Boże Narodzenie Macierzyństwo Święta

Prezenty na święta dla dzieci

Redakcja
Redakcja
9 grudnia 2019
Fot. iStock / kajakiki

Święta coraz bliżej. Miasta rozświetliły już świąteczne iluminacje, wystawy sklepowe przyciągają jak magnes swoim urokiem, a młodsi i starsi piszą swoje listy do Mikołaja. Jak co roku stajemy przed pewnym dylematem, co kupić najmłodszym członkom rodziny pod choinkę? Bo prezenty pod choinkę to prawdziwe wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli zależy nam sprawieniu komuś prawdziwej radości.

Co jest najprzyjemniejszego w prezentach? Możliwość spełnienia czyjegoś marzenia. Dlatego mamy dla was kilka nietuzinkowych pomysłów na prezent dla dziecka. I będą to prezenty z efektem WOW!

Prezenty pod choinkę z efektem WOW

Gadżety, które zadowolą nastolatka

Wciąż narzekamy, że dzisiejsze dzieci mają wszystko, a co dopiero nastolatki. Wymagania, oczekiwania i marzenia rosną w dużym tempie. Jednak mamy dla was kilka propozycji dostosowanych do różnych, domowych budżetów.

Pierwszy prezent z pewnością zachwyci i nie będzie to smartfon, a smartboard – czyli elektryczna deskorolka. To absolutny obiekt pożądania wśród nastolatków. Za taką sprytną deskorolkę zapłacicie od 499 do 900 zł. Na topie są oczywiście hulajnogi – wyczynowe oraz elektryczne. Jest w czym wybierać!

Nasz drugi typ prezentu idealnego kosztuje znaczniej mniej, ale dostarczy równie dużo radości. Z czego ucieszy się jedenasto- i siedemnastolatek? Z dobrych akcesoriów do słuchania muzyki. Do wyboru macie naprawdę sporo – od małych słuchawek dousznych, przez klasyczne, modne i oldskulowe słuchawki nauszne, aż po głośniki przenośne. Te ostatnie to absolutny „must have”! Prawie każdy dziś korzysta z platform do streamowania muzyki. Taki głośnik sprawdzi się, jako alternatywa dla sprzętu grającego w pokoju nastolatka.

Pora na numer trzy, który skradł nasze serca, czyli aparat fotograficzny typu Instax Mini 9. To cudeńko, to aparat z natychmiastowym wydrukiem zdjęć w nowoczesnej odsłonie. Dlaczego warto zaprzyjaźnić nastolatka z taki sprzętem? To świetny gadżet do zrobienia wyjątkowych zdjęć z przyjaciółmi i… mała lekcja historii oraz okazja do nauki umiaru.

Prezent pod choinkę dla młodszego dziecka

Prezent idealny dla młodszego dziecka wcale nie musi być klasyczną zabawką – dziś maluchy nie narzekają ich małą ilość. Jak więc wybrać mądry i pożyteczny prezent? Jeśli wasze dziecko uczy się już korzystania z telefonu, komputera czy tabletu, pora pomyśleć o bezpiecznych słuchawkach. Pamiętajcie, że młodsze dzieci nie powinny korzystać ze słuchawek dousznych, dołączanych w zestawie do sprzętu. Potrzebne będą bezpieczne dla ich słuchu akcesoria dla dzieci. Przede wszystkim muszą być to słuchawki nauszne. Wśród produktów dla najmłodszych znajdziecie piękne, kolorowe słuchawki. Ceny takie sprzętu zaczynają się od ok. 70 zł.

Jeśli wasze dziecko marzy o telefonie, ale jeszcze nie chcecie go zakupić, świetnie sprawdzi się inteligentny zegarek typu smartwatch. To mały kompromis, dzięki któremu zyskacie i zadowolenie malca i własny spokój, gdy dziecko jest poza domem. Smartwatch dla dzieci umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń z zaprogramowanych numerów, połączenia SOS, lokalizację urządzenia czy tzw. „zdalny podsłuch”. Mamy kolejną dobrą wiadomość – ceny takich urządzeń zaczynają się od 65 złotych!

