Go to content

Jak znaleźć czas na sport?

Aktywność fizyczna to najskuteczniejszy eliksir młodości. W połączeniu z racjonalną dietą jest receptą na zdrowie, dobre samopoczucie i świetny wygląd. Jego wpływ na kondycję fizyczną oraz psychiczną jest zbawienny. Tylko, jak w tym ferworze pracy i obowiązków znaleźć na niego czas?

USTAL PRZYCZYNĘ BRAKU CZASU:

Zastanów się, czy na pewno to kwestia baraku czasu, czy może lenistwa? Zazwyczaj osoby chcące zmienić coś w swoim stylu życia, często „wymigują się” różnymi wymówkami. Jedną z najczęstszych jaką można usłyszeć to: „Nie mam czasu”. Czy nie jest po części tak, że wymówki są usprawiedliwieniem niechęci do zmiany, a może brakiem odwagi? „Zacznę od poniedziałku, jutro, po wakacjach, po weekendzie, po świętach, w przyszłym tygodniu, NIGDY.” Boimy się zmian, boimy się wyjścia ze strefy komfortu, wypróbowania NOWEGO kosztem STAREGO.

 

www.blondbrunettes.pl

Kilka prostych wskazówek:

  1. USTAL DNI TRENINGOWE I GODZINY

To zdecydowanie podstawa systematyczności i organizacji. Zaplanuj swój tydzień. Ustal w jakie dni ćwiczysz. Znajdź przynajmniej trzy dni w tygodniu na sport. Zgraj treningi najlepiej tak, by wybierać się na nie prosto po zajęciach. Często po powrocie do domu ciężko jest się zmotywować do wyjścia. W końcu tyle obowiązków i rzeczy do zrobienia…

  1. ZAPLANUJ TRENINGI

Przygotuj sobie rozpiskę na każdy dzień. Ustal co danego dnia trenujesz, nad czym chcesz popracować. To pozwoli Ci usystematyzować Twoje treningi. W końcu chyba nie odpuścisz treningu pośladków?

  1. ZNAJDŹ SIŁOWNIĘ/ KLUB FITNESS NAJBLIŻEJ DOMU LUB MIEJSCA PRACY/SZKOŁY 

To ważne. Może Ci się na początku wydawać, że przecież kilka przystanków to nic takiego. W końcu jest całkiem ładna pogoda, można podjechać na rowerze lub przejść się na spacer. Jednak z czasem, kiedy zrobi się chłodniej, Twoja motywacja spadnie, wtedy okaże się, że siłownia jest o te kilka przystanków za daleko…

  1. NIE ZDĄŻYŁEŚ NA TRENING? POĆWICZ W DOMU!

Jest już późno i zamknęli Twoją siłownię? A może ćwiczysz rano, kiedy jeszcze jest zamknięta? Zrób trening w domu. Możesz odpalić jakiś na YouTubie lub zaplanować własny. Poświeć chociaż 15 minut. Dla Ciebie to chwila, dla Twojego ciała znacznie więcej.

  1. WPADNIJ W RYTM!

Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, ustalisz konkretne dni treningowe i godziny, to wpadniesz w rytm, w którym oczywiste będzie to, że jest poniedziałek i w poniedziałek po pracy idziesz na trening. Jeśli uda Ci się zorganizować te dni, to problem ze znalezieniem czasu rozwiąże się sam.

  1. OGRANICZ CZASPOŻERACZE

Czym są pożeracze czasu? To przede wszystkim media społecznościowe takie jak Facebook, czy Instagram. Czasem mamy wejść na chwilę coś sprawdzić,a tu minęło już ponad 20 minut odkąd przeglądamy wall’a i lajkujemy fotki znajomych. Znamy to z własnego doświadczenia… Warto jest ograniczyć do minimum social media.

  1. RÓB LISTĘ „HAVE TO DO”

Jeśli rozpiszesz sobie co masz dzisiaj do zrobienia i będziesz po kolei odhaczać wykonane danego dnia zadania, to zdecydowanie bardziej zorganizowany będzie Twój dzień. A Ty zaoszczędzisz dzięki temu więcej czasu! – > ten czas to idealny moment na trening 🙂

  1. MOTYWUJ SIĘ!

Znajdź coś co Cię motywuje. Może jakiś fanpage z motywacyjnymi grafikami? Może nasz blog? Może jakaś konkretna osoba – kulturystka, fitnesska, a może Twoja koleżanka?