich należą – jajka, o których obecność warto zadbać w naszej diecie. Poza tym, na nasz metabolizm wpływa korzystanie także jedzenie owoców i warzyw.

Przyprawy

Zadbaj, żeby to co jesz, miało smak i to smak nie ograniczony jedynie do soli i pieprzu. Zabawa przyprawami podczas gotowania, ich różnorodność i ostrość także przyspieszają przemianę materii.

To raptem kilka uniwersalnych sposobów. Jeśli obawiasz się kawowego detoksu ze względu na swój metabolizm, zobacz, jakie zdrowe nawyki możesz wprowadzić do swojego życia. A co dla was stanowiło największy problem w kawowym detoksie?

Akcja #30dnibezkawy

Zadanie konkursowe: Przyjmij wyzwanie #30dnibezkawy i pod kolejnymi artykułami dotyczącymi akcji, w komentarzach bądź ze mną, pewnie będę miała niejedno pytanie dotyczące tego, jak się czujecie i czym zastępujecie kawę. Ja chcę na 30 dni wyeliminować kawę, by dać swojemu organizmowi oddech od jej nadmiaru. Co mnie do tego skłoniło? Informacja o tym, jak wiele pozytywnych właściwości ma kawa zbożowa. Czy dam radę? Nie wiem, ale przecież spróbować zawsze mogę. A ty? Dlaczego chcesz dać sobie wytchnienie od kawy naturalnej? Napisz, jak będzie nas więcej, to może damy radę!

Nagrody: Dla najbardziej aktywnych i wspierających uczestniczek akcji Inka ufundowała zestawy kawy zbożowej.

Nagrody:

Nagroda I stopnia

1 x zestaw Inka w skład, którego wchodzą:

1 x Porcelanowy imbryk Eva Solo w czerwonym „sweterku”

1 x kubek Inka

1 x puszka Inka Klasyczna

1 x Inka Magne

1 x Inka Błonnik

1 x Inka Wapń

1 x Inka z orkiszem

1 x Inka Bio z figami

1 x Inka karmelowa

Nagroda II stopnia

2 x zestaw Inka w skład, którego wchodzą:

1 x kubek Inka

1 x poduszka Hayka wypełniona łuską gryki

1 x puszka Inka Klasyczna

1 x Inka Magne

1 x Inka Błonnik

1 x Inka Wapń

1 x Inka z orkiszem

1 x Inka Bio z figami

1 x Inka karmelowa

Nagroda III stopnia

7 x zestaw Inka w skład, którego wchodzą:

1 x kubek Inka

1 x puszka Inka Klasyczna

1 x Inka Magne

1 x Inka Błonnik

1 x Inka Wapń

1 x Inka z orkiszem

1 x Inka Bio z figami

1 x Inka karmelowa

 9720017-01-Inka-Wapn-100  9483923-10-Inka-Magne-100  9483998-03-Inka-Blonnik-100g
9720051-00-Inka-Bio-Orkiszowa-100g 9960957-10-Inka-puszka-2014 inka kubek wizualizacja lg 9720052-00-Inka-Bio-Figowa-100g 9483967-04-Inka-karmelowa-200g
czajnik+kubek-lg big_STRAW_buckwheat_50x30

Akcja trwa od 28.09.2017 do 27.10.2017 roku.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Test pochodzi ze strony cafeineinformer.com