Więcej niż zabawki

Idealny prezent dla każdego fana Gwiezdnych Wojen i kogoś, kto marzy o własnym „robocie”. Lada moment do kin wejdzie najnowsza część kultowej już sagi… Czy można było lepiej trafić? Koniecznie przyjrzyjcie się serii droidów SPHERO! Do wyboru, do koloru – w sklepach Media Expert znajdziecie klasycznego R2-D2, BB-8 czy BB-9E. Emocje i radość macie jak banku! Ceny zaczynają się od 239 zł.

Jeśli saga Lucasa jednak was nie ekscytuje, nic straconego. Prezent pod choinkę, o którym marzy chyba każdy w wieku od ośmiu do stu ośmiu lat to… dron! Nie musicie martwić się o cenę, te latające cuda można kupić już od 250 zł. Taki prezent z pewnością nie będzie się kurzył na regale. A jeśli nie zaplanowaliście takiego wydatku, zastanówcie się nad prezentem zrzutkowym czy wspólnym prezentem dla całej rodziny. Z takiego sprzętu z chęcią skorzystają wszyscy domownicy. Zdradzimy wam, że obłędnie wygląda model  Dron RIZE,  imitujący wyglądem zbroję Iron Mana.


Artykuł sponsorowany


Boże Narodzenie Macierzyństwo Święta

Powrót mamy do pracy. Jak skutecznie pogodzić obowiązki rodzica i pracownika?

Redakcja
Redakcja
9 grudnia 2019
Powrót mamy do pracy. Jak skutecznie pogodzić obowiązki rodzica i pracownika?
Fot. Materiały prasowe
 

Kończy się okres, w którym byłaś tylko ty i dziecko? Wiesz, że niebawem nastąpi moment, kiedy wrócisz do pracy, a twoje dziecko nie będzie już spędzać z tobą całych dni? To bardzo ważne wydarzenie, zarówno dla ciebie jak i dla dziecka. Zastanów się, jak dobrze wykorzystać ostatnie dni i skutecznie przygotować się na rozłąkę.

Z badań przeprowadzonych przez KIDS&Co. – ogólnopolskiego operatora dwujęzycznych przedszkoli przybiurowcowych wynika, że to kobiety częściej od mężczyzn zajmują się dzieckiem po jego urodzeniu. Dzieje się tak w przypadku 80 proc kobiet. Jednocześnie aż jedna trzecia ankietowanych uważa, że kobiety wkładają więcej wysiłku w rozwój kariery zawodowej po urlopie macierzyńskim.

Przygotuj was do rozstania

Przygotowania zacznij już kilka tygodni przed powrotem do pracy. To dobre rozwiązanie zarówno dla ciebie jak i dla dziecka, pozwalające zminimalizować stres związany z rozstaniem. Rozmawiajcie o tym co niedługo się stanie, staraj się spędzać mniej czasu tylko sam na sam z dzieckiem. Jeśli możesz, skorzystaj z dni adaptacyjnych w żłobku czy przedszkolu. Spróbuj też wychodzić z domu, tak aby dziecko nie zawsze było pod twoją opieką. Możesz iść do kina, na zakupy, spotkanie z koleżankami. Dziecko może zostać wtedy pod opieką taty, niani lub innego członka rodziny. Ważne, aby zaczęło rozumieć, że nie zawsze mama będzie obok niego. Przed wyjściem koniecznie zaznacz kiedy wrócisz, np. bo bajce, podwieczorku czy kolacji. To pozwoli dziecku zachować spokój i dzięki temu będzie wiedziało, jak oszacować czas spędzony bez mamy. Pamiętaj, że twój stres nie pomaga dziecku, wręcz przeciwnie -również w nim może budzić negatywne emocje, dlatego z domu wychodź z uśmiechem na twarzy, nie traktuj wyjścia jako koniecznego zła. Zobaczysz, już po kilku próbach – dziecko podczas tych kilku godzin twojej nieobecności będzie się świetnie bawić, a powrót mamy do domu okaże się tylko uzupełnieniem tej zabawy.

