Zdrowie

10 postaci bólu brzucha, które powinny skłonić cię do wizyty u lekarza

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
Następny

Ból, mimo iż nielubiany przez nas, jest sygnałem bardzo potrzebnym ze strony organizmu. Służy on informacji, że coś dzieje się nie tak, jak powinno i sytuacja wymaga interwencji. Oczywiście nie każdy ból musi być sygnałem, że coś zagraża naszemu zdrowiu czy życiu, jednak nigdy nie powinno się go ignorować.

Przyczyn jego powstawania może być wiele, podobnie jak różny może być czas trwania, stopień nasilenia objawów oraz miejsce jego powstania. W jednym przypadku ból w okolicy żołądka będzie sygnalizować zwykłą niestrawność, a u kogoś innego, ból kurczowy w środkowej części brzucha będzie zwiastował poważne kłopoty. W razie niepewności czy dokuczliwych objawów, lepiej nie diagnozować się i leczyć na własną rękę, tylko zasięgnąć porady lekarza. Należy pamiętać, że nawet typowe objawy dla pewnych dolegliwości mogą być mylne, a ból promieniujący, swoje źródło może mieć gdzie indziej.

Poznaj 10 postaci bólu brzucha, które powinny cię zaniepokoić
Czytaj dalej na następnej stronie


 

źródło: zdrowie.gazeta.plwww.poradnikzdrowie.pl, gastrologia.mp.pl

Zdrowie

Nie pozwól im ukraść całej twojej energii. Jak sobie radzić z pasywno – agresywnymi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
1 marca 2018
Następny

Ludzie, którzy stale unikają konfliktów, wydają nam się bardziej spokojni,  bardziej bierni niż agresywni. W rzeczywistości jedynie przywdziewają maskę i jest to sposób, w jaki ukrywają swoją wrogość i gniew. Wciąż odczuwają te emocje, mimo, że zdają się ich nie okazywać. Z czasem tłumione uczucia z nich „wychodzą”, a wtedy ich pozornie nieuzasadnione zachowanie może być mylące dla odbiorcy. I nagle okazuje się, że ktoś, kto wydawał się nam miły, teraz  jawi się jako osoba z wrogimi intencjami.  

Większość z nas spotyka pasywno- agresywnych ludzi choć raz w tygodniu, jeśli nie codziennie. Z nimi nigdy nic nie wiadomo. Mogą sprawić, że poczujesz się jak w emocjonalnym rollercoasterze. Nie okażą ci jawnie złości, ale zachowają się w taki sposób, że poczujesz się bardzo źle. Wystarczy, że znacząco przewrócą oczami, nie odbiorą od ciebie telefony, na twój widok wyjdą z pomieszczenia, albo użyją jakiekolwiek innej formy wrogości.  Pasywno – agresywna osoba celuje w emocjonalnej manipulacji. Myślisz, że to ktoś, kogo powinieneś unikać? Uświadom sobie, że to może być również twoja przyjaciółka, która nie potrafi powiedzieć „nie”, bo obawia się odrzucenia lub chce wszystkich zadowolić.

Katalog zachowań pasywno-agresywnych

 • Sarkazm
 • Kunktatorstwo
 • Subtelny sabotaż
 • Udawanie, że nie rozumie o co ci chodzi
 • Unikanie
 • Spóźnianie się
 • Celowe izolowanie innych
 • Wzajemne komplementy
 • Granie „w pojedynkę”
 • Brak współpracy
 • Przewracanie oczami
 • Dąsanie lub wycofywanie się

Wampiry energii

To może być bardzo frustrujące, energochłonne, czasochłonne i po prostu denerwujące, obcować z pasywno -agresywnymi i ciągłe zgadywanie o co im tak właściwie chodzi.  To wampiry energetyczne, które sprawiają, że nie masz siły, by radzić sobie z własnymi problemami, bo oni tak bardzo absorbują cię swoimi emocjami i swoim zachowaniem. Wbrew logice zaczynasz się zastanawiać, czy wina przypadkiem jednak rzeczywiście nie leży po twojej stronie, ale się tego i tak nie dowiesz. Oni nic nie mówią wprost, jedynie sugerują. I grają ofiary.

Chroń się przed wampirami energetycznymi

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla radzenia sobie z wampirami energetycznymi. Zależy ono od wielu czynników, w tym od tego, czy musisz regularnie się z nimi spotykać (np. w pracy), czy możesz lub chcesz ograniczyć swój czas spędzony w ich towarzystwie.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zdrowie

47-letnia Scorupco w skąpym bikini. Brak słów…

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
Fot. Screen z Instagrama / izabellascorupco

„O jaaa cieee” – to pierwsze słowa, które przyszły nam w redakcji na myśl, gdy zobaczyłyśmy jedno z ostatnich zdjęć Izabelli Scorupco. Trzeba przyznać, że robi wrażenie! 47-letnia aktorka prezentuje się na nim w samym bikini. Niewiele kobiet w jej wieku może się pochwalić tak zgrabną sylwetką

Chociaż Izabella Scorupco od lat mieszka w Los Angeles, polscy fani o niej nie zapomnieli. Ochoczo komentują wszystkie jej zdjęcia i śledzą jej karierę. Bo ta, choć niewiele się o niej mówi w naszym kraju, rozwija się w najlepsze. Aktorka nie narzeka na brak zleceń.

47-latka przebywa właśnie na wakacjach w Budapeszcie i najwyraźniej nie podoba jej się zimowa aura. Na co dzień jest przecież przyzwyczajona do wyższych temperatur, jakie panują w Kalifornii. Była żona polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego postanowiła więc opublikować na Instagramie zdjęcie w bikini. I odrazu zrobiło się gorąco! „Kocham cię, mój drogi Budapeszcie, ale do cholery, tu jest za zimno! Marzę o powrocie do tego miejsca, gdzie spędziłam kilka cudownych dni” – napisała. Pod wpisem aż roi się od komentarzy. „Wspaniale! Kobiece piękno w czystej postaci! Ten kto ma szczęście być przy Tobie,niech lepiej docenia jak umie najlepiej” – napisał jeden z internautów. „Jest pani piękną kobietą” – dodał kolejny.

Jak wam się podoba jej figura?


Zobacz także

Zapalenie pęcherza. Zanim sięgniesz po leki, wypróbuj naturalne metody

Dr Krzysztof Gojdź: Dziś solidaryzuję się z tymi kobietami, które walczą o przeżycie – łysymi po chemii

Kiedy naprawdę dbasz o siebie? Kiedy każdy z tych punktów jest dla ciebie czymś naturalnym