Ślub

Sezonie ślubny, trwaj cały rok!

Redakcja
Redakcja
14 października 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Bardzo powoli, ale na szczęście – coraz częściej pary decydują się na ślub poza sezonem letnim. Dlaczego na szczęście? Bo pozostałe pory roku niejednokrotnie oferują nam znacznie ciekawsze, a na pewno bardziej niepowtarzalne możliwości zorganizowania uroczystości. Nie każda para młoda może poszczycić się bajkowym weselem z kuligiem na śniegu lub romantyczną sesją w jesiennej, leśnej scenerii. O podpowiedzi, poprosiliśmy Annę Machnowską z portalu ślubnego PlanujemyWesele.pl.

Atuty jesieni – wykorzystaj je!

1.

Zaszalej ze stylizacją w klimacie hipisowskim, boho lub rustykalnym – postaw na ciemniejsze cienie na powiekach, luźno rozwiane przez wiatr loki i czerwone usta. Fryzurę udekoruj wiankiem z jarzębiną, a kwiaty w wiązance zastąp takimi jesiennymi owocami, jak dzika róża, maleńkie gruszki lub rajskie jabłuszka.

2.

Wybierz oryginalne okrycie wierzchnie – podczas sesji zdjęciowych niezwykle uroczo prezentują się długie, plecione, wełniane swetry o długości 3/4, otulające sylwetkę panny młodej, a nawet stylowe, kraciaste koce. Nowożeńcy o bardziej rockowych upodobaniach mogą postawić na look z pazurem. Skórzane ramoneski są hitem jesiennych stylizacji!

3.

Poszukaj takiej sali weselnej, w pobliżu której znajdować się będzie park lub ogród – sesja ślubna w takiej scenerii z pewnością będzie niepowtarzalna. A może by tak wydać wesele rustykalne w prawdziwej wiejskiej stodole?

Fot. Materiały prasowe

4.

Jakie barwy najlepiej pasują do jesiennych dodatków i dekoracji? Postaw na turkus, fiolet, bordo, szmaragd lub szafir, beże i szarości.

5.

Pamiętaj o parasolce, a jeśli należysz do odważnych panien młodych, także o wytwornym kapeluszu – taka okazja, by go założyć, nie zdarza się często!

6.

Must have w jesiennym menu? Zdecydowanie rozgrzewające zupy-kremy, pieczona kaczka i oczywiście szarlotka z cynamonem.

Fot. Materiały prasowe

Chcesz mieć niepowtarzalne wesele jak z bajki? Zobacz, co oferuje Ci zima!

1.

Kryształki i srebrne dodatki, skrzące się na mrozie, to absolutny numer jeden mroźnych, ślubnych stylizacji. Postaw na biżuterię inspirowaną soplami lodu, piórkowe akcenty we włosach i mieniącą się torebkę.

2.

Tylko zimą, otulona bolerkiem i futrzaną czapką w stylu rosyjskiej uszatki, możesz wyglądać jak prawdziwa królowa śniegu. Dłonie schowaj w mufce, a na stopy załóż srebrzyste lub beżowe, ciepłe kozaczki.

3.

Pytaj właścicieli weselnych pensjonatów i dworków, czy mają możliwość zorganizowania prawdziwego kuligu z saniami, zaprzęgniętymi w konie – niezapomniane wrażenia dla Was i dla gości gwarantowane!

Fot. Materiały prasowe

4.

Salę weselną ogrzej wizualnie świecami. By było bezpiecznie, możesz umieścić małe tea-lighty w lampionach. A jeśli nie świece, to na pewno sznury z dziesiątkami światełek, lampy i lampeczki…

5.

W temacie dekoracji stołu weselnego postaw na gałązki świerku, szyszki, srebro i oczywiście kryształy. A pod sufitem zawieś białe śnieżynki, wykonane z bibuły – efekt bajkowej scenerii gwarantowany.

Ślub i wesele wiosną i latem

Do organizowania ślubu w tych porach roku nie trzeba raczej przekonywać. Warto jednak wiedzieć, jak można zaaranżować przyjęcie tak, by wyróżniało się ono wśród setek innych, wydawanych o tych porach roku. Oto nasze sugestie:

1.

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty. Niech będą wszędzie – w Twoich włosach, na zaproszeniach, na stołach. Szczególnie polecamy tulipany, żonkile, hiacynty, bzy, konwalie i jaskry.

2.

Wiosną i latem wybieramy się na pikniki, dlatego nowożeńcy coraz częściej organizują wesela właśnie w takim klimacie. Wiklinowe kosze, kraciaste serwetki, stylowe rowery jako dekoracja sali, orzeźwiające lemoniady – to tylko niektóre z pomysłów.

Fot. Materiały prasowe

3.

Podczas weselnej uczty zaserwujcie zupę z nowalijek, a na deser ciasta z sezonowymi owocami i tort z… jadalnymi kwiatami.