Znajdź dobrą opiekę

Rozwiązań jest kilka. To ty zdecyduj, które z nich będą dla was najlepsze. Oczywiście to świetnie, jeśli dzieckiem może zająć się babcia. Czasami jest to niemożliwe, dlatego możesz zacząć szukać dobrej opiekunki lub zdecydować się na zapisanie dziecka do żłobka czy przedszkola. Pamiętaj, aby tych spraw nie zostawiać na ostatnią chwilę. Znalezienie dobrej niani nie jest łatwe. Gdy znajdziesz nianię, która wam odpowiada, jak najszybciej poznaj ją z dzieckiem. Zaproś kilka razy do domu, idźcie na wspólny spacer, a jeśli to wszystko się uda spróbuj zostawić dziecko z nianią w domu na godzinę lub dwie, a później sukcesywnie wydłużaj ten czas. Pogodzenie obowiązków w pracy z odbieraniem dziecka ze żłobka czy przedszkola wymaga skomplikowanej logistyki. Dlatego lepiej poszukać żłobka lub przedszkola blisko domu lub pracy. Ciekawym rozwiązaniem, które ułatwia pogodzenie obowiązków rodzica i pracownika są przedszkola i żłobki przybiurowcowe lub firmowe – zorganizowane i dofinansowane przez pracodawcę. Jak pokazują przeprowadzone przez KIDS&Co. badania, średnio 60 procent osób w wieku 18-39 lat, przyznaje, że firmowe przedszkole lub żłobek obok miejsca pracy byłyby bardzo pomocne, w pogodzeniu obowiązków rodzica i pracownika.

Ten ważny dzień

Idziesz do pracy i co dalej? Masz do wyboru kilka rozwiązań ułatwiających pogodzenie obowiązków rodzica i pracownika, które możesz przedyskutować ze swoim przełożonym, jak praca na pół lub dwie trzecie etatu, elastyczne godziny pracy, lub coraz popularniejszy home office. Staraj się rozmawiać i ustalić takie warunki, które pozwolą na zaadaptowanie się twojemu dziecku do nowego otoczenia, chociaż przez pierwsze klika tygodni. Przed pierwszym dniem w pracy możesz zrobić jeszcze klika czynności:

 • zrób większe zakupy – to pomoże przetrwać kilka pierwszych tygodni. W pierwszych dniach pracy nie będziesz miała siły, będziesz zmęczona, a braki w domowej spiżarni będą wprowadzać niepotrzebny stres.
 • podziel obowiązki – pamiętaj, że teraz to nie będzie już tylko wasz świat. Nie bój się prosić o pomoc, która pozwoli ci pogodzić wszystkie obowiązki, czy po prostu odpocząć. Nic tak nie frustruje jak stres i branie wszystkiego na siebie.
 • ustal harmonogram – można powiedzieć, że od teraz twoje życie powinno być trochę bardziej zaplanowane. Dzieląc obowiązki z partnerem wyznacz dni, w których opiekujecie się dzieckiem, robicie zakupy, sprawdzacie zapasy, przeznaczacie czas na domowe porządki, pracę i czas wolny. Harmonogram zawieście w widocznym miejscu w domu lub korzystajcie z aplikacji do planowania, to bardzo ułatwi te pierwsze tygodnie.
 • zachowaj spokój – nic tak nie wprowadza niepotrzebnych, stresujących sytuacji jak zdenerwowanie mamy. Pamiętaj, twój powrót do pracy to nie koniec świata i nawet jeśli masz kilka stresujących dni, nie nakręcaj się niepotrzebne, to będzie powodować niepotrzebne zdenerwowanie wśród innych członków rodziny.

