Go to content

Najlepsze książki od Mikołaja dla wszystkich dzieci! Oh!Prezenty

Fot. iStock

Mikołaj wie, co dobre. Bo to fajny gość jest! A w ogóle wiedzieliście, że Mikołaj jest feministą? 😉 Wspiera kobiety i dziewczynki, bo lubi pod choinkę podrzucić im wartościowe i wciągające książki! W dodatku uwielbia superbohaterów, szczególnie tych najmłodszych, co roku sporo ich poznaje! No i kto, jak kto, ale Mikołaj wie, co to jest dobra historia i opowieść. Dlatego szepnął nam na ucho, jakie książki warto pod choinkę podsunąć.

Zobaczcie sami!

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek – pakiet

Elena Favilli i Francesca Cavallo

Wiek: 6+

Dwa tomy bestsellerowych Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek zebrane w ozdobnym pudełku, wręcz wymarzonym na prezent!

200 inspirujących historii, które dziewczynom ze wszystkich stron świata dają impuls, by marzyły bez ograniczeń, stawiały sobie śmielsze cele i nie ustawały w wysiłkach.

Wszystkie historie są utrzymane w konwencji bajki i każda składa się z jednostronicowego tekstu oraz portretu. „Każda z tych historii dowodzi, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę, by zmieniać świat” – czytamy w przedmowie. Ten zbiór zainspiruje nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych do tego, by wierzyli we własne siły, marzyli odważnie i pielęgnowali w sobie wewnętrzną siłę.

„Lepszych opowieści na dobranoc nie znajdziecie”.
– Caroline Siegrist, blog Cool Mom Picks

Podręcznik dla superbohaterów. Część 1: Podręcznik

Elias i Agnieszka Våhlund

Wiek: 6+

Dynamiczna i emocjonująca opowieść o dziewczynce, która bierze sprawy w swoje ręce!

Lisa nie umie się odnaleźć w nowej szkole. Nęka ją banda chłopaków, przed którą dziewczynka codziennie ucieka do biblioteki. Pewnego dnia trafia tam na książkę, która opisuje, jak wyćwiczyć 101 supermocy, żeby zostać superbohaterem. Czy to naprawdę jest możliwe?

Ta książka ma moc, by odmienić życie!

Podróż na koniec świata

Nicholas Gannon

Wiek: 9+

„Urzekająca, wręcz bajeczna!”
– New York Times Book Review

Archer B. Helmsley wychował się w domu pełnym pamiątek z licznych podróży babci i dziadka – słynnych odkrywców. Zna w tym domu dosłownie każdy zakamarek. Bo odkąd dziadkowie zaginęli na górze lodowej, mama pozwala mu wychodzić tylko do szkoły.

Archer, podobnie jak dziadkowie, także łaknie przygód i marzy o mrożących krew w żyłach wyprawach. Ale jak ma coś przeżyć, kiedy nie może nawet przekroczyć progu własnego domu?

Na szczęście są przyjaciele. Adelajda L. Belmont ma na koncie wiele przygód i drewnianą nogę w miejscu własnej, którą – według relacji dziewczynki – zjadł krokodyl. Oliver Glub, miłośnik łakoci, pamięta zaś o najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu Archer nie musi się o nie troszczyć.

Archer, Adelajda i Oliver mają plan. Już wkrótce wyrwą się w świat ze swego sennego miasteczka. To bardzo dobry plan, a w każdym razie nie najgorszy.

Tyle tylko, że w życiu rzadko wszystko idzie zgodnie z planem…

Tak ma być, zawołał świat

Kaia Dahle Nyhus

Wiek 6 +

Oryginalna i błyskotliwa opowieść o ewolucji dla najmłodszych.

Jak powstał świat? Jak my staliśmy się nami? Kaia Dahle Nyhus zabiera czytelnika na zadziwiającą ekspedycję po wiedzę, skąd pochodzimy i kiedy zostaliśmy ludźmi. Budzi przy tym ciekawość i zachęca do stawiania zasadniczych pytań: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Wesołych świąt!