Prezenty pod choinkę

Kilka rzeczy, które powinniśmy ze sobą zabrać z roku 2020, wkraczając w nowy rok

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
11 grudnia 2020
10 codziennych mantr, które zmienią twoje życie na lepsze. Ostatecznie, stajesz się tym, co wielokrotnie powtarzasz
Fot. iStock/VisualCommunications

Rok 2020 był prawdziwym wyzwaniem dla wielu  z nas. Żyliśmy w izolacji i niepewności jutra, traciliśmy pracę, odczuwaliśmy bezsilność i zniecierpliwienie. Niektórzy z nas pożegnali bliskich.  Doświadczyliśmy głębokiego smutku, ale także nowych rodzajów radości oraz wielu zmian i poczucia, że nic już nie będzie jak dawniej. Jest wiele rzeczy, które powinniśmy za sobą zostawić wkraczając w nowy rok. Ale jest także kilka, które powinniśmy ze sobą zabrać. Mam nadzieję, że potrafisz teraz pomyśleć o jakiejś osobie, sytuacji, zdarzeniu z tego roku, które wywołują w tobie ciepło i miłość. Może to wspomnienia, które oznaczają o wiele więcej niż motylki w brzuchu? Może słowa piosenki? Może wiadomość od znajomego? Nawet ta jedna dobra wiadomość, po której nastąpiła inna, gorsza. Zabierz ze sobą w nowy rok chwile, które przypomniały ci, że nigdy nie byłeś tak naprawdę sam, niezależnie od tego przez co przez ostanie miesiące przeszedłeś, o tym wszystkim, co pozwoliło ci przetrwać. Co nie dało ci się rozpaść na kawałki.

Twoja historia, osobiste doświadczenia, twoje plany na przyszłość… Jest tego trochę, prawda? Może musiałeś je w tym roku nieco zweryfikować, może życie dało ci w kość wyjątkowo mocno. Ale to, co się wydarzyło miało cię wzmocnić, dać większą motywację. Miałeś zrozumieć, co tak naprawdę jest ważne, a co należy… odpuścić.

Mam nadzieję, że w 2021 r. będziesz silny, pewny siebie. Że wniesiesz w ten rok wiarę w siebie i przekonanie, że nic cię nie złamie, nie pokona.

Zabierz ze sobą cierpliwość i życzliwość które ci okazano: to, czego sam potrzebujesz, aby przenosić góry nowych wyzwań. Albo wspinać się na nie, a potem czerpać radość z widoku, który się przed tobą roztacza.

Weź ze sobą rzeczy, które sprawiają ci przyjemność lub przypominają ci, że zasługujesz na wszystko, co najlepsze, nawet jeśli to nadal pozostaje w sferze marzeń.

Weź ze sobą tych ludzi, którzy motywują cię do zmian i popychają do przodu, ku lepszej przyszłości. Tych, którzy są dla ciebie wtedy, gdy ich naprawdę potrzebujesz. Przyjaciół, którzy oddzwaniają i bliskich, którzy podszepną dobre słowo. Potrzebujesz ich.

Weź ze sobą przekonanie, że choć bywamy słabi i wrażliwi, w jedności siła.

Weź ze sobą wszystko, czego dowiedziałeś się o sobie: o tym jakie są twoje mocne strony i kiedy przychodzi moment, w którym potrzebujesz pomocy.

Weź na nowo odkryte pasje, nieznane dotąd emocje i uczucia. Weź mądrość, która pochodzi ze zmiany, bólu i tęsknoty. Weź zachwyt nad tym, jak wiele szczęścia dają nam drobnostki: codzienne rytuały, kawa wypita o wschodzie słońca, ciche mruczenie kota, uśmiech przedszkolaka, który namalował twój portret…

Weź przekonanie, że cokolwiek się wydarzy, najważniejsze są więzi, jakie tworzymy z bliskimi. I przekonanie, że nawet myśl, ta jedna, dobra i pozytywna może coś zmienić.

Weź spokój i opanowanie, by dzielnie stawiać czoło nowym wyzwaniom. Może nauczyłeś się medytować, a może po prostu przewartościowałeś swoje życie?…

Weź miłość, tę własną, której się ciągle uczysz. Weź przywiązanie i miłość do innych, dzięki którym udało ci się w tym roku zobaczyć i zrozumieć więcej.

Weź ze sobą otwarte serce i umysł, by na nowo budować.

 


Zobacz także

Od kobiet dla kobiet, czyli bardzo kobiece Oh!Prezenty

Szukasz prezentu idealnego? Te pomysły zrobią na tobie wrażenie. Oh!Prezenty

Nie masz pomysłu na prezent? Poznaj moje propozycje prezentów, które możesz kupić nawet na ostatnią chwilę