KIDS&Co. od 14 lat wyznacza najwyższe standardy w edukacji przedszkolnej, tworząc nowoczesne, dwujęzyczne przedszkola i żłobki firmowe oraz przybiurowcowe. KIDS&Co. odpowiada za kompleksową obsługę procesu związanego z założeniem i prowadzeniem placówek: od przygotowania biznesplanu, projektu i koordynacji budowy, przez rekrutację kadry i prowadzenie zapisów do przedszkoli, po zarządzanie placówką i wdrożenie autorskiego programu nauczania i żywienia.

Misją marki jest pomoc rodzicom w pogodzeniu dwóch niezwykle ważnych ról życiowych – roli rodzica i pracownika. Placówki otwierane są w najdogodniejszych lokalizacjach, w bezpośrednim sąsiedztwie dużych miejsc pracy. Unikalność placówek KIDS&Co. opiera się na trzech filarach: dwujęzyczności, diecie makrobiotycznej oraz autorskim programie rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej.

W Polsce pod marką KIDS&Co. działa 14 placówek: żłobków i przedszkoli przybiurowcowych oraz firmowych, m.in. w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu czy Warszawie.

Więcej informacji: www.kids-co.pl


Boże Narodzenie Macierzyństwo Święta

Dlaczego warto pić mleko roślinne? Jest co najmniej kilka powodów

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
8 grudnia 2019
Dlaczego warto pić mleko roślinne? Jest co najmniej kilka powodów
Fot. iStock – Dlaczego warto pić mleko roślinne? Jest co najmniej kilka powodów

Na pewno o nim słyszałeś, widziałeś w sklepie, ale brakowało ci dobrego powodu, żeby spróbować. A może zamawiasz je do ulubionej kawy w sieciówce? Mleko roślinne, a właściwie mleka, bo jest ich kilka rodzajów, to nie tylko moda. Jest co najmniej kilka powodów, żeby ich spróbować!

Napoje roślinne – bo tak fachowo się nazywają – to doskonała alternatywa dla mleka krowiego, nie tylko dla wegan czy alergików.

Dlaczego? Przeczytajcie sami!

Mleko roślinne – zalety:

 • Nie zawiera laktozy.
 • Nie zawiera złego cholesterolu.
 • Wspiera procesy trawienne.
 • Każdy rodzaj mleka roślinnego ma cały szereg indywidualnych właściwości.
 • Ma mniej kalorii niż mleko krowie (z wyjątkiem mleka kokosowego).
 • Zawiera minerały i witaminy.
 • Pomaga w zachowaniu zdrowej i zbilansowanej diety.
 • Może być stosowane przez wegan i wegetarian.
 • Może być stosowane przez osoby z alergiami.
 • Mleko ryżowe: 
  • Zawiera fitosterole: β – sitosterol i γ – oryzanol – to substancje, które mają pozytywny wpływ na układ krążenia.
  • Zawiera błonnik – reguluje pracę twoich jelit.
  • Zawiera witaminę E -nazywaną witaminą młodości i witaminą płodności – jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, działa przeciwstarzeniowo i m.in. zapobiega zakrzepom.
 • Mleko sojowe:
  • Zawiera genisteinę i daidzeinę – które mają korzystny wpływ na zdrowie.
  • Zawiera przeciwutleniacze – hamuje działanie wolnych rodników.
  • Izoflawony sojowe zmniejszają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
  • Zapobiega osteoporozie – również za sprawą zawartości izoflawonów.
  • Zmniejsza stężenie „złego” cholesterolu (LDL) i zwiększa stężenie „dobrego” cholesterolu (HDL).
 • Mleko owsiane:
  • Zmniejsza ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, czyli miażdżycy, otyłości, cukrzycy, chorób i nowotworów jelit.
  • Ma działanie antynowotworowe, dzięki zawartości fitoskładników.
  • Poprawia proces trawienia.
  • Usprawnia pracę jelit.
  • Wpływa pozytywnie na sprawność intelektualną – dzięki zawartości witamin z grupy B.

Jakie mleko roślinne wybrać?