4.

A może marzy Wam się ślub w plenerze? Nad jeziorem, na leśnej polanie lub na morskiej plaży? Dogadajcie się z pogodą (albo po prostu wymyślcie plan awaryjny) i do dzieła!


PlanujemyWesele.pl to portal ślubny, który w tym roku obchodzi 11 lat swojego istnienia. W tym roku firma osiągnęła oglądalność serwisu na poziomie 1,5 mln odsłon. Ta polska marka doprowadziła do zebrania w swojej bazie usługodawców z branży ślubno-weselnej ponad 17 000 firm. Portal to oczywiście także porady, inspiracje, reportaże ze ślubów czytelników i piękne sesje plenerowe. Miesięcznie z treści i bazy kontaktów do firm w tym serwisie korzysta 140 000 panien młodych.


Ślub

47 procent istniejących obecnie zawodów może zniknąć. Jak mądrze edukować?

Redakcja
Redakcja
14 października 2019
Fot. iStock
 

Jak wynika z prognoz analityków, 65 proc. dzieci urodzonych po 2007 roku będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją. W ciągu dekady ma radykalnie zmienić się zapotrzebowanie na określone umiejętności[1]. Jakie zatem kompetencje powinno kształcić się już dziś, by przygotować dzieci na przyszłość w kontekście dynamicznych zmian na rynku  pracy?

Z powodu postępującej automatyzacji do 2030 roku co najmniej 375 milionów pracowników będzie musiało się przebranżowić[2]. Rynek pracy przekształca się, zmieniają się też wymagania i potrzebne kompetencje. Indeed Hiring Lab przeprowadził badania, z których wynika, że już teraz jedną z największych wartości mają umiejętności z zakresu STEM (z ang. science, technology, engineering, math). Jednak w przyszłości nie tylko one będą decydujące o zatrudnieniu. Ogromną rolę w procesie przystosowania do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy odegrają umiejętności miękkie, które najłatwiej wykształcić u dzieci. Kompetencje te są potrzebne na każdym etapie życia: w szkole podstawowej, liceum, na studiach i w pracy.

W przedszkolach z oddziałami żłobkowymi KIDS&Co. – sieci placówek firmowych i przybiurowcowych – od najmłodszych lat u dzieci kształtowane są kompetencje przyszłości.  Takie, które pomogą odnaleźć się na nowoczesnym rynku pracy.

Trzech na czterech specjalistów prowadzących rekrutacje uznaje kompetencje miękkie za zdecydowanie ważniejsze niż wiedza techniczna czy nawet referencje. Pojęcie edukacji przyszłości z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Kompetencje przyszłości takie, jak samoświadomość, zapamiętywanie, łatwość adaptacji, kreatywność, rozwiązywanie problemów, umiejętność pełnienia różnych ról w grupie oraz krytyczne myślenie są determinantami odnoszenia sukcesu w przyszłości. Naszą misją jest wychowywanie dzieci tak, aby radziły sobie w nieustannie zmieniającym się świecie – mówi Karina Trafna, prezes sieci przedszkoli KIDS&Co.

Mobilność i rozwój technologii zapewnią pracownikom przyszłości swobodę wyboru miejsca pracy. Szacuje się, że do 2035 roku do miana cyfrowych nomadów będzie można zaliczyć około miliarda osób na całym świecie[3]. Kluczem do sukcesu może okazać się znajomość języków obcych.

Dziś bez znajomości języka angielskiego trudno o satysfakcjonującą pracę. Z roku na rok na popularności zyskuje freelancing, ale jeśli chcemy pracować w dowolnym miejscu na świecie musimy znać przynajmniej język angielski. W naszym autorskim programie nauczania postawiliśmy na dwujęzyczność. Język obcy służy dzieciom do porozumiewania się i jednocześnie jest narzędziem do poznawania świata i przyswajania wiedzy o nim. Dzieci uczone tą metodą osiągają do 11 roku życia dwujęzyczność niemal identyczną z poziomem kompetencji językowej native speakerów – dodaje prezes Trafna.

Z danych HRK wynika, że 79 proc. pracodawców oczekuje od kandydatów znajomości języka angielskiego na poziomie C1/C2, czyli zaawansowanym. 40 proc. z nich wymaga również znajomości słownictwa biznesowego czy technicznego.

***

KIDS&Co. od 14 lat wyznacza najwyższe standardy w edukacji przedszkolnej, tworząc nowoczesne, dwujęzyczne przedszkola i żłobki firmowe oraz przybiurowcowe. KIDS&Co. odpowiada za kompleksową obsługę procesu związanego z założeniem i prowadzeniem placówek: od przygotowania biznesplanu, projektu i koordynacji budowy, przez rekrutację kadry i prowadzenie zapisów do przedszkoli, po zarządzanie placówką i wdrożenie autorskiego programu nauczania i żywienia.