Jest tylko jedna dobra odpowiedź: to zależy 🙂

Każde z nich ma inne właściwości, inną zawartość składników odżywczych, kaloryczność i smak. Ale jestem pewna, że każdy znajdzie swoje ulubione!

Owsiane – świetnie sprawdza się w warunkach rodzinnych, dzieci je uwielbiają. Sojowe – będzie waszym najlepszym kompanem do kawy (owsiane też) i zawiera więcej wapnia niż mleko krowie! Ryżowe – jest doskonałym źródłem witamin z grupy B, manganu i selenu, w dodatku jest niskokaloryczne.

Wartości odżywcze:

szklanka (250 ml) KROWIE KOKOSOWE MIGDAŁOWE OWSIANE SOJOWE RYŻOWE
kcal 192,5 572,5 92,5 115 135 115
białko 8 g 5,75 g 2,5 g 0,75 g 8,25 g 0,75 g
węglowodany 11,75 g 15 g 4,75 g 22,5 g 15 g 22,5 g
tłuszcz 12,5 g 60 g 6,75 g 2,5 g 4,5 g 2,5 g

Weź udział w naszej akcji: #30 dni bez mleka

Przez 30 dni będziemy wyjątkowo dzielni 🙂 i świadomi swojego ciała. Pora na roślinną rewolucję! Od dziś startujemy  z akcją #30 dni bez mleka, żeby zrobić coś dobrego dla swojego ciała i pokonać stare nawyki żywieniowe. A i krowom przyda się mały urlop.

Zadanie konkursowe: Przyjmij wyzwanie #30dnibezmleka i pod kolejnymi  wyzwaniami na Facebooku pisz, jak ci idzie. Bądź ze mną, pewnie będę miała niejedno pytanie dotyczące tego, jak się czujesz i czym zastępujesz mleko. Ja chcę na 30 dni wyeliminować mleko ze swojej diety. Co mnie do tego skłoniło? Chęć sprawdzenia, jak jest naprawdę. Czy rzeczywiście mój organizm odczuje rewolucyjne skutki, o których wszyscy opowiadają. Czy dam radę? Nie wiem, ale przecież spróbować zawsze mogę. A ty? Napisz, jak będzie nas więcej, to na pewno się uda!

Co trzeba zrobić?

Dwa razy w tygodniu będziemy publikować dla was wyzwania na naszym facebookowym profilu Oh!me (FB/ohmepl). Podejmijcie je i zostawcie pod nimi komentarze. Napiszcie, jak wam idzie. Piszcie o swoich sukcesach i chwilach słabości. Wspierajmy się wzajemnie i motywujmy!

W ramach naszej akcji będziemy publikować dla was na łamach magazynu Oh!me artykuły i porady, wszystko pod hasłem #30dnibezmleka. Będziemy wam przypominać, dlaczego warto spróbować roślinnych alternatyw krowiego mleka…  i że dacie radę!

PS: Mleko bez laktozy też się liczy. Dozwolone są – a i wskazane, no bo przecież ta nasza kawa czeka – mleka roślinne.

Nagrody: Dla najbardziej aktywnych i wspierających uczestniczek akcji Inka ufundowała wspaniałe nagrody. Wypróbujcie koniecznie napoje roślinne od Inki – owsiane, sojowe i ryżowe. My będziemy je pić na pewno! Wreszcie możecie poeksperymentować z alternatywą dla mleka i to w bardzo przyjemnej cenie. <3

Podejmuję wyzwanie: 30 dni bez mleka. Kto jest ze mną?

 

Inka – Napoje roślinne


Na podstawie: 

Zobacz także

Dzień, w którym wszystko stanęło do góry nogami

Położna na Medal

Zgłoś położną w konkursie „POŁOŻNA NA MEDAL”

„Krzyczałam do męża, że nie jesteśmy ludźmi, bo jaki człowiek zrobiłby to, co my… Każda z nas zrobiła rzecz niewybaczalną, porzuciła swoje dziecko”