Misją marki jest pomoc rodzicom w pogodzeniu dwóch niezwykle ważnych ról życiowych – roli rodzica i pracownika. Placówki otwierane są w najdogodniejszych lokalizacjach, w bezpośrednim sąsiedztwie dużych miejsc pracy. Unikalność placówek KIDS&Co. opiera się na trzech filarach: dwujęzyczności, diecie makrobiotycznej oraz autorskim programie rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej.

W Polsce pod marką KIDS&Co. działa 14 placówek: żłobków i przedszkoli przybiurowcowych oraz firmowych, m.in. w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu czy Warszawie.


Artykuł powstał we współpracy z www.kids-co.pl

[1] McKinsey Global Institute

[2] Jw.

[3] Raport o współczesnych nomadach


Ślub

Wydaje ci się, że związałaś się z socjopatą?

Redakcja
Redakcja
14 października 2019
Fot. iStock/AzmanJaka

Uczucie szczęścia zmieszane ze złością i bólem oraz bezradnością to emocje charakterystyczne dla relacji z socjopatą. Gdyby życie z osobą o takim typie osobowości przedstawić w formie wykresu, byłby on sinusoidą.  Taka skrajność uczuć jest szalenie wyczerpująca energetycznie i emocjonalnie, nie mówiąc o tym jak trudno zbudować na takiej niestabilności prawdziwy związek. Jeśli podejrzewasz, że związałaś się z socjopatą, zerknij na poniższą listę.

Twoje podejrzenia nie są bezpodstawne, jeśli twój partner:

1. Nie szanuje twoich granic

Nieważne są twoje wysiłki, by pokazać mu, że pewnych rzeczy nie akceptujesz. On nie będzie respektował twoich próśb. Uważa, że jemu wolno więcej, ponieważ jesteś jego partnerką. Związek widzi głównie jako zależność. Twoją od niego.

2. Grozi i/albo składa obietnice, by tobą manipulować

Na początku zaczyna się niewinnie, trochę zabawnie. Ale z czasem padają słowa, które sprawiają, że zaczynasz się zastanawiać. Czy on naprawdę odejdzie, jeśli pójdziesz na to spotkanie? Czy dotrzyma słowa, jeśli obiecuje ci, że tym razem będzie ci towarzyszył w rodzinnej uroczystości? Wciągasz się w tę niebezpieczną grę, bo partner „gra” na twoich emocjach.

3. Zachowuje się w sposób agresywny, przeraża cię

Więc łapiesz się na tym, że ulegasz mu, żeby się uspokoił. Albo raczej – żeby jego uspokoić. W ten sposób nieświadomie czynisz samą siebie odpowiedzialną za jego agresję – starasz się zaadaptować do sytuacji.

4. Sprawia, że czujesz się niekochana

Bo nie można mylić zaborczości z miłością. Osacza cię, zamyka przed światem, ale nie daje ci poczucia, że jesteś naprawdę ważna, że się liczysz, że istotne jest to, co myślisz i czujesz.

5. Ma więcej kontroli niż ty

Nad waszym związkiem i nad tobą. Stara się sam podejmować ważne decyzje dotyczące waszej relacji i przedstawia ci zawsze swoje działania jako przejaw troski i opiekuńczości. Pewnego dnia budzisz się i dociera do ciebie, że tak naprawdę nie masz wpływu na nic, co dla ciebie w tej miłości ważne. Że stajesz się kimś innym i niekoniecznie ci się to podoba.

6. Okłamuje wszystkich i siebie samego

Uważa, że może powiedzieć co chce i komu chce i nie liczyć się z konsekwencjami. Co więcej, wierzy w swoje kłamstwa, a kolejne maski, które zakłada by wydawać się kimś innym traktuje za każdym razem jak swoje prawdziwe wcielenie. Nie potrafi przyznać, że ma ze sobą problem – to z innymi jest coś „nie tak”.

7. Nie sprawia wrażenia, żeby miał się zmienić

Chociaż pokazujesz mu, mówisz, starasz się wytłumaczyć, że jego postępowanie cię rani i niszczy wasz związek, to jak przysłowiowe „rzucanie grochem o ścianę”. On się nie zmieni – nie umie i nie chce.

Aby dana osoba mogła wyleczyć zaburzenie socjopatyczne, zalecana jest terapia poznawczo-behawioralna, w trakcie której terapeuta współpracuje z pacjentem, aby pomóc mu zrozumieć motywy i znaczenia stojące za jego zachowaniem. Terapia koncentruje się na wzmocnieniu zdolności pacjenta do znoszenia frustracji, gniewu i samotności i wyzbycia się działań impulsywnych.


Na podstawie: www.powerofpositivity.com

 


Zobacz także

Tworzenie listy gości – nie tylko w czasach koronawirusa

Gafy ślubno-weselne

Gafy ślubno-weselne – jak ich uniknąć?

Najnowsze trendy w pierścionkach zaręczynowych